Soukromé životy Pippy Lee

The Private Lives of Pippa Lee

Drama / Komedie / Romantický

USA, 2009, 94 min

• vorenus

Pippa byla hodná holka, než zjistila, že její máma jede na prášcích.Zdrhne z domova a jede na všem možném, až si narazí starýho páprdu a vede slušnej a poklidnej život.Dvě * za slušný obsazení, ale ti to vzali jen snad z přátelství k režisérce.Kdo by se jinak chtěl dobrovolně koukat na takovou s....., když by tam nehrál nikdo se známým ksichtem.Takový snímky by měli rovnou zakázat!Keanu Robin a spol. styďte se!(2.1.2010)

• rikitiki

Prapodivná motanice vztahů mezi nepříliš sympatickými lidmi. Hlavní hrdinka se celý film odhodlává ke změně života, který ji tak štve, že se z něj snaží uniknout i nevědomě náměsíčnictvím. No a nakonec se: co? KOUSEK DĚJE No, odhodlá přece! A zdrhne do pouště s krásným cizincem. Film nemá žádný potenciál kromě výborného hereckého obsazení, ale celé mi to připomínalo Allenovské filmy o spletitosti vztahů, ovšem bez jeho humoru a nadhledu. /10. 2. 14./(10.2.2014)

Netočit to Rebecca Miller, tak by v tom filmu asi nehralo tolik hvezd. Bohužel ani ony nezachranili to, že prestože příběh to není špatný, tak vyrazněji nezaujme. A přitom námět pěkný a Maria Bello v roli Pippyny matky je úžasná. Bohužel jsem to videla v dabingu a za dabing Keanu Reevese jsem byla schopna vrazdit pokazdy, kdyz promluvil.(5.11.2010)

Pippa Sarkissian - poslušná dcéra, túžiaca po matkinej láske, neskôr rebelská femme fatale, potulujúca sa svetom drog, zachránená Herbom Leem. Pippa Lee - milujúca matka, túžiaca po láske svojej dcéry, ochotne sa starajúca o svojho starnúceho muža Herba napriek všetkému, čím si životom prešla. Interesantný príbeh silnej ženy, ktorá si nenechala zničiť život ani faktom, že jej muž ju podvádza s jej dobrou kamarátkou (oveľa mladšou). Však kto by sa s tým nevyrovnal, keď má po boku potetovaného a nešťastného Keanu Reevesa, ktorého opustila žena? :)(29.6.2010)

Film na který jsem náhodou narazil při procházení filmografie Winony Ryder se stal velkým překvapením. Těžko o tom něco bližšího říci, jelikož příběh je dost zamotaný, přesto ale perfektně čitelný, i když jsem ho viděl v originále bez titulků. Až zbytečně kvalitní casting ve vedlejších rolích přihrává výborně napsanému scénáři pro hlavní postavu. Není to akční snímek, to ne, je to pocitovka. Kdo nemá na to vrtat se v ženské mysli, ať si to ani nezkouší pouštět, jde o to Pippu Lee sledovat, ne pochopit. Líbí se mi na kolika úrovních je děj rozehraný, všichni jsou trochu praštění a jen se snaží přežít. Zkrátka tragikomedie ze života, ne pro každého, ale když sedne ve správný čas na správném místě tak je to tragikomedie sakra dobrá...a těžce podhodnocená....90%(27.12.2010)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Rebecci Miller, která si k filmu napsala scénář a ujala se i režie. (Terva)

• - Film měl nesoutěžní premiéru na 59. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Berlíně 9. února 2009. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v americkém Connecticutu. (Terva)