Deunan, mladá válečnice a Briareos, veterán kyborg-válečník, jsou oba partneři a milenci. Jakožto členové E.S.W.A.T. elitní speciální jednotky, která hlídá Olympus, jsou povoláni, když se objeví nějaký problém. Dva bojovníci najdou svůj vztah, který je testovaný novou cestou pomocí příjezdu nového člena do jejich řad. Tím je experimentální Bioroid Tereus. (KoubaX)

Marius

Na súčasnom anime sa mi výrazne nepáči zjednodušovanie príbehov z dôvodu vyššej stráviteľnosti pre masy a dôraz na čoraz širšie a nápadnejšie využite CGI 3D animácie. EX Machina je toho ukážkovým príkladom. Neuveriteľne slaboduchá a jednoduchá zápletka, ktorá je i tak ešte vysvetľovaná zbytočnými zhrnutiami cez dialógy a monológy postáv tak, aby to docvaklo snáď i dementovi by sa ešte dala zniesť, keby bol AEM primárne akčným nárezom. Lenže to AEM určite nie je, hoci sa tak tvári. Jednotlivé akcie sa podobajú ako vajce vajcu - rozbeh, spomaľovačka, bullet time a zakončenie. Na pozadí samozrejme nevyhnutná elektronická som-desne-cool muzika. Nič objavného, toto (a mnohé iné) už predviedlo lepšie mnoho CGI čok, na čele s FF: Advent Children. I preslávená animačná „dokonalosť“ AEM je len polovične pravdivá. Exteriéry sú urobené nádherne, postavy sa však pohybujú výrazne trhane, jediným plusom pre mňa bolo akési zakomponovanie japonského neverbálneho prejavu do reči tela postáv. I toto je však dvojsečná zbraň, pretože pokiaľ chcem budiť zdanie multietnického sveta, nemali by tento neverbálny prejav používať i postavy s nejaponskými menami. Veľmi často tiež vidno, že textúry pokožky sa lesknú rovnako ako textúry oblečenia, čo pôsobí dosť neprirodzene. Žiadna revolúcia sa teda nekoná a Appleseed Ex Machina je v konečnom dôsledku priemerným filmom. 6/10 ()

petero

Všetko je o kategóriu slabšie ako v jednotke Applessed (2004). Príbeh je len aby bol, elektronická muzika už nie je taká chytľavá a i to grafické spracovanie mi prišlo menej pôsobivejšie. Ďalší mínus vidím vo vykrádaní Resident Evil, Matrix Revolution alebo Aliens. Ale komu chýba futuristické manga s krásnymi neohrozenými hrdinkami, za jedno pozretie to stojí. ()

ScarPoul

Oproti nemastnej, neslanej prvej časti, appleseed sága prešla kompletnou renováciou. Postavy už nie sú tak hlúpe ako boli, animácia je o stotinu lepšia a takisto hudba je viac pompéznejšia a živšia. Akčné scény doslova dýchajú novátorstvom a neustále je na ne radosť pozerať. Detaily mesta sú precíznejšie a prostredie alebo pozadie ak chcete je detailnejšie ako u jednotky. Rovnako v scenári nenájdeme toľko klišé a naivných hlášok ako tomu bolo v prvom diele. Je vidno že sa jedná o 180 stupňové zlepšenie a že Appleseed ex machina je konečne to pravé orechové animé na aké som sa tešil v kontexte s prvým dielom ale dostalo sa mi ho až v druhom. Rovnako ako v prvom filme aj tento neprichádza s originálnym príbehom , ale jeho znázornenie utopickej budúcnosti, ktorá sa vplyvom prístrojov , ktorý ovláda ľudí a kyborgov, mení na mesto mŕtvych - pretože ovládaní nemajú ďaleko k Romerovým zombiekom. Viac menej sa vracajú všetky staré postavy a pribúda pár nových. Dievčatá sú krajšie :) a muži svalnatejší. Konečne hýbu ústami tak ako rozprávajú a celkovo na mňa film pôsobil ako skvelá akčná sci- fi oddychovka, pri ktorej sa nezaprie že ju produkoval akčný král John Woo. pre mňa po jednotke príjemné prekvapenie, ku ktorému sa v dohľadnom čase vrátim. A dejová línia medzi Deunan a Briareosom bola neskutočne dobre napísaná. a ich vzájomné handrkovanie s Tereusom bolo úsmevné. takže Two Thumbs Up! ()

Spock

Tak je to tady, viděl jsme další anime a nebylo špatné, ale musím zřejmě zpřísnit kritéria hodnocení, protože se mi poslední dobou zdá, že vidím samé průměrné kousky a kde nic tu nic veskrze inovativního nebo překvapivého. Hezké grafické zpracování, dejme tomu, ale tohle mě osloví jen tak na půl. Plytký příběh, který se poskládal z čeho se dalo, pár efektivních scén ale nic více. Tohle mi nemůže stačit, stejně jako závěrečné finále, tak průhledné. Samozřejmě se všem na konci podává „limonáda“, ale to už je poslední tečka. Byl to pro mě boj, ale dávám „jen“ 2 hvězdy. ()

Tom_Lachtan

Sice bych mohl začít kopat do počítačové 3D animace, kterou všeobecně moc v lásce nemám, ale neudělám to, neboť jsem si prostě byl vědom, do čeho jdu, takže hrozně divné pohyby některých postav a všeobecnou trhanost hodlám okázale ignorovat. Chápu, že je to jenom akční výplach v podivném něco-jako-anime kyberpunkovém hávu, ale vážně by neškodilo udělat příběh alespoň trochu inteligentní, nebo alespoň neprozradit celou zápletku po pár minutách pomocí několika záběrů. Ona ani ta akce není nijak zvlášť kulervavá, vlastně je docela normální a chvílemi je i docela nudná, jelikož na pár místech je ji až moc. Prostě neurážející akční béčko, na který se ovšem zapomene stejně snadno, jako zapomene Alzheimerický pěstitel rajčat na to, co měl předevčírem k večeři. Howgh. ()