Že to je televízna produkcia je očividné,ale odhliadnuc od toho je to fajn film pre milovníkov krimi thrilerov so všetkým čo k tomu patrí.(3.5.2017)

Vraždy podle božích přikázání jsou už sice poněkud omletým tématem, ale jinak mě těší zjištění, že i Rakušané dokáží natočit obstojnou temnou detektivku v čele s charismatickým vyšetřovatelem, osobně zainteresovaným do případu. A dokonce jim k tomu ani nemusí asistovat žádné roztomilé superpsisko.(27.9.2015)

Režisérský a především herecký koncert plný bezmezné krutosti jak k divákovi, tak k hlavním postavám. Bezchybné obrazové vyjádření pouze podrthovalo ono neutuchající násilí a všudypřítomný pocit bezmoci, jež i přes svou občasnou nereálnost děje a takřka nadnesenost jeho uvěřitelnosti člověka deptá a pohlcuje... Jednoduše velice kvalitní film, avšak nevím, zda a kdy si jej pustím znova. "Keiner ist ohne schuld. - Nikdo není bez viny." Po druhém shlédnutí: Je neuvěřitelné, kolik námětů lze vyjádřit během tří hodin. S malým časovým odstupem vzhledem k této 'repríze' mohu pouze a jen tleskat :-) . Anotace s půlročním odstupem od posledního shlédnutí: Tohle je vážně hnusný film. Kdo ví, jestli si jej pustím znova, ale pravdou je, že téměř nemá chybu.(9.7.2010)

Zaujímavé, že Rakušania dokážu natočiť dobrý film, len keď je to pekne hnusný film. Zato v žánri hnusných depresívnych podivností sú neprekonateľní. Záhadné vraždy, ktorých korene siahajú ďaleko do minulosti, pochmúrna Viedeň, nádherné Neusiedlerské jazero, skvelé komiksové sekvencie....Tobias Moretti ako starnúci policajt, prenasledovaný desivými spomienkami na detstvo. Neskutočné 3 hodiny, ktoré vo mne zanechali veľmi nepríjemný a tiesnivý pocit. Šiestu hviezdu navrch by som dala za politicky nekorektný obraz Turkov vo filme. Ale 6 hviezd nemáme.(24.5.2011)