Král ztraceného světa

King of the Lost World

Akční / Dobrodružný / Horor

USA, 2005, 80 min

• Lilloos

Něco tak (ve všech směrech) příšerného jsme neviděla už dlouho, nutno však dodat, že jsem na to zírala s otevřenou pusou a celou dobu se skvěle bavila. Rozhodně ne proto, že by to byla dobrá parodie, smála jsem se, protože jinak bych to asi nezvládla. Přímo ukázkovým příkladem děsu je scénář, který je plný debilních opakovaných frází, klišé a především slova "kokpit" (Náhodou, nepočítali jste někdo, kolikrát ve filmu zaznělo?). Přiznávám se, že až tady jsem to slovo slyšela poprvé (a mám ho dost na zbytek života). Když ale jedna z hlavních postav nevěděla, co je to choroš, uklidnila jsem se, že jsou i blbější než já. A co mě ještě dostalo, byl závěr titulek, jo občas se vyplácí je číst..."No giant apes or dragons were hurt during the production of this screenplay. Maybe some giant scorpions got mad, but that´s about it...Why are you still reading this? Go back to the video store and rent another Asylum film. You know you want to."(30.12.2013)

• Hapretor

Od Asylumu jistota. Píčovina na entou. Ale aspoň tam vždy seženou pohledný ženský. Dějově i provedením hrůza, ale ono to pobaví a volný čas pomůže zabít - doslova. Účel to tedy splní. Ve své blbosti dělá Asylum docela slušné počiny na zaplácnutí nudy. Někdy z nouze se hodí. Jen by mě zajímalo, kde na to berou prachy. Vždyť to musí být totálně prodělečné. Ale natáčení musí být vždy sranda.(23.7.2016)

• SOLOM.

Arthur Conan Doyle se musel doslova obracet v hrobě, když se společnost Asylum rozhodla zareagovat na King Konga Petera Jacksona, natočením dalšího brakového kousku, který se snad nedá označit ani za „céčkovou“ záležitost. Leigh Scott rozhodně nepatří mezi uznávané režiséry a většina jeho filmů skončila v „odpadních stokách“. A ani tentokrát tomu nebylo jinak. Předem chci všechny varovat, že od tohoto filmu opravdu nic dobrého nečekejte, jinak budete velmi zklamáni! Jistě však existují i takoví nadšenci (milovníci braků) jako já, kteří si prostě podobnou zábavu nemůžou nechat ujít. Hledat největší slabinu filmu je vážně hrozně těžké, protože zkritizovat se dá skoro všechno. Od slabých hereckých výkonů (přestože se zde objevilo několik známějších tváří: Boxleitner, Amanda Ward, Rhett Giles, Steve Railsback), nezajímavých postav což byl velký problém, protože většina děje se točí převážně kolem chození lidí po ostrově, přes špatná digitální monstra až po trapně namaskované domorodce. 20%(1.9.2015)

• SeBig

Opravdu další zajimavý šit od Asylum tentokrát o obří vopici ktera se na začátku mihne učinkem a nakonci je tam jen na pět minut navíc efekty OPĚT jak kdyby tu vopici tam někdo přikreslil fixou. Film o trosečnících co jdou, jdou, hele obří pavouk, jdou, jdou, hele zabijácký větve, jdou, hele obří vopice...mimochodem se u toho všichni xichtěj jak kdyby to viděly každý den a jedna ženská furt něco s fotákem a nakej dědek s kufrem kterej vypadal jak Topolánek a buh vi co jestě.. je to proste kokotina..ani nevim co to mělo parodovat jestli king konga nebo lost.. celý film je jedno velký lost..brain lost.(2.11.2012)

Nápad zajímavý ale nemyslím si že by to mělo něco společného z king kongem kromě té obří gorily. Nejvíc se mi pochopitlně líbile scény s těmi kreaturami (pavouci, štíři, draci a samotným opem) škoda jen že byly většinou krátké a ve většině filmu bylo jen to jak výprava jenom bloudí džunglí sem tam od jednoho letadla ke druhému.(25.8.2011)