Růžový panter 2

Ružový panter 2

Komedie / Dobrodružný / Krimi / Mysteriózní

USA, 2009, 88 min

• Guzo

První díl staronové série jsem sice neviděl zrovna včera, ale pokud to vezmu jen podle zpětných dojmů, líbil se mi víc než jeho pokračování. Zde jsem se sice také několikrát zasmál či pousmál (například scéna v papežově oblečení nebo sem tam nějaká hláška), ale bohužel to je vyvážené vtípky trapnějšího rázu. Škoda..(31.8.2010)

• nunka

Ružový panter 2 je formálne o triedu lepšia jednotka pri stabilne nevzrušivom hereckom výkone Steva Martina. Po jednotke som si povedala nikdy viac. Dvojka sa ku mne priplietla viac menej náhodou a očakávala som gýčové postavy, plochý silený humor, dementne vyznievajúce scény a pár ďalších pokusov o vtip, na moje prekvapenie pokračovanie ružového partnera bolo síce rovnako gýčové a silené, no o triedu lepšie. O niečo sviežejšie, farebnejšie a miestami sa vtípky naozaj vydarili. Človek proste musí porovnávať s pôvodnou sériou Panteroviek, tieto chabé groteskné pokusy sa na originál nechytajú ani zďaleka.(10.6.2009)

Stejné jako jednička, no a proč nakonec ne. Sice plno, ale opravdu hodně lidí nadává, že Američan předělává legendu, ale už jsem si na tyhle remaky a předělávky tak nějak zvyk, no a Steve Martin se mi popravdě v roli inspektora docela zalíbil, i když hraje hroznýho debila, snad i horšího, než Peter Sellers zahrát dokázal, ale ten to alespoň dokázal s grácií hodnou Angličana, Steve Martin to všecko hraje s grácií hodnou debila, nebo spíš Američana, a tak je to trošku někde jinde. I tak to ale pobaví, a určitě nemálo v některých scénách, což je rozhodně dobře. Od jedničky se to kvalitně prakticky nezměnilo, stále tak zábavné, ale i trapné, stačí si vybrat, pro pobavení, to ale vidět určitě stojí. Takhle ztřeštěné komedie se už tolik netočí, aby se člověk alespoň párkrát od srdce pobavil.(13.6.2009)

• akisha

Koho napadlo natočit Růžového Pantera bez Petera Sellerse? To je jako snažit se zahrát Hamleta bez Hamleta. Ale jako by ani to nestačilo, tak vznikl ještě druhý díl. Buď to mělo být úplně o někom jiném a jmenovat se to jinak, nebo to proboha nemělo vzniknout. Martinovi zoufale chybí naproto všechno, co činilo Sellersova komisaře tak geniálně mimo, místo toho se jen pitomě šklebí, pitvoří, vypadá jako že má furt křeče, dementně tančí a způsobuje nudné katastrofy (např. u mě nepochopitelně dlouhá a ubíjející scénka s padáním vín). Reno s opuchlým obličejem tohle neměl brát a Molina, Irons(Proč?!)... ani ti to nezachrání. Snad jen přenádherná Aishwarya stojí za zmínku. Takže tohle dílo je dobré tak leda pro to, že člověk s láskou zavzpomíná na neopakovatelné staré Pantery s dokonalou trojkou Clouseau, Dreyfus a Kató.(17.3.2012)

• WolfR

Pokračovaní Růžového pantera je si myslím o třídu níže, než minulý díl, a to ve všech směrech. Pravda, přidalo se pár ostřílených a vynikajících herců; Garcia, Molina, Cleese, Irons. Ale ti se do takového filmu, fakt moc nehodí. Jinak, co se týče Steva Martina alias Clouseau, tak ten je opět vynikající a roli si evidentně užíval, ale ty skopičiny, co musel dělat, už mi nepřijdou, tak vtipné, jako v jedničce. Tak ano, pár opravdu vtipných momentů tu stále ještě zbylo, ale přibylo těch trapných a nudných, ikdyž Clouseauovo brblaní, špatnou angličtinou mě stále ještě neomrzelo. Prostě hlavním problémem tohoto filmu, je strašný úbytek opravdových vtipných momentů oproti prvnímu dílu. Děj ani tak moc nerozebírám, protože je klasický. Panter zmizel a Clouseau se vydává do akce. Závěrečné vyřešení případu (TOHLE SNAD ANI NEMŮŽE BÝT SPOILER), mě dosti zklamalo a navíc přišlo jen tak zničehonic. Bída, bída. 2 hvězdy jsou adekvátní vzhledem k tomu, že aspoň ten Steve Martin se snažil.(8.10.2010)

• - Steve Martin je jeden ze tří lidí, kteří pracovali na scénáři. Napsal kupříkladu celý začátek. (Pumiiix)

• - Kromě Jeana Rena ve filmu hrají další dva slavní Francouzi - herečka Judith Godrèche si zde střihla malou roličku a Millikena hraje Johnny Hallyday, velmi slavný pop-rockový zpěvák a příležitostný herec. (HappySmile)

• - Spoiler: Steve Martin se rozhodl, že se inspektor Clouseau na konci filmu ožení s Nicole, protože všechny jeho předešlé filmy, které končily svatbou, měly komerční úspěch. (HappySmile)