Rytíř John Gregory (Jeff Bridges) byl posledním žijícím členem řádu válečníků, kteří po staletí chránili svět před silami temna. Byl to on, kdo jim mohl zasadit smrtelnou ránu, když ulovil Královnu čarodějnic (Julianne Moore). Stačilo ji zabít. On se do ní místo toho zamiloval a místo smrti pro ni zvolil vězení, z něhož nebylo úniku. Pouze zdánlivě. Mocná čarodějka hnaná nenávistí se dokázala dostat na svobodu a teď shromažďuje armádu svých věrných, aby se pomstila za své pokoření, a to nejen Gregorymu, ale všem, kteří stojí na jeho straně. Aby Gregory nebyl na svůj boj sám, musí najít mýty opředeného Sedmého syna, muže s mimořádnými schopnostmi. Měl by jím být Tom Ward (Ben Barnes), jenže mladý farmář jako legendární válečník rozhodně nevypadá a moc toho na první pohled neumí. V jeho rodokmenu se však skrývá tajemství, které Gregorymu naznačuje, že se přece jen nemýlil. Společně se vydávají na pouť po podivuhodných krajích, během níž čelí čím dál těžším nepřátelům, které proti nim Královna čarodějnic posílá ve snaze získat čas. Čas k tomu, aby její rostoucí moc byla neporazitelná. (CinemArt)

gootik

Jedna hvězdička za Johna Sněha a druhá za hezké exteriéry. A to ještě předstírám, že John Snow nebo exteriéry můžou byť jen částečně kompenzovat fakt, že tenhle film je slabý odvar na Season of the Witch (2011, katastrofa samo o sobě) a cílová skupina je omezena do 14ti let. Plastikovost všeho vizuálního a stereotypnost a prázdnost všeho mluveného týrala moje smysly. ()

x_ander

Sedmý syn je neurážející fantasy, které může nabídnout hlavně parádní obsazení. Ale to je asi tak všechno. Nenudí, pobaví, ale prošumí takovým způsobem, že týden po zhlédnutí vůbec netuším, co se ve filmu dělo. ()

lobo87

Strašne odfláknutý film. Scenár miestami dosť trápny, režijné vedenie chabé, herecké výkony slabučké, viditeľne ich to príliš nebavilo, čo je škoda, pretože pri zostave Bridges - Moore - Vikander - Barnes to mohlo dopadnúť úplne inak. Siedmy syn nie je ani temnou fantasy, ani príbehom pre deti a tínedžerov. Nie je napínavý a drsný, ani zábavný a svieži. Premárnený potenciál... 45% ()

Stanmi

Mistr Gregory (Jeff Bridges) je proslulý lovec duchů, který už po mnoho desetiletí bojuje proti silám temnoty. Když se však královna čarodějnic Matka Malkin (Julianne Moore) osvobodí ze svého vězení a zabije Gregoryho učedníka, musí Gregory nalézt nového žáka, a to legendárního „sedmého syna“, aby s jeho pomocí dokázal královnu a její přisluhovače porazit… Už jsem to napsal několikrát a napíšu to znovu, poctivých fantasy ve stylu „meče a magie“ se dneska už moc netočí (čest tohoto žánru z posledních let zachraňoval snad jenom Warcraft). Takže pokud jsem chtěl vidět něco nového, musel jsem zapátrat ve starších snímcích a nalezl jsem Sedmého syna. Jako každá správná filmová fantasy i Sedmý syn je natočena podle knihy (mimochodem je to série Lovec duchů od Josepha Delaneyho) a na první pohled má všechno, co má správná fantasy mít: mladíka ze zapadlého koutu světa, který je předurčen k velkým věcem, mrzoutského mentora, krásné čarodějnice, roztodivná stvoření a pochopitelně také nějaké ty meče a magii k tomu. Jenomže je tu ono pověstné „ale“. Hlavním „ale“ je asi to, že film v zásadě neumí moc čím zaujmout nebo překvapit. Během sledování se mi několikrát stalo, že jsem si říkal "Něco podobného jsem už viděl" (např. Van Helsing, Čarodějův učeň nebo Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic). On už samotný příběh je klasika, která sice neomrzí, ale ani nenadchne, pokud se správně neokoření. A přitom je tu velice chutné kořenidlo v podání hereckého obsazení, které čítá hned tři držitele Oscara (dobrá trochu kecám, v době natáčení měl zlatého plešouna jenom Jeff) a mnoho dalších známých herců a hereček, ale holt asi všichni věděli, že nenatáčejí další oscarovku a od toho se asi odvíjely jejich výkony. Ústřední hrdina Ben Barnes je sice docela sympaťák, ale jinak je jeho postava „pasáčka vepřů“ Toma vcelku nezajímavá, Alicia Vikander v roli mladé čarodějky je fajn, jenom má tu smůlu, že má za svou filmovou matku Antje Traue, která je prostě víc sexy (ale to vím už od Muže z oceli) a krade si tak každou scénu pro sebe, Julianne Moore jakožto královna čarodějnic rozhodně není špatná volba, ale nějaké výraznější herectví ji nedovoluje pro změnu scénář, Kit Harington si skoro ani neškrtne, Djimon Hounsou je tu upozazděn až hanba a Jeff Bridges se sice místy tváří, jako kdyby totu měl za trest, ale i tak je jeho postava Mistra Gregoryho tou nejzábavnější postavou z celého filmu. Dalším důležitým kořenidlem by ve snímku takové žánru měly být vizuální efekty, které tady jsou ne, že ne, ale nemůžu si pomoct, ale až na pár na výjimek, působí prostě příliš lacině. Možná by nebylo od věci přidat ještě třetí kořenidlo, a to akci. I ta se tady najde, ale tyto bojové pasáže netrvají příliš dlouho a přišlo mi, že s postupujícím časem se akční scény snad ještě zrychlovaly a finále pak bylo vyloženě odbyté. Sedmý syn tak bohužel na plátně působí jako ryze průměrné fantasy bez větších ambicí, u kterého člověk už druhý den vlastně ani neví, o čem pořádně bylo, což je škoda, protože potenciál na solidní filmový příspěvek do mého oblíbeného žánru tu určitě byl. () (méně) (více)

Jogi.1

Příjemné prostředí, ale jinak otřesné, ten děj byl špatný, nedávalo mě to smysl, poslední půlhodinka byla už opravdu katastrofa. Toto je céčkový film a ještě si musíte vzít skleničku. ()

R.R.R.Remeck

Mám z tohto filmu strašne zmiešane pocity. V prvom rade strašne veľké rozdiely medzi skúsenými hercami a začínajúcimi. Každá akčná scéna skôr skončí ako začne ale čo ma najviac prekvapilo boli špeciálne efekty, na ktoré sa dalo pozerať. ()

p.a.douch

Sedmý syn mě nezklamal. Pohodová fantasy. Je vidět, že vychází z knih pro mládež. Casting je luxusní. Jen Barnese bych možná nahradil Haringtonem, ale postupem času mně vadil čim dál méně. Bridges s Mooreovou zahráli standardně. Hounsou s Leem byli ze záporáků nejlepší, Antje Traue naopak nejkoukatelnější. Na Aliciu Vikander je také pěkný pohled a za zmínku stojí ještě Olivia Williamsová. Sergej Bodrov režii tohoto filmu zvládl úplně v pohodě. Jestli někdo vyčítá fantasy předvídatelnost, tak je bloud. Fantasy je vždycky předvídatelné. Zvlášť když film vychází ze série s 12 díly. ()

TheKLF

Příšerná roztahaná nuda, kterou nezachránili ani akční scény. Ani ne po 30 minutách sem se ošíval a nebavilo mě to. Královna čarodejnic ale byla dobrá. ()

Scaevola

Nevím, jestli není něco špatně přes všechnu zřejmě upřímnou ochotu každého ze zúčastněných, když nejnosnější postava je matka budoucí milenky učně hlavního hrdiny. Logika kamsi odplavala a zbývá nám pouze generické fantasy sázející na velkohubé prvoplánové triky. Možná, že knižní předloha toho v sobě má víc, ale film neomylně míří k hromadě jiných, rychle se z paměti vytrácejících pokusů. ()

XI-XAO

Pohádka o tom "Jak trailer překonal film". Těšil jsem se na velkolepou vizuální podívanou, temný příběh, epické souboje a suchara Bridgese a dostal jsem jen toho Bridgese a to ještě tak z 1/3, jelikož vtipná byla maximálně každá třetí hláška. Klučina ve svetru z H&M se moc nepovedl a kdykoliv se započal nějaký bezduchý dialog, chtělo se mi utéct z kina. A když Julianne Moore, aneb Matka Malkinová, zahlásila "jáááá váááás budu strašit" dílo zkázy bylo dovršeno. ()

vasek.stejva

Nezaujal, nepřekvapil... Ovšem jako oddechovku pro fantasy blázny jistě doporučuji. Hlavní hrdina mi ale moc neseděl, asi by bylo lepší, kdyby roli hlavního hrdiny dostal John Snow (Kit Harington), ač zde hrál jenom chvíli, jeho herecký výkon ve všem překonal nepřirozeného a ulízlého prince Kaspiana... Jinak kromě Johna kladně hodnotím i J. Moore a A. Vikander. ()

kyrysar

Na to jak jsem na to byl nepříliš nažhaven, jelikož po trailerech jsem neměl velkou (četl jsem předlohu)odvahu, tak musím uznat, že jsem se bavil celkem dobře.. Děj byl jiný, ale měl svůj smysl. Avšak promarněno tam toho bylo opravdu dost. Tom se nemusel naučit všechno hned. Čarodějnice v knize se neměnily v draky. Ovšem to by se dalo pro film pochopit. Ono natočit Delaneyho knihy, tak jak je napsal, by byla pro mnohé dost velká nuda a z akčnáku by rázem vznikl lekací horor. Mě spíše napadá u tohoto filmu myšlenka, že toto bude pouze jeden film. Kvůli té rychlosti děje a konce se nic nedá ani očekávat. Další díl si nedokážu představit, jak by mohl fungovat. 4* se zdají moc, ale já je dávám za to, že jsem vlastně čekal spíše odpad a ten se chvála bohu nekonal. Oddechovka parádní. Jako adaptace ne příliš zazděný, ale PROMARNĚNÁ šance na dost dobrou sérii aka H.P, či H.G. ()

hufnagel

Je to škoda,lebo fantasy námet bol výborný,ale absolutne nevyužitý.A finále vyzeralo,že nie sú peniaze,tak to aj biedne dopadlo.Bodrov nie je zlý režisér,Mongol sa mi celkom páčil. ()

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod