Zázraky se nedějí

Henry Poole Is Here

Drama / Komedie

USA, 2008, 100 min

Paráda!!! Od začátku do konce jsem se zatajeným dechem a se slzami na krajíčku čekal, jak se Henry Pool vyrovná se zázrakem na zdi svého domu. A ikdyž si Henry myslí, že se zázraky nedějí, ve většině případů v té nejtěžší chvíli v nějaký ten zázrak věříme a doufáme. Samostatnou kapitolou tohoto dojemného snímku je hudba, už kvůli ní byste si jej neměli nechat ujít. 80%(21.3.2009)

Překvapil nejen Luke Wilson, překvapil celý film. Kdo by čekal, že romantická komedie/drama může skutečně vyústit v takto příjemnou oddechovou i pro náročnějšího diváka. V zásadě je to sice filmeček banální, ale jelikož si od začátku na nic nehraje a nesnaží se dojmout nějakým citovým vydíráním, ale pouze příjemnou hudbou a texty, 3 hvězdy jsou na místě.(23.4.2010)

Luke Wilson je herec, kterého osobně mám hrozně rád. Jakmile jeho vidím na plátně, okamžitě je radost na ten film koukat. Má takovej ten přírodní odér, kterého se člověk nedokáže zbavit, ani ho získat, prostě ho musí mít v sobě. A ať on hraje jakéhokoliv člověka, pokaždé na něm vidím, že si tu roli užívá. Stejně jako v tomto filmu, kde se tváří jako zapřísáhlej ateista, ale ne všecko se zdá tak, jak vypadá. Spíše drama než komedie, s velice zajímavým nápadem, která mně na konci filmu přinutila uvěřit. A to je na ní moc sympatické.(6.9.2011)

Pro mě to byl velmi emotivní a neskutečně zajímavý film. Film, který tě donutí pousmát, aby zároveň v další scéně vyvolal výčitku, jestli nemáš náhodou spíš být nešťastný. Navíc je doprovázen naprosto skvělou hudbou. Upřímně, tenhle konec jsem čekal, ale ve skytku duše jsem doufal v jiný. Luke Wilson byl vynikající(23.10.2008)

Jeden z těch filmů, o jejichž příchodu se moc nemluví, o to příjemnější je ale zjistit, že jsou skutečně velmi dobré. Luka Wilsona jsem si nikdy moc neoblíbil, role v tomhle filmu je ale na hony vzdálená těm, ve kterých jsem ho dříve viděl (přitroublé americké romantické komedie). Ne, tohle neni komedie - je to poměrně působivé drama, které sice někdy trpí (na můj vkus) až příliš okatým důrazem na to, jak vedlejší postavy věří v naději z nebes, symblizovanou skvrnou na zdi...ale budiž. Asi jen nejsem nábožensky založený člověk. Další menší mínus je pro mě lehce nepřesvědčivý závěr, spíš konstatování, než rozuzlení. I tak jsem si ale film užil - za 4*.(9.9.2008)

• - Natáčení probíhalo v Kalifornii. (Terva)

• - Reyhan Harmanci ze San Francisco Chronicle označil film za "podivný a málo promyšlený". (Terva)

• - Film je v USA k dispozici v křesťanských knihkupectvích v upravené verzi pro celou rodinu. (Terva)