Herecký koncert. Soudní drama se vším, co k tomu patří. Od začátku beznadějný případ (jak to vždycky bývá) proti silné korporaci. Jeden z prvních mainstreamových filmů, který se nebál opravdu hrábnout do téma homosexuálů. V tomto je to průlomový snímek. A chtěl bych vidět někoho, kdo se při závěrečné scéně a Springsteenově písni nerozbrečí. Já vždycky.(1.4.2016)

Podle mě hodně přeceňěný film, na Noci šelem to nemá ani omylem.(11.3.2007)

7/10(26.2.2009)

Překrásný a smutný snímek, to je Philadelphia. Možná jeden z prvních filmů, který rozbil všechna tabu o AIDS a homosexualitě a nebál se ukázat tak jak je vše doopravdy. Demme dostal skvělou dvojici do hlavních úloh. Hanks, který měl za sebou slušnou kariéru komika v 80. letech přestoupil jediným filmem mezi nejlepší dramatické herce. Jeho přeměna z úspěšného právníka v naprostou trosku je prostě neuvěřitelná a Oskar je právem zasloužený. A na podruhé, potřetí si člověk všimne i skvělého Washingtona, který ze začátku má k Hanksovi odpor, aby ho ve finále bránil ze všech sil co umí. Philadelphia je jeden z nejkrásnějších filmů co jsou, je to o boji za právo na lidskou důstojnost, na právo žít jako člověk a ne jako kus hadru kvůli nemoci.(15.9.2009)

Kdyby tenhle film natočil někdo dneska, byl by to lehce nadprůměrný počin. Ale tohle se povedlo v době, kdy to v USA ještě tolik vřelo, kdy si všichni mysleli, že AIDS je záležitost gayů (netvrdím, že někteří pořád tak nepřemýšlejí). Proto hodnotím tak vysoko, s ohledem na tehdejší stav společnosti.(17.7.2010)

• 2Hitman3

Velka hra na city a snaha donutit divaka brecet a fnukat jak mala holka mi tenhle film docela znechutili. Umele citove vydirani..(21.4.2011)

Dôležitý film, ktorý bolo nutné natočiť aby ľudia pochopili. Viac ako kvalita snímky či hercov udiera do očí práve námet a prevedenie.(20.7.2011)

Ten Oscar je přebytečný.(3.3.2012)

Film ma navnadil hned od úvodu svojou piesňou Streets of Philadelphia od Bruca Springsteena. Film vystihol pomerne slušne diskrimináciu a strach z vtedy neznámej choroby. Herecké výkony či už Washingtona alebo Hanksa boli skvelé, no film po emotívnej stránke somnou nezamával ako som očakával. Celkom ma zaujíma ako by som ten film vnímal v dobe jeho vydania.(11.5.2012)

Velice patetický film, který mě nějak minul. Hanksova postava hraje na city až příliš a vývoj Washingtonovy je celkem předvídatelný a očekávatelný. Myslím, že je to hodně přeceňovaný film. Není špatný, ale ani zas nějak úžasný.(24.8.2012)

Dobrý film s excelentním Tomem Hanksem v hlavní roli a výtečnou hudbou Howarda Shora. Mezi top filmy však, dle mého názoru, nepatří. 80%(27.7.2015)

Philadelphia je pre mňa akýmsi potvrdením, že otrepaná “výnimka potvrdzujúca pravidlo“ skutočne existuje. Až do zhliadnutia tejto drámy som si myslel, že 4 %-tné filmy ma nechávajú chladným kvôli malým či väčším predsudkom a ono to tak nakoniec nemusí byť. Všetko, čo som s touto tematikou doposiaľ videl, bolo buď afektované, nudné, alebo vykalkulovane vtieravé. Philadelphia vďaka precízne budované vzťahu s postavou aj jeho predstaviteľom nič také neponúka. Tom Hanks dokazuje akým veľkým hercom je a sympatie k nemu si divák buduje od nuly. A ako si dokáže získať odmeraného obhajcu s tvárou Denzela Washingtona, si dokáže získať aj diváka. Ten s ním dobrovoľne podstúpi nepriazeň osudu zapríčinenú zákernou chorobou, ale aj spor s dvojnásobnou diskrimináciou okolitého sveta. Príbeh i napriek absencii happyendu je krásne čistý a ľudský. A aj keď teraz nezačnem pochodovať v pestrofarebnom dave a mávať transparentmi priznávam, že ma skutočne dostal. Pre mňa ešte lepšie ako predošlé Demmeho Jahniatka.(18.8.2015)

Treba pokladať za vzácne že takýto film s touto citlivou tématikou vznikol. Dnes by to už "moderní" filmári potrebovali "osviežiť" šokujúcimi scénami a určite, nie tak nezaujatým postojom, aký ponúkol tento film. Je ale pravda, že film si išiel od začiatku po jasné finále a počas tejto cesty k finále sa uňho nenašlo nič, čo by si zaslúžilo aj tú piatu hviezdu. Ale aj tak si myslím, že ide o hodnotný film.(25.8.2015)

takových filmů může být třeba 1000... vždy jsou pro tu naši odpor společnost dobré.(30.8.2003)

• Hogo Fogo

Uslzená usmoklená nuda. Trápna hra na politickú korektnosť. Keď som videl ako sú všetci chápaví a tolerantní ako majú všetci radi ten teplý vzor všetkých cností, skoro som sa pozvracal.(20.1.2006)

Tom Hanks, strhující příběh a nenucený soucit. Jen tohle a vznikne krásný, pozoruhodný a srdcervoucí film.(10.1.2008)

Film, kterému se dostalo tolik pozornosti, kolik mu právem náleží. Velmi vážné téma (které v první polovině devadesátých let, bylo velikým strašákem) je výborně a s citem zpracováno a neznám nikohö, koho by film nějak neoslovil. Kdo neviděl, nechť co nejdřív napraví.(20.2.2008)

Tenhle film prisel v dobe, kdy jsem jeste vsechny ty dojaky a moralizovani zral a charakterni homousi se mi jeste nezprotivili. Takze z tehdejsiho pohledu za tri, ale natocit to dnes, tak by bylo me hodnoceni daleko horsi. Nakonec jedine co mi utkvelo v pameti byl vtip s jogurtem a Streets of Philadelphia.(4.4.2009)

Řekl bych klasika, stejné jak povinná literatura. Tohle by měl opravdu vidět každý.(1.10.2009)

• RadimFišer

Průměrný film. Důvod proč jsem se na něj díval byla mnohem hezčí písnička od Bruce Springsteena. Z tohoto pohledu to byla legenda. Ale vnitřní členění je spíše průměrné až nudné.(22.12.2009)