Bitva o planetu Terra 3D

Battle for Terra

Battle for Terra

Animovaný / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2007, 85 min

Moc pěkný film o pohledu z obou stran válečných zákopů; tak trochu Sever proti Jihu. Něpříliš vydařené animace a po vizuální stránce spíše průměr, děj měl na mě trochu.. ok, až moc rychlý spád a podivně volené dialogy mě také místy zarážely. Celkově to je ale pěkný animáček se silnou myšlenkou, která graduje na konci.. měl jsem co dělat, abych udržel slzy. Věřím, že kdyby tenhle film vyšel v roce 2010, tak by o něm každý řekl, že kopíruje Avatara a ještě blbě. Žel, byl tu dřív a uchoval si čest na poli kinematografie s originálním nápadem.. 75%(17.8.2010)

• katasta

Nechápu, jak se Terra mohla dostat na 73%. Tak moc nalinkovaný příběh od začátku do konce jsem už hodně dlouho neviděla, a taky jsem se hodně dlouho u filmu takhle nenudila. První polovinu jsem myslela, že snad usnu, druhá polovina byla o něco malilinkato lepší, protože se alespoň něco málo dělo, ale přesto to nebylo nic strhujícího, takže opět žádná sláva. Není tu absolutně žádné překvapení, všechno je tu naservírované na velkém podnosu, a to tak, že je to skoro už i předkousané. Téma, kdy lidé, ať už z jakéhokoli důvodu, osidlují jiné planety ve vesmíru, je prostě věčné, a je potřeba pojmout ho trochu originálně, což tady rozhodně nehrozí. A jelikož mě nenapadá žádné plus tohoto filmu (krom občasné pěkné hudby), končím na 2*.(19.9.2010)

Podobný námět a hlavní myšlenku už jsem někde viděl. Že by v Avataru? Ano. A jak je to možné, když tento neznámý animák vznikl dříve, než Cameronův 3D (s)hit ? Starý lišák Cameron totiž obšlehnul film za miliony dolarů a já pak nemam plagiátořit seminárky! Dost o Jimmym...tomuhle filmu chybí lepší animace, ale to je kompenzováno originalitou příběhu, takže s místním hodnocením souhlasím 70%(5.7.2011)

Možná zpočátku vyznívá jako přímočará a schematická ekologická agitka, ale postupně se přece jen zkomplikuje (dobro a zlo zde totiž vůbec nejsou jednoznačné, svoji pravdu a důvody mají obě strany). Zase neočekávejte nějaké filosofování, jde o animák pro děti, takže složité problémy jsou zjednodušeny, polopaticky prezentovány a snadno vyřešeny. Ve výsledku vznikla neurážející jednohubka se slušným (byť poněkud chudším) vizuálem a skvělou hudbou.(17.8.2012)

Lidé si již velmi dlouhou dobu představují, jaké bude setkání s mimozemšťany. Zda přijdou s dobrými úmysly, s úmysly kolonizovat nová území, či vytěžit naše zdroje. Stejně tak je ale potřeba dívat se na problém i ze strany lidstva. Jací budeme my, jako "dobyvatelé", ať již z jakéhokoli důvodu? A o tom je tento film. Díky tomu, že film je dle mého názoru především pro děti a mládež, je konec očekávatelný a milý. Animace je sice docela jednoduchá a příběh vlastně také, ale zhuštěný děj a myšlenkové vyznění dělá z filmu příjemnou podívanou.(2.4.2015)

• - Scenár filmu bol pôvodne napísaný pre hraný film s realistickou CGI animáciou, keďže sa ale nepodarilo nazhromaždiť dostatok peňazí, bol film natočený ako 3D animovaný film. (Krnac)

• - Film byl natočen technologií TriOviz Inficolor 3D. (Terva)

• - Film měl premiéru 8. září 2007 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (Terva)