Růžový panter 2

Ružový panter 2

Komedie / Dobrodružný / Krimi / Mysteriózní

USA, 2009, 88 min

• tron

„Aha, to je vaše meno. Myslel som, že si objednávate špagety.“ Len Boh a Peter Sellers (momentálne sa pravdepodobne nachádzajúci v choromyseľnej alternatíve pekla) vedia, ako sa Steveovi Martinovi do pokračovania dosť mizerného (ale komerčne prekvapivo úspešného) amerického Ružového pantera, podarilo nahovoriť okrem Jeana Rena ešte Jeremyho Ironsa, Andyho Garciau, Alfreda Molinu a Johna Cleesea („Okamžite letíte do Paríža!“ – „Ale ja lietať neviem!“ – „Vy idiot! Predsa lietadlom!“ – „Aha...“). Keď je niektorý z nich na scéne (najlepšie všetci), začnú sa diať veci, no stále je to niečo ako tiež bombasticky obsadená komédia KURZ SEBAOVLÁDANIA, ktorej však tiež chýbal lepší scenár. Americký RUŽOVÝ PANTER 2 je rozvláčny, fádny, matný a pomalý. Iba zriedka chytí dych (vinotéka, "Ste ako môj brat, ale sexi a v sukni.", kamerový bezpečnostný systém, komín, pápež). Následne sa však tempo zasa na ďalších 20 minút zasekne a my sa musíme pozerať na trápneho Martina, ktorý je ale tentokrát o pár milimetrov menej trápny, ako minule (alebo si len začínam zvykať?) a niekde pri desiatej časti by sa na to mohlo začať dať pozerať.(21.4.2011)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $35,922,978Tržby Celosvetovo $75,946,615Tržby za predaj DVD v USA $6,727,665 //počet predaných kusov 387,228║ Prvý diel bol ešte ako tak v znesiteľných medziach ale toto pokračovanie je jeden veľký prehmat, kde je samozrejmá snahe o zábavnosť ale v danom hereckom zložený a v pasívnom - prázdnom príbehu to proste nejde tak ako by malo. /25%/(26.1.2010)

• predators

Vrhnout se na druhý díl po skoro totálním neúspěchu dílu prvního, to chce slušnou dávku odvahy. Nebudu se opakovat, platí zde to samé, co před lety. To, že herecké výkony jsou na samém dnu...hereckých výkonů :-), to bych ještě pochopil. Ale, proč Clouseau mluví jak dement, to nepochopím... 10%(13.6.2009)

Steve Martin podruhé jako inspektor Clouseau. Spousta bláznivých situlací a skeču! K tomu dobří herci (Jean Reno, Andy Garcia), panterovský soundtrack a klasický příběh o krádeži diamantů - okořeněn romantickou story a kupodivu se nenudíte. Moderně natočené a já se bavil. - 70%.(21.12.2017)

• Phobia

A to bylo vtipné, jo? Aha... tak haha... Vydržela jsem ten destilát trapnosti s nejvyšším úsilím jen v průběhu večeře a přemýšlela, jestli radši nepřepnout na nějakou zasranou "Pojišťovnu neštěstí", "Ordinaci v růžové prdeli" nebo podobnou telehovnelu. Fakt nevím, jestli byl ten lovecký salám tak hnusný už z výroby, nebo mi zhořknul na jazyku při sledování mdlé taškařice slavného jména, která snad může potěšit jen duchem nejprostější případy ve cvokhauzech. A to nejsem fanoušek jiných výtvorů s tímto názvem, neadoruju předchozí filmy, ale tohle byl skutečně "humor" nejprimitivnějšího ražení, homo habilis by u toho s nadšeným hýkáním mlátil prackama o zem v pravěké imitaci "standing ovations". 20% za obsazení (tím nemyslím Stevea Martina), i když se některým hercům opravdu divím, že do toho lejna dobrovolně šlápli.(17.1.2013)

• - Tvůrci se rozhodli ukázat ve filmu pohlednicovou verzi Paříže a inspirovali se tak filmy jako Madeline, Červený balónek nebo Ratatouille. Film jako takový se odehrává v moderní, mírně anachronické Paříži. (HappySmile)

• - Režisér předchozího dílu Shawn Levy se rozhodl opustit režisérskou stoličku a sám usedl na místo výkonného producenta. (HappySmile)

• - Navzdory rozsáhlé propagační kampani zaměřené především na Francii - hlavní hrdina je francouzský detektiv a hraje zde jeden z nejpopulárnějších francouzských herců Jean Reno - film ve Francii zažil velký komerční propad. Ve většině zdejších multiplexů se promítal jen týden. (HappySmile)