Zázraky se nedějí

Henry Poole Is Here

Drama / Komedie

USA, 2008, 100 min

Neobvyklý snímek o flegmatikovi, který se přestěhuje do nového domu, ve kterém chce žít sám a odříznut od veškerého kontaktu s lidmi, (který se mu dostává jen, když si jde nakoupit) což se mu přestane dařit ve chvíli, kdy se na jeho domě objeví ježíš a věřící sousedé se k němu budou chodit po frontách modlit a majitele přesvědčovat o zázraku. Příběh vskutku neobvyklý ale film překvapivě docela funguje, jak po stránce herecké, tak i režijní ale ve výsledku zůstává jen malým a snadno zapomenutelným příběhem.(12.2.2012)

Upřímně řečeno těšil jsem se na komedii. Možná hořkou, ale komedii. A zpočátku to tak i vypadalo. Všetečná sousedka dala naději, že se "teror" bude stupňovat. ale vše pak přešlo do vážné roviny a ze sousedské komedie se vyvinulo drama o hledání sebe sama tváří v tvář smrtelné chorobě se závěrečným poučením, že víra hory přenáší. Neříkám, že to bylo špatné. Naopak se mi líbilo, že ta náboženská agitka, jakkoliv byla přítomná, nepůsobila vlezle. Sympaticky působili i Luke Wilson a Radha Mitchell, ale čekal jsem prostě něco jiného. 60%(27.11.2013)

Henry Poole is here je film o hledání víry a lásky. Luke Wilson se do role Henryho náramně hodí a i ostatní herci mu zdatně sekundují. Jenže vedle vydařených a dechzastavujících scén je tu i řada ohraných, neoriginálních a nudných scén. Jen tak naokraj podle traileru jsem myslel, že to bude komedie ve stylu Wese Andersona. O to víc mě milo překvapilo tohle komorní drama. 70%(2.11.2008)

Naprosto dokonalý film,dokonalý pro mně protože na něj nahlížím z uplně jiného uhlu než by se očekávalo.Myslím tím hodnocení hercu,režie .Celá atmosféra byla pro mně pohledem do vlastního nitra ,vlastní minulosti ,přítomnosti....prostě pro někoho bude asi tenhle snímek nuda ale mnou otřásl a myslím tím v pozitivním slovasmyslu. Jinak Luke Wilson jako vždy senzační . Mohla bych psát dále ale ještě jej vstřebávám a dlouho ještě asi budu :-)(12.4.2009)

Naprosté překvapení! Luke Wilson si docela dobře poradil s vážnou rolí (poslední film, co jsem s ním viděl, byla 'komedie' Idiocracy), navíc mi svým převtělením do jiného žánru připomněl Adama Sandlera ve výborném Reign over me. Dalším důležitým článkem Henryho Poola, který se mohl roztrhnout, bylo téma víry. Pro mě, jakožto spíše ateisticky (nekamenujte mě.. já raději ukřižování:D) myslícího člověka, to mohl být element zásadní - alespoň co se filmového znechucení týče. Ovšem otázka víry je v celém filmu (tedy kromě zázraků) omílána poměrně decentně, přestože je vlastně i pomyslným nosníkem celého filmu.. no zkrátka tak, že mi to nevadilo, ba naopak. Film vlastně nebyl o zázracích, jak by se mohlo zdát, ale o víře v zázraky či obecně o víře (fakt, právě jsem tady napsal něco, co je vlastně jasné všem:D). A pro úplnost a korektnost, nejsem ateista - jen se neškatulkuji do krabiček s nápisy křesťan.. či do těch menších - katolík / evangelík.. :D viva la zen(26.11.2008)

• - Natáčení probíhalo v Kalifornii. (Terva)

• - Film je v USA k dispozici v křesťanských knihkupectvích v upravené verzi pro celou rodinu. (Terva)

• - Reyhan Harmanci ze San Francisco Chronicle označil film za "podivný a málo promyšlený". (Terva)