Soukromé životy Pippy Lee

Súkromné životy Pippi Lee

The Private Lives of Pippa Lee

Drama / Komedie / Romantický

USA, 2009, 94 min

Netočit to Rebecca Miller, tak by v tom filmu asi nehralo tolik hvezd. Bohužel ani ony nezachranili to, že prestože příběh to není špatný, tak vyrazněji nezaujme. A přitom námět pěkný a Maria Bello v roli Pippyny matky je úžasná. Bohužel jsem to videla v dabingu a za dabing Keanu Reevese jsem byla schopna vrazdit pokazdy, kdyz promluvil.(5.11.2010)

Scénář: Rebecca Miller .. Tvůrkyně osobitých nízkorozpočtových nezávislých snímků Rebecca Miller mne tentokrát zrovna nezaujala. Sice se silným obsazením (malých a vedlejších rolí), ale celé je to takové podivínské. Pippy Lee neměla a nemá lehký život a jeho rozkrývání se místy lehce táhne a v mém případě rychle vyšumělo.(11.10.2009)

Dramatické, životní, úsměvné, nedepresivní. Jen vztah hlavní hrdinky s vlastní matkou byl trochu zvláštní, nějak jsem ve svém dětském mozečku nepochopila, proč jí vlastně neměla ráda. Jinak se mi tento snímek moc líbil. O manželství, o strachu ze stárnutí, ze smrti, o tom, jak se proti tomu bránit podváděním s přítelkyní své manželky. O dětech a rodičích, o nové budoucnosti, volnosti. Herecké obsazení bylo moc příjemné a sympatické. Nevím, jaké skupině diváků doporučit tento film, každopádně stojí za shlédnutí a ne každému se může líbit. "Proboha, nedívej se na mě jako kdybych už byl mrtvý.."(14.10.2009)

Svérázný ženský film, ženský jak tématem, tak poněkud chaotickou formou. Lehkým tónem vypráví o nelehkých věcech a v závěru přináší nakažlivý optimismus, aniž by opustil svůj střízlivý pohled. Už dlouho jsem nezažil při filmu ten pocit překvapení plynoucí z nemožnosti odhadnout další vývoj děje. Na mysli mě v souvislosti s tímto filmem vytanul jiný ženský film, české Tajemství, se kterým má podobné téma, hrdinku i mnoho styčných prvků v příběhu. Výsledek je přitom diametrálně odlišný a oba filmy krásně ilustrují, v čem je český film tak mizerný.(15.10.2009)

Možná tak trochu návod, jak (ne)vychovávat dceru, možná zamyšlení, které člověku nebere šanci na nový start, ať už je jakkoli starý. Pippa od samého začátku touží po bezstarostném životě, kdo by také netoužil. A náruč chápavého, bohatého manžela, který je o x let starší, se nabízí jako ideální varianta. Jenže minulost ji dostihuje, navíc se jako šedý mrak blíží i budoucnost a spolu s ní strach ze smrti, demence...Přesně o tom film je - o dramatickém střetu minulosti s budoucností a obě dějové linie se podařilo nenásilně skloubit, čímž vznikl poměrně netradiční snímek, který má zároveň velkou výpověďní hodnotu. Nekoná se přitom žádné citové vydírání diváka, ale ani přehnaná naivita a optimismus, který by Soukromé životy degradovaly - přesto tam ta naděje zůstává - a není to jen o tom, že žena po čtyřicítce nemá nárok na štěstí - ostatně ani muž po sedmdesátce(?)...(29.10.2009)

• - Film měl nesoutěžní premiéru na 59. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Berlíně 9. února 2009. (Terva)

• - Julianne More svou roli točila pouhé dva dny. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v americkém Connecticutu. (Terva)