Appleseed Saga: Ex Machina

Appleseed: Ex Machina

Appleseed: Ex Machina

Animovaný / Akční / Sci-Fi

Japonsko, 2007, 104 min

Poslední Apleseed s uvede skvělou počáteční akcí alá Matrix (nebo spíš Animatrix). Likvidace teroristů v katedrále tvoří sice naprosto úchvatnou vizuální symfonii, problém je, že se zdaleka jedná o to nejzajímavější z celého filmu. Příběh ani postavy neneadchnou a ani další akce, byť dobré, nedorovnají parádní úvod. Asi jsem konzerva, ale myslím, že anime by se mělo držet tradičních kreslených základů, protože jakmile je animace kompletně digitální, schází filmu chraisma a působí tak nějak sterilně, studeně a postavám chybí duše. Tím spíš, pokud se jedná o biomechanoida s vezřením králíka. V mezích žánru lze svět Aplessed přirovnat například k Ghost in the Shell nebo Akira, a toto srovnání hovoří jednoznačně pro starší filmy. Svět Aplessed prostě zaujme, ale nic víc. Nad jeho láskyplnou precizní propracovaností žasnout nebudete. Někde je ta moderní technologie spíš na škodu.(5.12.2011)

Musím dať 5. Už jednotka bolo blízko piatich hviezdičiek a kľudne ma aj roztrhajte, dvojka mi prišla lepšia, aj keď iba o nanometer. Mne ten príbeh nejak sedel. Vcelku jasný, bez zbytočného hĺbania a otáznikov, ale pritom nie jednoduchý ani hlúpy. Taký ideálny aby z toho nebola tupoduchá akčná režba, ale ani filozofia schovaná v kopancoch a výstreloch. Oba diely som pozeral po sebe a 2 ma proste zaujala viac. Aj kritizovaný počítačový vizuál mi dokonale sadol aj keď verím, že je so súčasnou tehnológiou by sa to dalo spraviť lepšie. Postrehol som aj inými spomínané vykrádačky, ale tentoraz mi vôbec nevadili. Počas celého filmu citiť ruku Johna Woo, ktrého nejako nemusím, ale verte neverte, v tomto prípade mi to padlo dobre. Appleseed 2 je proste pre mňa vec, kde ešte aj chyby ktoré som objavil mi ako chyby neprišli 5*, aj keď s odretými ušami. Proste poriadny akčný nášup.(11.1.2010)

Vykrádačka a splácanina všeho možného od Matrixu a Advent Children až po Resident Evil. Jinými slovy, originalita se rovná nula. Příběhově naštěstí není k smíchu tolik jako třeba Vexille, ale nebýt slušně provedené akce, byl by to stejně celkově průšvih. Akční scény jsou prostě jediným tahounem nového Appleseed a když člověk příliš nepřemýšlí o ději, jedná se o velice příjemné pokoukání, obzvláště pak v HD. Nářezovosti již zmíněných Advent Children ale Ex Machina zdaleka nedosahuje.(3.3.2008)

• kitano

Na dnešnú dobu prekvapivo slabá animácia, ktorú ďaleko prekonáva aj prvý diel. Obohraná sci-fi rozprávočka funguje tak na polovičné otáčky a nesie sa na krídlach (ne)únosného množstvá pátosu a klišé. Celé to sála takou menej serióznou, béčkovou atmosférou - a to ako spracovaním, tak aj obsahom. O výbornom soundtracku z jednotky si taktiež možete iba nechať zdať. Vobec, po všetkých stránkach podstatne horšie pokračovanie. (4/10)(16.5.2010)

Po příšerně debilním prvním díle přišla nečekaná změna. Ex Machina už si nehraje na něco, čím by chtělo být, kdyby mělo jiné rodiče, je to čistá akce, čistá zábava a čistá vizuální podívaná. Pokud od filmu čekáte zábavu, jasná volba, pokud se na film díváte proto, abyste hledali něco ke kritizování, tak vás sice nechápu, ale zábavným filmům jako Ex Machina se musíte rozhodně vyhnout.(12.5.2008)