Soukromé životy Pippy Lee

Súkromné životy Pippi Lee

The Private Lives of Pippa Lee

Drama / Komedie / Romantický

USA, 2009, 94 min

Románku s Reevesem bylo věnováno méně místa, než by si tenhle problém zasloužil. Ona jeho postava vůbec byla taková nijaká. Rovněž postava Winony Ryder byla lehce mimo mísu. Ale soužití s věčně nabručeným manželem a co to s manželkou může udělat, a stejně tak její minulost, byly zobrazeny poměrně věrně, uvěřitelně a zajímavě. A vůbec - styl vyprávění, herecké výkony či navozená atmosféra byly lehce nadprůměrné.(5.7.2011)

Vyloženě ženský film, ale nejde o žádnou stupidní červenou knihovnu. Robin Wright Penn alias Pippa Lee dokonale ztvárnila lehce nešťastnou ženu, jejíž jedinou životní náplní je se starat o dominantního stárnoucího manžela a která nám postupně odkrývá svoji minulost a na povrch tak vyplývá, jaká kdysi taky byla - smutná malá holčička, nezkrotný teenager, divoká party girl. Pro mě by tenhle film fungoval i bez hvězdného obsazení, ale bylo potěšením zase po čase vidět např. Winonu Ryder. Srovnání film/knížka (Rebecca Miller) - 4/6.(13.8.2010)

Ľahko plynúca príjemná "podívaná" bez hluchých a nudných miest, takže na wecko si odskočíte naozaj až po skončení...Penn v pohode, Arkin asi zo zostavy najlepší, stuhnutý Reeves (ale tentoraz som mu to odpustil...) a úbohá Belluci (bacha spoiler!) s vystreleným mozgom... Infantilný hapyend sa našťastie nekoná, takže s kľudným svedomím štyri hviezdičky.(9.10.2009)

Příjemný, dobře obsazený a místy smutný film o životě stárnoucí ženy, která se ohlíží přes rameno a hodnotí běh svého života až do okamžiku, kdy se rozhodne postavit na vlastní nohy a odejít od o 30 let staršího manžela.. Rádoby nezávislý snímek, ale na můj vkus v něm šlo vyprávění málo pod povrch a brouzdalo jen po hladině.. A vůbec jsem nepochopila, co tím chtěl vlastně básník říct..(7.6.2014)

Plejáda hviezd mi zaručovala vynikajúci zážitok, výsledok je však rozpačitý, sú tam ohromne silné scény, celková životná línia hlavnej hrdinky a niektorých okolopôsobiacich je enormne emotívna a zaujímavá, ale celok sa mi javil taký voľáky nedopečený, možno to bolo ležérnym tempom, možno zámerným potláčaním gradácie dramatických momentov, možno zdanlivo nesúvisle poukladaných obrazov a scén a doklincoval to katastofálny dabing Bellucci a Reevesa, takže 60%.(13.10.2009)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Rebecci Miller, která si k filmu napsala scénář a ujala se i režie. (Terva)

• - Film měl nesoutěžní premiéru na 59. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Berlíně 9. února 2009. (Terva)

• - Roli Suky měla původně hrát Maggie Gyllenhaal. (Terva)