Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $461,000(4.7.2010)

Falešný úsměv, oblek sladěný s barvou hlasu, jazyk naostřený k diplomatickému přetnutí jakkoliv záludné otázky, zásoba slov, které říkají zdánlivě všechno, ve skutečnosti vůbec nic – pluk poradců odvedl špičkovou práci. Vycvičili další opici. Tohle napínavé politické drama považuje všechny nekalé politické praktiky za dobře známé, nezískává si naše sympatie halasným vykřikováním „podívejte se na to svinstvo!“, spíše se táže „existuje jiná cesta?“. Chtějí vlivné osoby, aby existovala? A ty méně vlivné, obyčejní lidé? Kandidát má přirozeně chytrý scénář a charismatického protagonistu, jehož závěrečnou „proměnu“ lze vnímat jako ideální kompromis stejně jako „evoluční“ postup na vyšší příčku, kdy pro vás přestává existovat hranice mezi pravdou a lží. Je nad věcí, anebo jej ona věc kompletně pohltila? Sejde na tom, když ten sympatický pán v televizi byl zjevně upřímný, což, ač by tomu mělo být jinak, v žádném případě není běžné? Nejsme nakonec všichni cvičené opice? 70%(9.12.2008)