Staří a neklidní

Dokonalý zločin

Komedie / Krimi

USA, 2009, 87 min

• Malarkey

Parta senilních dědků má geniální nápad, jak zachránit obrazy z galerie, která je chce přemístit do Dánska. Ještě štěstí, že ta parta jsou sympatičtí herci, na který se můžu koukat pořád. Jinak bych asi nudou umřel.(12.3.2012)

Rozpočet $20miliónov(2.11.2009)

• Subjektiv

1) Krást se nemá 2) Láska k předmětům je duševní choroba 3) Objevení lásky k ženě pro její podobnost s předmětem je pro ni ponižující 4) Zcela nezávazné plytké komedie bez šarmu a humoru nezavazují diváka k dobrému hodnocení. Produkt určení k zapomnění. Silná *.(10.11.2009)

"Budeš se stěhovat do Dánska?" K žádnému uměleckému dílu na světě nemám takový vztah, abych se za ním stěhoval do Tramtárie, Singapuru a dokonce ani do Dánska. Charles, Roger a George jsou však jiní a vyrazili krást. Za normálních okolností bych na jejich činnost občansky upozornil, což se rozhodně nedá považovat za udání, ale tentokrát jsem na jejich straně. Oni mě totiž pobavili svou senilní rafinovaností, fyzickou kondicí a upřímnou vírou, že je v tom matka Štěstěna nenechá samotné. Ona celá ta akce rozhodně mohla být zábavnější, ale tady se důchodcům při hodnocení evidentně nepřeje, tak já jim přidám alespoň hvězdu, když si ani z valorizovaného důchodu patrně žádné plátno od Gauguina nekoupí.(7.9.2016)

• Gilmour93

Vzhledem k obsazení vypadal tento "artritida heist" bezesporu slibně, ale opak byl hořkou pravdou. Vinno však není ústřední trio pardálů, nýbrž slaboučký scénář a hlavně režisér Hewitt, který filmu dodal jiskru, co by nezapálila ani jezero benzínu uprostřed vyprahlé australské buše. Vždyť nenucené chvíle humoru zabraly méně stopáže, než Macyho holá prdel..(26.4.2012)

Myslel som, že takéto zoskupenie predvedie viac. Ale v rámci možností sa na to ešte celkom dalo pozerať. 60%.(18.10.2010)

• lesumir

Čtyři hlavní postavy. Tři ověnčení Oscarem. A přesto naprostá blbost. Nuda. Walken ztratisl své kouzlo už dávno, ale u Freemana jsem čekal větší rodeo. Nelogické, nedomyšlené, nezajímavé.(16.11.2009)

Taková stařecká tuctová sranda. Dokonalé obsazení se ale utápí v naprosto nudném scénáři, který absolutně nereaguje na věk a zázemí svých hrdinů. Oni si prostě usmyslej že vykradou muzeum a pak to provedou - normální dobře naplánovanou akcí. Hotovo. Kdyby jim bylo dvacet a byli to děcka Dannyho parťáků, tak ta akce mohla bejt úplně stejná. Prostě naprosto klasický heist, jen bezdůvodně obsazenej hereckejma veteránama.(9.1.2012)

Někdo musel asi hodně dlouho přemýšlet, aby vymyslel tak ujetou zápletku. A ten někdo měl pak štěstí, že se mu do výsledného filmu podařilo obsadit známé a dobré herce. Výsledek pak nebyl tak hrozný jak jsem čekala, film docela ubíhal, sem tam jsem se i zasmála. 3*(2.5.2016)

• IQ Tiqe

Tahle lupičská komedie, žánr, který mám hodně rád, se nepovedla. Jo, je koukatelná, neměl jsem chuť to vypnout, ale postrádá napětí, dramatický okamžik a to, co by se dalo dramatickým momentem nazvat, je strašně jednoduché, nepříliš pravděpodobné. Zkrátka - tvůrci měli vymyslet lepší rozuzlení, na něm to padá. Sice pointy se na konci dočkáte (dokonce dvou), ale kvůli nim se na film nedíváte. Průměrných 50%(20.5.2010)

• bassator

Bylo to asi takové jako když si partička starých polosenilních dědků řekne, že před tím než půjdou do hrobu udělají akci života. A je to přesně podle jejich situace, senilně debilní a nepochopitelně výsledkově úspěšné a na platně chvílemi i vtipné... - 27. 7. 2012 - 45%(27.7.2012)

Průměrná komedie se skvělým hereckým obsazením. Opravdu si tvůrci myslí, že ukrást obrazy je tak snadné ?(10.11.2009)

Výborná komedie plná nabitých scén a ultra skvělého hereckého obsazení. Morgan Freeman a Christopher Walken v jednom filmu společně a ještě ke všemu se seniorským vtipem a chaosem. Příběh je skvělý a vše do sebe zapadá, možná je trochu předvídatelný, ale dá se to. Já jsem se bavila, mohu pouze doporučit!(11.8.2013)

• bouncer

Bohužel - máme tu tři skvělé herce v hlavní roli, ale příběh je plytký a předvídatelný. Nic vlastně nedokáže divákovu pozornost zaujmout, tak jak by mělo... 50%.(13.6.2011)

Obsahově je film sice průměrný, ale nad vodou jej drží fajnová parta herců (konečně zase Walken v hlavní roli!), několik vydařených vtipů a celkově pozitivní, nemoralizující vyznění. Faktem však zůstává, že Hewitt je (a nejspíš vždycky bude) takový "nijaký" režisér, který nedovede zcela využít témata, vypíchnout pořádně vtipy a dodat filmu výraznější tvář.(1.8.2011)

Jednoduchý filmeček se zajímavou zápletkou a pěkným koncem. Věřím, že se ta loupež dala uskutečnit, ale svým spůsobem jim hodně přálo štěstí. Komediální snímek na nedělní odpoledne.(5.4.2010)

• spaceboyCZ

Prijemna oddychovka na sobotni odpoledne, ktera nenudi, ale taky prilis nepobavi, nicmene, na hodinky koukat urcite nebudete.(30.11.2009)

Fajná krimi komédia...skvelá partia hercov...vynikajúca svižná vecička...ja som sa skvelo bavil...príjemná vec(20.12.2009)

A to jsem myslel, že Morgan Freeman je alespoň určitá záruka kvality. Ale když neschopnost režiséra a scénáristy dá dohromady možnost projevit se leda až na premiéře, tak asi nemůžeme čekat zázrak. Ale na cestě vlakem mě to zabavilo a skoro ani neuspalo...(7.12.2009)

Křečovitě vtipné, snadno předvídatelné a vesměs nudné cosi. Dokoukal jsem se na ten polofilm jen proto, že sledovat Morgana a Christophera je stále čiré potěšení.(4.11.2009)

<< předchozí 1 2 3 4