Reklama

Reklama

Epizody(12)

Obsahy(1)

Cestou vlakem do školy pozoruje Matoko už delší dobu dívku, která se mu velice líbí. Jmenuje se Katsura Kozonoha. Nemá však odvahu ji oslovit. Teprve když se svěří své kamarádce Sekai, dají se věci do pohybu a on začne s Katsurou chodit. Katsura je však velice citlivá a když má dojít k tělesnému kontaktu, je velice nepřístupná. Matoko proto opět hledá pomoc u Sekai, ta ho ovšem už tajně miluje a proto mu celkem ochotně vyhoví. Vzniká tak milostný trojúhelník, který s sebou přináší pochopitelně potíže. Matoko je uchvácen novým světem, který se mu otevřel a brzy do něj vtáhne i jiná děvčata. Katsura je však stále jeho dívkou. Nakonec přijde ovšem chvíle, kdy se musí situace vyjasnit a Matoko si musí vybrat. (Nerat)

(více)

Recenze (30)

Jeoffrey 

všechny recenze uživatele

Anime seriál, který mě tak dostal, asi jako máloco. Začíná to hodně zajímavě, stydlivý chlapec se zakouká do dívky a má problém, jak se s ní sblížit, naštěstí má dobrou kamarádku a ta mu s jeho problémy ráda a ochotně pomůže, protože v podstatě má toho našeho Makota ráda. Začátek je tedy taková zajímavá a hodně uvěřitelná vztahovka, která se dobře pozoruje a do pátého dílu běží příjemným a sympatickým tempem. I to rozuzlení, kdy si náš Makoto uvědomí, že jeho city jsou mnohem složitější a jeho rozhodnutí, jak to vlastně má je podle mě naprosto v pořádku (SPOILER já prostě fandil Sekai). Kdyby to skončilo 5. dílem tak tomu napálím poklidné 3* a vůbec se tím nerozrušuji, ale to co přijde po tom je prostě věc. Během pár dílu se člověk naučí hlavního hrdinu nenávidět s ohromnou intenzitou a hlavní hrdinky nedokáže nazvat jinak nežli mrcha a blbka (a to se krotím) a i všechny ostatní charaktery bude místy proklínat no a smutné je, že to pořád působí vcelku uvěřitelně. Taky jsem znal takovéhle týpky jako je Makoto a viděl spoušť co napáchali a i když jsem na ně byl vždycky děsně naštvaný, stejně mi jiný hlásek našeptával, sakra to je frajer. Naivních hloupých holek a potvor co si jdou za svým jsem viděl taky dost a i ty ostatní typy se někdy někde vyskytli. Prostě je to jako by se zdejší osazenstvo najednou zbláznilo, nechalo se unášet svými pudy a veškerá krev z mozku se jim nahrnula do genitálií, nebo spíš taková sonda jak by svět vypadal, kdyby se lidi nedokázali plně ovládat. No a tak nastal moment, kdy jsem si přál aby to skončilo přesně tak nějak jak to skončí a i když je finále totálně přitažené za vlasy dalo mi takový krásně příjemný pocit uvolnění a zadostiučinění, že tomuhle dílku, které ve mě dokázalo probudit takhle silné emoce prostě musím dát 5* ()

Subjektiv 

všechny recenze uživatele

Makoto Itou si nedokáže vybrat mezi dvěma dívkami, Saionji Sekai a Katsurou Kotonohou. Ovšem umět si vybrat může být dost důležité, jak se nás autoři tohoto anime seriálu snaží přesvědčit. Mě však opět přesvědčili hlavně o tom, že anime středoškolské romance nejsou pro mě, ať už provádějí sebevětší žánrové kotrmelce. I když zde je to minimálně v jednom případě žánrové Salto Mortale. S touto proměnou souvisí i nepříliš uvěřitelná (yennem zmiňované poslední dva díly) proměna postav, nejenom těch hlavních, ale v podstatě celé školy. Ale buďme spravedliví, vše se klidně mohlo zvrhnout v řádně drsné hentai. Slabé ***. P.S. (edit 6.12.2007): Když jsem psal komentář, netušil jsem, že je v plánu natočit alternativní hentai zakončení. A je to tu! ...drsné to ovšem není. Hodnocení zůstává. ()

Reklama

Scalpelexis 

všechny recenze uživatele

Wow. Co jsem to viděl? Tohle byl naprosto brutální psychoterror. Když člověk vidí ten název, opening a prvních cca 5 dílů, říká si: "Jasný, klasický školní romance". Jenže pak to nastane. Na shledanou zavedeným pravidlům, jdeme vám znechutit všechny postavy, jen se koukejte! Nemůžu úplně říct, že by chtěl vyhodit notebook oknem, protože jsem si našel pár sadistických chvilek, kdy jsem se po ďábelsku vysmál anebo nepřejícně vrněl mnohokrát opakovaným souslovím "Tohle už není možný!".Chvílema člověk nechápe myšlenkové pochody autorů, kteří zahánějí postavy k dramaticky radikálním krokům neúměrné rozvahy, aby je pak nechal topit se v naprosté nerozhodnosti, pasivitě a odevzdanosti. K hlavní mužské postavě toho zde bylo napovídáné už dost, nicméně stejný políček bych vrazil i jeho první dívce. Jak bylo též řečeno, styl a forma se tu několikrát obrátí, načež závěr graduje za hranu absurdity. Ruku na srdce: Částečně jsem to čekal a tak jsem nebyl tak udivený, ba dokonce i trochu spokojený a vnitřně jsem pociťoval mírné naplnění. I tak to bylo pro mě až moc padlý na hlavu, trochu až úchylný na to, jak nevinně se to tvářilo. ()

Hitman_47 

všechny recenze uživatele

Ok, řeknete si "zase za 5, to se dalo čekat", ale u School Days jsem se musel hodně dlouho rozhodovat. Ono to není klasické High School anime o týpkovi, kterého žere každá druhá... respektive, je to tak, ale zpracování je o dost odlišné. Jak tu zmiňovali ostatní, ono ve většině epizod člověk dokáže pochopit jednání většiny postav. Je to o dost reálnější, hlavně v přístupu k randění a sexu mezi středoškoláky... takže ne, Itou není klasický anime klučina, který, když vidi peknou slečnu, tak začne krvácet z nosu a k ničemu se nemá.. právěže se má, a to hodně. Další důvod, proč bylo těžké SD ohodnotit tvkí v tom, že všechny postavy se tu chovají jako strašné svině a nejvíce právě hlavní protagonista... ale pokud máte s podobnymi zmrdy v životě zkušenosti, tak to překousnete celkem rychle. Hodně kontroverzní je pak hlavně poslední epizoda, která má zajímavé vyústění, jenž kdekdo asi nebude očekávat. Animace a kresba je průměrná.. žádný zázrak, ale kouká se na to v pohodě. Jestli se vám všemožné romanťárny ze středoškolského prostředí už zajídají, tak dejte SD šanci a třeba budete litovat, zvracet, plakat či smát se.... ale třeba taky ne :) ()

yenn 

všechny recenze uživatele

School Days je dle videohry natočený seriál ze školního prostředí pojednávající o jednom komplikovanějším vztahu. Onen vztah i jeho vývoj jsou zpracovány velmi dobře a uvěřitelně. Taktéž schvaluji, že byť se většina diváků nejspíše shodne v názoru na hlavní postavy, neměl jsem pocit, že by mě seriál do nějakého postoje tlačil, což je bezpochyby i zásluha uvěřitelného jednání postav. To vše naneštěstí neplatí po celou dobu. Seriál je to z několika důvodů rozporuplný a kontrastní, až by člověk nabyl dojmu, že na něm postupně pracovaly tři týmy. První polovina seriálu krom popisu vztahu obsahuje pár pokusů o humor (naštěstí ne mnoho) a především fanservice, často používaný v naprosto neuvěřitelných situacích (kupříkladu ve scéně, kde se Makoto po telefonu radí se Sekai, je jakoby mimochodem zařazen cca vteřinový záběr na Sekaino pozadí v kalhotkách (nutno uznat, že je to pozadí pěkné;-))). Svou absurdností mi tyto scény přišly nejvtipnější z celého seriálu a postupně jsem je přijal jako jeho roztomilou svéráz. Další čtyři díly jsou však hutným dramatem, v němž pro humor a fanservice není téměř místo. Přestože je tu snad až moc náhod, které mají zvýšit napětí, považuji tuto část seriálu za nejlepší a v jejím průběhu jsem byl připraven dát School Days o bod a hvězdičku vyšší hodnocení. Naneštěstí jsou tu však ještě dva závěrečné díly, které selhávají právě v tom, čeho jsem si na seriálu nejvíce cenil, tedy v uvěřitelnosti konání postav. Z hlavní trojice postav jsme závěrečné jednání věřil pouze jedné z nich, zbylé dvě jsou hodně přehnané. To je rozhodně škoda, jelikož jsem od School Days příliš nečekal a dlouho to vypadalo na docela příjemné překvapení. 5+/10 ()

Galerie (14)

Reklama

Reklama