Podnájemník

Podnájomník

Mysteriózní / Thriller / Drama

USA, 2009, 95 min

• hrona

Poněkud zvláštní, rádoby kriminálka, která se snaží zachytit vraždění podle Jacka Rozparovače v nové bodobě. Hrozné herecké výkony, žádné pořádné napětí, opět přítomnost schyzofrenie, která se dnes objevuje skoro v každém filmu s podobnou tématikou. Hudební podkres také dost divoký, zkrátka slabé a dost nudné.(21.3.2009)

• mh.mail

30% - Zpočátku až příliš velká "inspirace" čtrnáct let starým filmem Sedm - úvodní titulky, věčný déšť, mladý nezkušený, ale horlivý detektiv kontra zkušený praktik, sériový vrah. Už to varuje, další děj to pak jenom potvrzuje. Objevuje se tu rekvizita psychicky nemocné ženy, takže už nikdy nemůžete přesně vědět, co je skutečnost a co se odehrává jenom v jejích představách. A ten konec mě totálně namíchnul, nepovažuji ho za geniální, ale za značně hloupý. Proč jsme se tedy celou tu dobu na ten film dívali?!(22.7.2018)

Konec mi celkový dojem pokazil. Do té doby to byl celkem nadprůměrný krimithriller, který rozehrál hru o mnoha podezřelých a já jsem byl docela zvědav, kdo tedy nakonec toho Jacka Rozparovače kopíruje. Jen jsem se modlil, aby nepřišel nějaký nesmyslný zvrat či zdůvodnění toho, která osoba má vraždy prostitutek na svědomí. To bohužel přišlo. A vzápětí přišel druhý veletoč, který byl stejně nesmyslný. Škoda. Každopádně téma, kdy tvůrci vlastně jen zkopírovali Rozparovačův případ mi docela sedlo, stejně jako Molina a ostatní herci. Jen ten závěr. 65%(7.1.2014)

• Radiq

Film nám naservíruje 4 podezřelé (samozřejmě i hlavního vyšetřovatele, což se dá už u takovejch filmů čekat) a vy čekáte a čekáte, jestli na to přijdou. Je jasný, že na to přijdou, ale vy chcete vědět, jak. Molina je tam asi nejlepší, ale stejně je furt dost stejnej, jak kdekoliv jinde. Průměrnej film, kterej vyšumí jak... asi jak něco, co brzo vyšumí.(12.5.2009)

No, sformulujem to takto. Tento film by mohol byť dokonalý, má úžasný koniec, síce trošku nudný začiatok, ale pokiaľ ste divákom (ako som ja), ktorý sa dokáže dostatočne prekvapiť(ako ja), tak vás to dostane. Okrem toho ťažkopádneho začiatku film obsahuje pár vecí, ktoré mu uberajú na dynamike. Napríklad osobný život vyšetrovateľa, je to síce fajn vedieť to o ňom, ale nudí to. No, okrem fenomenálneho konca a toho, že celý čas hádate kto je náš vrah, nám film ponúka patriu dobrých hercov ako je pán Molina, Hope Davis či Simon Baker. Shane West, je filmu skôr pre ozdobu ako pre osoh. Čo sa týka hudby, nie je zlá ale fenomenálne to nie je. Režisérska práca je v poriadku. So scenáristickej stránky však mohol film vyťažiť omnoho viac. Zoberme si doberanie mladého detektíva skúseným partnerom. Ale celkovo, pre mňa prekvapenie, čo sa týka prípadu.Takže 65%(8.2.2010)

• - Snímek byl natočen na notivy stejnojmenného románu, který napsala Marie Belloc Lowndes. (Terva)