Ostrov

• slovenský

Ostrov

Dobrodružný / Krimi / Thriller

USA, 1980, 114 min

Ďalší z veľkých komerčných prepadákov z prelomu 70. a 80. rokov, teda doby kedy sa rozpočtami rozhodne nešetrilo a množstvo z tak predražených produkcií skončilo fiaskom. Mnohé zaslúžene. Podobne je na tom aj OSTROV, ktorý v úvode dokonalo navnadí, aby potom neskôr dokonalo nedostal očakávaniam. Možno je knižná predloha napínavým čítaním, ale tento filmový prepis sa strhujúcim nazvať nedá a tá gore expozícia na začiatku bola iba, ako sa hovorí búda.(24.5.2016)

• cariada

Tohle mě dost zklamalo. Začíná to poměrně slušně přepadením malé lodi. Jenže pak se do toho vloží novinář a jeho synek, co rád střílí a tak mu tatík cestou koupí zbraň (opravdu ten pravý dárek pro 12 tiletého fracka). Dostanou se až kam si na moře kde je přepadnou piráti a ty ja zajmou. Tatík je nucen hoblovat nákou ženskou jeklikož je jediná plodná a oni jsou neschopný a synkovi najdou jinýho tátu (synek na to přistoupí). A je z něho pirát. Tatík se snaží dostat z ostrova což není zrovna jednoduché. A až při dalším lovu dojde k rozuzlení. Jenže celé je to příliš pomalé a zdlouhavé a děj pořád přešlapuje na místě a nikam se moc neposouvá. Hororových momentů tam moc není, je to spíš nezaživný pokus o dobrodružný film občas střihnutý nepovedeným humorem.(16.8.2009)

Rozpočet $22miliónovTržby USA $15,716,828Tržby Celosvetovo $-║ No ako rozpočet to malo dosť slušný, aj zo začiatku sa to celkom desivo tvárilo, ale pribúdajucími minútami sa z toho stávala len čoraz viac otravná, nezmyselná a zbytočná fraška, úrovňou príbehu sa topiaca v béčkových vodách, sklamalo. /25%/(20.8.2009)

Teda čekal jsem o něco víc, film za moc nestál ale ten konec byl fakt geniální, (spoiler) jak se tatík nasere a na lodi najde kulomet, a všechny postřílí(konec spoileru). takhle nějak si představuju pořádnej konec. Každopádně film je zapomeníhodnej, a za moc nestojí. Ale zase nejsem nějak moc zklamaný.(4.6.2010)

• movie

THE ISLAND anebo po stopách hollywoodského bizáru. Nedotčený téměř žádnou informací o ději jsem spoléhal pouze na výkon svaté trojice Michale Rithie (režie PRIME CUT), Ennio Morricone a Michael Caine. Začátek vypadá slibně, dokonce sem si myslel, že se jedná o nějakou americkou adaptaci ABSURD. Když se ale na scéně objeví tlupa novodobých pirátů, která chce cainovu postava Maynarda zneužít k oplodnění jediné ženy v jejich družině, došlo mi, že sem narazil na hodně zvrácený klenot, u nás známý hlavně díky distribučnímu výkonu Řitka Video. Překvapivě mě to po celou stopáž nijak neštvalo, spíš jen udivovalo. Nad dvě hvězdičky ale jít nemůžu a to ani po tom, co si korejský veterán Maynard stoupne za rotační kulomet námořní stráže. Co si Michael Caine zrovna potřeboval koupit, že ke spolupráci na tomto díle přistoupil, netuším, ale díky mu za to.(21.6.2016)

• - Film byl nominován na Zlatou Malinu 1980 za Nejhorší režii a Micheal Caine byl nominován na Nejhoršího herce roku. (Terva)