Battlestar Galactica: Břitva (TV film)

Battlestar Galactica: Razor

Hviezdna loď Galactica: Britva

Sci-Fi / Akční / Drama / Thriller / Válečný

USA, 2007, 100 min

Skvelý prívesok k výnimočnému seriálu. Predstavuje nám dve výrazné ženské postavy - tvrdú majorku Kendru Shaw a nekompromisnú admirálku Helenu Cain. Bohužiaľ vykreslenie ich charakterov je dosť polovičaté, chcel by som sa o nich dozvedieť viac než mi povedal film. Príbeh je tiež trochu béčkový a jeho smerovanie predvídateľné. Na druhú stranu ma ale potešilo ukázanie starých cylonských modelov a staré dobré moralizovanie presne v duchu seriálu. Každopádne je tento film určený pre fanúšikov a ten kto nevidel aspoň jednu sezónu seriálu tu nemá šancu. 8-/10(4.1.2010)

Televizní film odehrávající se kousek před koncem třetí série (než flotila najde obyvatelnou planetu, zvolí si za prezidenta Baltara a rozhodne se na ní usadit) se formou flashbacků vrací k tomu, jak se Pegasus vyhnul zničení během útoku Cylonů na doky u Capricy, i do posledních okamžiků první války, kdy mladý Bill „Husker" Adama narazil na stopy cylonských okusů na lidech. Vesmírné bitvy jsou impozantní, klidně bych jich mohlo být více, ještě lepší ale je, jak Razor doplňuje a rozšiřuje mytologii Battlestar Galacticy.(5.3.2011)

Další, ikdyž dost prodloužená, epizoda ze seriálu zapadající příbližně do druhé poloviny druhé série. Dozvídáme se o motivech posádky Pegasu a jejich pochybných rozhodnutích, které nejsou zas tak špatná, jak by na první pohled mohlo zdát. Film obsahuje všechny správně ingredience, které Galacticu dělají Galacticou, byť samotná epizoda přeci jen působí jako spíše bonus pro fanoušky, než plnohodnotný film.(29.7.2013)

Po spíše psychologické třetí serii tu mám film, který by má razatní ráz první série. Dějově by spíš pasoval na konec druhé série, ale troška zavzpomínání ještě nikoho nezabila. Pro někoho kdo z BSG neviděl nic, je to sice pěkné pokoukání, ale bude značně tápat v ději, pro ty ostatní je to další skvělý počin a pokud se t tomot stylu ponese i čtvrtá sérii máme se na co těšit!(29.2.2008)

Videné na STV bez akéhokoľvek predchádzajúceho stretu s BSG. Napriek "miernej" zmätenosti v otázkach kto je kto, čo sa stalo a pod. to bolo veľmi príjemné pozeranie, ktoré ma utvrdilo v tom, že ignorancia BSG naďalej nie je dobrý nápad a že by som urýchlene mala zháňať aj predchádzajúci filmy a epizódy seriálu. Po opätovnom videní, tentoraz už v rámci seriálovej postupnosti, zvyšujem hodnotenie, dejová nadväzovosť a pochopenie súvislostí, teda to, čo mi pri prvom videní tak chýbalo, tu boli skryté vždy, len sa na to netreba dívať ako na samostatný film, ale ako súčasť seriálu.(13.10.2009)

• - Mary McDonnell (Laura Roslin) obsadila roku 2012 poslední místo v anketě „The Hollywood Reporter“ o nejlepší náhradu reálného presidenta filmovým. (JoranProvenzano)