poster

Italian Job

 • Česko

  Prácička v Itálii

 • Velká Británie

  The Italian Job

 • Itálie

  Un Colpo all'italiana

 • Slovensko

  Lúpež po taliansky

Akční / Komedie / Krimi / Thriller

Velká Británie / Itálie, 1969, 99 min

Komentáře uživatelů k filmu (111)

 • dwi
  ****

  Příjemná anglická oddechovka proslavená famózní automobilovou loupeží. Tehdy ještě neznámý Michael Caine si v roli šarmantního vůdce akce zajistil patřičnou slávu. Děj je prošpikován odlehčeným anglickým humorem, který se neuchyluje ke zbytečným křečím. Plán loupeže není až tolik zajímavý jako jeho realizace. Perfektní souhra, „královská“ automobilová honička po různých turínských zákoutích a režisérská zručnost Petera Collinsona povyšuje tento film nad průměrný divácký zážitek. Pro mnohé zůstává slabinou jeho konec, jenž je stejně příjemně ulítlý jako předcházejících 90 minut.(2.11.2003)

 • POMO
  ****

  Veľmi cool, štýlová a ešte i dnes originálna komédia s prďáckymi záporákmi a ešte prďáckejším záverom. :-)(8.2.2004)

 • Lima
  ***

  Užít si tenhle film lze pouze za předpokladu, že je člověk vybaven notnou dávkou nadhledu, v opačném případě by těžko akceptoval, že mafiáni vypadají jako banda šašků se stejnokroji a buřinkami, nemaje nic jiného na práci, než stát daleko v horách u silnice, že lze policajty "vyřadit z provozu" jednou ranou do zad, že obyčejné prkno jako závora ustojí opakovaný náraz nákladního vozu atd. Navíc mi příliš neseděl ten suchý britský humor a co bych vyčetl režisérovi nejvíce je to, že se zcela vykašlal na charakterizaci postav, takže mi nebylo dopřáno blíže se seznámit s hlavními postavami a aspoň trochu se s jejich osudy sžít. Díky aspoň za tu skvělou honičku v závěru a potlesk za poněkud bizarní, otevřený konec.(7.7.2005)

 • Faye
  ****

  Mně osobně se líbil remake mnohem víc, i když „remake“. Společného mají filmy snad jen název, úžasná autíčka Mini Cooper a loupež v dopravní zácpě po té co je vyřazen z provozu dopravní systém. Ale protože zub času si zahlodá nejenom na každém z nás, ale i na filmu, budu shovívavá a dám taky 4*. Navíc buldozer na kterém sedí člověk v obleku s kravatou a kloboukem, to se opravdu nevidí každý den.(12.2.2006)

 • DaViD´82
  ****

  Paradoxně jedinou kaňkou na celém filmu je ona kultovní spanilá mini jízda skrze ucpaný Turín. Do té doby film s výborným tempem a učebnicovou nadsázkou zabředne do sledu zaměnitelných scén jak z průměrné reklamy. Bez lidí, prostě jen s autama. Padá tím jeden z hlavních kladů, Cainovo charisma. I to by ještě šlo, kdyby ta honička naprosto nepostrádala napětí. A z velké části zato může prazvláštní nápad nedoprovodit tuhle pasáž hudbou. Ovšem stylový závěr převážil (doslova, modří vědí) mé lehké váhání nad hodnocením tím lepším směrem.(25.8.2009)

 • KarelR
  ****

  Vynikající první půlku kazí překvapivě nudná legendární honička, které by určitě prospěla nějaká ta hudba nebo méně kochání se a více napětí, ale kvůli geniálnímu konci ty čtyři přeci jen dát musím. Cainovi tyhle role neskutečně sednou.(20.3.2010)

 • movie
  **

  Minimálně dnes maximálně nefunkční záležitost s nevtipným humorem, zbytečnou a nevzrušivou akcí a zápletkou, která v mnoha ohledech postrádá byť jen elementární logiku. Překvapuje mě ten kultovní status, zřejmě ho kolem filmu vytvořili takzvaní "autíčkáři". Pro mě tohle absolutně nefungovalo.(8.4.2016)

 • RHK

  Jeden ze 100 nejlepších akčních filmů - 100 Greatest Action Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(12.3.2011)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  Italian Job mne zklamal zejména proto, že jsem se na něj docela těšil. Režisér Collinson se patrně pokusil natočil vtipný akční snímek, ale nepodařilo se mu provázat akci s humorem. Takže snímek je chvíli pohodový, pak ukrutně zvážní a tak pořád dokola. Alpské silnice a vozový park sice leccos zachraňují, ale obě hlavní skupiny (lupiči i mafie) mi dost připomínaly soubory uprchlíků z ústavu pro mentálně postižené a navíc se stále nemohu rozhodnout, zda závěrečná scéna byla geniální nebo debilní.(5.8.2011)

 • ORIN
  ****

  Je to britské, je to vtipné, je to svižné, je to stylové, hraje tu charismatický až bondovsky vyhlížející Michael Caine a má to vtipný (typicky britsky ironický) závěr...(7.3.2011)

 • gudaulin
  **

  V několika komentářích se objevuje tvrzení, že remake působí zábavněji. Remaku jsem svého času nadělil velmi průměrné 3* a prakticky dokonale jsem ho vytěsnil z paměti. Opravdu není nač vzpomínat. Originálu nakonec nadělím pouhé 2*. Jedna je za jako vždy výtečného Michaela Caina, druhá za záblesky britského humoru koncentrované především v postavě šéfa britského podsvětí, toho času v nápravně výchovném zařízení. Zbytek tak nějak drhne, není dost vtipný ani dost chytrý, mám pocit, že ani pořádně neví, čím chce být. Vedlejší postavy zlodějského týmu jsou většinou nezajímavé a akční prvky na mě nefungují. Ovšem co stojí za zmínku, je závěrečná scéna, která mi patrně jako jediná zůstane navždy v paměti. Kdyby takhle vypadal i zbytek filmu, byla by to lahůdková věc. Celkový dojem: 45 %.(28.5.2016)

 • ClintEastwood
  ****

  Některé filmy prostě nestárnou a Italian Job je toho zářným příkladem. Dodnes skvělá krimi komedie s vynikajícím Michaelem Caineem a nezapomenutelným otevřeným závěrem s truckem nad propastí.(23.5.2016)

 • sepp
  **

  Prumerne, strasne ukecane a tim opravdu, ale opravdu nudne cosi, co si hraje na poutavy mix akce, frasky a komedie. Bohuzel ani jedna z techto ingredienci nefunguje jak ma a tehdy revolucni sexualni revoluce kvetinovych deti je zde na zacatku nejenze citit, ale svoji trapnosti a umelosti spise zapacha. Nejvetsi slabinu ale spatruji ve scenari - misto toho aby hlavni hrdinove konecne zlato ukradli, tak o nem 4/5 filmu prokecaji a proplanuji a samotna velka akce mi prisla az moc vykonstruovana a ani ne moc dobre zvladnuta... aspon ze ten konec je originalni, za ten jednu hvezdicku a dalsi za ty krasne mini coopery a minisukne slecinek ;)(23.10.2003)

 • D.Moore
  ****

  "Moment, kluci, mám geniální nápad..." Hodina a půl naprosto bezproblémové zábavy naplněná typicky britsky hravou nadsázkou ("vězení" pana Bridgera vede), hromadou fórů a skrz na skrz sympatickými postavami. Snad ani není možné, že tomu filmu je 41 let... Scéna s minicoopery je úžasná (doporučuji vidět i jednu její vystřiženou část, kdy mini "tančí" s policejními auty na Straussův valčík:-)), a závěr.... Kdo viděl, ten ví. Čtyři a kousek hvězdy.(27.3.2010)

 • burina
  ***

  Oproti novšej verzii mi to prišlo trošku nudné, ikeď záver sa vydaril. Len tých Mini Cooperov na konci mi bolo ľúto.:((31.1.2008)

 • LiVentura
  ****

  Další akční snímeček s Cainem.(8.7.2010)

 • Javert
  *****

  "You're only supposed to blow the bloody doors off!"(4.9.2007)

 • IQ Tiqe
  ***

  Oproti novodobé verzi (2003) slabší – scénář slabší, vývoj postav nedotažený, leckteré plány byly dost na náhodu, řekněme naivní (což je oproti současným filmům co říct) a ani tolik akční to nebylo.(26.12.2016)

 • Tomco
  ****

  Pred pár rokmi sa mi páčil remake a dnes ma nesklamal ani originál. Charizmatický Michael Caine oplýva nespornou hereckou kvalitou, a hlavne jeho raňajšie party ma vždy vedia strhnúť a potešiť. Treba pochváliť aj samotný fakt, že aj napriek dobe kedy film vznikol, nebadať žiadne technické nedostatky. Bol som teda svedkom svižne nakrútenej a do zložitosti prakticky nenáročnej zábavky na jedno pozretie.(24.3.2008)

 • klerik
  ***

  Film nemá takmer nič spoločné s filmom z roku 2003. Aj vzhľadom na dobu vzniku má Italian Job neskutočný šmrnc, občas pripomínajúci Conneryho bondovky. Ale scenár je dosť pozvoľný. Veľké množstvo postáv, veľa kecania a divák sa dosť načaká, kým prídu tie naozaj zaujímavé scény... Úteky na minicooproch sú fajn, ale občas aj trochu detinské... Kým pri BULLITOVOM PRÍPADE som ešte prižmúril oko, tu idem na tri...(28.2.2014)

 • SeBig
  **

  Nakonec to byla teda docela nuda musím uznat.. čekal jsem nějakou větší akci, nějaký ty honičky (který teda byly ale jen taková drobná na konci s těma kůprama) a taky jsem myslel že ten humor co byl na začátku se bude držet celý film.. no bohužel.(1.3.2018)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace