Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Film se navrací svou hlavní dějovou linií do časů, ve kterých se nacházela posádka Battlestar Galacticy a Battlestar Pegasus přibližně uprostřed druhé série stejnojmeného seriálu. Lee Adama (Jamie Bamber) se stal právě komandérem Pegasu a hledá si své nové vysoké důstojníky. CAG je nepřekvapivě kapitán Cara Thrace(Katee Sackhoff) a XO bude na lodi zcela nová, v seriálu nikdy neviděná postava, major Kendra Shaw(Stephanie Chaves). Právě když je flotila v plné síle a má ve svých řadách dvě Battlestar, rozhoduje se dvojice komandérů pro záchrannou misi, ve které půjde o osvobození lidí unesených před několika lety Cylony na jejich první Basestar. Velmi napjatá atmosféra je doplňována vzpomínkami jednotlivých členů posádky na dobu, kdy Pegasus bojoval proti cylonům zcela sám a tak film není pouze čistou sci-fi vesmírnou akcí, ale je i velkým přínosem pro pochopení psychiky posádky obou Battlestarů. (Omnider)

(více)

Recenze (106)

novoten 

všechny recenze uživatele

Správná Galactická cesta s dobrodružstvím, které nezůstává bez následků a s nejednoznačnými hrdiny, za jejichž každým činem se skrývá minulost, vyhrocená situace nebo jenom chyba způsobená lidským faktorem. I Pegasus měl takovou svoji zarputilou a neústupnou Starbuck. A jak na závěr říká Bill Adama, kdoví, jak by to dopadlo s Galacticou, kdyby velitel neměl Roslinovou, Saula a Leeho. Cesta vstříc osudu pokračuje. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Povinnost pro fanoušky BSG. Pro ostatní rozhodně nejen ztráta času, ale i zbytečná snaha dostat se do vesmíru, v kterém tímto okamžikem žije asi 45tisíc lidí na několika malých a jedné velké vesmírné lodi a hledají svůj domov. Nový bájný domov. Jako doplnění "mytologie" Pegasus je to rozhodně slušný počin, ale nejvíce na něm oceňuji odvahu připomenout starou sérii BSG z dob první války cylonů s lidmi. Po chvíli sledování co a jak se dělo na Pegasus(a hlavně proč) se naskytne skvělá příležitost podívat se na výtvor cylonů z první války, který opravdu stojí za to. Nebál bych se prodloužit závěr filmu. Škoda, že režisér byl proti. Nebral bych to jako nálepku na ránu všem fanouškům, kteří netrpělivě očekávají další sezonu. tento snímek měl vzniknout a je dobře, že vznikl. Prostě se jen objevilo příjemné "okno", které dovolilo ho natočit a vydat. ()

Reklama

Gemini 

všechny recenze uživatele

Ostatní to už řekli, ale proč to nezopakovat - BSG Razor je jen zbytečně matoucí ztrátou času, pokud nemáte za sebou minimálně dvě série nejbáječnější sci-fi akční jízdy v této i jakékoliv jiné galaxii. Jste-li jedním z těch šťastnějších (tedy divákem/fanouškem BSG), přivítáte Razor jako velmi trefné doplnění již viděného a utvrdíte se v názoru, že sex není žádná od citů izolovaná zábava, kterou lze provozovat bez rozmyslu:) Kvalitní audiovizuální forma je přítomna i zde, ale po stránce příběhové už tahle břitva svému jménu čest moc nedělá - i když ještě nejde říct, že by to bylo tupé, osud hlavní hrdinky a její "interakce" s ostatními postavami jsou až příliš předvídatelné, a vzhledem ke standardům seriálu špetičku laciné. Takže co s tím? I když budu tento film hodnotit jako součást "fenoménu", se kterým jsem jakžtakž obeznámen, a leccos mě tu opravdu potěšilo, nemůžu si nepřipadat jako čtenář nejmenovaného Dickensova kusu, který onen román zhodnotil slovy: "Ne tak dobré, jako jsem čekal." Ono je tu totiž ještě tu druhé leccos - leccos, které mi naopak opravdu chybělo. Byla tu jedinečná možnost rozebrat admirála Cainovou až na kost, a bohužel jsme uvízli někde v půli cesty. A ještě hůř je na tom chuděra Kendra - u té by mě vážně zajímalo PROČ se rozhodla tak jak se rozhodla, a přitom nejsme při závěrečných titulcích odpovědím o nic blíže než při tom moooc pěkném úvodním monologu. Já vím, že celý Razor je o rozcestích a rozhodnutích, ale to nemůže být omluva pro takovou lajdáckou práci s takto "kontroverzními" hrdinkami. Je to škoda, Razor mohl být něčím víc než jen výplní lačných chřtánů BSG fans - ale i tak není proč litovat doby strávené pro změnu na palubě Pegasu. Dávám 70% A OPAKUJU PŘÁTELSKOU RADU - KDO NESLEDUJE BSG, AŤ SE PROBOHY NEDÍVÁ ANI NA RAZOR. Díky;) ()

H34D 

všechny recenze uživatele

Razor je trochu násilně naroubovaný film (nebo spíše dvojdíl) mezi třetí a čtvrtou sérii, i když příběhově tam nijak nezapadá. Vracíme se do minulosti na Pegasus, do dob vlády admirálky Cainové a vzestupu jedné, dříve neznámé postavičky - Kendry Shaw, kolem které se více méně celý Razor točí, protože její charakter je doslova ostrý jako BŘITVA. BSG: Razor je poměrně zajímavá vsuvka, zejména pro fandy seriálu určitě slušná podívaná, ale není to úplně ono, člověk cítí jistou samoúčelnost, když vše co v Razoru začne, v něm taky skončí, aniž by to ovlivnilo běh seriálu - navíc k tomu ještě dost pateticky, což je asi největší zápor, neboť to narušuje jinak zajímavou osudovost celého BSG... PS: Nekoukejte na Razor, pokud neznáte předchozí 3 série BSG, to je snad samozřejmost! 7/10 ()

Tuxedo 

všechny recenze uživatele

Docela chabá výplň mezi třetí a čtvrtou řadou BSG. Dozvíme se něco nového a je to poměrně poutavé, ale bohužel to obsahuje také dost logických chyb, typických pro BSG. Nicméně oceňuji snahu tvůrců udělat z admirála Cainové ještě většího záporáka. To se jim rozhodně povedlo, zamrzí pak jen, že se s ní nedokázaly vypořádat tak, jak by zasloužila. ()

Galerie (187)

Zajímavosti (1)

  • Mary McDonnell (Laura Roslin) obsadila roku 2012 poslední místo v anketě „The Hollywood Reporter“ o nejlepší náhradu reálného presidenta filmovým. (JoranProvenzano)

Reklama

Reklama