Prácička v Itálii

• Velká Británie The Italian Job (více)

Vyfouknout mafii čtyři miliony dolarů ve zlatě přímo pod nosem chce notnou dávku drzosti. Charlieho Crokera právě propouštějí z vězení, kde si odseděl dva roky. Že je to ale ten správný londýnský frajer, ihned plánuje nějakou větší prácičku, tentokrát v zahraničí. Volba padne na italský Turín, kde se nabízí ukrást čtyři miliony dolarů ve zlatě, převážených v obrněném konvoji z letiště do automobilky Fiat. Má to ale háček. Takto rozsáhlou akci je potřeba důkladně zafinancovat, a pak je tu samozřejmě italská mafie, která si něco takového na svém území rozhodně nenechá líbit. Finance nakonec zajistí šedá eminence anglického podsvětí pan Bridger a to ostatní už bude záviset na bezchybném provedení Charlieho troufalého a velmi propracovaného plánu. (Česká televize)

Rýža

Jsou filmy akční, romantické, válečné, jsou komedie, dramata a horory...no a pak jsou filmy roztomilé - a tohle je přesně jejich prototyp. A pokud máte rádi anglický humor, tak ... mám geniální nápad ... pusťte si to ;) ()

kubyno

Pro fanoušky britského parodického suchého humoru (nebo jak bych to měl nazvat) toto musí být velice zábavná podívaná. Prostě oddechová komedie s obrovským charizmatem (nejen Cainovým), skvělým nadhledem a i opravdu slušnou akcí. A další originální oslava Británie. ()

papyrosaurus

Jo prostě klasika, která sice příběhově působí až takřka infantilně, ale vše vynahrazují vskutku atmosférické reálie a nezapomenutelná honička na konci. Není moc co komentovat, fajn stylová věc na uvolněný večer. ()

Nolanofil

Pokiaľ nedôjde k onej legendárnej lúpeži, je to svižná, vtipná a veľmi zaujímavá komédia. No v samotné Mini Cooperovské finále, trpí logickými nezmyslami, chýba mu akékoľvek napätie a efektnosť jeho nasledovníka. Michael Caine je perfektný a hláška (mal si odpáliť len dvere), ma neuveriteľne rozosmiala. Pravdepodobne najsexistickejší film svojej doby, s toľkými ženami nespal ani Bond. ()

melloun

Tak nějak vždycky fandím těm zlodějům, aby se jim to povedlo. Zde mi trvalo mnohem déle dostat se do jejich kůže a být s nimi v jednom autobuse plném zlata. Nakonec se mi to podařilo. Charlie Croker (Michael Caine) mi přece jen nepřišel jako takový obvyklý sympaťák, na jakého jsme zvyklí z jiných zlodějských filmů. I to je možná důvodem, proč se na Italian Job podívat. Škoda jen tak nečekaně useklého konce. Zřejmě bylo počítáno s natáčením pokračování. ()

Saur.us

Italian job je vtipná heistovka s dokonale šarmantním zlodějem M. Cainem ale hlavně přehlídkou automobilových kaskadérů. ()

RakeW

Hodně zvláštní film, se zvláštním humorem, zvláštní (velmi vysokou) mírou nadsázky a zvláštními akčními momenty... Úžasný vozový park (těch pětistovek!), pěkné slečny, krásná krajina a skvadra sympatických herců. A těch rozflákaných aut v alpských svazích! A pěkně natvrdo bez digitálních berliček. Ale jak říkám, hodně zvláštní film. Jo, a je tam dost vtipná (!) hudba. ()

nopud

Film, u kterého jsem se dobře nasmál. Hlavně mě pobavil hlava mafie na pobytu ve vězení, který si svým velkým jměním zpříjemňoval. Spoiler (pokud to někdo čte :D): Závěrečná scéna, kdy celé vězení včetně bachařů mafiánovi aplauduje k úspěšné loupeži, byla skutečně nádherná. ()

MickeyStuma

Snímek ´Dannyho jedenáctka´ (1960), se svého času stal naprostým fenoménem v oblasti zlodějských filmů, což zapříčinilo nemalou inspiraci dalších tvůrců ke vzniku snímků podobných. No, a tento, v koprodukci VB a Itálie, je jeden z nich. A tak tu máme další partu, kterou vede propuštěný vězeň (jak jinak) Charlie, odhodlaných k velké loupeži zlatých prutů ve své době v hodnotě deseti milionů dolarů. A že to musí být plán naprosto promyšlený snad ani není třeba připomínat. A promýšlené to samozřejmě mají a pro nás je to, i po tolika letech, stále fenomenální ukázka dokonalosti všech tvůrčích nápadů, jaké tu jsou k vidění. Největší divácký zájem míří především k autům použitých k úniku, jaký svět neviděl. Coby reklama na Mini Coopery snímek tímto zábavnou formou prostě zapůsobil dokonale. Tady máme možnost vidět, kde všude se dostanou a čím vším dokážou projet. Dynamika jízdy je brilantní a honička jako celek skutečně zábavná. A právě v tom je síla snímku. V žádném případě se nebere vážně a naopak spíše využívá sentiment všech daných skutků. Jasně, je v tom místy ironie i nadšení, ale ani trocha filozofie neuškodila. Hlavně na samém konci. ´Ostatní můžete přelstít, ale zkoušet štěstí nemusí být vždy bezpečné.´ A jen tak pro zajímavost, pozná někdo v jedné z rolí známého britského komika Bennyho Hilla? ()

bif

Fajn svěží film, ale kupodivu horší než jeho remake. Jedná se o poctivou starou školu, ale vzhledem k tomu jak legendární je scéna Mini Cooperů jsem čekal o něco víc jak od ní, tak od zbytku snímku, která má takové jméno. ()

KOOHA

Napsaný je úplně děsně, scénarista byl mě odevzdat diplom...ale budiž. Když v tom nebudete hledat mouchy a díry ve scénáři, jako že jich tam je morda, tak se na to dá s radostí koukat. Viděl jsem to poprvé až dnes a užíval jsem si skvělá šedesátá léta s tou prima hudbou od Quincyho Jonese, která tam neskutečně padnula. Celé to je jenom o té honičce aut po Turíně a tomu se přihrbil i celý film, ale ode mne dobrý. Líbilo se mi to. ()

tranquill

Příběh samotný mne až tak nezaujal, ale to zpracování... Velkolepé akční scény si nezadají s jakýmkoliv Bondem a automobilová honička jistě patří do zlatého fondu kinematografie. ()

PEZ

Príliš veľa nadsázky, príliš málo zaujímavých scén, až na tú poslednú - naháňačka s minicoopermi je ešte aj dnes parádna a niektoré zábery dychberúce - v danom čase to musela byť totálna bomba. Škoda len, že sme na tú scénu museli čakať bezmála celý film a Michael Caine ostal značne nevyužitý. No a aby som nezabudol, úplne posledná scénka je ešte lepšia, za to palec hore! :) 6/10 ()

FoxMulder

Stylová a velmi britská podívaná, taková, jaké vznikaly před 40 lety. Svěží, vtipná a do anglických řad trefně a zábavně střílející s neodolatelným frajerem Michaelem Cainem. ()