Bitva o planetu Terra 3D

Battle for Terra

Battle for Terra

Animovaný / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2007, 85 min

Stejně jako uživatel naigoto ani já nechápu jak mě tenhle animák mohl minout, ale stalo se to. Možná, že je dokonce lepší, že jsem na něj narazila až teď.(1.1.2011)

• Zeebonk

Po všech stránkách nesmírně špatný animák, jehož debilita by praštila do oka a pětiletého postiže slintajícího před plazmovou televizí.(16.7.2011)

// Production Companies: Menithings Productions, Snoot Entertainment //(8.3.2011)

Hodně povedený animák s "hlubší" myšlenkou. Na Terru bych si chtěl někdy zajet na dovolenou. Vizuálně paráda plná fantazie.(10.2.2011)

Očekával jsem sci-fi animované béčko a filmík docela překvapil. Nemám doma 3D Tv a tak jsem byl nucen sáhnout po přibalených 3D brýlých (typ - modrá a rudá fólie v kartonových obroučkách). Jakýsi náznak v prostoru se pohybujících objektů tam v tom halucinogenním nafialovělém prostředí byl, nicméně k pravému 3D což film umožňuje sledovat to mělo daleko a tak jsem raději vše sledoval ve 2D. Příběh je jak vypůjčený z Avatara (nebo naopak ? :-). Tady však lidstvo jde na věc přímo. Planeta Země po vytěžení zdrojů přestala stačit. Lidstvo osídlilo Mars a Venuši. Tyto planety se však chtěly od zplundrované Zěmě trhnout a vyhlásily nezávislost. Vypukla válka během níž bylo vše zničeno vyjma jedné evakuační lodi, která brázdí vesmír a hledá v galaxiích prostředí vhodné pro život. Loď je stará a už nevydrží dlouho pohromadě, čas se lidstvu (reprezontovanému přeživšími na lodi) krátí a kyslík už na lodi také dochází. Naštěstí se objevila Terra. Planetka vhodná k osídlení, ale co čert nechtěl, žijí zde inteligentní bytosti, které si navíc jak se zdá svůj domov hodlají před agresory ze Země bránit. Bojové scény docela ušly a překvapila kvalitní hudba ve filmu. Terrané mi však vzhledově nesedli a připomínali mi břišní parazity :-). Ale to je můj názor. * * *(2.1.2013)

• - Film byl natočen technologií TriOviz Inficolor 3D. (Terva)

• - Film měl premiéru 8. září 2007 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (Terva)