poster

Svlékání kůže (TV film)

Drama

Československo, 1991, 75 min

 • Rodriguez
  ***

  Dramatický příběh pojednávajíc o propuštěném vězni, jeho manželce a dětech, kteří ho po letech nepřijímají jak si původně představoval. Manželka si našla jiného partnera, syn je na něj vysazený, jediná dcera s ním jakž takž vychází. 45%(12.2.2013)

 • veronikav
  **

  Zajímavé téma ...co by bylo kdyby ...... Ale nějak neukončené (to nemusím) a trhané (proč tam ještě naznačovat jiné téma -porevoluční ??? -kdyby seděl za politiku -prosím ...ale takhle ?)(27.10.2011)

 • tuntavala
  *

  Tahne se to, tahne. Konce nedohlednes.(28.9.2011)

 • Lish84
  **

  Rodinné příběhy mám rád, ale tento patří k těm méně zajímavým – tedy lehce podprůměrným. Nicméně scénář staví postavy do emocionálně vypjatých situací a herci tak mají možnost naplno předvést své schopnosti – Jana Janěková v hlavní roli nezklame. Jde o film z roku 1991 a autoři se rozhodli do děje promítnout i společenské změny po roce 1989. Vše se odehrává někdy v prvních měsících roku 1990 a postava učitelky (již zmíněná Jana Janěková) tak nutí své studenty učit se najednou něco jiného, než jim přednášela předchozí roky. Škoda, že tento motiv je jen lehce naznačen, přitom by se kolem něj dal vystavět klidně celý film. V důsledku tak dobové motivy působí sice ne rušivě, ale zbytečně.(15.11.2007)