Po celém světě začínají mizet vzácné kousky z muzeí a na místě činu je vždy jen vizitka známého zloděje Tornáda. Byl tudíž sestaven takzvaný Dream Team z detektivů různých národností. Za Francii byl vybrán Clouseau, což nelibě nese inspektor Dreyfus, který Clouseaua přeřadil k dopravní policii, kde vybírá pokuty za špatné parkování. Tým se má odebrat do Japonska, kde řádil Tornádo naposledy. Ještě než Clouseau odletí, je ve Francii ukraden vzácný diamant Růžový panter, a tak se celý tým sejde právě zde. Za Velkou Británii je to inspektor Pepperidge, za Itálii Vicenzo, za Japonsko počítačový expert Kenji a tým doplňuje krásná spisovatelka a expertka na Tornáda Sonia z Indie. Clouseau s sebou vzal ještě svého spolupracovníka Pontona a také asistentku Nicole, do které je Clouseau zamilovaný, ale nedokáže jí to sdělit. Po první schůzce se tým přesouvá do Říma, kde žije Alonso Avallaneda, který s Tornádem obchodoval. Tým dokonce přišel s myšlenkou, že Avallaneda by sám mohl být Tornádo, ale vzhledem k tomu, že nemá na pravém rameni jizvu po kulce, tato možnost padá. Clouseau přesto v domě cítí přítomnost Tornáda. Nicméně ho tam nenalezli. Když detektivové odejdou, objevuje se Tornádo. Ponton dostává za úkol Avallanedu sledovat. Zjistil totiž, že se má večer sejít s někým v restauraci, kterou shodou okolností před několika měsíci Clouseau nešťastnou náhodou vypálil. Ponton, po domluvě s personálem, umístí pod Avallanedovým stolem odposlouchávací zařízení, ale není to nutné, protože má schůzku s nějakou ženou, která evidentně není Tornádo. Zato se ke Clouseauově nelibosti v restauraci objevuje inspektor Vicenzo s Nicole. Žárlivý Clouseau by rád věděl, co si povídají, a v přestrojení za tanečníka se snaží přemístit odposlouchávací zařízení od Avallanedy k Nicole. Opět, kvůli jeho zbrklosti, dochází k požáru. A Tornádo řádí dál. Okradl spícího papeže a Clouseau zcela nezvládl vyšetřování. Detektivové ho už mají dost a chtějí, aby opustil tým. Jediná Sonia ho brání. Bylo nalezeno tělo muže, který je s největší pravděpodobností Tornádo. Spáchal sebevraždu a nechal dopis na rozloučenou, ve kterém mimo jiné uvádí, kde jsou k nalezení ukradené předměty a také, že zničil diamant Růžový panter. Testy DNA potvrdily Tornádovu totožnost, přesto Clouseau nevěří, že by Tornádo ukradl diamant, a kvůli své hlouposti je opět poslán vybírat pokuty, a není ani pozván na oslavu, která je uspořádaná pro Dream Team... (TV Prima)

Trailer 3

Fr

Ve světě se ztrácí artefakty. Skládá se dream team. Velitelem bude..… Již úvod, kdy se na place objeví sebepoškozující se J.Cleese a S.Martin dávající pokutu jasně ukáže, jakým směrem se bude humor ubírat. Že půjde o zábavu pro dospělé může věřit snad jen H.Zwart. Ovšem dítě mé se baví při titulcích, baví ho zkomolená mluva (která bohužel od časů Petera Sellerse ztratila notně na vtipu). Škoda jen pokusů o sexuální humor. To totiž děti nepobaví. Pro mne jeden z těch filmů, které shlédnu s maximální mírou sebeobětování. Ale co bych pro děti neudělal. Prostě film pro děti kolem 10ti let. A já raději podrobněji nehodnotím. ()

Malarkey

Stejné jako jednička, no a proč nakonec ne. Sice plno, ale opravdu hodně lidí nadává, že Američan předělává legendu, ale už jsem si na tyhle remaky a předělávky tak nějak zvyk, no a Steve Martin se mi popravdě v roli inspektora docela zalíbil, i když hraje hroznýho debila, snad i horšího, než Peter Sellers zahrát dokázal, ale ten to alespoň dokázal s grácií hodnou Angličana, Steve Martin to všecko hraje s grácií hodnou debila, nebo spíš Američana, a tak je to trošku někde jinde. I tak to ale pobaví, a určitě nemálo v některých scénách, což je rozhodně dobře. Od jedničky se to kvalitně prakticky nezměnilo, stále tak zábavné, ale i trapné, stačí si vybrat, pro pobavení, to ale vidět určitě stojí. Takhle ztřeštěné komedie se už tolik netočí, aby se člověk alespoň párkrát od srdce pobavil. ()

tron

„Aha, to je vaše meno. Myslel som, že si objednávate špagety.“ Len Boh a Peter Sellers (momentálne sa pravdepodobne nachádzajúci v choromyseľnej alternatíve pekla) vedia, ako sa Steveovi Martinovi do pokračovania dosť mizerného (ale komerčne prekvapivo úspešného) amerického Ružového pantera, podarilo nahovoriť okrem Jeana Rena ešte Jeremyho Ironsa, Andyho Garciau, Alfreda Molinu a Johna Cleesea („Okamžite letíte do Paríža!“ – „Ale ja lietať neviem!“ – „Vy idiot! Predsa lietadlom!“ – „Aha...“). Keď je niektorý z nich na scéne (najlepšie všetci), začnú sa diať veci, no stále je to niečo ako tiež bombasticky obsadená komédia KURZ SEBAOVLÁDANIA, ktorej však tiež chýbal lepší scenár. Americký RUŽOVÝ PANTER 2 je rozvláčny, fádny, matný a pomalý. Iba zriedka chytí dych (vinotéka, "Ste ako môj brat, ale sexi a v sukni.", kamerový bezpečnostný systém, komín, pápež). Následne sa však tempo zasa na ďalších 20 minút zasekne a my sa musíme pozerať na trápneho Martina, ktorý je ale tentokrát o pár milimetrov menej trápny, ako minule (alebo si len začínam zvykať?) a niekde pri desiatej časti by sa na to mohlo začať dať pozerať. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $35,922,978Tržby Celosvetovo $75,946,615Tržby za predaj DVD v USA $6,727,665 //počet predaných kusov 387,228║ Prvý diel bol ešte ako tak v znesiteľných medziach ale toto pokračovanie je jeden veľký prehmat, kde je samozrejmá snahe o zábavnosť ale v danom hereckom zložený a v pasívnom - prázdnom príbehu to proste nejde tak ako by malo. /25%/ ()

Enšpígl

Tady se příliš tlačilo na pilu. Jacques Clouseau byl sebevědomý imbecil ne pomatený magor. Například s tím přeříkáváním Clouseau měl svůj slovník (telefén, bápež, atd ), ale nepřeříkával se 5x za větu. Steve Martin postavu Clouseaua naprosto nezvládl a svému originálu Sellersovi se ani nepříblížil. Možná by nebylo špatný se na postavu Clouseaua už jednou provždy vysrat a zkusit točit novou sérii s nějakým novým policejním debilem, protože to by alespoň u mě mělo určitě vyšší hodnocení než kurvení a hlavně naprosté nepochopení filmového originálu. Pouhé tupé vykrádání původního pantera. Například pachatel musí každýmu, kdo zná mustr orinální panteří serie být znám v podstatě hned jak se objeví na scéně. Záhadou pro mě zůstává přítomnost tolika zvučných hereckých značek. Jako samostatná komedie docela ucházející, jako něco co si hraje na něco, naprosto k zblití. ()

• Snímek se umístil na 31. místě v žebříčku nejhorších filmů všech dob sestaveném čtenáři časopisu "Empire". (orkadimenza)
  • Jean Reno přijal nabídku zopakovat si svou roli díky dobré zkušenosti s prací na předchozím dílu, kamarádství se Stevem Martinem, radostí spolupracovat opět s Alfredem Molinou po tom, co si spolu zahráli v Šifře mistra Leonarda a díky potěšení, které mu činí pracovat mezi Pařížem a Bostonem. (HappySmile)
  • Aishwarya Rai velmi ráda přijala roli Sonii Solandresové, protože vyrostla jak na filmech o Růžovém panterovi, tak na filmech Steva Martina. Také věděla, že si tento film určitě užijí rodiny a dobře se u toho zasmějí, hlavně neteř a synovec jejího manžela Abhisheka Bachchana. (HappySmile)

Související novinky

Kid a Nemo Smithovi

Kid a Nemo Smithovi

14.01.2009

Klan Smithových dnes opět vládne titulkům filmového zpravodajství. Především je tu remake Karate Kida, ve kterém si hlavní roli zahraje Willův syn Jaden. Stejně důležitou je však postava jeho mentora…