Zázraky se nedějí

Henry Poole Is Here

Drama / Komedie

USA, 2008, 100 min

Čekala jsem něco komediálnějšího, tím víc mě tak silné drama překvapilo. Téma zázraku, je samo o sobě dostatečné, tady ale ještě přidali příběh muže, podle nějž mu už ani zázrak nepomůže. Navíc v tomhle filmu jde spíše o víru v život, než v zázraky. Luke Wilson je lepší než obvykle, do role se vážně vcítil. Mark Pellington už dřív dokázal, že s atmosférou problém nemá. Tady má na pomoc ještě úžasný výběr hudby. Náznaky patosu tady jsou, ale nikdy se naplno neprojeví, což je u takového filmu rozhodně potěšující. Tenhle film je zkrátka moc příjemným překvapením.(14.9.2008)

"KDYŽ VYVSTANOU OTÁZKY ROZHODNUTÍ, DŮVODU NEBO VOLBY JEDNÁNÍ, PAK JE LIDSKÁ VĚDA V KONCÍCH." Mám tento druh malých, melancholických filmů rád, ale tentokrát se nezadařilo úplně podle mých představ. K hercům asi není moc co říct, Wilson je ve své roli velmi přesný (podobné úlohy mu sedí téměř dokonale), Mitchellová příjemně civilní a krom mexické babky od vedle (Adriana Barrazová), která leze na nervy od první chvíle svého výskytu před kamerou (což není ani tak chyba herečky, jako směřování scénáře), jsou ostatní jen v epizodickém tahu zmíněné dvojice. Doslovná náboženská rétorika na mne jednoduše nikdy moc nepůsobila a nepůsobí ani tady. II Scénář: Albert Torres. 50%(17.8.2010)

• markuc

Tak tento film sel totalne mimo me. Vubec netusim, o cem mel byt - pro me naprosta zhovadilost. Hlavni hrdina se prestehuje do sveho rodneho mestecka (rodny dum je obsazen?) a leci si tam jakesi mindraky ze sve (dosavadniho?) zivota. Hlavne pseudokrestanske motivy nenavidim a zde mi prisly zbytecne a vykonstruovane az az. U filmu jsem se totalne nudil - nedoporucuji ani uhlavnimu nepriteli.(27.10.2008)

Klasika, když ste sami, tak se umírá snáze a přimrtvené hlášky jsou i zábavné. Pak dojdeme k sblížení, život začne mít cenu a když získáme boží naději, hned o ní přijdem. Ale to přece nejde, takže se zázrak stejně stane. Ať šmatlám po té krvavé skvrně na zdi (od loňského komára) jak chci, přání mi bůh nesplnil. Už sem moh živit červíky v zemi, jen se nenašel ten správně letící meteorit.... Nevím, co na tom životě všichni máte.(2.12.2009)

Všechno se děje z nějakého důvodu.... Nenápadnej milej filmeček o zázraku, víře a lásce, bez které by zázraků nebylo třeba. Ač jsem si to bál připustit, L.Wilson je sympaťák. Jeho popírání zázraku je zajímavé, stejně jako herci v ostatních rolích. Zvláště malá M.Lily, jenž je stejná jako on a nutí mne uvěřit, že zázrakem je nalézt smysl pro život, tedy touhu žít. Pokud ji máte, není až tak podstatné, jestli se ZÁZRAKU dotknete, či ne. Ovšem, jsou situace, kdy se dotknout musíte! A je fajn, že vám to někdo přeje. Tak jako já Henrymu. A o to tady myslím šlo. Jestli to stačí na celej film, záleží jen a jen na vás. PŘÍBĚH**** HUMOR* AKCE ne NAPĚTÍ **(13.4.2009)

• - Natáčení probíhalo v Kalifornii. (Terva)

• - Film je v USA k dispozici v křesťanských knihkupectvích v upravené verzi pro celou rodinu. (Terva)

• - Reyhan Harmanci ze San Francisco Chronicle označil film za "podivný a málo promyšlený". (Terva)