Zeitgeist: The Movie

Zeitgeist byl vytvořen se záměrem navést lidi k tomu, aby na svět začali nahlížet více kritickým pohledem a aby se zamysleli nad skutečným významem některých věcí, které jsou dnes širokou veřejností považovány za neotřesitelnou pravdu.

Tvůrce tohoto dokumentu si vzal na paškál křesťanství, útok na budovy WTC z 11. září 2001 a velké finanční korporace, které se údajně snaží převzít vládu nad světem. (havLord)

Varangian

Ano, najdete zde řadu polopravd a mystifikací (což je myslím docela škoda - celý dokument by šlo zpracovat mnohem seriozněji, bez pouťové snahy šokovat - problém je v tom, že většina lidí by se na to pak nepodívala, protože by je to nezaujalo. Takže autoři zvolili zpracování, které dokáže oslovit i čtenáře Blesku a nadšeného diváka Novy - což je z mého pohledu zklamání, ale motivaci chápu), nicméně se mi líbí myšlenka, že ne každá "oficiální pravda" si zaslouží naší bezmeznou důvěru a že myslet vlastní hlavou (i když na to chvílemi útočí sami autoři) je svoboda a privilegium, kterého se mnoho lidí bohužel zříká... ()

J.McClane

Z uměleckého hlediska to není ono, ale jako podnět k diskuzi velmi dobré. Navíc si vůbec nejsem jist, že to je blábol, spíše ne...míra pravdivosti jednotlivých kapitol je nejlépe vyjádřena její fundamentální antidarwinovskou či bushooslavnou kritikou.... ()

kabul

Perfektný dokument, už dlho som nič tak dobrého nevidel. S mnohými názormi sa stotožňujem už dlho a o iných som si poopravil názor. Pokial niekto nepríde s niečím presvedčivejším, tak toto u mňa výťazí. ()

Prankster

Tento film ať si říká co chce. Věřit tomu můžete, ale taky nemusíte. Minimálně to ale vede k zamyšlení a mělo by Vás to přimět nespoléhat jen na média, která nás obklopují, ale uvažovat... ()

Pochtli

Asi nejzajímavější část byla o náboženstvích (zajímala by mě reakce pánbíčkářů:o), o 11. září si každej může myslet co chce, úplnou pravdu se nikdo nikdy stejně nedozví a třetí část? To, že mezi náma je pár vlivných sběratelů miliard dolarů s morálkou pod psa je známá věc.. ()

Ernie_13

Tazko sa tento mini gulas hodnoti. Dokument mozno rozdelit na 3 casti. Nabozenstvo, 11.september a Skupina bankarov ovladajucich svet. Nutno podotknut, ze druha a tretia cast, teda 9/11 a bankari na seba priamo nadvazuju a plne spolu suvisia, AVSAK prva cast "Nabozenstvo" je akoby totalne mimo tohoto celeho. Tato cast totalne ubrala dokumentu v mojich ociach, pretoze "dokazy" co su tam ponukane nic neriesia, nie su dokazmi a od zaciatku mi prisli absurdne. Tie argumenty co boli ponuknute su sice zaujimave, ale absolutne nepotvrdzuju konspiracnost nabozenstiev. Svojim sposobom je tato cast na uvod az priam zufala. Ak clovek nieje clovekom pred bednou co necita a neuvazuje, teda taky pred akymi dokument cely cas varuje, tak tuto cast polahko asi zozerie, ale staci trocha zdraveho rozumu a tato cast ozaj sklame svojim obsahom! No, ale toto je v slusnom rozpore s castou dva a tri. Cat dva (9/11) som presiel ako malinu, lebo uz dost dlho poznam tuto teoriu a s lutostou jej uz dlhsie verim, pretoze mam vyse 10 dokumentov vydanych americkimi inziniermi a architektami, ktori zalozili spolok a vo velkom sa rozhodli propagovat nepochopenie nad oficialnym vysvetlenim. Tato tema, aj ked sa to u nas v EU nezda, je v US medzi odbornikmi velmi znama. (http://911blog.yweb.sk/) No a na zaver tretia cast...ponuknute dokazy do seba pekne zapadaju a maju svoju logiku...priznam sa hlatal som ju....ale jasny nazor som si nespravil, pretoze je dost tazke tuto zaujimavu teoriu potvrdit. Zujimave je, ze tam bol nacrtnuty obraz atentau na JFK, avsak nijak sa mu nevenovali...neviem co tym chceli povedat, ale je tuto temu mohli zakomponovat, lebo konspiracie nad jeho smrtou su velmi dobre podlozene dokazmi. Som celkom rad, ze som si Zeitgeist pozrel, lebo kvoli tretej casti mam nad cim uvazovat a so zaujmom budem sledovat kroky terajsieho prezidenta Baracka Obamu. Ten totiz, ak je pravdiva teoria o muzoch za oponou, urcite nevyhovuje tymto ludom a som velmi zvedavy co noveho a dufam, ze nie smutneho prinesie buducnost. ()

PeterFLJilek

Ľudia, ktorí tento konšpiračný dokument vnímajú hodnotne, sú asi dosť obmedzení. Po jeho prezretí si totiž stačí začať zisťovať fakty. V prvej časti o historicite Ježiša je toľko nezrovnalostí. Odborne sa venujem teórii mýtu a keby mi toto nejaký študent povedal na skúške, tak ho vyhodím. Hovoriť o Horusovi, ale v skutočnosti si ho pomýliť s Raom. Hovoriť do konca o paralele medzi ním a mýte o narodení, živote a smrti Krista je totálny nezmysel. Podobne ako ďalšie koniny, ktoré tu boli povedané. Alebo nazývať Starý zákon plagiátom. Ale veď to je absolútne diletantské. Veď každý súdny človek vie, že Starý zákon je doslova koláž rôznych mezopotámskych, hlavne sumerských mýtov. Ale tu sa konšpiračne hovorí o kopírovaní. V druhej časti sa to celé zasa točí o Dvojičkách a terorizme a celé je to potom prepojené treťou časťou, v ktorej sa vlastne vysvetľuje, že tento svet ovládajú vplyvne židovské rodiny a snažia sa o vytvorenie jednej veľkej totality. Kto tento dokument akceptuje názorovo, by mal začať uvažovať aj nad tým, že je tam veľa klamstiev. Okrem toho, celé hnutie, ktoré vzniklo okolo tohto dokumentu, je prepojené ešte na prečudesnejšiu organizáciu Projekt Venuša, ktorej sa venuje pokračovanie dokumentu, čo je v konečnom dôsledku akási ekologicko-ideologická sekta. Ešte aj forma dokumentu, rôzne vizualizácie a tie citáty vytrhnuté z kontextu len vymývajú mozog. Za všetkým hľadajme slobodomurárov, heh! Myšlienku filmu by som hodnotil ako odpad, ale dávam dve hviezdičky, pretože tento dokument je natoľko manipulatívny, až mu dokážu uveriť i vysokoškolsky vzdelaní ľudia, čo je aspoň dôkaz toho, že človek s titulom ešte neznamená okamžite čosi inteligentné. ()

MDesign

Zeitgeist je jedným z najlepších dokumentárnych filmov. Mnohý ho odsudzujete pre jeho odpor voči propagande, pričom sám propaguje, ale rozumný človek si určite vie utvariť vlastný názor a nenechať sa zmanipulovať. Práve preto musím aj ja podotknúť, že neberiem vážne všetko čo sa v Zeitgeiste povedalo, ale musím ho oceniť už len za to, že nás donúti rozmýšľať, čo väčšina dokumentov nedokáže. "Je mi jedno" čo z vyloženého pravda je a čo nie. Dôležité je zamyslieť sa nad tým, že by to tak v skutočnosti mohlo byť, že to je úplne reálne. A to je na tom asi tá najlepšia/najhoršia časť. Priaznivcov mystérie, konšpirácií, apod. tento film zaujme ešte viac. ()

Le artist nova

Nechci se s nikým přít o tom co je pravda, či není. Pravda je především subjektivní, není možné ji nějakou cestou odhalit. Když něco uvidíte na vlastní oči, do jaké míry tomu můžete věřit? A o tom si myslím že je tenhle film, nechce jednoznačně ukázat: takhle to bylo! Prostě jen poukazuje jinou alternativu. Vždy totiž budou spekulace, vždy budou spekulanti. ()

B.Jay

Když už nic jiného, tak nás Zeitgeist alespoň přiměje k zamyšlení, ukáže nám jiný možný úhled pohledu a to je podle mě dobré. Není sporu o tom, že se jedná o jednostraně zaměřenou agitačku, která ukazuje jen ty fakta, která autorům přesně zapadají do jejich velkolepé mozaiky. Bohužel "dokumet" nepřináší žádné nové převratné informace a třetí část, která je mi profesně nejbližší, byla velmi zjednodušená. Z toho usuzuji, že i ostatní části na tom budou podobně. Každopádně na každém šprochu, pravdy trochu...Na závěr přidám také svou konspirační teorii. :) Zamysleme se třeba jen nad tím, kolik záznamů o naší osobě dáváme dobrovolně k dispozici, když bezstarostně brouzdáme na internetu, když se kdykoliv připojíme do mobilní sítě, tak je zaznamenána naše poloha, pasy s biometrickými údaji...je stále primárním cílem bezpečnost nás lidí a nebo je už za tím dávno něco jiného...? ()

Ocelotr

Komu se tohle líbilo, ať si zahraje čtyři díly METAL GEAR SOLID, protože ten má konspirační teorie na podobné vlně, ale mnohem lépe promyšlené :-). ()

fordhont

Ať už si z filmu vezme kdokoliv cokoliv, probudí v KAŽDÉM kritické myšlení a to buď svým obsahem nebo sebou samým. Nemusíte mu všechno věřit, stačí že budete myslet ...a v tom je síla tohoto dokumentu. ()

elishia

Tento dokument nam skvele ukazuje na cem jsou zalozena nabozenstvi a konspiracni teorie, jenom trosku jinak, nez to vypada na prvni pohled. Samotny dokument je neuveritelna snuska nesmyslu, poskladana ale tak skvele, ze v ni neni vubec tezke najit smysl. Coz paradoxne presne ukazuje jak snadne je najit smysl v kupe vymyslu. Tento dokument je sam sobe dukazem, ze kriticke mysleni a zjistovani fakt z ruznych zdroju je rozhodne jedna z nejdulezitejsich veci v dnesni dobe. Sam dokument totiz vytvari novou viru zalozenou na nepodlozenych domnenkach a lzich. ()

Wooke

Rôzne konšpiračné teórie rozobraté do takej hĺbky, že sa až človeku pred očami bude zdať, aké sú pravdivé. ()

Sssiksseilor odpad!

Upřímně je třeba napsat, že před 7 lety bych tomu nějakou hvězdu hodil, časem ale celá sranda upadá hlouběji a hlouběji; a i kdyby to nebylo pod produkční taktovkou někoho, kdo by neměl tvořit v této oblasti ani letmou reklamu, i kdyby to mělo více hodnotného obsahu než zhruba šest akceptovatelných slov za půl hodiny, tak by se cajtgajst beztak bezradně topil v hlubinách odpadu, protože výkaly, jaké byly vytlačeny na světlo světa po dílu prvním, jsou teprve těmi nejgrandióznějšími v oblasti míry obsahu hnusu v nich zakomponovaných. Ze vší esoterické dokumentární rakoviny, která se ve velkém rodila před 2012, je celá tato quadrilogie zaručený vrchol, tedy spodek. Tenhle díl se dá alespoň dodívat s vypnoutou obrazovkou a ztlumeným zvukem do konce. ()

Anagram

První část o křesťanství je super, druhá opakuje známá fakta o wtc a třetí je už trošku přifouknutá konspiracemi. ()

ondrasz

Netvrdim, ze vse je bezpominecne pravdive, nicmene je tu dost zajimavych veci, ktere se daji oznacit za sporne... Z mnoha napriklad letado co narazilo do Pentagonu. Bavilo me celkem i podani... No a jen vsem "odpadum" - cetl jsem jak jisty mene sectely uzivatel pise proc na pravdy o nabozenstvi neprisel nekdo jiz drive....... Vez tedy prosim, ze uz na to davno prisli... Davno, nechce to byt jen ignorant a obces si neco precist... Je to shrnuti pravd. Dukazu tam mas spoustu :D. P.S.: Priste pouzivej mozek, nez neco napises... O zbytku spekulovat nechci, neb jsi tim take nejsem jist. ()