Konečne som po viacerých filmoch slovenskej produkcie zaoberajúcimi sa rôznymi historickými námetmi narazil aj na film, ktorý riešie bežné životné problémy, situácie, odohráva sa v nám všetkým dobre známych exteriéroch a s množstvom známych a obľúbených hercov. Viliam Klimáček je uznávaný tvorca a tu to opäť potvrdil neštandardným príbehom vymykajúcim sa z bežných rámcov. Takže u mňa príjemná oddychovka, často vtipná, no občas aj kvalitne zvrátená.(25.9.2010)

Ďalší rozporuplný slovenský film. Tragikomédia zo súčasnej Bratislavy, ktorá je vo viacerých momentoch skôr "tragickou" komédiou a k poriadnej melodráme má ďaleko. Najväčší problémom filmu nie sú herci - naopak, väčšina z nich predvádza veľmi zaujímavé výkony počnúc Táňou Pauhofovou, alebo Klárou Trojanovou (podobná herecká rola ako v prípade Ondríčkovej Jednej ruky netleská) Dialógy nebijú do uší, kamera štandard. Tak kde je problém? V scenári. Ten sleduje viaceré príbehy, ktoré sa postupom času snaží prepojiť a čiastočne skombinovať - robí to ale násilnou formou, umelo vykonštruovaným, ťažko uveriteľným spôsobom. Príbeh nelegálnej imigrantky z Arménska je úplne mimo, vôbec nezapadá do kontextu. Postavy sú až na jednu výnimku napísané plocho, ťažko sa s niekým stotožniť. Niektorí herci vo filme imho nemajú čo robiť, nemajú tam žiadne opodstatnenie (napr. Iva Janžurová) - napriek tomu že odvádzajú nadštandard herecký výkon. Škoda že Fisher sa ešte aj v závere filmu pokúša o akýsi "revival" - scéna s granátom - mal som slzy v očiach. Bohužiaľ od smiechu. Škoda ďalšej premrhanej príležitosti. 5/10(8.12.2007)

„Bola si zasa u toho satanistu?“ – „Mama, on je gotik.“ – „A berieš antikoncepciu?“ Filmy o kríze stredného veku môžu osloviť len divákov s krízou stredného veku. Režisér Fischer našťastie dostal zábavný scenár spisovateľa, básnika a anestéziológa Viliama Klimáčka a kvalitné herecké obsadenie. Janko Kroner so svojimi šedinami dozrieva vo vynikajúceho dramatického/charizmatického herca, ktorý si vie v správny čas zo seba urobiť srandu (kto povedal, že sa to v drámach nemôže?). Mladí si potom prídu na svoje vďaka „novej SK generácii“ – odviazaný mladý Geišberg a predovšetkým Táňa Pauhofová („Škriatok“), ktorej je Kroner v civile dlhoročným mentorom, ktorý jej naprieč jej komplikovaným umeleckým/ľudským dospievaním kryje chrbát. Preto bolo nakrúcanie hŕstky prasačiniek pre oboch zrejme nepríjemné. Nie tak pre diváka. Síce toho mohlo byť viac, ale aj toto poteší. Pauhofová sa vôbec rada vyzlieka (aj keď nemusí - ŽENY MÔJHO MUŽA)... P.S. „Granát“ pôsobil ako niečo, čo malo byť v Monty Python, ale Terry Jones povedal, že to už je príliš.(28.1.2010)

• Martin741

Ak sa na tento film mame pozerat z uhla pohladu toho, ze ma divakov odplasit z kina, tak film FUNGUJE VYBORNE a niet mu co vytknut. Ak ma film ale tendenciu nalakat divakov do kina, tak je to len dalsi z radu podpriemernych filmov, ktore tu mozeme lopatami prehadzovat. Dejovou liniou sa zase rozumie len prazdne tliachanie o medziludskych vztahoch a + pripadne vyzmykanie vsetkych moznych emocii. 2 %(30.1.2013)

Nevím, jestli to bylo mojí nesoustředěností, ale byla jsem půl filmu naprosto zmatená, kdo je kdo , přestože tam vlastně jde jen o 2 manželské páry a pár milenek hlavního představitele. Když jsem si pak pustila začátek znovu, bylo mi vše naprosto jasné. Tím pádem i stouplo hodnocení nejmíň o jeden bod. Takže nevím, jestli jsem tele já, nebo to bylo nepřehledně udělané. Jinak rychlé vyřešení krize středního věku (milenky) pomocí granátu by mohlo být pro spoustu opuštěných manželek inspirativní....(15.4.2009)