Bitva o planetu Terra 3D

Battle for Terra

Battle for Terra

Animovaný / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2007, 85 min

TV/// Dabing 8/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Animace 5/10/// PLUS: originální zpracování, příběh podobný snímku Avatar, překvapivě ale přišel před ním, akční spád, dávka emocí, které působí na diváka, napětí MÍNUS: snad i v době vzniku lehce nadprůměrná animace, která snad díky 3D mohla zaujmout, ovšem v současné době a konkurenci se jedná o čistý průměr, který bude nejvíc patrný na samotných postavách./// Shrnutí: Neuvěřitelně působivý snímek především po stránce obsahové a faktu, kolik se toho do tak malého (poměrně krátkého) filmu vešlo. Je rovněž zajímavé, že je film určen především pro děti: popkulturní odkazy a pomrkávání na dospělé tu nehledejte. Přesto film přináší jasné poselství o záporech lidstva, což může na děti působit hodně silně. Ostatně není to komedie, je to akční podívaná, za kterou by se nemusel stydět leckterý ambicióznější projekt. Skutečnost, že jsem se několikrát pořádně polekal a koukal na film s otevřenou pusou něco znamená./// Celkem 79%///(24.7.2016)

Ač nemám pod zadkem přimontovanou vrtuli, tak jsem v tomto snímku zcela nepokrytě fandil domácím oblečeným ve slušivých barvách míru. Rád bych ocenil jejich gesto s kyslíkovou bublinou, ale místo toho je budu raději varovat, neboť lidem se nedá věřit a časem se budou chtít rozpínat na cizí pozemky. Lidé jsou zkrátka nevděčné svině. Věřte mi, jsem jedním z nich.(2.5.2012)

V průběhu sledování Bitvy o planetu Terra asi každého napadne (a to aniž by si předem četl text distributora) přirovnávat k Avatarovi, který je trochu říznutý Hvězdnými válkami. Bitva o planetu Terra ovšem není pouhým animovaným předchůdcem Avatara, má své vlastní kouzlo a dokáže nadchnout i diváka, který zmíněné dva slavnější protějšky vnímá spíš vlažně (což je i můj postoj k Avatarovi). Vytknout bych snad mohl jen slabší vymodelování lidských postav a animaci jejich pohybu - celkový dojem z filmu mi to ovšem nezkazilo. Shrnul bych to slovy: napínavá a velmi příjemná sci-fi pohádka pro dospělé.(21.1.2013)

There´re always alternatives. Těžko formulovat pocity z tohoto filmu. Ač dětský, jednoduše animovaný, s primitivním scénářem, tak neskutečně akční, nemoralizující, zábavný, zdařile gradující, atmosferický a v neposlední řadě též neskutečně ozvučený. Houslový motiv na konci filmu jsem si pustil asi desetkrát za sebou a stále jsem se nemohl nabažit. Bravo!(8.1.2011)

• katasta

Nechápu, jak se Terra mohla dostat na 73%. Tak moc nalinkovaný příběh od začátku do konce jsem už hodně dlouho neviděla, a taky jsem se hodně dlouho u filmu takhle nenudila. První polovinu jsem myslela, že snad usnu, druhá polovina byla o něco malilinkato lepší, protože se alespoň něco málo dělo, ale přesto to nebylo nic strhujícího, takže opět žádná sláva. Není tu absolutně žádné překvapení, všechno je tu naservírované na velkém podnosu, a to tak, že je to skoro už i předkousané. Téma, kdy lidé, ať už z jakéhokoli důvodu, osidlují jiné planety ve vesmíru, je prostě věčné, a je potřeba pojmout ho trochu originálně, což tady rozhodně nehrozí. A jelikož mě nenapadá žádné plus tohoto filmu (krom občasné pěkné hudby), končím na 2*.(19.9.2010)

• - Film měl premiéru 8. září 2007 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (Terva)

• - Film byl natočen technologií TriOviz Inficolor 3D. (Terva)