Reklama

Reklama

Honba za lesním mužem

  • Česko Vtipný a zhulený (více)

Obsahy(1)

Nudné léto v jednom nudném městě se rychle změní v šílenství, když parta puberťáků najde v lese stopy lesního muže, takzvaného sasquatche. Nikdo netuší, že stopy jsou dílem dvou místních blbů Zerka a Shirtse, kteří chtějí zbohatnout na prodeji zaručeně pravých sádrových odlitků obrovských tlap. Jen potřebují, aby se celá záležitost pořádně probírala v novinách a televizi, a pak se jim peníze pohrnou. Jaksi ale pozapomněli, že by někdo mohl přijít na to, že stopy jsou podvrh. Na cestě do města je uznávaný odborník, který má ověřit pravost všech nálezů (hoši totiž kromě stop nastražili i podomácku vyrobené lejno). To je ale taky pitomec k pohledání, a tak je docela možné, že Zerkovi a Shirtsovi jejich ujetý plán vyjde. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (76)

mala_kea odpad!

všechny recenze uživatele

Občas je třeba se trochu uklidnit a pustit si totální "pecku" která už z názvu napovídá, jaká to bude fajn podívaná. Jenže při přehrání 10ti minut nevěřícně kroutím hlavou, zpytuju svědomí a říkám si, jestli Tim byl zkouřený, vožralý a nebo si ze mě dělá vysloveně prdel. Herecké výkony by se daly přiřadit kyvadlovým hodinám. Bohužel i ty jsou užitečnější, než třeba Jeremy Sumpter, který vypadá a hraje jako maminky mazánek. Je mi jasn, že Skousenovi se nechtělo utrácet za něco, co věděl, jak dopadne, ale zkoušet se v tom ještě trochu poňimrat ho rázem sestřelilo střemhlav k zemi. Dobřem u tak. A ty "hlášky" haha, to jsem se zatraceně nasmál. Nikdy víc, ale pokud ano, tak bez obrazu a zvuku. ()

Kletus 

všechny recenze uživatele

Divim se jak tomu můžu dát 4*, ale tenhle film zkrátka má svoje kouzlo už jen kvůli těm idiotům co se skoro v 18 letech řežou gumovejma mečema a Justin Long jako netaktní trotl s Pontiacem Firebird a svym divnym kámošem. A jako třešnička na dortu přichází Apollo Creed coby "rádoby" odborník na Yettiho Je to tak blbý, že se vám to prostě nemůže nelíbit. :-) ()

Reklama

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Kdyby byl film opravdu o honbě za lesním mužem, byl bych ochoten dát i tři hvězdy. Jenomže začátek slibuje skutečně pointu lesního muže, pak následuje žvanění, šikanování, randění a dlouhé minuty se ústřednímu tématu film vůbec nevěnuje. Pak vidíme několikaminutový záběr opět na zápletku ohledně lesního muže a znovu jsme někde jinde. A to se pořád opakuje. Já bych dokonce i připustil, že scénář není nejhorší. Řekněme, že je prostě průměrný. Nicméně kromě retardovaných postaviček, které se i retardovaně chovají a vedou i retardované monology a dialogy, což má být nejspíš vtipné a většinou není, se skutečně špetka zábavy najde. Kdyby film neustále neodbíhal od tématu a zlepšil hudbu, tři hvězdy by snímku už zůstaly. Ale vzhledem k průměrným hereckým výkonům a tomu, že lesní muž je jen v názvu a zhruba dvaceti minutách více než osmdesáti minutového snímku, nemůžu jináč. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

V lese přebývá lesní muž anebo je to jen mýtus anebo jde jen o dokonalý "fake"? Několik různorodochých lidí se vydá z nejrůznějších pohnutek ho objevit. Nikdo z nich však netuší, že o falešné stopy se postarali dva místní recesisté nepříliš inteligentního ražení, aby celá záležitost kolem lesního muže byla řádně zmedializovaná. A to je spouštěč řady vtipných a zábavných příhod, které se odehrají v lese. Pochopitelně, že film je jedna velká kravinka, které ovšem nechybí rytmus a ražijní cit pro řadu originálních situací. Herci jsou jeden vedle druhého sbírka nejrůznějších milých pošuků a zanícených hledačů nikdy neobjeveného. Kdo nečeká mnoho bude se bavit. A víc už z toho vyrazit nešlo. Mám pocit, že film se při svých skromných možnostech rozjel na maximum. Mé hodnocení: 60% ()

TheEvilTwin 

všechny recenze uživatele

Naivně jsem čekal, že to bude béčkové, blbé, vtipné a totálně neseriozní. Ale ono je to jenom béčkové a blbé. Humor se tady úplně míjí a kromě pár scének vyloženě nepobaví, postavy, nápad i zpracování je na úrovni nízkorozpočtových čéčkových filmů a kromě Justina Longa v mulletím provedení zde není nic, co by stálo za chválu. Doufal jsem, že tohle bude jeden z těch případů, kdy se film i přes nízké hodnocení trefí do mého vkusu na debilní a ulítlé hovadinky, ale tohle je těžká bída. ()

Galerie (7)

Zajímavosti (4)

  • Do natáčania v rezidenčnej štvrti Portlandu boli zapojení aj miestni obyvatelia, ktorí robili komparzistov. (m.a.t.o.)
  • Režisér chcel vo filme použiť pieseň "The Final Countdown" od skupiny Europe. Nestalo sa tak, pretože podľa jeho slov autori skladby požadovali príliš veľa peňazí. (m.a.t.o.)
  • Ve scéně, kdy Gavin (Jeremy Sumpter) přichází domů, venku svítí slunce. Po příchodu do kuchyně je však venku déšť. (Kriklan49)

Reklama

Reklama