Soukromé životy Pippy Lee

Súkromné životy Pippi Lee

The Private Lives of Pippa Lee

Drama / Komedie / Romantický

USA, 2009, 94 min

Hele, tohle není asi úplně film pro chlapy...tedy samozřejmě se na to chlapi podívejte a jestli jste pravdomluvní a citliví, empatičtí idioti (což tady zrovna berte jako velikou poklonu), tak se vám to bude líbit. Je to prostě film o jedné holce, která má krásnou duši a srdce veliké a láskyplné. A je krásná. A tu duši a to srdce jí jednou, jako docela mladičké divožence, spoutá jeden, už docela starej a ne tak úplně mačo, chlap. Noa ona má s ním dvě děti, které miluje, o všechny a o všechno se stará a tak život běží... a on najednou onemocní a ....noale na to se podívejte, protože to není film o nějakém umírání, nýbrž přesně naopak. Je to o žití a znovuobjevení dávné jiskry. Takže za mě pětka veliká.(14.2.2018)

Plejáda hviezd mi zaručovala vynikajúci zážitok, výsledok je však rozpačitý, sú tam ohromne silné scény, celková životná línia hlavnej hrdinky a niektorých okolopôsobiacich je enormne emotívna a zaujímavá, ale celok sa mi javil taký voľáky nedopečený, možno to bolo ležérnym tempom, možno zámerným potláčaním gradácie dramatických momentov, možno zdanlivo nesúvisle poukladaných obrazov a scén a doklincoval to katastofálny dabing Bellucci a Reevesa, takže 60%.(13.10.2009)

Ľahko plynúca príjemná "podívaná" bez hluchých a nudných miest, takže na wecko si odskočíte naozaj až po skončení...Penn v pohode, Arkin asi zo zostavy najlepší, stuhnutý Reeves (ale tentoraz som mu to odpustil...) a úbohá Belluci (bacha spoiler!) s vystreleným mozgom... Infantilný hapyend sa našťastie nekoná, takže s kľudným svedomím štyri hviezdičky.(9.10.2009)

Svérázný ženský film, ženský jak tématem, tak poněkud chaotickou formou. Lehkým tónem vypráví o nelehkých věcech a v závěru přináší nakažlivý optimismus, aniž by opustil svůj střízlivý pohled. Už dlouho jsem nezažil při filmu ten pocit překvapení plynoucí z nemožnosti odhadnout další vývoj děje. Na mysli mě v souvislosti s tímto filmem vytanul jiný ženský film, české Tajemství, se kterým má podobné téma, hrdinku i mnoho styčných prvků v příběhu. Výsledek je přitom diametrálně odlišný a oba filmy krásně ilustrují, v čem je český film tak mizerný.(15.10.2009)

• vorenus

Pippa byla hodná holka, než zjistila, že její máma jede na prášcích.Zdrhne z domova a jede na všem možném, až si narazí starýho páprdu a vede slušnej a poklidnej život.Dvě * za slušný obsazení, ale ti to vzali jen snad z přátelství k režisérce.Kdo by se jinak chtěl dobrovolně koukat na takovou s....., když by tam nehrál nikdo se známým ksichtem.Takový snímky by měli rovnou zakázat!Keanu Robin a spol. styďte se!(2.1.2010)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Rebecci Miller, která si k filmu napsala scénář a ujala se i režie. (Terva)

• - Film měl nesoutěžní premiéru na 59. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Berlíně 9. února 2009. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v americkém Connecticutu. (Terva)