poster

Sedmý syn

 • anglický

  Seventh Son

 • slovenský

  Siedmy syn

Fantasy / Dobrodružný / Akční

Velká Británie / USA / Kanada / Čína, 2014, 102 min

Komentáře uživatelů k filmu (563)

 • misterz
  ****

  Nechápem tie negatívne komentáre. Veď už z obsahu je úplne jasné, že pôjde o nenáročnú, fantasy žánrovku a to je aj presne to, čo som dostal. Jasne, scenár miestami dosť pokulháva na jednom mieste, tento problém však minimálne vyvažujú pekné bojové scény vyslovene na potešenie oka, v ktorých nechýbajú čarodejnice, draky a pestrá paleta rôznych kreatúr... v kontexte hrubej dejovej osnovy tak každému fanúšikovi fantasy musí byť jasné, kde sa autori nechali inšpirovať. Tentoraz mi nevadil ani huhňavý Jeff Bridges, v rámci jeho postavy mu jeho vekom sa stále zväčšujúci sa horúci zemiak v ústach celkom pasoval, dokonca v niektorých momentoch to jeho postave pomohlo prerásť až do náznakov humoru. Celkom spokojnosť. 75/100(30.3.2015)

 • verbal
  *

  To nasere. Člověk se těší na konečně výživnou temnou fantasy a dostane nějakou zkurvenou Nesmrtelnou tetu kombinovanou s Herym Potratem a drakiádou pro náctileté retardy. Jenda Sníh roztaje dřív, než stihnete říct trapná kokotina, a můj milovaný Džef Mosty celý film bojuje spíše s artritidou, osteoporózou, stařeckou demencí, zubní protézou a debilním scénářem než s temnými silami. A to jsem měl v úmyslu na to lézt do kina. Na oslavu svého moudrého rozhodnutí ihned po dopsání tohoto zvratku rituálně spálím dvousetkorunu.(26.3.2015)

 • Enšpígl
  ***

  Dám sice tři, ale servírovat budu zejména kritiku. Je to promarněná šance, třeba finále bylo vysloveně odfláklý. Buď tvůrcům došla fantazie nebo peníze. Čarodejnický nálet na město moh bejt daleko vymazlenější. Ben Barnes je topornej že se to hned tak nevidí. Jeff má taky na víc než se filmem proťapat s jedním výrazem. Hereckou čest tedy zachraňovala Julianne Moore a výborný wellness pro pánský očíčka připravila Alicia Vikander. Ze všeho nejvíc se mě však líbil "Špičák", protože mně připomínal Františka Fuku. Na pochvalu jsou všechny ty čarodejnický postavy, věčná škoda že jim byl poskytnut poměrně malý prostor. Filmu se nedá upřít hezký námět, možná bych úplně vymazal humor, resp. pokusy o humor, protože se příliš nedařil a udělal bych z toho regulérní temnou bachorku. Měl jsem dobrý pocit z jednotlivostí, ale celku by slušela pečlivější filmařina.(6.1.2015)

 • T2
  **

  Rozpočet $95miliónovTržby USA $17,223,265Tržby Celosvetovo $110,623,265Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ taká skoro neškodná fantasy, ktorá ponúkne len otrepanú okukanú šablónu a prázdnotu trilógie Hobit, malou výhodou je že to až tak nenudí, rýchlo to odsýpa, Jeff Bridges je v celku slušný ťahúň, kdež to taký Ben Barnes je ako je zvykom nevýrazný, akcia a triky újdu /45%/(16.4.2015)

 • RedAK
  **

  Určitě se všichni shodneme na tom, že občas, v nezištném afektu, jsme schopni ze svých úst vypustit nehezká nemilá slova, která bychom za normálních okolností neřekli a kterých pak velice litujeme, třeba něco jako "ty tlustá vyžraná kundo s ksichtem pračuráka, nežer mi ty sušenky!". I já, tvor omylný a debilní, jsem nedávno vyřkl obdobný nesmysl a měl jsem za to, že pozměnit dočasně svoje žánrové preference může být docela fajn. A tak jsem se rozhodl z porna nenápadně přeorientovat na fantasty, ale samozřejmě pomalým, rozvážným tempem, protože kdybych z profesionální polykačky semene, která musí instalatérovy služby splatit delikátně provedeným análním fistingem přepnul rovnou třeba na Harryho Bilba, asi by mě to mohlo zabít. A tak jsem si před projekcí pustil trošku těch prasečinek, což mi absolutně nepomohlo, akorát se mi ztopořila svíčka, takže jsem musel přeleštit svícen a tím to haslo. Nebojím se v kontextu s tímto filmem využít pejorativních termínu jako je "kravinka", "blbinka", nebo technicky přesnější "píčovina". Ode dneška končím s jakýmkoliv fantasty, protože to prostě není nic pro mě. Kdybych měl na něco podobného ještě někdy jít, tak si raději nechám vyšetřit hemeroidy od malomocného, kterému by po zákroku zbylo jen osm prstů.(6.1.2015)

 • DaViD´82
  ****

  Mustr "vidět-pobavit se-zapomenout" aplikovaný na přiblblou pohádkovou fantasy (s jednovaječným dvojčetem Timothy Olyphanta!), která se nebere vážně a ani se nijak nestydí či neomlouvá za to čím je; tedy neambiciózním béčkem do morku kostí se všemi žánrovými prohřešky i klišé. Ovšem i to jednou za čas k dobré zábavě stačí, ne že ne.(6.1.2015)

 • Dever
  *****

  // Distribútor: Universal // Production Companies: Legendary Pictures // Počet premietajúcich kín v USA: 2,875 // Otvárací Víkend v USA: $7,217,640 // Som trošku sklamaný, pretože všetky skvelé scény natrepali do traileru, čiže film nemá čím prekvapiť. To však nemení nič na tom, že Seventh Son je aj tak kvalitné fantasy, ktoré určite poteší.(10.1.2015)

 • Fr
  **

  „PŘED OSUDEM SE NEUKRYJEŠ…“ /// Těšil jsem se na svět, kde jsou legendy a noční můry realitou. Tohle totiž mohla bejt hezká pohádková fantasy. Bohužel plytkej příběh nezachrání parádní vizuál, ani Jeff Bridges, kterej si tu Gandalfovskou roli užívá. Temnota je utopená ve spoustě zbytečnejch keců a finále je vodfláknutý. Nedivím se, že tahle pohádka u dospělejch propadla. Takovej Honza s Mařenou jsou proti tomuhle veledílo! A když Sedmej syn, tak jedině TENHLE! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu Strašidelný učeň - The Last Apprentice: Revenge of the Witch, kterou napsal Joseph Henry Delaney v roce 2004, neznám. 2.) Netuším co vznikne, když cigán vojede čarodějnici (tak bacha! To si stříkneš do gatí!). 3.) Moje stará je čarodějnice. 4.) Thx za titule ,,ondrejlo86“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ *(23.4.2015)

 • EvilPhoEniX
  ****

  Tohle mě potěšilo! Lepší fantasy nepočítajíc Hobbita jsem roky neviděl a Sergej Bodrov má obdobnou zálibu v kreaturách jako já, takže díky bezchybné umělecké stránce mě bavil od začátku až do konce. Forma bezvadní, obsah slabší ( film obsahuje veškerá klišé, které k žánru patří), ale co čekat od pohádky viď ? Fajn popcorn. 75%(9.1.2015)

 • Jara.Cimrman.jr
  **

  "Je téměř nemožné bojovat s démony s mokrýma nohama." Tak to já bych Přízraka, tedy tvora šesté úrovně, sejmul i s nohama ve škopku s vodou. A takový Hrůzoděs by to ode mne taky schytal, i když jsem pouhým prvním synem prvního syna a lovec duchů Gregory by si mne nikdy za pomocníka nevybral. To je dobře, protože si nerad nechávám motat hlavu od čarodějek a poletující draci nad hlavou mě taky moc nebaví. Já prostě nemám žádnou fantazii a patrně proto se svým hodnocením zákeřně mstím všem, kteří své fantazie dokáží natočit.(11.5.2016)

 • M.a.t.t.
  **

  Klasická fantasy jednohubka, ktorá ničím nevybočuje z radu. Ale ten pocit premárneného potenciálu bol v tomto prípade ešte silnejší ako obvykle. Siedmy syn má viacero charizmatických hercov, slušné tempo a viac než obstojnú trikovú stránku. Ale k čomu je to dobré, keď chýba zmysluplný a dobre napísaný príbeh, ktorý ani nemá jasnú cieľovú skupinu a tvári sa mimoriadne osudovo. Aj preto som možno o niečo tvrdší ako obvykle.(29.3.2015)

 • Zíza
  **

  Hehe, jak jsem to ohodnotila, rázem z červené byla modrá. :-D Vydrží to? Kdybych nešla na CSFD projekci, ale normálně si koupila lístek, tak bych to asi na konci filmu oplakala a říkala si, že snad i ten mekáč s láskou v housce by byl za ty prachy lepší. Není to úplná katastrofa, ale příběh je řidší než stolice při úplavici, postavy jsou plošší než Voldyho nos a nejlepší z celého filmu jsou bojové scény, jejíž valné množství lze ovšem popsat následovně: Hop sem, hop tam, klaďas je říznu, zakřičí au, ale zranění ho již nijak neomezuje, hop sem, hop tam, sek sek a je po záporákovi. Film je ovšem velmi poučný, protože na konci již víte, že na čarodějnice jedině s plamenometem. Dalším kladem byl Jeff Bridges, jeho "sytý baryton" (takže bylo vcelku fuk, co říká) a sem tam utrousil ohranou hlášku, abychom se zasmáli (a fakt zasmáli, mnozí se za to ale očividně styděli, a tak filmu napařili jen jednu hvězdičku či odpad). A docela pěkný efekty. O čem že to bylo?!(6.1.2015)

 • flanker.27
  ***

  Proč vždycky ty zlovolné plány těch největších bijců strany temnot selžou na přiblblých rodinných problémech co? :) Takové nedomrlé. Celou dobu jsem měl pocit, že s trochou péče především na scénáři by se se stejným základem dal uplichtit lepší výsledek, možná i na čtyři kousky. Co k tomu chybělo? Trochu reálnější vývoj postav, jejich interakce a emoce. Jako když syn opouští maminku, lovec duchů vzpomíná na svou dávnou lásku a podobně, tak všechny tyhle scény se odehrávají v rovině "bylo to předurčeno/viděl jsem to ve svých snech" či "já si ten osud nevybral, on si vybral mne" a podobné fráze. Sakra sleduju lidi, co se sami rozhodujou, nebo jen figurky, co se hýbají podle toho, co padne na scénáristově kostce? Totéž se týká glavnovo geroja. Nemám moc vřelý vztah k hrdinům, co za své úspěchy vděčí především předurčení, amuletům, osudu a vůbec, mám radši ty, kteří to co umí si musí po léta nadřít a na osudy a na to, kolikátým v pořadí zrovna jsou, zvysoka kálejí. A když už se zamilují, tak to jen tak nezahazují. Díky té chudosti emocí se o hlavní postavy nebojíte a vedlejší nemají šanci zaujmout (např. chlápek na voru co pomůže z bryndy dvěma hrdinům při útěku před monstrem, náhle zmizí a už o něm nevíme, nad vypáleným městem nikdo ani nevzdechne a tak dále). Jo, a Bridges tu trochu recykluje svojí postavu z Opravdové kuráže. Ale tak budiž, jako žánrová jednohubka neurazí, vzhled některých monster nevypadá špatně (míněno jsou docela nápadité), no a Alicia Vikander je šmrncovní čarodějka. Přijatelný průměr.(9.1.2015)

 • Segrestor
  **

  Xena aby do toho kopla, fakt už do upíří prdele kostnatý... To je, vole, takový problém, dát tam trochu mlhy, ubrat na barvičkách, vysrat se na ty přepálený zápletky, trochu pocákat kostýmy umělým blátem, úplně vypustit cokoliv připomínající homouše Eragona, předabovat Bridgese, nenechat Davida Ratha hrát hodnou čarodějnici... a a a natočit to kurva trochu vážně? Fakt je problém natočit prostě normální fantasy s koulema, pořádnýma dužnatýma, chlupatýma koulema? No, asi je. Ale ten Krišna, který přišel padouchům na pomoc až z Táčmahálu byl skvělej. To si tu jednu rudou hvězdu navíc zaslouží.(19.11.2015)

 • choze

  Po dvaceti minutách jsem to zabalil. Něco tak odbytého jsem už dlouho neviděl.(22.4.2015)

 • Gilmour93
  **

  Podnapilý Dude Lebowski a jeho vyvolený nohsled jdou po krku matce ruského útočníka ve službách Pittsburghu? Óčeň charóši, taváryš Bodrov, ale co ta chatrná mytologie, křečovitá snaha o humor, nevyužití kreatur a vůbec celé to bezbarvé nic proti ničemu? Amerikanskiye proizvoditeli? Zaujaly maximálně dvě věci. Že Bridges od True Grit neslezl z koně (v té souvislosti bych chtěl připomenout, že kůň nesmí do maskérny) a povedená vizáž čarodějnice J.Moore. Nejspíše pocta nedávno zesnulému H.R.Gigerovi..(12.1.2015)

 • TeeAge
  ****

  || Scenár: Charles Leavitt, Steven Knight / Predloha: Matt Greenberg | Hudba: Marco Beltrami | Distribúcia: Universal Pictures | Štúdio: Legendary Pictures, Thunder Road Film | Rozpočet: 70-100 miliónov $ | Tržby: 22 miliónov $ | Ocenenia: - || Moje očakávania boli takmer nulové, takže som bol nápaditosťou filmu milo prekvapený, a to jak z obrazovej, tak dejovej stránky. Vykreslenie postáv a pavučina vzťahov medzi nimi hneď ukázala, aký je markantný rozdiel medzi dielami, ktoré majú už zo základu nejakú predlohu. Beltramiho hudba je vedľa skvelého obsadenia nejsilnejšiou stránkou filmu. Šmrnc staromódnej rozprávkovitosti tiež pošteklil po duši. Podarenou komediálnosťou sa Seventh son bránil našrubovanej osudovosti, no pravdou je, že by sa bol mohol brať kľudne vážnejšie. Takto s toho 5* asi nebude, ale skvelá oddychovka s gandafovsky skvelým Bridgesom určite. 76% | Atlas Praha, 6.1.2015 |(6.1.2015)

 • Arachneuss
  **

  What the fuck se záhadným střihem a CGI horším jak v případě Hobita. Hledá se scénář.(14.6.2015)

 • Eddard
  **

  Zatuchlá fantasy kaše, do které tvůrci namíchali polotovary všeho, co je průměrného na fantasy, přidali dva vynikající herce (Bridges, Moore), další z mnoha důkazů toho, že z šablonovitě napsané postavy se toho moc vykouzlit nedá; a konečně vše přelili hezoučkou digitální polevou, která se už ale musí po všech těch Eragonech zajídat i průměrnému divákovi. Pusťte si radši trailer. Z naprostého zmaru film zachraňují některé slušné digitální akce a Bridgesův suchý alko humor. 30%(6.1.2015)

 • Jezinka.Jezinka
  **

  Ben Barnes je pěknej chlap a sympaťák, i když tedy dlouhé vlasy mu sluší víc. Jeff Bridges je malebný stařec mávající kolem sebe hořícím klackem s veškerou vehemencí, kterou mu praskající klouby dovolí. Julianne Moore nás bude strašit. S tím make-upem nejspíš skutečně bude. Do Jona Sněha dost rychle vstoupila temnota a nastalo tání. Alicia Vikander by si měla mýt ruce. Na pracně naučená pravidla je dobré rychle zapomenout a hlídat si talismany je životně důležité, pokud vám po koulích, nebo aspoň po tom talismanu, jede jak slepice po flusu čarodějka, ze které se vyklube tetka, jíž před lety k smrti vytočila matička vaše drahá. Skutečnost, že naštvaná ženská umí být pěkná saň je tu sdělena natolik po lopatě, že to pochopí i průměrný americký divák. Ti draci sami jsou luxusní. Tolik k pozitivům. Negativa - tak nějak to, o čem to celé bylo.(23.8.2015)

 • kulyk
  **

  Vizuálně solidní pohádečka pro jednodušší. Fantazie dnešních autorů předloh, a obzvláště pak pachatelů jejich překydání na plátno, upadla natolik, že již vykrádají i indickou mytologii nebo čínské rozprávěnky. A ještě k tomu nelení vše v tyglíku rozňahňat na blátivou kašičku. K obsazení - pan Džef potřebuje lépe napasovanou zubní náhradu, sedmý sviň dekapitovat a Vikanderka jiné role. Těžko se hraje fejm fikal, když vaše filmová matička, jinak albínská a olezlá saň, vyhlíží řádově lépe.(31.5.2015)

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29