Podnájemník

Podnájomník

Mysteriózní / Thriller / Drama

USA, 2009, 95 min

• mh.mail

30% - Zpočátku až příliš velká "inspirace" čtrnáct let starým filmem Sedm - úvodní titulky, věčný déšť, mladý nezkušený, ale horlivý detektiv kontra zkušený praktik, sériový vrah. Už to varuje, další děj to pak jenom potvrzuje. Objevuje se tu rekvizita psychicky nemocné ženy, takže už nikdy nemůžete přesně vědět, co je skutečnost a co se odehrává jenom v jejích představách. A ten konec mě totálně namíchnul, nepovažuji ho za geniální, ale za značně hloupý. Proč jsme se tedy celou tu dobu na ten film dívali?!(22.7.2018)

Simon Baker jako Jack Ripper?? Dobrá volba! "Elegán s břitvou u pasu" ...V jednu chvíli jsem přemýšlela nad tím, jestli Simon B. je skutečný nebo jen vymyšlená postava paní domácí. Stejně tak nevím, jak to bylo s jejím malým synem. Dokonce jsem na okamžik uvěřila, že Hope Davis je tím naším vrahem.... Konec a fenomenální? Není pochyb!! Šel mi mráz po zádech!(17.8.2013)

• lennyd

Když je nalezeno první pořezané tělo prostitutky, je detektiv Chandler Manning (Alfred Molina) přesvědčen, že se jen někdo snaží napodobit sedm let starý případ. Po dalších nálezech si ale začíná být jistý - popravený vrah z před sedmi let nebyl tím pravým. Ten pravý vrah se sedm let skrýval, a až dnes znovu ve svých činech pokračuje. Navíc jeho práce připomíná staré případy Jacka Rozparovače ... Na film jsem se docela těšil, legendy, týkající se Jacka Rozparovače mám docela rád (třeba From Hell). Jenže Podnájemník na to šel z trochu jinak. Na jedné straně docela zajímavý detektivní případ, na straně druhé nesouvisející linie, která dala celému filmu název. Obě linie se sice na konci protnou, nicméně dohromady z toho má divák akorát tak galimatyáš. Jediné co snad stojí za zmíňku je získávání důkazů na googlu :)(3.12.2010)

• hrona

Poněkud zvláštní, rádoby kriminálka, která se snaží zachytit vraždění podle Jacka Rozparovače v nové bodobě. Hrozné herecké výkony, žádné pořádné napětí, opět přítomnost schyzofrenie, která se dnes objevuje skoro v každém filmu s podobnou tématikou. Hudební podkres také dost divoký, zkrátka slabé a dost nudné.(21.3.2009)

No, sformulujem to takto. Tento film by mohol byť dokonalý, má úžasný koniec, síce trošku nudný začiatok, ale pokiaľ ste divákom (ako som ja), ktorý sa dokáže dostatočne prekvapiť(ako ja), tak vás to dostane. Okrem toho ťažkopádneho začiatku film obsahuje pár vecí, ktoré mu uberajú na dynamike. Napríklad osobný život vyšetrovateľa, je to síce fajn vedieť to o ňom, ale nudí to. No, okrem fenomenálneho konca a toho, že celý čas hádate kto je náš vrah, nám film ponúka patriu dobrých hercov ako je pán Molina, Hope Davis či Simon Baker. Shane West, je filmu skôr pre ozdobu ako pre osoh. Čo sa týka hudby, nie je zlá ale fenomenálne to nie je. Režisérska práca je v poriadku. So scenáristickej stránky však mohol film vyťažiť omnoho viac. Zoberme si doberanie mladého detektíva skúseným partnerom. Ale celkovo, pre mňa prekvapenie, čo sa týka prípadu.Takže 65%(8.2.2010)

• - Snímek byl natočen na notivy stejnojmenného románu, který napsala Marie Belloc Lowndes. (Terva)