Sophie Lee (Vera Farmiga) se již delší dobu neúspěšně snaží otěhotnět. Neschopnost mít dítě vede manžela (David McInnis), který pochází z přísně katolické bohaté rodiny, až k pokusu o sebevraždu. Zdrcená Sophie se tak chopí první příležitosti, kterou jí osud naskytne, byť velmi extrémní. Když na klinice potká nelegálního korejského přistěhovalce Jiha Kima (Jung-woo Ha), jenž je velmi podobný jejímu manželovi, sleduje jej až do jeho domu, kde mu navrhne šokující obchod. $300 za každou návštěvu a navrch dalších třicet tisíc, pokud se jí podaří otěhotnět. Vztah zprvu bez jakýchkoli citů se po několika návštěvách mění v něco víc a Sophie se dostává do těžké situace, kdy musí volit mezi manželem, kterého stále miluje, a svým tajným milencem. (MarekXcz)

Adrian

Zo zufalstva a z bolesti zrodeny "zakazany" vztah mi svojou naliehavostou, ale i intimitou a utrpenim pripomenul nielen korejsky Oechul, ale i americky Unfaithful. Vyborne civilna, ale i ubolena herecka kreacia Very Farmigy je nosnou silou filmu a jej pohlad prenikavych modrych oci (nielen v zavere smerom k divakovi) presvecivo sprostredkuje kazdu prejavenu emociu. ()

sniper18

Je to nadpriemerná dráma. Má pomerne dobrý príbeh o žene v strednom veku, ktorá spolu s manželom veľmi túžia po dieťati, lenže kvôli jeho zhoršenej plodnosti sa im to nedarí, čo už on ďalej nedokáže uniesť a preto sa neúspešne pokúsi o samovraždu. Manželka ho nadovšetko miluje a uvedomuje si, že zachrániť ho môže len dieťa a preto keď náhodne narazí na kórejského emigranta, ktorý potrebuje peniaze, rozhodne sa pre radikálne riešenie, platiť mu za sex, až kým neotehotnie. Lenže časom si k sebe nájdu cestu a tak sa žena musí rozhodnúť, ako bude pokračovať. Spracovanie je celkom slušné, dej síce po celý čas neponúkne nič výraznejšie výnimočné, prakticky sa to len drží štandardu filmov s podobnou tématikou, pričom nechýbajú mnohé predvídateľné situácie, ale aj tak mi to celkom sadlo. Aj kvôli ideálnej dĺžke to ani na okamih nezačne nudiť, po celý čas to pôsobí tak realisticky, jedine mi občas moc nesadlo zachovanie sa niektorých postáv. Jednoducho všetky tri hlavné postavy mi väčšinu času vyhovovali a získali si moje sympatie a pochopenie, ale zároveň každá z nich mala aj pár situácií, kedy som s ich správaním nebol spokojný. Ale aj tak si to po celý čas udržuje vyrovnanú nadpriemernú úroveň, pod ktorú ani raz výraznejšie neklesne, ale zároveň to platí aj naopak, nenašla sa tu ani jedna situácia, ktorá by ma skutočne nadchla. A čiastočným prekvapením je aj dosť výrazná miera erotiky, pričom to ale ani na okamih nepôsobí samoúčelne, skôr to zvýrazní realistickosť filmu. S hereckým obsadením som dosť spokojný, sympatická Vera Farmiga v hlavnej úlohe, k tomu Ha Jung-Woo, ale bavila ma aj postava manžela, celé trio mi prišlo úplne ideálne a okrem nich tu už nikto nemá viac priestoru. Réžia a technická stránka mi prídu ako čistý štandard tohto typu realistických drám a tak nemám problém. Takže celkovo to nie je ničím výnimočné, aby som mohol dať lepšie hodnotenie, ale zároveň ma to celkom bavilo, jednoducho dobrá dráma na jedno pozretie. 64% ()

hunty

Silný příběh, podmanivá hudba, věrohodné výkony.. to vše a mnohem víc pomáhá k uvěřitelnosti všech emocí, který ten film dokáže vybalit. Výborné propojení Korey a USA - Very. Režisérka sama ostře uvedla, že chtěla vytvořit postavu matky / děvky, a řekl bych, že se jí to v určitém směru opravdu podařilo.. (samozřejmě se pak charakter vyvíjí i dále..) ()

Tyckin

Tohle má jeden obrovský nedostatek - spíše než o korejský se jedná o snímek americký, se všemi neduhy co k tomu patří, takže mé hodnocení nemůže vypadat jinak - během sledování jsem si stihl pročíst městský zpravodaj, připravil věci na kolo, kontroloval z okna počasí, nějaká ta svačinka apod., ale rozhodně způsob zpracování daného tématu šel naprosto mimo mne. ()

Matt2626

Zháňanie tohto snímku bolo celkom obtížné. O čom svedčí aj množstvo hodnotení. Rozhodne to však stálo za námahu. Skvelá Vera Farmiga. Akoby bol celý námet filmu a spracovanie postavené okolo nej a ušité presne na mieru. Tak brilantne to zahrala. Z filmu sršia emócie plnými dávkami a vy sa ich len snažíte vstrebať. V každom prípade úžasne spracovaný, zahraný a domyslený námet až do samotného záveru, ktorý, je pre "neamerického" diváka hotovou nirvánou. 80% ()

vercinek

Velmi silný příběh, tedy především (jak bylo zde již zmiňováno) výkonem Very Farmigy, ten její pohled.. V propojení s mým oblíbeným hercem Ha Jung-woo dokonalost. Nejdříve jsem měla pocit, že ten konec bych si představovala trochu více popsaný, ale až teď si uvědomuju, že by mi to vzalo právě ten jedinečný pocit, který teď mám. Myslím, že poslední záběry beze slov mluvily za sebe.. Podle plakátu jsem si představovala nějakou nenáročnou romantiku, těsně vedle. ()