Král ztraceného světa

King of the Lost World

Akční / Dobrodružný / Horor

USA, 2005, 80 min

• Ryuuhei

Uf, to byl zase výkvět. O trochu starší Asylumovka, ovšem typicky děsuplná. Příběh jako takový měl těžce průměrný, až podprůměrný základ. Dobře, ostrov, kde ztroskotávají letadla, dejme tomu. Z hrdinů obecně bych našel jen pár výraznějších charakterů, jako byl třeba drsný agent, či pohledná barmanka, na kterou se dobře koukalo. Zbytek splýval a ztrácel se, či šel ruku v ruce s hloupým zbytkem (jako ženská, která nedá foťák z ruky). Byl jsem zvědav zejména na „domorodce“, kteří jsou zde v komentářích chváleni, ale nakonec musím říct, že lacině pomalovaní lidé neexotického vzhledu stáli docela dost za prd. Docela dobrý nápad byl krmení draků za účelem udržení si opičáka „od těla“. Nic nebylo i přesto pořádně vysvětleno, vše se prostě dělo, většinu času byli všichni schopni akorát blbě civět a z toho nejhlavnějšího, tedy třeba souboje obřího opičáka s draky, bylo ukázáno naprosté minimum, navíc v hnusném, CGI zpracování. Celkově vzato na filmu není nic opravdu dobrého, vtipného, ani zábavného. Navzdory tomu nemohu říct, že by se jednalo od tohoto studia o to nejhorší. Jen dost hrozné, abych se o procento vyhnul odpadu. 15%(22.6.2017)

• SOLOM.

Arthur Conan Doyle se musel doslova obracet v hrobě, když se společnost Asylum rozhodla zareagovat na King Konga Petera Jacksona, natočením dalšího brakového kousku, který se snad nedá označit ani za „céčkovou“ záležitost. Leigh Scott rozhodně nepatří mezi uznávané režiséry a většina jeho filmů skončila v „odpadních stokách“. A ani tentokrát tomu nebylo jinak. Předem chci všechny varovat, že od tohoto filmu opravdu nic dobrého nečekejte, jinak budete velmi zklamáni! Jistě však existují i takoví nadšenci (milovníci braků) jako já, kteří si prostě podobnou zábavu nemůžou nechat ujít. Hledat největší slabinu filmu je vážně hrozně těžké, protože zkritizovat se dá skoro všechno. Od slabých hereckých výkonů (přestože se zde objevilo několik známějších tváří: Boxleitner, Amanda Ward, Rhett Giles, Steve Railsback), nezajímavých postav což byl velký problém, protože většina děje se točí převážně kolem chození lidí po ostrově, přes špatná digitální monstra až po trapně namaskované domorodce. 20%(1.9.2015)

• Hapretor

Od Asylumu jistota. Píčovina na entou. Ale aspoň tam vždy seženou pohledný ženský. Dějově i provedením hrůza, ale ono to pobaví a volný čas pomůže zabít - doslova. Účel to tedy splní. Ve své blbosti dělá Asylum docela slušné počiny na zaplácnutí nudy. Někdy z nouze se hodí. Jen by mě zajímalo, kde na to berou prachy. Vždyť to musí být totálně prodělečné. Ale natáčení musí být vždy sranda.(23.7.2016)

Trosečníci celý film jenom chodí džunglí, chodí a zase chodí. Občas narazí na něco překvapivého. Jednou je to obří pavouk, pak obří had a obří škorpioni. Jenže oboje se ve filmu objeví tak na jednu vteřinu. Potom najdou v tmavé jeskyni hlavu mrtvého dinosaura. A všude po ostrově nachází stará havarovaná letadla. Až téměř v samotném závěru jsou přepadeni místním kmenem kanibalů, mimojiné bílé pleti, zato velice dost pošahaných. A až v úplném závěru, osm minut před koncem se objeví to hlavní, kvůli čemu se chceme podívat na tento film, King Kong. Tady ale nesvádí boje s tyranosaurem či letadly na Manhattanu, ale s pohádkovými draky. No je to strašná blbost, kde se spíše čeká, co ještě bude dál. A triky jsou doslova příšerné. Na druhou stranu nuda to také není. Přesto nejlépe z celého filmu dopadl samotný poster. [200. hodnocení, 23. komentář, 22%](14.9.2019)

• Lilloos

Něco tak (ve všech směrech) příšerného jsme neviděla už dlouho, nutno však dodat, že jsem na to zírala s otevřenou pusou a celou dobu se skvěle bavila. Rozhodně ne proto, že by to byla dobrá parodie, smála jsem se, protože jinak bych to asi nezvládla. Přímo ukázkovým příkladem děsu je scénář, který je plný debilních opakovaných frází, klišé a především slova "kokpit" (Náhodou, nepočítali jste někdo, kolikrát ve filmu zaznělo?). Přiznávám se, že až tady jsem to slovo slyšela poprvé (a mám ho dost na zbytek života). Když ale jedna z hlavních postav nevěděla, co je to choroš, uklidnila jsem se, že jsou i blbější než já. A co mě ještě dostalo, byl závěr titulek, jo občas se vyplácí je číst..."No giant apes or dragons were hurt during the production of this screenplay. Maybe some giant scorpions got mad, but that´s about it...Why are you still reading this? Go back to the video store and rent another Asylum film. You know you want to."(30.12.2013)