Soukromé životy Pippy Lee

The Private Lives of Pippa Lee

Drama / Komedie / Romantický

USA, 2009, 94 min

• rikitiki

Prapodivná motanice vztahů mezi nepříliš sympatickými lidmi. Hlavní hrdinka se celý film odhodlává ke změně života, který ji tak štve, že se z něj snaží uniknout i nevědomě náměsíčnictvím. No a nakonec se: co? KOUSEK DĚJE No, odhodlá přece! A zdrhne do pouště s krásným cizincem. Film nemá žádný potenciál kromě výborného hereckého obsazení, ale celé mi to připomínalo Allenovské filmy o spletitosti vztahů, ovšem bez jeho humoru a nadhledu. /10. 2. 14./(10.2.2014)

Scénář: Rebecca Miller .. Tvůrkyně osobitých nízkorozpočtových nezávislých snímků Rebecca Miller mne tentokrát zrovna nezaujala. Sice se silným obsazením (malých a vedlejších rolí), ale celé je to takové podivínské. Pippy Lee neměla a nemá lehký život a jeho rozkrývání se místy lehce táhne a v mém případě rychle vyšumělo.(11.10.2009)

Netočit to Rebecca Miller, tak by v tom filmu asi nehralo tolik hvezd. Bohužel ani ony nezachranili to, že prestože příběh to není špatný, tak vyrazněji nezaujme. A přitom námět pěkný a Maria Bello v roli Pippyny matky je úžasná. Bohužel jsem to videla v dabingu a za dabing Keanu Reevese jsem byla schopna vrazdit pokazdy, kdyz promluvil.(5.11.2010)

Možná tak trochu návod, jak (ne)vychovávat dceru, možná zamyšlení, které člověku nebere šanci na nový start, ať už je jakkoli starý. Pippa od samého začátku touží po bezstarostném životě, kdo by také netoužil. A náruč chápavého, bohatého manžela, který je o x let starší, se nabízí jako ideální varianta. Jenže minulost ji dostihuje, navíc se jako šedý mrak blíží i budoucnost a spolu s ní strach ze smrti, demence...Přesně o tom film je - o dramatickém střetu minulosti s budoucností a obě dějové linie se podařilo nenásilně skloubit, čímž vznikl poměrně netradiční snímek, který má zároveň velkou výpověďní hodnotu. Nekoná se přitom žádné citové vydírání diváka, ale ani přehnaná naivita a optimismus, který by Soukromé životy degradovaly - přesto tam ta naděje zůstává - a není to jen o tom, že žena po čtyřicítce nemá nárok na štěstí - ostatně ani muž po sedmdesátce(?)...(29.10.2009)

Vyloženě ženský film, ale nejde o žádnou stupidní červenou knihovnu. Robin Wright Penn alias Pippa Lee dokonale ztvárnila lehce nešťastnou ženu, jejíž jedinou životní náplní je se starat o dominantního stárnoucího manžela a která nám postupně odkrývá svoji minulost a na povrch tak vyplývá, jaká kdysi taky byla - smutná malá holčička, nezkrotný teenager, divoká party girl. Pro mě by tenhle film fungoval i bez hvězdného obsazení, ale bylo potěšením zase po čase vidět např. Winonu Ryder. Srovnání film/knížka (Rebecca Miller) - 4/6.(13.8.2010)

• - Natáčení probíhalo v americkém Connecticutu. (Terva)

• - Film měl nesoutěžní premiéru na 59. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Berlíně 9. února 2009. (Terva)

• - Julianne More svou roli točila pouhé dva dny. (Terva)