Bitva o planetu Terra 3D

Battle for Terra

Battle for Terra

Animovaný / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2007, 85 min

Ano to srovnávání s Avatarem je docela na místě....Ale Terra z tohodle srovnání vychází poražena(Samozřejmě nesrovnávám jakékliv technické aspekty obou filmů)...Ať jsem si o Avatarovi říkal,že byl scénaristicky docela jednoduchý,přímočarý a pohádkově přihlouplý-pořád měl jakýsi logický základ a šlo vlastně o uvěřitelný Sci fi přepis odvěkého lidského konfliktu....Terra ale příběhově naprosto selhává a za každou cenu se tlačí do neuvěřitelného střetu dvou ras,který má nakonec naprosto jednoduché a naivní rozuzlení,jenž dělá dodatečně celou zápletku ještě hloupější..je to škoda,protože jsem se na Terru docela těšil a její potenciál je nepopiratelný=60%s odřenýma ušima :((3.1.2011)

nevím, amíci to už mají asi v genech, že zvládnou natočit jen filmy o vyvražďování dvou stran a hrdinském konci s vítězstvím dobra. Nebo spíš mají někde hozenou šablonu a jen do ní doplní pár zajímavostí a je film hotový. Mimozemšťané vypadají alespoň hezky, něco se tam děje a ani sem moc neskřípal zubama.(22.7.2010)

Páni, absolutně neznámý animák, který asi nikdy díru do světa neudělá a to je velká škoda. Příběh je opravdu dobrý, postavy uvěřitelné a vůbec scény hodně působivé. A proč o tomhle filmu nejspíše nikdo nebude vědět? Bohužel za ním nestojí žádná známá společnost a tak ani po technické stránce se nemůže rovnat dnešním Pixar a nebo Dreamworks animákům, ale i tak má takové zvláštní osobité kouzlo. Škoda, s lepší grafikou by jistě oslovil hodně lidí. Pro mě je to jasných 8/10(11.9.2009)

Zdaleka ne tak dobrá animace jako třeba u WALL-E a příběh originalitou také nepřekypuje(Pocahontas a 100 jiných podobných) Přesto je Terra namíchána ze slušné akce, místy moc dobré animace, příjemných hrdinů a nehloupých dialogů. Taková hezká sci-fi pohádka pro náctileté. Škoda jen, že si žánrovým zařazením do sci-fi, zbytečně zúžila okruh diváků.(11.3.2010)

V průběhu sledování Bitvy o planetu Terra asi každého napadne (a to aniž by si předem četl text distributora) přirovnávat k Avatarovi, který je trochu říznutý Hvězdnými válkami. Bitva o planetu Terra ovšem není pouhým animovaným předchůdcem Avatara, má své vlastní kouzlo a dokáže nadchnout i diváka, který zmíněné dva slavnější protějšky vnímá spíš vlažně (což je i můj postoj k Avatarovi). Vytknout bych snad mohl jen slabší vymodelování lidských postav a animaci jejich pohybu - celkový dojem z filmu mi to ovšem nezkazilo. Shrnul bych to slovy: napínavá a velmi příjemná sci-fi pohádka pro dospělé.(21.1.2013)

• - Film byl natočen technologií TriOviz Inficolor 3D. (Terva)

• - Film měl premiéru 8. září 2007 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (Terva)