Veľký čarodejník Merlin sa po rokoch vracia na Kamelot, ktorý už je len tieňom svojej niekdajšej slávy - už dávno totiž zmizol Svätý Grál, ktorý Kamelotu poskytoval ochranu a slávu, a medzi živými už nie je ani jeho zakladateľ, kráľ Artuš. Spolu s Jackom, tulákom a zlodejom s prekvapio veľkými čarodejnými schopnosťamii, sa preto snažia Grál znovu nájsť a Kamelotu navrátiť dávny lesk. Nebude to však vôbec jednoduché - nestoja totiž len proti vonkajšiemu nepriateľovi, ale čeliť musia aj prehnitosti z vnútra. Tento dvojdielny film Davida Wua sa nakrúcal vo Vancouveri a Britskej Kolumbii v Kanade. (jasiska)

lioncel

Nicol Williamson byl v _Excalibur_ naprosto dokonalým Merlinem .. jestli se mu někdo někdy dokázal následně alespoň přiblížit, tak to byl bez pochyb jen Sam Neill … a dnes je pro většinu mladších diváků pravým Merlinem právě jen on sám … ()

pufina

O hereckém výkonu Sama Neilla nemá snad už cenu ani mluvit, ale příběh sám o sobě nic moc. Zápletka byla tak chabá a předvídatelná, že nemůžu hodnotit víc. Na to, že film má skoro 3 hodiny, tak bych očekávala něco kvalitnějšího a zajímavějšího.. ()

filmmovier

Původní Merlin se Samem Neilem patří do zlatého fondu fantasy, ale tohle je jen její slabý odvar. Dvě hvězdičky jsou prostě jen za Neila a výpravu. Triky jsou chabé, ten co hrál učně hraje naprosto blbě a nezajímavě. Nefunguje to ani jako fantasy, ani jako rytířský epos, prostě nijak. A to to ještě u první části vypadalo nadějně ale ta druhá mě celkově dost nudila. Jeden z těch horších filmů, které zpracovaly tuto legendu. ()

KarKulA

Pro téma staroanglických pověstí mám slabost a tu jednu hvězdu tomu dám i za svého oblíbeného Sama Neilla - což nemění nic na tom, že zpracování to je hodně nedůstojné - ochotnické představení v otřesných kostýmech, plné primitivních triků a hlavně hodně slaboduchým scénářem. Něco tajemného uvnitř mého nitra mě ale nutilo tu hrůzu dokoukat až do konce (že by moc magického grálu?). S původím Merlinem toto opravdu nic společného nemá. Škoda. ()

jasiska

Film má dva diely. Zatiaľčo prvý diel síce nie je filmovým klenotom, ale jeho pozeranie nikomu nejako výrazne neublíži, dokonca by sa dal nazvať osviežujúcim, druhý diel by už slabším povahám ublížiť mohol. Neviem či boli horšie niektoré herecké výkony alebo scenár (boli tu proslovy, že burcujúce prezidentské reči v katastrofických filmoch sú šuvix), ale myslím si, že (napriek tomu, že na happyendy by som už mala byť navyknutá) prvoplánový, neuveriteľne naivný a neprepracovaný záver bol bezkonkurenčne najhorší. Potom, ako sa bez nejakého zjavného dôvodu Grál rozhodol, že Jack je ho hoden, všetci vstali z mŕtvych a pomerili sa s nepriateľmi, ktorí dovtedy oslavovali víťazstvo v bitke nad ich mŕtvolami. Absurditu filmu teda už nemohlo korunovať nič lepšie ako veta: "Prasa mi povedalo ako sa dostať do krajiny mŕtvych." Dve hviezdičky dávam len za to, že predstaviteľ Jacka bol sympaťák, tému Kamelotu a Svätého Grálu mám rada a prvý diel sa v podstate ešte dal pozerať. ()

javaznenevim odpad!

Tohle je totální odpad vykrádající snad všechno co vykrádat lze který navíc ani nemá s prvním dílem nic společného, snad kromě toho že v něm hraje Sam Neill. Tohle je snad nějaká alternativní realita nebo co. Prostě věc která neměla nikdy vzniknout. ()

Greg25

Překvapivě dobré na telveizní snímek. S výbornými hereckými výkony a slušným scénářem. Jako pohádka v historickém hávu legendy to není vůbec špatné. 60% ()

Jeremiah

Ničím nepřekvapilo, nenadchlo, takové nemastné, neslané to bylo. Film chtěl pouze vytěžit z legendy o rytířích kulatého stolu, a vzal si na paškál zničení Camelotu. Herecky nepřesvědčivé, a navíc nejlepším bojovníkem na hradě měla být žena? Tak to se nedivím, že ten hrad byl zničen tak rychle... . Ty dvě hvězdičky - za bitevní scény. ()

drankeryth

Velmi som sa premahal mnohokrat, kedy si uz pozriem konecne tento film. Po mnochych uplynutych tyzdnoch som si ho pustil bez najmensich predsudkov, ze som urobil chybu:) Film je rozdeleny na dve casti a ma tak dost dlhu stopaz, ktoru aj mohli v pohode skratit na jednu cast. Takze idem po poriadku. V prvej casti sa to len zacina ohladom Merlina a jeho novopeceneho ucna, ktory dokonca bol aj Merlinov syn. Nie moc oslnivy Kamelot, aky zanechal Merlin po sebe, ked sa od neho odlucil na neuveritelnych 50 rokov, ho moc neocaril. Aj vlasy mal uz omnoho dlhsie a vyzeral ako pravy vikingsky bojovnik:) Pri konci prvej casti sa aj odohrala mensia bitka pri dobijani hradu, navalom krvilacnej armady nejakych barbarov, ktorym tiez pomahala vodna pani, ktora mimochodom bola matkou toho ucna:) Boje vyzerali byt robene na sposob televiznych serialov, ake boli v Xene alebo v Herkulesovi. Takze necakajte nejaky vymakany boj, kde to len kypi nasilim a krvou. Matka je protivna a zakerna a zvysok akoze rodiny je na spravnej strane, ktory obhajuju dobro proti zlu. Nejake nadprirodzene efekty sa vo filme tiez objavili, ale nebolo ich prilis moc na moj vkus. Nevyzerali zle na televizny sposob. Pri zdolani hradu skoncila prva cast filmu a tym sa zacala dalsia kapitola v druhej casti, kde su na uteku prezivsi z hradu. Od tohoto okamihu sa tato cast utapa v spleti zbytocneho rozvazovania minulosti roznych postav vo filme, ktore to len brzdia a nedaju filmu sa pohnut aspon trosku dopredu. Stale sa len motali okolo jedneho jazierka s malym vodopadom za ktorym bol ten povestny svaty gral. Ked uz spominam to jazierko, tak v nom sa ukryvala jedna prisera s chapadlami, ktoru aj tak poriadne neukazali. Takze sa ani poriadne neukazalo fantasy ovplyvnenie. Pri konci sa aspon objavil nejaky boj, kde uz fakt islo o vsetko. Zly barbari vsetkych pobili a ja som si uz myslel, ze nebude ten happyend. Lenze kalich mal taku v sebe moc, ze vsetkych ozivil a dal im druhu sancu na zivot. V tomto momente sa z nich stali zombici, ved stali z mrtvych:) Celkove zhodnotenie je take, ze prva cast bola celkom uchadzajuca a druha uz bola o nieco horsia. Ako komplet to az tak moc nevyzeralo lakavo, ale da sa to ako tak pozriet z prizmurenym okom. ()

parabellum

Jednu hvězdu dávám za svého oblíbeného S. Neilla, jinak Merlinův učeň dělá na celé čáře ostudu svému povedenému předchůdci Merlinu. Na co tvůrci šáhli to zvorali, triky jak z pomocné školy, herci přehrávají až běda, délka přímo neúnosná a film má tolik hluchých míst až běda. ()

Incantator

Keď som sa dozvedel o pokračovaní filmu MERLIN (1998), bol som prekvapený i potešený zároveň. Pokračovanie som nečakal, pretože dej prvého filmu bol uzavretý, ale tešil som sa naň, pretože pôvodný film patrí medzi mojich desať najobľúbenejších filmov. Pokračovanie prinieslo však v mierach podobného filmu sklamanie. Film nemá originalitu prvej časti, nevyrovná sa jej ani po dejovej, ani po vizuálnej či zvukovej stránke. Nechýbajú veľké prehovory postáv, ktoré však vďaka pozliepanému scenáru väčšinou minú účinkom. Veľký čarodejník Merlin (i keď Sama Neilla bolo príjemné opäť vidieť v tejto roli) sa stáva skôr vedľajšou postavou, najmä v druhej časti, keďže na konci prvej ho napriek jeho obrovskej moci zabije(!) obyčajný barbarský bojovník. V druhej časti všetky prekážky prekonávajú mladé postavy, na čele s Merlinovým učňom Johnom, ktoré však pre takýto príbeh neoplývajú dostatočnou charizmou. Tomuto pokračovaniu takisto chýbajú historické súvislosti, ktoré boli takým vhodným obohatením pôvodného filmu. Keby sa tvorcovia nesnažili vytvoriť pokračovanie pôvodného filmu, aby zarobili nejaké peniaze naviac, išlo by o celkom príjemný fantazijný film bez vysokých cieľov. Takto je však MERLINOV UČEŇ iba zúfalou snahou o pokračovanie kvalitného filmu, ktoré sa nepodarilo. Pôvodne som hodnotil vyššie, ale po druhom zhliadnutí som nútený toto hodnotenie ešte znížiť. (11.7.2010) ()

RajAthen odpad!

Jedním slovem sprosťárna. Vezmete podařený televizní film, převezmete jeho jméno, hlavního hrdinu i záporáka a ukuchtíte z toho patetický maglajz, který vůbec nenavazuje na předchozí děj! Normální plivanec do tváře divácké toto, navíc výsledek sám je více než nuzný a plný nelogických hloupostí a hereckých křečí. Skutečně jsem nepochopil, jak by dotyčné chudáky nalezení Grálu vytrhlo. Alespoň k pousmání vede podoba výpravy za Grálem, kdy pro jistotu se za ním vydají všichni, od krále po nejposlednější vynašečku prasečího trusu (stejně je to dohromady tak 20 lidí), což je, soudím, unikum heroické fantasy. Merlin měl zůstat ve své lesní chaloupce... ()

Zevon odpad!

Kanada je holt záruka kvality, chybí ještě Německo, což by tuto slabodušky laděnou záležitost mohlo vylepšit mlácením do stolu a obohatit slátaninu o ztuplé trpaslíky. Kdejaká vesnická selanka jednou za rok prezentovaným vystoupením pro děcký domov ve studeném sále místní hospody dá hravě tomuto předstírání vale. Totální pomotaná pitomost, kýčovitý pohled na středověk a fantasy, unisexuálně nevyzrálí pubscenti a ztuple zírající a jednající hlavní postava s permanentně otevřenou hubou, co víc by si člověk mohl přát po fazolovém chilli na oběd. Díky, podruhé nechci. To chilli ale mohu kdykoliv. ()

aannemer

Ve srovnání s dvoufilmem Merlin je tohle už jen nastavovaná kaše, která se od okamžiku Merlinovy smrti stane hodně kyselou. Patetické kecy o novém Kamelotu v americkém stylu jsou k smíchu. ()

Predator77 odpad!

Vážně nechápu jak mohli něco takového zprznit, merlin z roku 1998 je i na svůj rok celkem kvalitní fantasy záležitost kterou mám rád, ale tohle má do dobrého filmu opravdu hodně daleko a je my líto že se do toho Sam upsal, tak že pokud máte rádi původního merlina tak rozhodně uděláte líp když tenhle kousek úplně vynecháte a zapomenete že existuje. ()

saaaky

Sam Neill byl už po starém známém filmu "Merlin" jasným aspektem, proč se na film podívat. Nezklamal mě, na druhou stranu mne ale ani nijak nenadchl. Starý Merlin měl více kouzla, film byl celkově přívětivější a prostě příjemný. Zde už to nebylo ono, vypadalo to, jako by film dohnal " americký filmový debilismus ". ()