• jjjerry
  **

  Pro Tiffani mam slabost, ale do role mě moc nesedla, mám ji zafixovanou jako "mrchu". Jako většina televizních filmů tu bylo až moc náhod a maličko překombinovaný děj. Mám rát podobné katastrofické filmy. Marně čekám na nějaký který bude sahat alespon po kotníky Smrtící epidemii s Dustynem Hoffmanem.(9.7.2010)

 • MickeyStuma
  ***

  Námět by nebyl na dané téma špatný. Scénárista ale pustil fantasii do rozměrných výšin a vyplodil tak podivné charaktery téměř všech postav, že slovo logika je v tomto případě setsakramentsky sprosté slovo. Mnohé situace a chování jsou vymyšleny zřejmě úmyslně v rámci dramatizace, avšak byť se jedná o pouhou vizi, ona logika by tu alespoň nějaká přeci jen měla být. Máme tu práci virologů, politickou scénu a nějaké to krimi. Téměř tříhodinová stopáž v TV rozdělena na dva díly je i přesto přepálená, neboť po dějové stránce se tady toho přeci jen zase až moc neděje. Viditelně je děj zoufale natahovaný, což vede akorát k hluchým místům a oné zmiňované nelogičnosti.(29.3.2017)

 • Pumiiix
  ***

  Solidní rozjezd na TVfilm. Hlavní hrdinka s tváři pěkné „mršky“ z Beverly Hills Tiffani-Amber Thiessen nějak extrémně nepřehrává a je největší zbraní filmu. Příčina vzniku nemoci podána jednoduše, ale zato účelně odvyprávěna, uvítal jsem rychlejší postup a podávání informaci. Čísla docela zarážející, zvláště rychlosti nárůstu ;-) Největší podpásovka jsou herci, do rolí místy nevhodně zvoleni, nejvíc mi neseděl ukecaný bodyguard a hlavní FBI agent, který si moc hrál na „ultra“ drsňáka a přitom si nějak bohužel nevšiml svého přehrávání. Druhá část hodně podobná první, ale po celkovém hodnocení ještě slabší, agent mě ještě daleko více iritoval. 6/10*(9.7.2008)

 • Master19
  **

  Musím si rýpnout do toho, že oproti klasickým představám o proplešatělých vědcích bez kontaktu s realitou, nebo brýlatých vědkyních s trvalou na hlavě a pisklavým hlasem, v amerických filmech je ten nejgeniálnější mozek většinou v těle mladém a většinou i pěkném. Na druhou stranu kdyby Kaylu hrála nějaká stará ochechule, asi bych se vůbec neobtěžoval se na to dívat... :-) Scénář je hodně vachrlatý, tak nepřekvapí, že zásadní dedukce vedoucí k nalezení všeléku je raději splácnuta do cca 10 sekund.(11.7.2008)

 • lennyd
  ***

  Jeden mladej boreček si ze surfování v Austrálii přiváží kromě nevšedních zážitků také jeden nehezký virus. V plné síle na něj uhodí během letu, kde i přes veškerou pomoc letušky a náhodně letícího lékaře (v každém letadle je minimálně jeden náhodně letící lékař) umírá. Ihned po příletu jsou všichni cestující odvezeni do karantény - až na jednoho mladého makléře, kterému se ve zmatcích při přistání podaří utéct a vir se pěkně šíří po celém L.A. I když už je uprchlý cestující dopaden (vir se nenechal obalamutit), pro změnu z karantény uteče další cestující, tentokrát uvězněný (a převážený) šéf drogového gangu. Práci doktorky Martinové komplikují také politické boje starosty L.A. s guvernérkou Kalifernie či ukradená zásilka léku proti chřipce ... No, na televizní (dvou dílný) film až neuvěřitelně povedené. Nevím sice, která chytrá hlava se rozhodla pro takovou délku filmu (že bylo nutné do pandemie zařadit i honičky agenta fbi s uprchlými vězni,a le budiž). Herecké výkony v takovýchto filmech mají do oskarových výkonů docela daleko, ale až na toporného agenta FBI mi přišly docela OK. Film sice vykrádá (kde může) starší Smrtící epidemii, ale co chcete pořád vymýšlet. Jediný co jsem nepochopil, byl lék na vlastní chřipku - asi došly peníze, tak bylo třeba natáčení během pěti minut ukončit, a podle toho to taky tak dopadlo, no jo .. Ale celkově dobrý..(11.7.2008)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace