Růžový panter 2

Ružový panter 2

Komedie / Dobrodružný / Krimi / Mysteriózní

USA, 2009, 88 min

• predators

Vrhnout se na druhý díl po skoro totálním neúspěchu dílu prvního, to chce slušnou dávku odvahy. Nebudu se opakovat, platí zde to samé, co před lety. To, že herecké výkony jsou na samém dnu...hereckých výkonů :-), to bych ještě pochopil. Ale, proč Clouseau mluví jak dement, to nepochopím... 10%(13.6.2009)

Než cokoliv napíšu, tak se musím přiznat, že tohle bylo mé vůbec první setkání s filmy o růžovém panterovi. Jako dítě jsem snad kdysi dávno nějaký z těch filmů viděl, ale vůbec si nepamatuji podrobnosti, a tak tohle beru jako že je to mé první setkání s touto sérií. A myslím si, že to bylo setkání vcelku vydařené. Přiznávám, že ke sledování filmu mě přilákaly hlavně televizní upoutávky, díky nimž to vypadalo, že tohle bude vtipná záležitost. V tomto ohledu film nikterak výrazně má očekávání nezklamal, u některých scének a hlášek jsem se opravdu pobavil, za což může tak trochu šílený scénář, ale především za mé pobavení vděčím Steveovi Martinovi, který je ve své roli skutečně perfektní a přirozený, jeho hlášky, jeho grimasy, to jak si se svou postavou vyhrál, to všechno mě dokázalo hodně pobavit, obzvláště tedy scéna v restauraci (mám na mysli scénu s vinotékou) byla geniální. A nakonec trochu toho detektivního napětí zde bylo také a film vlastně dokázal na konci trochu překvapit, i když kdo bude zlodějem jsem tak trochu tušil už když se tato postava na scéně objevila poprvé (jen jsem nevěděl, jak to udělala a jak se na to přijde, a právě v tomto spočívala ona překvapivost), a nakonec právě ona předvídatelnost děje rozhodla o tom, že filmu udělím jen lepší tři hvězdy.(19.1.2013)

• Kryton

Je to stejné jako jednička. To je právě ta velká slabina. Nic nového se nebude dít. Je tu velký problém a Clusoe ho musí vyřešit. Všude jen padá, žvatlá a nakonec ho vyhodí. Pak přijde vše objasní a je hrdina. Celé by to sotva vydrželo na jeden 20 minutový díl seriálu, ale dalo by se to vydržet. Jenže těch 92 je neskutečně nudný,natahovaný a většina foru zrecyklovanější více než lahváč. Jestli tohle bude mít pokračovaní tak to opět bude to samé a ještě více nudnější. Za celý film jsem se uchichtl dvakrát. Film je zakončený hláškou Low Battery. Přesně to celá nová série má. Vybité baterie humoru! P.S.: Krapet mi bylo smutno z herců jako John Cleese,Alfred Molina anebo Jean Reno. Mají tohle zapotřebí?(26.5.2009)

• Enšpígl

Tady se příliš tlačilo na pilu. Jacques Clouseau byl sebevědomý imbecil ne pomatený magor. Například s tím přeříkáváním Clouseau měl svůj slovník (telefén, bápež, atd ), ale nepřeříkával se 5x za větu. Steve Martin postavu Clouseaua naprosto nezvládl a svému originálu Sellersovi se ani nepříblížil. Možná by nebylo špatný se na postavu Clouseaua už jednou provždy vysrat a zkusit točit novou sérii s nějakým novým policejním debilem, protože to by alespoň u mě mělo určitě vyšší hodnocení než kurvení a hlavně naprosté nepochopení filmového originálu. Pouhé tupé vykrádání původního pantera. Například pachatel musí každýmu, kdo zná mustr orinální panteří serie být znám v podstatě hned jak se objeví na scéně. Záhadou pro mě zůstává přítomnost tolika zvučných hereckých značek. Jako samostatná komedie docela ucházející, jako něco co si hraje na něco, naprosto k zblití.(19.3.2010)

• Dubro

S hlbokým zármutkom v srdci oznamujem diváckej verejnosti, že Peťo Sellers sa dnes točí v hrobe ako ventilátor, pričom do prvých otáčok sa zrejme dostal v čase, keď Róbertko Benigni, vedený samotným Blake Edwardsom, sa pokúsili priživiť na sláve Ružového pantera. Priaznivci tohto kultu sú určite zhrození a miestami až zhnusení pri pohľade na neschopného Martina, ktorý je dokonca aj spolupáchateľom scenára. Dvojke nepomohla ani perepúť známych ksichtov a Reno by si zaslúžil dútku s výstrahou. Pri dvoch či troch ako tak zvládnutých scénkach sa záchvat smiechu nedostaví, iba ak záchvat zúrivosti. Jednoducho ďalší nedôstojný parazit. 50% max.(27.5.2009)

• - V některých scénách Paříž zastoupil Boston a jeho okolí. (HappySmile)

• - Tvůrci se rozhodli ukázat ve filmu pohlednicovou verzi Paříže a inspirovali se tak filmy jako Madeline, Červený balónek nebo Ratatouille. Film jako takový se odehrává v moderní, mírně anachronické Paříži. (HappySmile)

• - Spoiler: Steve Martin se rozhodl, že se inspektor Clouseau na konci filmu ožení s Nicole, protože všechny jeho předešlé filmy, které končily svatbou, měly komerční úspěch. (HappySmile)