Zázraky se nedějí

Henry Poole Is Here

Drama / Komedie

USA, 2008, 100 min

Naprosté překvapení! Luke Wilson si docela dobře poradil s vážnou rolí (poslední film, co jsem s ním viděl, byla 'komedie' Idiocracy), navíc mi svým převtělením do jiného žánru připomněl Adama Sandlera ve výborném Reign over me. Dalším důležitým článkem Henryho Poola, který se mohl roztrhnout, bylo téma víry. Pro mě, jakožto spíše ateisticky (nekamenujte mě.. já raději ukřižování:D) myslícího člověka, to mohl být element zásadní - alespoň co se filmového znechucení týče. Ovšem otázka víry je v celém filmu (tedy kromě zázraků) omílána poměrně decentně, přestože je vlastně i pomyslným nosníkem celého filmu.. no zkrátka tak, že mi to nevadilo, ba naopak. Film vlastně nebyl o zázracích, jak by se mohlo zdát, ale o víře v zázraky či obecně o víře (fakt, právě jsem tady napsal něco, co je vlastně jasné všem:D). A pro úplnost a korektnost, nejsem ateista - jen se neškatulkuji do krabiček s nápisy křesťan.. či do těch menších - katolík / evangelík.. :D viva la zen(26.11.2008)

Henry si sice na polykání depresí ze svého syndromu vybral klidnou a příjemnou čtvrť, ale v žádném případě nemohl předpokládat, že se nastěhuje do baráku, na jehož omítce zedníci omylem nechali podobiznu Ježíše a že je tato čtvrť plná šáhlých náboženských fanatiků. Film vykresluje rozpor mezi racionálním Henrym Poole a jeho křesťanským okolím. Luke Wilson je neskutečně fotogenický, kamera ho miluje a charisma z něj stříká po kilech. Díky jeho výkonu je snímek moc hezky dívatelný, k čemuž taky přispívá skvělá kamera a velmi trefně vsazená hudba. Jen příliš nerozumím spojení slova komedie s tímto filmem.(8.7.2012)

Na začátku jsem si myslel, že si film bude dělat prdel z těch náboženskejch fanatiků, který viděj ježíše na zdi, na spálený topince, na použitym hajzlpapíru a já nevim, kde všude. Tváří se to jako taková pohodová trochu černá komedie. Luke Wilson tam do sebe láme jednu flašku za druhou a kolem pobíhaj nějaký pobožný mexičani. Jenže postupně se to začne tvářit dost vážně a je to plný keců o tom, jak je potřeba věřit na zázraky. Tyhle neustálý pindy mě začaly dost nudit. Jinak film sám o sobě teda neni žádnej zázrak, ale má zajímavou atmosféru a celkově se mi vlastně docela líbil.(2.6.2015)

Překvapil nejen Luke Wilson, překvapil celý film. Kdo by čekal, že romantická komedie/drama může skutečně vyústit v takto příjemnou oddechovou i pro náročnějšího diváka. V zásadě je to sice filmeček banální, ale jelikož si od začátku na nic nehraje a nesnaží se dojmout nějakým citovým vydíráním, ale pouze příjemnou hudbou a texty, 3 hvězdy jsou na místě.(23.4.2010)

Zajímavý příběh s prvky romance založený na konfrontaci víry a pragmatismu, který sice naznačuje, ale v podstatě nechává na nás, abychom věřili čemu věřit chceme. Vše velmi dobře podtrhuje vydařená hudba a místy velmi emotivní kamera. Jediné, co mi trochu vadilo, byl příliš krátky úsek, ve kterém se vše mělo odehrát, což trochu snižovalo uvěřitelnost. 70 %(8.6.2009)

• - Natáčení probíhalo v Kalifornii. (Terva)

• - Film je v USA k dispozici v křesťanských knihkupectvích v upravené verzi pro celou rodinu. (Terva)

• - Reyhan Harmanci ze San Francisco Chronicle označil film za "podivný a málo promyšlený". (Terva)