Růžový panter 2

The Pink Panther 2

Komedie / Dobrodružný / Krimi / Mysteriózní

USA, 2009, 88 min

• akisha

Koho napadlo natočit Růžového Pantera bez Petera Sellerse? To je jako snažit se zahrát Hamleta bez Hamleta. Ale jako by ani to nestačilo, tak vznikl ještě druhý díl. Buď to mělo být úplně o někom jiném a jmenovat se to jinak, nebo to proboha nemělo vzniknout. Martinovi zoufale chybí naproto všechno, co činilo Sellersova komisaře tak geniálně mimo, místo toho se jen pitomě šklebí, pitvoří, vypadá jako že má furt křeče, dementně tančí a způsobuje nudné katastrofy (např. u mě nepochopitelně dlouhá a ubíjející scénka s padáním vín). Reno s opuchlým obličejem tohle neměl brát a Molina, Irons(Proč?!)... ani ti to nezachrání. Snad jen přenádherná Aishwarya stojí za zmínku. Takže tohle dílo je dobré tak leda pro to, že člověk s láskou zavzpomíná na neopakovatelné staré Pantery s dokonalou trojkou Clouseau, Dreyfus a Kató.(17.3.2012)

• campix

Druhý díl dále posouvá hranici nevkusu zavedenou prvním dílem a Jacuese Clouseau se nám přesouvá z USA do Evropy. Film plný hloupých vtipů, tragického českého dabingu a překvapivě také známých hereckých person. Opravdu nevím jestli mají pánové Martin, Reno, Garcia nebo třeba Cleese zapotřebí. Dokonce bych řekl, že nová série inspirovaná legendární původní sérií jí dělá více než ostudu. Doufám, že dalšího dobrodružství světoznámého detektiva se již nedočkáme.(16.1.2013)

Oproti prvnimu dilu slusny zlepseni. Pribeh neni buhvijakej, ale krome asi ctvrthodinovyho hluchyho mista nekdy po hodine filmu to je paradni jizda, kde se neustale neco deje. No Steve Martin je sice porad stejny hovado, navic vypada jak Hitlerovo bracha, ale nastesti uz nemluvi jako naprostej kreten, samozrejme ma porad uchylackej prizvuk a obcas si nakou kravinu kecnout neodpusti (ano, opet dojde na hamburger), ale nastesti se s kretenskejma prerekama tvurci mirnili a je to jedine dobre. A co se tyce ostatnich, smysl Renoa mi opet unika a Tym snu ve slozeni Garcia, Molina a Matsuzaki je sice fajn, ale ty role mohli klidne zamaznout nejakejma neznamejma jmenama a nic by se nestalo. Klinea nahradil Cleese, coz je dobre a na chvily se tu mihne Irons, coz je prijemny prekvapeni. Fakt se divim, ze do takovyhle kokotiny ukecali takovou paradni sestavu. No a co se tyce vtipu, samozrejme dojde i na par traparen, ale prislo mi, ze i kdyz je tu vtipu spousta, nejsou sem rvany uplne za kazdou cenu, ty povedeny tentokrat prevazujou a sem tam se najde nejakej spickovej, kterej me fakt rozesmal. Takze celkove na stary Pantery to porad nema, ale oproti prvnimu dilu znatelny zlepseni a solidni zabava.(11.6.2009)

• Guzo

První díl staronové série jsem sice neviděl zrovna včera, ale pokud to vezmu jen podle zpětných dojmů, líbil se mi víc než jeho pokračování. Zde jsem se sice také několikrát zasmál či pousmál (například scéna v papežově oblečení nebo sem tam nějaká hláška), ale bohužel to je vyvážené vtípky trapnějšího rázu. Škoda..(31.8.2010)

• kingik

Takže ono to jednou nestačilo. Steve Martin coby slavný inspektor Jaques Clouseau se vrací, aby podruhé zprznil nepřekonatelnou legendu. Navíc, je to ještě horší než minule. Smutné je sledovat Johna Cleeseho v roli Dreyfuse, smutné je sledovat Alfreda Molinu, smutné je sledovat Andy Garciu, jak jsou ve svých rolích trapní. Snad jediný, kdo si tu roli vysloveně užívá, je Steve Martin, a aby taky ne, když si sám k téhle kravině napsal scénář. Na Petera Sellerse opět nemá a asi mu to ani nikdo neřekl. Snaží se ho imitovat, jak to jen jde, jeho mluvený projev, komolící každé druhé slovo, je přímo otřesný. A pokus navrátit legendu v režii Haralda Zwarta, to snad ani nešlo. Ale abych jen nehanil. Jsou zde i scény, které pobaví - výslech papeže, Clouseauovo obhlížení terénu, nebo Clouseauovo tančení v masce toreadora v luxusní restauraci jsou tím lepším, co tahle slátanina nabízí. A koneckonců, i ta Aishwarya Rai v záporné roli má něco do sebe. Ale celkově je to pěkná trapárna. Clouseau nakonec případ ztraceného vzácného diamantu zvaného Růžový panter zdárně vyřeší, stane se hrdinou, ožení se a snad už dá pokoj. 40%(10.11.2009)

• - V některých scénách Paříž zastoupil Boston a jeho okolí. (HappySmile)

• - Lowell Ganz a Babaloo Mandel byli najati v lednu 2007, aby přepsali/vylepšili scénář. Ovšem v titulcíh je nenajdete. (HappySmile)

• - Steve Martin je jeden ze tří lidí, kteří pracovali na scénáři. Napsal kupříkladu celý začátek. (Pumiiix)