Zázraky se nedějí

Henry Poole Is Here

Drama / Komedie

USA, 2008, 100 min

Krásny film z nádychom melanchólie a skutočnej strany nádeje. Luke Wilson hrá podľa mňa neprekonaateľne. Tento film má zaujímavý príbeh, ktorý treba pozorovať so srdcom na dlani aby ste ho pochopili a aby sa vám doňho zapísal. Dej je síce pomalý, lenže ak máme cítiť to, čo cíti hlavný hrdina, musí byť pomalý. Dokonale sa s Henrym empaticky scítite. Veľmi pekné 90%(22.11.2009)

Drama (komediálních momentů je tu opravdu poskrovnu) o člověku, kterému životní zkušenosti říkají, že zázraky neexistují a lidech, kteří věří v zázračnou moc skvrny na stěně. Chvíli to vypadalo, že se film zvrhne v další tuctovou romantickou komedii, k čemuž naštěstí nedošlo. Luke Wilson je sympaťák, navíc jsem se do jeho postavy docela vžil, protože stejně jako on odmítám podobné náboženské demagogie. Příběh mě hodně zaujal, akorát tam moc nepasovaly ty zázračné momenty (vyléčený zrak prodavačky), jako by autor nevěděl, ve které rovině chce svůj příběh ustálit. Nakonec byl i v tom fleku vidět Ježíš.(20.1.2012)

Paráda!!! Od začátku do konce jsem se zatajeným dechem a se slzami na krajíčku čekal, jak se Henry Pool vyrovná se zázrakem na zdi svého domu. A ikdyž si Henry myslí, že se zázraky nedějí, ve většině případů v té nejtěžší chvíli v nějaký ten zázrak věříme a doufáme. Samostatnou kapitolou tohoto dojemného snímku je hudba, už kvůli ní byste si jej neměli nechat ujít. 80%(21.3.2009)

Čekala jsem něco komediálnějšího, tím víc mě tak silné drama překvapilo. Téma zázraku, je samo o sobě dostatečné, tady ale ještě přidali příběh muže, podle nějž mu už ani zázrak nepomůže. Navíc v tomhle filmu jde spíše o víru v život, než v zázraky. Luke Wilson je lepší než obvykle, do role se vážně vcítil. Mark Pellington už dřív dokázal, že s atmosférou problém nemá. Tady má na pomoc ještě úžasný výběr hudby. Náznaky patosu tady jsou, ale nikdy se naplno neprojeví, což je u takového filmu rozhodně potěšující. Tenhle film je zkrátka moc příjemným překvapením.(14.9.2008)

Henry Poole is here je film o hledání víry a lásky. Luke Wilson se do role Henryho náramně hodí a i ostatní herci mu zdatně sekundují. Jenže vedle vydařených a dechzastavujících scén je tu i řada ohraných, neoriginálních a nudných scén. Jen tak naokraj podle traileru jsem myslel, že to bude komedie ve stylu Wese Andersona. O to víc mě milo překvapilo tohle komorní drama. 70%(2.11.2008)

• - Reyhan Harmanci ze San Francisco Chronicle označil film za "podivný a málo promyšlený". (Terva)

• - Film je v USA k dispozici v křesťanských knihkupectvích v upravené verzi pro celou rodinu. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v Kalifornii. (Terva)