Zázraky se nedějí

Henry Poole Is Here

Drama / Komedie

USA, 2008, 100 min

Na začátku jsem si myslel, že si film bude dělat prdel z těch náboženskejch fanatiků, který viděj ježíše na zdi, na spálený topince, na použitym hajzlpapíru a já nevim, kde všude. Tváří se to jako taková pohodová trochu černá komedie. Luke Wilson tam do sebe láme jednu flašku za druhou a kolem pobíhaj nějaký pobožný mexičani. Jenže postupně se to začne tvářit dost vážně a je to plný keců o tom, jak je potřeba věřit na zázraky. Tyhle neustálý pindy mě začaly dost nudit. Jinak film sám o sobě teda neni žádnej zázrak, ale má zajímavou atmosféru a celkově se mi vlastně docela líbil.(2.6.2015)

• prsvl

Falešný jako reklama na prací prášek. Nevim jestli mě štvalo víc, že každej záběr byl podbarvenej nějakou otravnou a rádoby dramatickou hudbičkou (chvíle bez hudby by se daly počítat na sekundy, maximálně na pár minutek) nebo byl dramaticky zpomalenej, nebo jestli byla horší protivnost hlavního hrdiny a vtíravost dalších postav. Film je klišé za klišé bez jakýhokoli momentu překvapení, přestože se očividně tváří tak, že má diváka šokovat. Takovou kravinu už jsem dlouho neviděl. Mimochodem moje holka na konci brečela, ale ne kvuli tomu, že by ji film dojal, ale kvůli tomu jak byl špatněj. Já se jen smál.(6.7.2010)

Když jsem vybíral na dnešní večer druhý film, nečekal jsem že místo nějaké druhořadé komedie (plakát tak vypadal) zkouknu velmi povedené drama. První polovina filmu mě tolik nevzala, i když sem tušil jak to celé nejspíš skončí, ale až v druhé polovině se mi rozsvítilo a já věděl že tohle není jen tak nějaký film a už vůbec komedie. Abych to zkrátil, výborné drama, perfektní herecké obsazení (nádherná Radha Mitchell, sympatický Luke Wilson který mi svojí morousivní náladou připoměl mě samotného, roztomilá Morgan Lily, a další...), možná trochu kýčovitý nápad se "zázrakem" ale i tak, velmi silně emotivní film který mě opravdu dostal a po dlouhé době dávám 5/5. Díky za tuhle zkušenost :)(24.8.2009)

• fmash

„Akvíí, akvíí, esperaméé!!“ Až se budu chtít po nedělním obědě poblejt, zase si pustím přehrávaný ochotnický dabing na čétédvojce. A to jsem myslel, že to na dvojce bude s titulky. Nu což, takhle si můžu poznamenat, že příjemně působící úvod s hudbou Eels dává tušit poklidnou zábavu, i když podle posledních deseti minut se nejspíš jedná zároveň o prvoplánovou věroučnou selanku. Jojo, naděje nás zachrání. Prostředek jsem si nechal ujít a udělám to nejspíš i příště.(20.1.2013)

Je mi skutečně proti srsti tohle americké rádoby "nevinné" přesvědčování o Bohovi a správné víře. Ať má každý svou víru a dá sám na sebe, nemusíme snad chodit s davem do kostela a modlit se přesně ve stejný čas. Jsem na toto téma si velmi háklivá, protože si uvědomuji, že tam mělo jít spíš o otázku nějakého zázraku, což je krásná věc, tomu bych ráda věřila. Je však můj pocit, že tím chtěli přesvědčit víc ateistů, že jen tohle je ta správná cesta? Já mám svou hlavu, s davem zásadně nejdu!(19.2.2012)

• - Natáčení probíhalo v Kalifornii. (Terva)

• - Film je v USA k dispozici v křesťanských knihkupectvích v upravené verzi pro celou rodinu. (Terva)

• - Reyhan Harmanci ze San Francisco Chronicle označil film za "podivný a málo promyšlený". (Terva)