New Amsterdam

USA, 2008, 5 h 45 min (Minutáž: 43–44 min)

Hudba:

Mychael Danna

Nikolaj Coster-Waldau, Zuleikha Robinson, Alexie Gilmore, Stephen McKinley Henderson, Jamie Harrold, Annika Peterson, Susan Misner, Faya Madrid (více)

Epizody(8)

Píše se rok 1642 a John Amsterdam je holandským vojákem v kolonii New Amsterdam, dnešním New Yorku. Jakožto muž dobrých mravů nepřipustí zabití Indiánské ženy svými spolubojovníky a ta se mu za to odvděčí tak, že z něj za pomoci bylinek a zaříkávání učiní nesmrtelného ovšem jen do dobry, kdy potká svou pravou lásku. Střihem se přesouváme do roku 2008, kde John pracuje v NYPD jako detektiv a se svou partnerkou Evou Marquezovou řeší případy vražd. John se také přátelí s Omarem, majitelem Jazzového klubu, který jako jeden z mála zná jeho tajemství. (Vienc)

Recenze uživatele MossIT k tomuto seriálu (1)

New Amsterdam (2008)

Myslím, že pěti dílech už mohu hodnotit. Pilotní díl na mě vůbec nezapůsobil, námět slabej, herci absolutně nezajímavý, herec v hlavní roli mě přímo iritoval. Musím ale přiznat, že postupem času se seriál začal rozjíždět a zlepšovat, ale žádná sláva to furt není avšak má to velkej potenciál, hlavně vzhledem k tomu námětu, ze kterýho se dá vycucat prakticky cokoliv... Jinak srovnání s Dexterem absolutně mimo mísu... Dodatek: Když už jsem si začínal říkat, že bych mohl jednu hvězdu přihodit, přišel závěrečný díl série, díky kterýmu jsem si uvědomil, že je to pořád jenom nudná kriminálka. ()