Zázraky se nedějí

Henry Poole Is Here

Drama / Komedie

USA, 2008, 100 min

• sochoking

Príbeh chlapíka, ktorý si do omietky vyškrábal machuľu Ježíšovho ksichtu, aby mu babky z dediny nosily žrádlo zadara a aby mohol opíchať krásnu susedu a popritom bezstarostne chlastať. Potiaľto to bolo ok, ale ku koncu sa s tými náboženskými kecmi až príliš srali a to mi vadilo. Navyše pani Esperanto by som najradšej strelil zaucho!(8.8.2012)

skôr dobré 3*, ale pravého optimizmu je v dnešných filmoch pomerne málo, a s tým samozrejme stúpa aj jeho hodnota. Jeden z tých mnohých milých, malých, nenápadných "sundancových" filmov, vďaka ktorým vieme, že kalifornské (americké) filmy nie sú len megalomanské projekty x-krát vylúhovaných námetov, okorenené špičkovými efektami a barnumovskou reklamou. Ale ak hľadáte nejakú dobrú komédiu, tak toto by som neodporúčal, pretože dramatickosť tu rozhodne prevažuje, a tá komediálnosť je skôr iba láskavo-vtipný opar vznášajúci sa nad príbehom. Ak čakáte nejaký sarkastický výsmech z náboženskej poverčivosti, myslím že budete sklamaní :)(4.10.2014)

„A čo teraz?“ Od Marka Pellingtona som mal zatiaľ česť vidieť len The Mothman Prophecies, no tak sa mi zdá, že Henry Pool is Here disponuje rovnako tajomne mysterióznou atmosférou, čomu napomáha ako kamera, tak aj hudba a naozaj sa nejedná o nejakú blbú komédiu ako môže zvádzať plagát a prítomnosť hlavného predstaviteľa, ale ide o miernu drámu v príbehu človeka ktorý tu dlho nebude a viery v nemožné. Mám rád, keď smutné filmy pôsobia pozitívne.(10.2.2010)

Paráda!!! Od začátku do konce jsem se zatajeným dechem a se slzami na krajíčku čekal, jak se Henry Pool vyrovná se zázrakem na zdi svého domu. A ikdyž si Henry myslí, že se zázraky nedějí, ve většině případů v té nejtěžší chvíli v nějaký ten zázrak věříme a doufáme. Samostatnou kapitolou tohoto dojemného snímku je hudba, už kvůli ní byste si jej neměli nechat ujít. 80%(21.3.2009)

Jeden z mála filmů, kde moc nemá smysl psát o stylu práce, hercích a vůbec filmařském řemeslu. Tenhle film je totiž o emocích, a ty ve vás buď vyvolá, nebo ne. Není to žádné veledílo, musíte na něj mít náladu (jednou jsem ho pro jistotu odložila, protože to nebylo ono, ale napodruhé už jsem se nechala unášet všemi těmi pocity a vírou ve víru), trochu tomu napomůže skvělý hudební doprovod, kulisy jsou dost odpudivé (vše se odehrává na dvorku docela hnusného domku z papundeklu, nebo teda to aspoň jako papundekl vypadá, zdi jsou modré a na nich je flek, v němž někteří vidí tvář Krista) a vůbec celé je to až by se dalo říct o ničem, ale pod povrchem je toho mnohem víc.(2.3.2010)

• - Reyhan Harmanci ze San Francisco Chronicle označil film za "podivný a málo promyšlený". (Terva)

• - Film je v USA k dispozici v křesťanských knihkupectvích v upravené verzi pro celou rodinu. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v Kalifornii. (Terva)