Podnájemník

The Lodger

Podnájomník

Mysteriózní / Thriller / Drama

USA, 2009, 95 min

No, sformulujem to takto. Tento film by mohol byť dokonalý, má úžasný koniec, síce trošku nudný začiatok, ale pokiaľ ste divákom (ako som ja), ktorý sa dokáže dostatočne prekvapiť(ako ja), tak vás to dostane. Okrem toho ťažkopádneho začiatku film obsahuje pár vecí, ktoré mu uberajú na dynamike. Napríklad osobný život vyšetrovateľa, je to síce fajn vedieť to o ňom, ale nudí to. No, okrem fenomenálneho konca a toho, že celý čas hádate kto je náš vrah, nám film ponúka patriu dobrých hercov ako je pán Molina, Hope Davis či Simon Baker. Shane West, je filmu skôr pre ozdobu ako pre osoh. Čo sa týka hudby, nie je zlá ale fenomenálne to nie je. Režisérska práca je v poriadku. So scenáristickej stránky však mohol film vyťažiť omnoho viac. Zoberme si doberanie mladého detektíva skúseným partnerom. Ale celkovo, pre mňa prekvapenie, čo sa týka prípadu.Takže 65%(8.2.2010)

• Freemind

Směšné herecké výkony, hloupoučký scénář, příšerná syntetická hudba, unylá, takřka televizní kamera (i přes dost trapné pokusy o "artové" vložky v podobě zrychlených záběrů, které se k ní hodí jako pěst na oko). Nulové napětí, dějové zvraty šité tou nejhrubší nití ... Sečteno, podtrženo - promrhal jsem hodinu a půl času, který mi už nikdo nevrátí.(31.1.2009)

• Radiq

Film nám naservíruje 4 podezřelé (samozřejmě i hlavního vyšetřovatele, což se dá už u takovejch filmů čekat) a vy čekáte a čekáte, jestli na to přijdou. Je jasný, že na to přijdou, ale vy chcete vědět, jak. Molina je tam asi nejlepší, ale stejně je furt dost stejnej, jak kdekoliv jinde. Průměrnej film, kterej vyšumí jak... asi jak něco, co brzo vyšumí.(12.5.2009)

• ilovebritain

Svého času se mi tento film celkem líbil, avšak po opadnutí puberťácké naivity a slepé platonické lásky k Bakerovi mě to nějak přešlo. Podnájmeník je silně podprůměrná kriminálka snažící vytěžit maximum z pokusu o oživení Jacka Rozparovače. Molina je slušný herec, leč můj oblíbenec to není. I když tady nehraje roli ani oblíbenost. Dusivá atmosféra sice má své kouzlo, ale rozhodně nevystraší. Přesto filmu nepopřu povedený konec.(31.8.2012)

• lennyd

Když je nalezeno první pořezané tělo prostitutky, je detektiv Chandler Manning (Alfred Molina) přesvědčen, že se jen někdo snaží napodobit sedm let starý případ. Po dalších nálezech si ale začíná být jistý - popravený vrah z před sedmi let nebyl tím pravým. Ten pravý vrah se sedm let skrýval, a až dnes znovu ve svých činech pokračuje. Navíc jeho práce připomíná staré případy Jacka Rozparovače ... Na film jsem se docela těšil, legendy, týkající se Jacka Rozparovače mám docela rád (třeba From Hell). Jenže Podnájemník na to šel z trochu jinak. Na jedné straně docela zajímavý detektivní případ, na straně druhé nesouvisející linie, která dala celému filmu název. Obě linie se sice na konci protnou, nicméně dohromady z toho má divák akorát tak galimatyáš. Jediné co snad stojí za zmíňku je získávání důkazů na googlu :)(3.12.2010)

• Shane West

• - Snímek byl natočen na notivy stejnojmenného románu, který napsala Marie Belloc Lowndes. (Terva)