Chyťte Cartera

Dostat Cartera

Get Carter

Thriller / Akční / Krimi

Velká Británie, 1971, 112 min

Film jednoho herce, který má jedinou ambici: vytvořit a udržovat napětí. Ovšem je-li tím hercem Michael Caine, je třeba hvězdičku přidat.(31.8.2011)

Scénář: Mike Hodges .. Syrová jest cesta pomsty. Mdlý rozjezd by zasloužil prostříhat, je to až nudné, byť prokládané až geniálními scénami (ano, ty se sexuálním podtextem). Ovšem zhruba od poloviny, kdy se vyrýsuje konečná podoba zápletky a začne eliminace těch špatných mezi špatnými je film s každou minutou lepší a lepší. Michael Caine, můj velký oblíbenec, je i zde bezchybný a s protihráči zametá dosti nevybíravým způsobem. Hořká tečka je pak už jen nekompromisní důkaz, že svět zločinu nezná spravedlnost. 75%.(5.8.2007)

• RHK

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire.(19.11.2009)

• Hejtmy

{533/1001} Zajímavá a překvapivá byla bohužel jen závěrečná minuta, jinak byl Carter šablonovitá nuda. Na čtyřicet let starý film silná dávka naturalismu očividně nestačí, chtělo by to hlavně zajímavější postavy, a ne deset od sebe nerozeznatelných záporáků, děvky a jednoho hořkosladkého hlavního hrdinu. Carterova postava sice jako jediná byla zajímavá, ale sama děj, prostý jakéhokoliv napětí, neutáhla. Zklamání větší než Carterův hněv. 50 %(3.9.2011)

Michael Caine v kravatce, nažehlenym obleku a s pečlivě načesanou pěšinkou se potlouká po nejrůznějších ošuntělejch místech a zabijí další osoby v kravatce, nažehlenym obleku a pečlivě načesanou pěšinkou. Já si v těhle oldskool kriminálkách docela libuju, ale tohle patřilo spíš mezi slabší kousky. Nedá se tomu upřít určitá 70-ková syrovost a občas i surovost, ale nějak mě to nedokázalo vtáhnout do děje, takže mi vlastně bylo celkem jedno, kdo tam koho zrovna zabijí. Navíc ty vražedný scény jsou občas dost amatérsky natočený. Třeba útočník bodá nožem někam do vzduchu a oběť se teatrálně kácí k zemi. Nebo průstřel hlavy vypadá jak beďar na čele. Oko diváka může potěšit polonahá Britt Ekland a pak ještě nějaká jedna čubka, jejíž jméno neznám. Slabý 3 hvězdy...(29.3.2013)

• - Když Jack Carter vstoupí do Kinnearova domu, visí tam na zdi štít kmene Zulu. Tedy kmene, kolem kterého se točil eponymní film, právě s Cainem v hlavní roli. (Javert)

• - V prvním záběru z baru v Newcastlu má muž, jenž zírá na Jacka Cartera na ruce šest prstů. Tato abnormalita je vidět, když muž zvedá půllitr s pivem. (Javert)

• - Tento film byl v roce 2004 vybrán britským časopisem Total Film jako nejlepší britský film všech dob. (Javert)