Malíř Kamil Lhoták (studentský film)

Dokumentární / Krátkometrážní

Československo, 1959, 7 min

Karel Vachek

Ivan Renč

Komentáře uživatelů k studentskému filmu (7)

Kamil Lhoták, oblíbený spolupracovník a ilustrátor knih mého oblíbeného spisovatele Ludvíka Součka. Bohužel - černobílý film mu vůbec nesvědčí a kromě toho by mohl být dokument daleko zajímavější.(6.6.2009)

Na černobílém materiálu nic ze Lhotákových obrazů nevynikne a na pár minutách se nedozvíme skoro nic ani o jejich autorovi. Je to prostě jen školní cvičení.(6.6.2009)

• Marthos

"A teď už může klidně pršet."(7.6.2009)

• LeoH

Voiceover jak opsaný z učebnice dějin umění, občas pro sebepotvrzení avantgardně prostřižený malířovým „Ano“ a zalevno zpoetizovaný flétnovými kudrlinkami v pozadí, záběry snaživě napodobující geometrii Lhotákových obrazů a ve výsledku strašlivá suchařina, málo sdělná a málo vystihující, se špetkou melancholie a nulou hravosti. Dvě hvězdičky za to, co z Lhotáka do výsledku přesto prolezlo.(30.1.2018)

• dvd-L

Myslím že se pan Vachek ani nesnažil pochopit obrazy K.Lhotáka, šlo mu jen o to udělat další ze svých "nekonformních" týdeníků. Napadá mě otázka: Snažil se pan Vachek vůbec někdy něco pochopit?(8.6.2009)

Už to tady bylo zmiňováno - černobílý materiál nebyl pro dokument o Kamilu Lhotákovi zrovna to pravé ořechové. Bohužel v době svého vzniku to jinak nešlo..(19.1.2015)

V titulcích filmu uvedeno: „školní rok 1959-60“. A protože sám Kamil Lhoták v jedné ze svých promluv říká, „... je rok 1960...“, film těžko mohl být dokončen v roce 1959, tudíž správný rok výroby bude 1960.(19.1.2015)