Honba za lesním mužem

The Sasquatch Dumpling Gang

Pripečení "Bigfooti"

Komedie

USA, 2006, 84 min

Naprosto ultra retardovana dementni komedie, ktera je tak pitoma, ze jsem se musel celou dobu smat. Sice tu je neco jako pribeh o falesnejch stopach Yettiho, ale spis to je proste o jednotlivejch postavach, co se tu tak ruzne poflakujou a delaj nebo melou kraviny. Je tu skupinka looseru, co si mysli, ze jsou nekde v Panovi prstenu, mlati se gumovejma zbranema co vypadaj jak obri dilda a vsichni si z nich delaj srandu. Pak tu je particka kretenu, ktery kazdyho prudi a pripomneli mi Beavise a Butt-heada. No a pak tu je Justin Long, coz je teda peknej kousek, neco mezi psychopatem a naprosto vymletym zhulenym dementem, kterej ma kamose naprosto vypatlany pako bez trika, co mluvi jak zhulenej teplous. No ale musi se reziserovi nechat, ze si s tim docela vyhral, film je lehce rozdelenej na kapitoly, kazdou uvadi vtipnej komiksovej obrazek, dej je obcas vypravenej na preskacku a neco je vypraveny z pohledu vic postav. Ja se proste bavil celou dobu, obcas u vtipu, hlasek a vymletejch postav a obcas proste proto, ze je film desna demence, ale proste skvele jsem se bavil a to je hlavni.(1.2.2010)

Další z řady "Napoleon Dynamite-like" (Jon Heder tam má dokonce svůj krátký štěk) "Dork movies", od prvního pohledu vnízkorozpočtová, nenáročná komedie, dalo by se říct že ze života. Zajímavé charaktery, sem tam vtipné hlášky a jiná zábava. Tenhle film mě prostě nenudil a i když to nebyla žádná pecka, naplnil mé očekávání od filmů tohoto typu a zaslouží si určitě 4/5.(7.7.2008)

• ostravak30

Kdyby byl film opravdu o honbě za lesním mužem, byl bych ochoten dát i tři hvězdy. Jenomže začátek slibuje skutečně pointu lesního muže, pak následuje žvanění, šikanování, randění a dlouhé minuty se ústřednímu tématu film vůbec nevěnuje. Pak vidíme několikaminutový záběr opět na zápletku ohledně lesního muže a znovu jsme někde jinde. A to se pořád opakuje. Já bych dokonce i připustil, že scénář není nejhorší. Řekněme, že je prostě průměrný. Nicméně kromě retardovaných postaviček, které se i retardovaně chovají a vedou i retardované monology a dialogy, což má být nejspíš vtipné a většinou není, se skutečně špetka zábavy najde. Kdyby film neustále neodbíhal od tématu a zlepšil hudbu, tři hvězdy by snímku už zůstaly. Ale vzhledem k průměrným hereckým výkonům a tomu, že lesní muž je jen v názvu a zhruba dvaceti minutách více než osmdesáti minutového snímku, nemůžu jináč.(6.3.2017)

• sidzej

Carl Weathers chutnajúci vzorku umelej sračky. Až mi ho prišlo ľúto keď si spomeniem na časy Rockyho či Predátora. Určite si ani on takto svoju kariéru nepredstavoval. Zväčša trápna komédia, ktorá celý svoj potenciál vyčerpá v celkom svižnej prvej polovici (úvodná scéna mečovania nemá chybu- hudba jak z Titanicu a do toho Justing Long- "Gavin, čo to počúvaš za sračky?" + zhúlený polonahý blonďatý šašo).....skrátka bola zábava avšak časom prechádzajúca do trápnych skečov. Označiť réžiu za spackanú nie je úplne na mieste, našli sa oddychové momenty ktoré mali na počudovanie celkom príjemnú atmosféru a Jeremy Sumpter to v hlavnej úlohe slušne tiahol. Tento film mal na viac. A stačilo málo, len trochu poupraviť scenár. 30%(9.10.2008)

• zdepapepa

Skoro několik filmů v jednom (viz rozdělení do kapitol), ale jako by se film nemohl rozhodnout, co nakonec bude. Režisér si zajistil alespoň, že si tu každý něco najde, ať už to je dětská romance, dětská parta co vyšetřuje nález bigfootího výkalu, parta šikanátorů nebo svým vlastním způsobem zábavná dvojice Justin Long a ten druhý. Na video nebo sobotní odpoledne dobrý film, ideálně kulisoidní. Co ovšem překladatelé zamýšleli překladem Vtipný a zhulený (tuším tam snad do sebe akorát lijou PBR). Podobně prvoromantické jako b-plot novějších Role Models, podobně dorkovité jako Napoleon Dynamite. A Carl Weathers. A zajímavý dětský vzhledový crossover Dylana Morana a Andre the Gianta. Lehce podobné i s mnou nedávno viděným Live Free or Die. Ale podobným bádáním bychom se mohli dobrat i k tomu, že kanálový potkan je ne nepodobný Pikachuovi.(6.12.2010)

• - Ve scéně, kdy Gavin (Jeremy Sumpter) přichází domů, venku svítí slunce. Po příchodu do kuchyně je však venku déšť. (Kriklan49)

• - Do natáčania v rezidenčnej štvrti Portlandu boli zapojení aj miestni obyvatelia, ktorí robili komparzistov. (m.a.t.o.)

• - Režisér chcel vo filme použiť pieseň "The Final Countdown" od skupiny Europe. Nestalo sa tak, pretože podľa jeho slov autori skladby požadovali príliš veľa peňazí. (m.a.t.o.)