Externí recenze k filmu (16)

 • Alenaprokopova.blogspot.com (Alena Prokopová) ****

  "Scorsese s týmem stálých spolupracovníků (do nichž patří i představitel hlavní role Leonardo DiCaprio) nabízí velmi efektně, profesionálně natočenou šarádu, ve které za „paranoidní“ považujeme jen hrdinovy sny a představy, které – jak se nám zdá – jsou přesně odděleny od „reality“. Posléze však…" (více)

 • Blog.IDnes.cz (David Hanuš) ***

  "Celý film má neskutečně výbornou atmosféru, čemuž napomáhá nejen ruka režiséra, ale i kamera, hudba, střih a herecké výkony. Leonardo DiCaprio již dokázal několikrát, že už není jen hezká tvářička z Titanicu a dokazuje to i v Prokletém ostrově. Temná atmosféra je budována od první minuty filmu,…" (více)

 • CinemaView.sk (Michal Lučivjanský) *****

  "Ak sa ponoríte do úžasnej atmosféry filmu, ak budete vnímať skvele vystavaný príbeh a vychutnávať si skvelú réžiu, tak každý moment filmu až do vynikajúceho (a nečakaného) konca bude pre vás obrovským filmovým pôžitkom, ktorý si budete chcieť určite čo najskôr zopakovať." (více)

 • Cinemo.cz (Jakub Miller) ****

  "Může ukápnout slza lítosti při pomyšlení, že toto je jeden z posledních filmů staré éry kinematografie, kdy režisér spoléhal více na herce a své dovednosti, než na počet triků v každém záběru. Možná tedy budete z kina odcházet v rozpacích, ale jisté je, že těch prvních sto minut vám už nikdo…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Eliška Bartlová) *****

  "Velkým plusem pro film jsou lokace, kde se natáčelo. Ostrov s dech beroucími útesy a lesy vystřiženými jako z temného hororu, se jen tak nevidí. Budovy samotného sanatoria a zasazení děje do 50. let 20. století (krátce po konci 2. světové války) dotahují atmosféru k dokonalosti. Pokud milujete…" (více)

 • FanMovie.cz (Viktorie Melešová) *****

  "Prokletý ostrov zdatně operuje s žánrovými atributy. Po dlouhé době se na plátně objevují detektivové v klasických baloňácích, aniž by to působilo směšně. Pátrání stojí na staré dobré nedůvěřivosti a podezíravosti, sledujeme hrdinu, který je daleko od míst, kde automaticky funguje autorita jeho…" (více)

 • FeelingMovies.sk (Peter Leibitzer) ****

  "Kvalitní herci a výborne zaranžované prostredia vcelku uveriteľne desia sami o sebe a motajú hlavu až do poslednej chvíle. Horor sa nevytvára priamo bezduchými ľakačkami, ale súhrou všetkých hlavných častí filmu." (více)

 • Filmo.cz (Petr Semecký) *****

  "Scorsese si zkrátka hraje s diváckými očekáváními a místo obyčejné mysteriózní detektivky přichází s hutným psycho-thrillerem, u něhož si nemůžete být jistí absolutně ničím. Pravda se totiž může velmi záhy ukázat jen jako relativní, či jako naprosto lživá. Lež se může změnit na pravdu a dialog s…" (více)

 • Filmweb.cz (Stanislav Šulc) ****

  "Celé to působí jako noční můra, kterou to de facto může být, ale v žádném případě to nepůsobí jako promyšlené vizuální dílo geniálního filmaře. Problém Scorseseho hříčky nazvané Prokletý ostrov je fakt, že když se prozradí ona hříčkovitost a divák nahlédne její podstatu, nezbývá mu zhola nic. Celá…" (více)

 • Houser.cz (Daniel Řehák) ***

  "Napínavá hra se všudypřítomným šílenstvím, zlými doktory osnujícími hrůzné plány a trápícími své pacienty, se rozplývá v kaši z dramatu o zlomeném člověku, jenž se nedokázal vyrovnat s minulostí. Sebelepší herecký výkon nebo úchvatnější obrazy by nedokázaly vykoupit mimikry scénáře, který chce na…" (více)

 • Kfilmu.net (Martin Svoboda II) ****

  "Něco takového tu už dlouho chybělo a i když Martyho tužka, kterou se zapisoval do učebnic filmu, je už zřejmě dávno vypsaná, stále si dokáže získat (určitě nejen) můj divácký zájem. Když k tomu všemu přidáme Scorseseho typicky jedinečnou vizuální stránku, které se nedokážu nabažit nikdy, a…" (více)

 • MovieScreen.cz (Adam Fiala) ****

  "Scorsese buduje hutnou atmosféru s důrazem na divákovo ohromení obyčejným ostrovem od první minuty. Zároveň okamžitě startuje hru s divákovým vnímáním příběhu, jeho očekáváním z dalšího vývoje a předpokládaným závěrem." (více)

 • MovieZone.cz (Petr Cífka) ****

  "Prokletý ostrov připomíná jízdu výtahem do pekla. Povinně si v něm musíte odškrtat patro po patru, monotónně se blížíte cíli, ve kterém nečeká nic příjemného. Od začátku až do konce je film narýsován jako noření se do čím dál tím děsivějšího duševního marasmu - a přímo úměrně psychickému pádu dolů,…" (více)

 • Recenzie.org (Ivan Kučera) ****

  "Skúsme sa najskôr baviť o „objektívnych“ veciach. Atmosféra je od prvých sekúnd pôsobivá a rozhodne by ste nechceli byť na mieste hrdinov. Ruka v ruke s atmosférou kráča kamera, výprava, rozumne použité „výtvarné“ špeciálne efekty. Občas narazíte na vec, ktorá vám nejde do hlavy (DiCaprio pôsobí…" (více)

 • Tn.Nova.cz (Petr Zelený) ****

  "Obrovský díl práce odvádí atmosféra, která je správně depresivní a tísnivá a dobře divákovi navozuje pocit, že "tam" opravdu je. Škoda jen trochu překombinovaného scénaře, ve kterém i chvilka nepozornosti může znamenat, že se nitky příběhu nevratně rozutečou do všech stran." (více)

 • 25fps.cz (Jiří Vladimír Matýsek) ****

  "Martin Scorsese přichází do kin s temným, mysteriózním thrillerem, kterým baví diváky, ale i sebe. Po celou dobu snímku si s divákem mistrovsky pohrává, ale v rámci žánru je film velice propracovaný a nabízí spoustu otázek, kterými se milovníci kvalitních filmů mohou zaobírat." (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace