Podnájemník

Podnájomník

Mysteriózní / Thriller / Drama

USA, 2009, 95 min

• Terva

Hrozný dialog, slabá kamera a hudba...no to je hrůza. Při scéně "zabíjení oběti" na začátku filmu (22:47) je při napadení oběti vidět jedoucí auto, hned kolem události cca 10 metrů. Detektiv Chandler Manning je suspendován, dokonce je mu i zděleno podezření z vraždy, ale stále nosí zbraň a dokonce je vpuštěn na místo dalšího činu. Tak o čem to tedy je?(20.3.2009)

• hrona

Poněkud zvláštní, rádoby kriminálka, která se snaží zachytit vraždění podle Jacka Rozparovače v nové bodobě. Hrozné herecké výkony, žádné pořádné napětí, opět přítomnost schyzofrenie, která se dnes objevuje skoro v každém filmu s podobnou tématikou. Hudební podkres také dost divoký, zkrátka slabé a dost nudné.(21.3.2009)

• ilovebritain

Svého času se mi tento film celkem líbil, avšak po opadnutí puberťácké naivity a slepé platonické lásky k Bakerovi mě to nějak přešlo. Podnájmeník je silně podprůměrná kriminálka snažící vytěžit maximum z pokusu o oživení Jacka Rozparovače. Molina je slušný herec, leč můj oblíbenec to není. I když tady nehraje roli ani oblíbenost. Dusivá atmosféra sice má své kouzlo, ale rozhodně nevystraší. Přesto filmu nepopřu povedený konec.(31.8.2012)

• mh.mail

30% - Zpočátku až příliš velká "inspirace" čtrnáct let starým filmem Sedm - úvodní titulky, věčný déšť, mladý nezkušený, ale horlivý detektiv kontra zkušený praktik, sériový vrah. Už to varuje, další děj to pak jenom potvrzuje. Objevuje se tu rekvizita psychicky nemocné ženy, takže už nikdy nemůžete přesně vědět, co je skutečnost a co se odehrává jenom v jejích představách. A ten konec mě totálně namíchnul, nepovažuji ho za geniální, ale za značně hloupý. Proč jsme se tedy celou tu dobu na ten film dívali?!(22.7.2018)

• keoma26

vrchol scénáristického kubismu...jako pravidelný divák žánru jsem snad nikdy necítil takovou frustraci. Ten film má tolik logických chyb,že doteď přemejšlím, jestli já sám nejsem schizofrenní a film jsem si jen nevytvořil v podvědomí jako kompenzaci nějakého diváckého traumatu z dětství /např. přímočaře vulgární, ale alespoň strašidelné Černé punčochy/.Postava Hope Davis byla prostě jen hříčkou scénáristů, bez vnitřní konzistence v chování, což neobstojí ani u největší psychotičky... Spoilery /přehled těch největších wtf momentů/: 1) u falešně obviněného, odsouzeného a popraveného podezřelého se mluví o 2 vraždách, to není seriový vrah, navíc si měl v průběhu prvního vyšetřování vytvořit vlastní modus operandi a začít napodobovat Jacka Rozparovače? 2) proč vrah zaútočil na dceru inspektora, když vraždil jen prostitutky?ještě ke všemu ve chvíli,když se hlavním podezřelým stal inspektor a tímhle pokusem ho vlastně vyvinil... 3) pokud obžalovaná na konci psycholožce řekne, že její syn je už 7let mrtvý,neměla by také říct, že vraždy spáchal její podnájemník a ona není až takový blázen, jakého v ní psycholožka vidí? Jenže tomu zase odporuje scéna s jejím manželem, když jí ukazuje, že žádného podnájemníka nemají a říká jí, ať bere svoje prášky... to ji jako skutečný vrah tak zmanipuloval,že to vezme na sebe? 4) indicie ukazují na inspektora a jeho kolega ho nechá 2x samotného,aby ještě vystupňoval podezření, a nakonec mu během jedné scény nandá a sundá pouta?kam se vlastně všichni poděli po zatčení inspektora, že zase zůstal jen s kolegou?(16.3.2014)

• - Snímek byl natočen na notivy stejnojmenného románu, který napsala Marie Belloc Lowndes. (Terva)