poster

School Days (TV seriál)

Animovaný / Drama / Komedie / Romantický

Japonsko, 2007, 12x25 min

 • Hitman_47
  *****

  Ok, řeknete si "zase za 5, to se dalo čekat", ale u School Days jsem se musel hodně dlouho rozhodovat. Ono to není klasické High School anime o týpkovi, kterého žere každá druhá... respektive, je to tak, ale zpracování je o dost odlišné. Jak tu zmiňovali ostatní, ono ve většině epizod člověk dokáže pochopit jednání většiny postav. Je to o dost reálnější, hlavně v přístupu k randění a sexu mezi středoškoláky... takže ne, Itou není klasický anime klučina, který, když vidi peknou slečnu, tak začne krvácet z nosu a k ničemu se nemá.. právěže se má, a to hodně. Další důvod, proč bylo těžké SD ohodnotit tvkí v tom, že všechny postavy se tu chovají jako strašné svině a nejvíce právě hlavní protagonista... ale pokud máte s podobnymi zmrdy v životě zkušenosti, tak to překousnete celkem rychle. Hodně kontroverzní je pak hlavně poslední epizoda, která má zajímavé vyústění, jenž kdekdo asi nebude očekávat. Animace a kresba je průměrná.. žádný zázrak, ale kouká se na to v pohodě. Jestli se vám všemožné romanťárny ze středoškolského prostředí už zajídají, tak dejte SD šanci a třeba budete litovat, zvracet, plakat či smát se.... ale třeba taky ne :)(19.11.2011)

 • LordSnape
  ***

  Řeknu vám na rovinu, že tohle anime byl opravdu boj. První polovina se opravdu nijak nevymiká ostatním milostným dramatům. To jsem se ještě relativně bavil. Ústřední charakterová trojice mi dokonce trochu (více) připomínala vynikající Kimi Ga Nozomu Eien. Jenže School Days má do něj přece jen daleko. I když se totiž autoři snaží vytvořit dramatické situace, které by vás nějak dojali ci rozesmutněli, tak i přesto se nemůžu ubránit dojmu, že to tady prostě jaksi nefunguje. Žádné emoce z těch postav netryskají a vy se prakticky jen díváte na jakési loutky. A vůbec nejhorší na celém tomto seriálu je chování hlavního mužského aktéra Makota. Ten prostě v celé druhé půlce naprosto otočí ze stydlivého chlapečka a změní s v egositicky sexuchtivého jedince. (Tak jako v původní hře) Holky mu najednou skáčou sami do postele a on si to rázně užívá. Tento fakt mi opravdu vadil. A vůbec když dojde na Sekai a její tajemství, tak mi bylo naprosto zle z jeho chování a měl jsem chuť ho zabít! No a právě v tomto smyslu trochu pomůžou poslední dva díly (jak píšou kolegové). Sice je to oproti předchozímu ději těžko uvěřitelné a neskutečné, ale pro mě to bylo jako vysvobození... Za to přihazuju jeden bod. 6/10(25.12.2007)

 • GigaPudding
  *****

  Toto milostné drama ze střední po první čtvrtině začíná dost silně tlačit na pilu a přes velmi vyhrocené situace a emoce se dostává až k závěru, který může být pro diváky romantických dramat trošku ostřejší než by mohli čekat. Lidi velmi zažraní v animé, co sledují úplně všechno, určitě budou předhazovat spousty jiných a "hlubších" seriálů s komplikovanými vztahy a postavami, ale pro člověka, který se chce jen podívat na jiné romantické drama, je to slušná volba a pro člověka, který toho moc z animé a především tohoto žánru neviděl, je to podle mě také slušná volba a alespoň takový člověk nebude zatížen tím, že by to mohl srovnávat. :) Přímočarost a uzavřenost celého příběhu tu rozhodně neškodí.(21.1.2010)

 • Scalpelexis
  **

  Wow. Co jsem to viděl? Tohle byl naprosto brutální psychoterror. Když člověk vidí ten název, opening a prvních cca 5 dílů, říká si: "Jasný, klasický školní romance". Jenže pak to nastane. Na shledanou zavedeným pravidlům, jdeme vám znechutit všechny postavy, jen se koukejte! Nemůžu úplně říct, že by chtěl vyhodit notebook oknem, protože jsem si našel pár sadistických chvilek, kdy jsem se po ďábelsku vysmál anebo nepřejícně vrněl mnohokrát opakovaným souslovím "Tohle už není možný!".Chvílema člověk nechápe myšlenkové pochody autorů, kteří zahánějí postavy k dramaticky radikálním krokům neúměrné rozvahy, aby je pak nechal topit se v naprosté nerozhodnosti, pasivitě a odevzdanosti. K hlavní mužské postavě toho zde bylo napovídáné už dost, nicméně stejný políček bych vrazil i jeho první dívce. Jak bylo též řečeno, styl a forma se tu několikrát obrátí, načež závěr graduje za hranu absurdity. Ruku na srdce: Částečně jsem to čekal a tak jsem nebyl tak udivený, ba dokonce i trochu spokojený a vnitřně jsem pociťoval mírné naplnění. I tak to bylo pro mě až moc padlý na hlavu, trochu až úchylný na to, jak nevinně se to tvářilo.(6.8.2015)

 • SonGokussj
  **

  Mám za sebou víc jak 250 anime sérií a o School Days jsem slyšel mnohé dobré. Nu, jaké bylo moje překvapení. Celý seriál je rozdělen do 3 kategorií. Super začátek | naprosto zvoraný prostředek | velmi podivné poslední dva díly. Začíná to jako romantické anime, hlavní postava Makoto Itou je stydlivý chlapec, který se spokojí jen s pozorováním holky, do níž je zamilován a představa polibku mezi nimi je něco jako scifi. Díky jeho kamarádce se však ti dva dají dohromady. Následuje velmi reálný příběh, jak se ti tři dostávají pomalinku do sexuálního života. Až do jedné chvíle. Zde nastupuje další etapa tohoto anime, která se mi tak zhnusila, že jsem přemýšlel o stopnutí a DEL z PC. *SPOILER!!!* Makoto si totiž začne s tou kámoškou a hraje to na dvě strany. Nemůže se však rozhoupak k tomu, aby se rozešel se svou dívkou, která stále všude rozhlašuje, že jsou stále spolu. Jeho "eehh aaaahhh" místo odpovědi mě vytáčelo několikrát v episodě. Nakonec, když to mezi těma dvěma nevypadá dobře a nadruhou stranu dobře vypadá mezi ním a kamarádkou, mu nabídne jeho další kamarádka sex a on přijme. Proč by ne, že... Když se dozví nekalou zprávu, další jeho kamarádka ho jde utěšovat a s tou se taky vyspí a co víc, rozdá si to pak i se 3 holkama zároveň. Absolutně kašle na všechny a hrozně se diví, když je na něj někdo naštvanej. Však nedělá nic špatného...*KONEC SPOILERU* Třetí část ve dvou episodách velmi rychle ukončí to trápení a to velmi originálním způsobem. Za ten dávám jednu hvězdičku. Ale i tak je dost nereálný - přehnaný. Komplet tomuto anime dávám 2,5/10 - začátek byl opravdu dobrý.(27.6.2010)