Jedinečný herecký koncert nejen Toma Hankse a Denzela Washingtona, ale prakticky všech zúčastněných. Problematika homosexuality a AIDS je tu podávána upřímně a až mrazivě přesvědčivě. Jeden z filmů, který se vám opravdu zaryje do paměti. A malé bezvýznamné plus je pro mě i vynikající skladba Streets Of Philadelphia. Jedna z nejkrásnějších filmových písní(9.2.2010)

Nadčasové a stále aktuální, ale ne výborné…(20.3.2010)

• pasazovarevolta

Tenhle film, to byla přehlídka patosu a chodících klišé. Jak Toma Hankse uznávám jakožto herce, měla jsem chuť zadupat ho do země za jeho psí obličeje a SPOILER upřímně jsem doufala, že tak absurdní žaloba bude smetena ze stolu a film tak bude mít alespoň nějakým způsobem originální vyznění. Ale ne, dobro a láska vítězí, zdravý rozum a herecké výkony jsou vykrákány za uši a poslány na hanbu. Zachraňuje to horko-těžko Denzel Washington, jehož dějová linka i herectví jediné drží laťku.(25.4.2011)

Velice kvalitní film ze soudního prostředí. Dlouho jsem se přemlouval, abych se na to vůbec podíval, ale nakonec jsem udělal dobře. Bylo to hodně povedené i díky výkonům Toma Hankse a Denzela Washingtona. 85%.(20.3.2012)

Film si jasně zaslouží hodnocení, které teď má - 86% (08/2012). A já souhlasím, byť s plným hodnocením se zdráhám. Skvělé výkony na hlavních postech. Hanks i Washington úžasní! problematika homosexuality je i dnes, v naší pokročilé společnosti, pořád dost na hraně a pořád se dá nazvat jako tabu s velkým T. O AIDS dnes už moc neslyšíme, ale lékařství ani společnost se dále nedostaly. Skvěle zpracované téma, výborně pojatý příběh. K tomu skvělý soundtrack, který podtrhuje atmosféru. U mě nadšení a zároveň mráz v zádech. Soucítím s lidmi, které trápí podobné problémy a nemám v plánu to měnit!(16.8.2012)

Smrtiaca aria..uff(6.9.2013)

Chýbalo mi pri tomto filme to, že mnohokrát emócie a vnútorné boje boli "odseknuté" a rovno sa presunulo na nejaký dej. Denzel zahral skvelo a chcel by som vidieť viac z jeho boja na súde. Tom bol skvelý a veril som mu jeho nemoc dokonale (75%).(8.11.2013)

Námět na mne moc nezpůsobil, herecké výkony jsou každopádně skvělé.(4.1.2015)

Philadelphia je pre mňa akýmsi potvrdením, že otrepaná “výnimka potvrdzujúca pravidlo“ skutočne existuje. Až do zhliadnutia tejto drámy som si myslel, že 4 %-tné filmy ma nechávajú chladným kvôli malým či väčším predsudkom a ono to tak nakoniec nemusí byť. Všetko, čo som s touto tematikou doposiaľ videl, bolo buď afektované, nudné, alebo vykalkulovane vtieravé. Philadelphia vďaka precízne budované vzťahu s postavou aj jeho predstaviteľom nič také neponúka. Tom Hanks dokazuje akým veľkým hercom je a sympatie k nemu si divák buduje od nuly. A ako si dokáže získať odmeraného obhajcu s tvárou Denzela Washingtona, si dokáže získať aj diváka. Ten s ním dobrovoľne podstúpi nepriazeň osudu zapríčinenú zákernou chorobou, ale aj spor s dvojnásobnou diskrimináciou okolitým svetom. Príbeh i napriek absencii happyendu je krásne čistý a ľudský. A aj keď teraz nezačnem pochodovať v pestrofarebnom dave a mávať transparentmi priznávam, že ma skutočne dostal. Pre mňa ešte lepšie ako predošlé Demmeho Jahniatka.(18.8.2015)

Herecký koncert. Soudní drama se vším, co k tomu patří. Od začátku beznadějný případ (jak to vždycky bývá) proti silné korporaci. Jeden z prvních mainstreamových filmů, který se nebál opravdu hrábnout do téma homosexuálů. V tomto je to průlomový snímek. A chtěl bych vidět někoho, kdo se při závěrečné scéně a Springsteenově písni nerozbrečí. Já vždycky.(1.4.2016)

Podle mě hodně přeceňěný film, na Noci šelem to nemá ani omylem.(11.3.2007)

Každý máme hluboko v sobě zakořeněný nějaký předsudek ať si to chceme nebo nechceme přiznat. Tento film ukazuje na problematiku lidí nakažených AIDS, a pokud je postiženým navíc "gay" ... ?! Výborný herecký výkon Toma Hankse podpořený ponurou a nepřátelskou atmosférou okolí a k tomu bezvadná titulní píseň - 4.(29.9.2009)

Kdyby tenhle film natočil někdo dneska, byl by to lehce nadprůměrný počin. Ale tohle se povedlo v době, kdy to v USA ještě tolik vřelo, kdy si všichni mysleli, že AIDS je záležitost gayů (netvrdím, že někteří pořád tak nepřemýšlejí). Proto hodnotím tak vysoko, s ohledem na tehdejší stav společnosti.(17.7.2010)

Jistě si zaslouží místo na výsluní, neboť je vlaštovkou v roce 1993 ještě nemnoho vídanou. Přesto se však nemohu zbavit jakési pachuti jistého promrhání jinak skvělého potenciálu. Tento film by pravděpodobně v rukou schopnějšího režiséra jistě vstoupil do dějin ještě více razantnější formou. Ovšem i tak se jedná o nadkvalitní dílo podepřené dobrou hudbou i skvělými hrereckými výkony.(26.5.2011)

Role homosexuála mi na Toma Hankse nesedí. A natož na Antonio Banderase. S tím jsem do toho i šla, ale zároveň ve mě byl kousek víry, že by mě to mohlo i překvapit. Bohužel to dopadlo tak, jak jsem si myslela. Tom Hanks jako homosexuál je problém, který nepřekousnu. Rozhodně nejsem homofóbní, ale když ho vidím pusinkovat se s Antoniem Banderasem, tak se musím spíš smát ... Jinak mám z filmu výborný dojem. Námět je velice dobře zpracován a celý snímek je doprovázen příjemnou hudbou.(6.6.2011)

Dôležitý film, ktorý bolo nutné natočiť aby ľudia pochopili. Viac ako kvalita snímky či hercov udiera do očí práve námet a prevedenie.(20.7.2011)

Ten Oscar je přebytečný.(3.3.2012)

Film ma navnadil hned od úvodu svojou piesňou Streets of Philadelphia od Bruca Springsteena. Film vystihol pomerne slušne diskrimináciu a strach z vtedy neznámej choroby. Herecké výkony či už Washingtona alebo Hanksa boli skvelé, no film po emotívnej stránke somnou nezamával ako som očakával. Celkom ma zaujíma ako by som ten film vnímal v dobe jeho vydania.(11.5.2012)

Velice patetický film, který mě nějak minul. Hanksova postava hraje na city až příliš a vývoj Washingtonovy je celkem předvídatelný a očekávatelný. Myslím, že je to hodně přeceňovaný film. Není špatný, ale ani zas nějak úžasný.(24.8.2012)

Brilantní....Tom Hanks si ocenění opravdu zasloužil. Denzel Washington hrál taktéž skvěle. Neni co dodat, prostě skvěle natočené a obsazené drama. 85%(9.2.2014)