poster

Precious

 • USA

  Precious

 • USA

  Precious: Based on the Novel 'Push' by Sapphire

 • Slovensko

  Precious

 • Austrálie

  Precious: Based on the Novel 'Push' by Sapphire

 • Velká Británie

  Precious: Based on the Novel 'Push' by Sapphire

Drama

USA, 2009, 109 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • JANARYBA
  *****

  Postupné rozkrytí toho, co se děje v hlavě jedné negramotné černé 16leté maxitlusťošky....Univerzální příběh o tom, jak děti nemají a nebudou mít asi nikdy šanci obrany před týráním ze strany rodičů. Naštěstí se o těchto tématech už alespoň mluví, ale stále mi zůstává rozum stát, kolik perverzních chlapů nejčastěji ve vlastní rodině "przní" děti od útlého věku (zde od 3 let pod "dohledem" matky).(15.1.2010)

 • rawen
  ****

  Silné sociální drama, které sice občas sklouzne k banalitám a kýči, ale jen v drobnostech, postupem času získává na síle a autenticitě a rozhodně si zaslouží pozornost, nejen kvůli hereckým výkonům. 8/10 BTW: vůbec jsem nepoznal Mariah Carey, zřejmě proto, že bych ji tady v tom naprosto nečekal :) PPS: hehe a on tam navíc hrál i Lenny Kravitz! :)(5.12.2009)

 • lola3121
  ****

  Deprese nejvyššího řádu. Takové rodiče aby člověk pohledal, milující otec, který dcerušce právě udělal druhé dítě, a matka, která se tou nebožačkou taky nechává obšťastňovat, pokud jí zrovna nenadává, že je k ničemu. Nevěřím, že by se z tohohle marasmu někdo dokázal vlastním úsilím dostat. Zaujala mě sociální pracovnice v podání Mariah Carey, která tady kupodivu není za hvězdu, ale normální ženskou, a hlavně vskutku oskarový výkon Mo´Nique. Přesto pochybuju, že bych si to chtěla někdy pustit znovu.(27.5.2010)

 • Stanislaus
  ****

  Opravdu silný příběh, který může napsat jen sám krutý a nevyzpytatelný život. Zajímavý námět a prostředí. Skvělé ženské herecké výkony - zejména Mo´Nique, která měla dost velký podíl na celkovém dojmu. Neuvěřitelně kvalitně sestříhané a prostříhané scény. Kvalitní práce s kamerou a opravdu pikantní scénář. Je to jeden z těch filmů, nad kterým budu ještě dlouho přemýšlet a budu si ho v duchu přehrávat ... 80%.(25.2.2010)

 • ricci.s
  ***

  Po pozretí tohto filmu som mal trochu zmiešané pocity. Bol to dobrý film, ale nie až tak dobrý, ako som čakal, a bohužiaľ, nič excelentné som na ňom nevidel. Okrem toho ma počas sledovania dosť rušili pasáže s predstavami hlavnej hrdinky. Čakal som predsa len trochu viac, jednoducho keď pozerám drámy tohto typu, chcem byť prekvapený, šokovaný, chytať sa za hlavu a pýtať sa samého seba, ako sa vôbec niečo také mohlo stať. Tu to proste nefungovalo, chýbali mi aj emócie, a tak sa mi film nedostal pod kožu takmer vôbec. V tejto tématike jednoznačne odporúčam radšej The Heart Is Deceitful About All Things. Drámu hodnotím na 60-65%, a to hlavne za pekný príbeh a vynikajúce herecké výkony.(22.12.2009)

 • - Oscar 2009: herečka ve vedlejší roli (Mo'Nique), adaptovaný scénář. Nominace: film, režie, herečka v hlavní roli (Gabourey Sidibe), střih. (zdeny99)

 • - Během natáčení štáb opustil střihař, kameraman, tři manažeři, dva producenti, dva asistenti režie, dva zvukaři a mnozí další. (HellFire)

 • - Celý film byl natočen za pouhých pět týdnů. (Kreeki)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace