Najprv poviem, že toto bol môj prvý film slovenskej produkcie, na ktorom som bol v kine. Tohto roku som zaváhal pri troch filmoch. 'Návrat bocianov', 'Rozhovor s nepriateľom' alebo 'Démoni' mohli byť tými prvými, no ja som dal šancu práve Fisherovmu debutu a neľutujem to ani náhodou. Ba naopak, som hrdý! Vždy som si vravel, že slovenskí herci na tom predsa nemôžu byť až tak zle. Ide len o to, dať ich správne dokopy a k tomu nejaký poriadny scenárik. A ten sa objavil ako blesk z jasného neba a ja som sa konečne nemusel červenať pri dialógových prešľapoch a neprirodzených situáciách. To bol vždy tŕň, ktorý vedel spraviť z dojmu peklo. Jednoduché situácie ako telefonovanie, privítanie, návšteva a iné scény z bežného života boli vždy tým najhorším, pri čom som tŕpol. A to sa konečne podarilo tvorcom prehryznúť (aj keď so strávením bol niekedy problém). Po humornej stránke úplný šok, naozaj som sa schuti pobavil, medzi hercami to šlapalo, nápady jednoduché, no o to účinnejšie. A aj dramatické spracovanie mi celkom imponovalo, už išlo len o to stanoviť medzi tými žánrami určité hranice, ktoré režisér prekročil naozaj len sporadicky. Samozrejme, aby som toľko nevychvaľoval (nemôžem si pomôcť, radosť z úspechu po toľkých obavách je jasná) a bol objektívnejší, musím aj trošku nakydať. Tie expresívnosti ako nadávky a niekedy až prehnaná obnaženosť nie sú síce v tejto dobe ničím prekvapujúcim a do kontextu filmu sa celkom hodili, no kvapôčku ubrať by to nepokazilo. A teraz už len dúfať, že takáto úroveň filmu sa tu ešte niekedy objaví. 80%.(31.12.2007)

• rastlinka

Tak toto pôsobilo neskutočne silene, akoby sa všetci snažili silou-mocou tlačiť na emócie diváka, no tu to nefungovalo ani náhodou (aspoň nie na mňa). Ukážka toho, že máme krásne a sexi herečky, charizmatických hercov, ale to je asi tak všetko... A milostné scény Pauhofovej s Kronerom - totálne neprirodzené medzi týmito dvoma hercami!(3.1.2010)

• horacko

Zo začiatku úbohý pokus zaujať veľkým množstvom vulgarity a erotických scén, neskôr to vyzeralo, že by sa mi to mohlo aj celkom páčiť. No čo ma vážne dorazilo bol ten hlúpy koniec, keď sa niekto rozbehne k odistenému granátu a pred výbuchom si pred ním ešte zastane, tak sorry ale to mi príde vážne veľmi hlúpe. Čo touto hlúpou smrťou chceli tvorcovia dokázať vážne netuším. Určite sa jej smrť dala spracovať lepšie a hodnotnejšie. Film to nebol až tak zlý, no konečný výsledok mohol byť o mnoho lepší.(14.4.2009)

Na slovenské pomery ostatných rokov maximálna spokojnosť. Bál som sa, že film v prvom rade nebude sám sebou a bude sa stále hrať na niečo čím nie je. Tieto obavy ma už v prvých minútach našťastie opustili. Herecká základňa je úplne prirodzená, bavil ma tak Kroner, ako Pauhofová, veľmi dobre pôsobil aj Landl a ostatní. Spočiatku som si nevedel zvyknúť na Halčákovú, ale dajme tomu, že plynutím času obstála aj ona. Samotný príbeh je uveriteľný, reálne pôsobiaci, bavili ma vtipne napísané rozhovory, x-krát som sa príjemne pobavil alebo aspoň pousmial. Emočne Polčas rozpadu funguje na výbornú. Potešili aj erotické scény. Konečne nejde len o umelé vzdychy oblečených ľudí, ale vizuálne šteklivo a vzrušujúco pôsobiace splynutia. Toto, na slovenskú produkciu, vysoké hodnotenie nie je prejav zaujatého slováka, ale reálne ohodnotenie dobre odvedenej práce. Normálne sa prestávam báť o našu kinematografiu. Vladimír Fischer vzkriesil to čo bolo už prakticky mŕtve. Dík za to.(13.1.2008)

• Radko

Chlap v rozpuku síl a splnených ambícií potrebuje súložiť. Neustále. Znudená manželka takto zaneprázdneného podnikateľa túži po osviežení v podobe dieťaťa alebo práce. Mladá umelkyňa zas po skúsenej náruči oťukaného matadora. Dráždivé korenie iného dlhodobého vzťahu dodá prezlečenie za inštalatéra (copyright Samotáři). Mladí nezávislí umelci nihilisticky a bombasticky hazardujú zo životom. Utečekyne z Arménska sa spamätávajú z hrôz občianskej vojny na neveľmi vábnom, ale mierumilovnom Slovensku. A vernisáž nádejnej fotografky sa nesie v znamení šoku, vystrihnutom z Playboyovej show o vlastných príbuzných. Kopa nesúrodo popremiešaných téz opatrného bulváru, niečo ako klebetníček v kaviarni. Plný nezvládnutých dialógov a krčmového humoru nižšieho štandardu. Stačí to na plnohodnotný zážitok? Zdá sa že väčšinou áno (čsfd-66%), aj na verejnom premietaní sa film dočkal vysokej návštevnosti a búrlivého potlesku. Hudba síce bola skvelá, Janžurka v úlohe kleptomanky tiež, potešili aj známe bratislavské lokácie, len nakrútené boli tentoraz akosi sterilne (napr. aj oproti podobne zlému, ale o poznanie atmosférickejšiemu filmu Zostane to medzi nami). Vytvorenie lesklého farebného magazínu bez kazu sa vydarilo, lenže výsledok postráda zmysluplný dej aj atmosféru. To nezachránia ani dobrí herci a snaha o kvalitnú formu.(3.9.2008)