Růžový panter 2

Ružový panter 2

Komedie / Dobrodružný / Krimi / Mysteriózní

USA, 2009, 88 min

• otík

Co naplat, že do filmu byly angažovány ještě větší hvězdy než v jedničce, že pár scén je opravdu vtipných (jenže hlavně kvůli své stupiditě) a že film celkem drží pohromadě, když vyznění je naprosto prázdné. Tento obnovený Panter prostě nefunguje a není se co divit. Jednou pozřené lahodné sousto už tak dobře prostě znovu nechutná. Hudba: Christophe Beck.(12.10.2009)

• Segrestor

To je samý debil nebo blbeček, ale kloudný humor nikde. On gag, jak někdo někam jde a spadne do kanálu není zřejmě nic jednoduchého. To se prostě musí umět. Bláhový ten, kdo si myslí, že prostě nechá jednoho blbečka kráčet ulicí a pak ho nechá spadnout do kanálu. Ne, kdepak, v tom kouzlo tohoto gagu netkví a tvůrci, v čele s naprosto odpudivým otrapou Martinem, zřejmě ještě o svůj hřebíček hlavičkou neuhodili. Halt je naprosto nenávratně pryč doba Petera Sellerse a Blakea Edwardse.(4.7.2012)

• F.man

Sakra to byl nápad. Byl jsem PŘINUCEN se podívat v jeden den na smrtící dvojici novodobých Růžových panterů. Zatímco jednička šla přežít v relativní pohodě, ve dvojce jsem chtěl člověka co s tímhle nápadem přišel rituálné obětovat Peterovi Sellersovi. Ať mi nikdo ze zdejších netvrdí, že druhý díl je lepší. Jistě i tady jsou hodně dobré momenty, ale jako celek vyznívá Růžový panter 2 jako trapná ždímačka. Co z toho, že se třikrát zasměju když scénárista psal zbytek filmu pod jakousi infantiní drogou. Nebrat a vzít radši jedničku. I když radši nebrat ani tu a podívat se na starší a mnohonásobě lepší klasiku. Let me bring you up to speed... We know nothing. You are now up to speed.(30.5.2009)

• Gilmour93

Gratuluji, Steve! Dokázal jsi u Clouseaua, popleteného inspektora s průměrnou inteligencí a sklony k nemotornosti, přeskočit levely slabě podprůměrné inteligence i nižšího stupně slabomyslnosti a rovnou jsi přešel k debilitě! Dovol, abych ti řečí tvého kmene sdělil, že jsi knipl, cement a čumák.. Teatrální trapnost, jenž mi krom zívání zanechala dva drobné otazníky. Proč se to vůbec zaštiťuje značkou Pink Panther, když se šlo sérií B.Edwardse jen volně inspirovat a použít například titul: „Případy inspektora Idioma“? A hlavně, kolik voucherů do luxusních pařížských bordelů dostal ten hvězdný herecký ansámbl, že byl nápomocen tomuto zvěrstvu?(17.1.2013)

Rozhodně lepší než jednička, která mě až tak nenadchla. Tady jsem se ale musela opravdu celou dobu smát. Steve Martin opět hraje blbečka (tahle role to ovšem vyžaduje), Jean Reno je roztomilý, John Cleese dokáže dělat neuvěřitelné grimasy jen pomocí očí a překvapilo mě tak silné herecké složení - kromě již vyjmenovaných i Andy Garcia, Alfred Molina, Aishwarya Rai nebo Jeremy Irons. Nabyto skvělými hláškami a rozhodně nesmím zapomenout pochválit české titulky (kino verze) - ten kdo je překládal ten film dovedl k dokonalosti, opravdu si s těmi slovy, co Clouseau komolí, skvěle pohrál a připravil tak divákům skvělý zážitek!(16.4.2009)

• - Snímek se umístil na 31. místě v žebříčku nejhorších filmů všech dob sestaveném čtenáři časopisu "Empire". (orkadimenza)

• - Steve Martin přijal bez rozmýšlení roli i v tomto pokračování, protože miluje postavu Clouseaua a nechtěl si nechat ujít příležitost zopakovat si komedii, ve které hraje velkou roli mimika. (HappySmile)

• - Kromě Jeana Rena ve filmu hrají další dva slavní Francouzi - herečka Judith Godrèche si zde střihla malou roličku a Millikena hraje Johnny Hallyday, velmi slavný pop-rockový zpěvák a příležitostný herec. (HappySmile)