Soukromé životy Pippy Lee

Súkromné životy Pippi Lee

The Private Lives of Pippa Lee

Drama / Komedie / Romantický

USA, 2009, 94 min

Vyloženě ženský film, ale nejde o žádnou stupidní červenou knihovnu. Robin Wright Penn alias Pippa Lee dokonale ztvárnila lehce nešťastnou ženu, jejíž jedinou životní náplní je se starat o dominantního stárnoucího manžela a která nám postupně odkrývá svoji minulost a na povrch tak vyplývá, jaká kdysi taky byla - smutná malá holčička, nezkrotný teenager, divoká party girl. Pro mě by tenhle film fungoval i bez hvězdného obsazení, ale bylo potěšením zase po čase vidět např. Winonu Ryder. Srovnání film/knížka (Rebecca Miller) - 4/6.(13.8.2010)

Film na který jsem náhodou narazil při procházení filmografie Winony Ryder se stal velkým překvapením. Těžko o tom něco bližšího říci, jelikož příběh je dost zamotaný, přesto ale perfektně čitelný, i když jsem ho viděl v originále bez titulků. Až zbytečně kvalitní casting ve vedlejších rolích přihrává výborně napsanému scénáři pro hlavní postavu. Není to akční snímek, to ne, je to pocitovka. Kdo nemá na to vrtat se v ženské mysli, ať si to ani nezkouší pouštět, jde o to Pippu Lee sledovat, ne pochopit. Líbí se mi na kolika úrovních je děj rozehraný, všichni jsou trochu praštění a jen se snaží přežít. Zkrátka tragikomedie ze života, ne pro každého, ale když sedne ve správný čas na správném místě tak je to tragikomedie sakra dobrá...a těžce podhodnocená....90%(27.12.2010)

Silně obsazený komorní snímek o ženě, jejíž život nebyl tak šťastný, jak by se na první pohled mohlo zdát. Celá řada skvělých herců zvedají v podstatě obyčejný příběh na vyšší úroveň, děj naštěstí netlačí na pilu a na nějaké hollywoodsky přehnané emoce se tu nehraje, což je rozhodně sympatické - stejně jako sama hlavní hrdinka.(9.10.2009)

Možná tak trochu návod, jak (ne)vychovávat dceru, možná zamyšlení, které člověku nebere šanci na nový start, ať už je jakkoli starý. Pippa od samého začátku touží po bezstarostném životě, kdo by také netoužil. A náruč chápavého, bohatého manžela, který je o x let starší, se nabízí jako ideální varianta. Jenže minulost ji dostihuje, navíc se jako šedý mrak blíží i budoucnost a spolu s ní strach ze smrti, demence...Přesně o tom film je - o dramatickém střetu minulosti s budoucností a obě dějové linie se podařilo nenásilně skloubit, čímž vznikl poměrně netradiční snímek, který má zároveň velkou výpověďní hodnotu. Nekoná se přitom žádné citové vydírání diváka, ale ani přehnaná naivita a optimismus, který by Soukromé životy degradovaly - přesto tam ta naděje zůstává - a není to jen o tom, že žena po čtyřicítce nemá nárok na štěstí - ostatně ani muž po sedmdesátce(?)...(29.10.2009)

• vorenus

Pippa byla hodná holka, než zjistila, že její máma jede na prášcích.Zdrhne z domova a jede na všem možném, až si narazí starýho páprdu a vede slušnej a poklidnej život.Dvě * za slušný obsazení, ale ti to vzali jen snad z přátelství k režisérce.Kdo by se jinak chtěl dobrovolně koukat na takovou s....., když by tam nehrál nikdo se známým ksichtem.Takový snímky by měli rovnou zakázat!Keanu Robin a spol. styďte se!(2.1.2010)

• - Julianne More svou roli točila pouhé dva dny. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v americkém Connecticutu. (Terva)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Rebecci Miller, která si k filmu napsala scénář a ujala se i režie. (Terva)