poster

Sedmý syn

 • anglický

  Seventh Son

 • slovenský

  Siedmy syn

Fantasy / Dobrodružný / Akční

Velká Británie / USA / Kanada / Čína, 2014, 102 min

Externí recenze k filmu (11)

 • ČervenýKoberec.cz (Eliška Bartlová) ***

  "Sedmý syn se může pochlubit svojí temnou i světlou stránkou. Proti sobě tu stojí dokonalý Jeff Bridges, Julianne Moore a CGI triky na straně jedné a opravdu tuctovitý a klišoidní příběh na té druhé. Ve finále tu máme něco, co je sice efektní na pohled, ale tak nějak bez chuti, kterou bychom mohli…" (více)

 • FantasyPlanet.cz (Pavel Jelínek) ***

  "Sedmý syn to zkrátka může schytat na všech frontách, protože nedokonalostí by se na něm dal vypihňat plný vagón, zvlášť při vzpomínce na štědrý rozpočet. Přesto se ale rozhodně nejedná o mizerný film. Ačkoliv nikde není psáno, že fantasy film nemůže být chytrý, originální a precizně natočený, žánr…" (více)

 • Filmpress.sk (Roberta Tóthová)

  "Siedmy syn je gýčovitý, na zmysli diváka útočí “neokrôchane”, priamočiaro, a to bez akejkoľvek snahy o hlbší prienik pod pozlátko, do ktorého svoju prázdnotu balí. Na druhej strane sú tvorcovia na koni, pridŕžajúc sa konvencií majú uzdu našich emócií pevne v rukách a presne vedia využiť potenciálne…" (více)

 • Filmserver.cz (Pavel Klimeš) ***

  "V celkovém zhodnocení se jedná o průměrností nasáklý a zcela zapomenutelný snímek, který zachraňují pouze herečtí představitelé a několik povedených scén. Fanoušci knihy nechť si od hodnocení odečtou body v míře úměrné tomu, jak moc se těšili na filmové zpracování své oblíbené dark fantasy. Lze jej…" (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) ***

  "Celkové zpracování je ale poněkud nemastné neslané, nevybočující jakýmkoli směrem, neobsahující naprosto nic nového a ne zrovna oslňující svými kvalitami. Hádám, že i v tomto případě se dalších dílů dočkáme jen zázrakem…" (více)

 • Generace21.cz (Anna Nižňanská) ***

  "Pokud si chcete užít v kině něco na odreagování a máte rádi tento žánr, tak vám můžu Sedmého syna s klidným svědomím doporučit. Sice vám patrně mezi přemírou filmů nijak zvlášť neutkví a znovu ho potřebovat vidět nebudete, ale i takové filmy jsou rozhodně zapotřebí, jelikož splní v daný moment svůj…" (více)

 • Kultura21.cz (Martina Kastlová)

  "Ocitáme se v době čarodějnic, duchů a inkvizitorů. V době, kdy bez řádu válečníků by se ze světa stal jen otisk na mapě a vládu by si vzala na paškál zlá a nejmocnější královna čarodějnic Malkin. Jenomže z řádů válečníků bohužel přežil pouze jeden lovec duchů John Gregory (Jeff Bridges) a právě on…" (více)

 • LaCultura.cz (Petr Vít)

  "3D technologie plní beze zbytku své funkce, vidíme úžasné krajiny, octneme se v centru bojů, vše vypadá velmi kvalitně a přesvědčivě. Doporučuji shlédnout verzi pro Imax, kde je vše opravdu maximální a navíc se jedná o původní znění s českými titulky. Můžete si tak opravdu vychutnat i všechny…" (více)

 • MovieScreen.cz (Adam Fiala) **

  "Film se úzkostně snaží zamaskovat své řemeslné neduhy a možná o to více jsou okaté. Většinu času se třeba kamerové záběry halí do měkkého oparu, z kterého někdy bolí oči, někdy zase nepochopitelně zjemnění chybí, jako by záběr opomněli hodit do postpodukčního oddělení. Změkčilé kontury by…" (více)

 • MovieZone.cz (Václav Rybář) ***

  "Postavy si tak zrovna nezamilujete, protože dějově je film čitelný jako křišťálová studánka a z předem vytyčených pozic nikdo neuhne ani o píď. Mladej se zamiluje do první hodné čarodějnice, kterou potká, Bridges se nikdy nesmíří s tím, že ho Julianne Moore podrazila a upekla mu parťáka a Julianne…" (více)

 • TotalFilm.cz (Martin Staněk) ***

  "Fantasy chuťovka, která mimo Imax příliš nezazáří. Zdobí ji ale dobré herecké výkony hlavní trojky. Sergej Bodrov nepředvedl režijně nic úchvatného, ale na zabití víkendového odpoledne je jeho film určitě dobrý." (více)