poster

Muppets: Vánoční koleda

 • USA

  The Muppet Christmas Carol

 • Velká Británie

  The Muppet Christmas Carol

Rodinný / Fantasy / Muzikál

USA, 1992, 85 min

Režie:

Brian Henson

Předloha:

Charles Dickens (kniha)

Kamera:

John Fenner

Hudba:

Miles Goodman

Střih:

Michael Jablow

Kostýmy:

Ann Hollowood
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Louskacek
  ***

  Nesnáším uječené americké filmy pro celou rodinu. Vánoční koleda taková naštěstí není. Dickensův příběh je zde polohraný a pololoutkový, ale je podán velmi zábavně a příjemně, takže na jeho konci budete mít skvělou vánoční náladu, což je asi tak vše, co se dá od vánočního filmu čekat. Dospělého Muppets neurazí a děti pobaví.(5.4.2011)

 • Lokitre
  *****

  Opravdu skvělé a zatím nejlepší verze Vánoční koledy jakou jsem kdy viděla. Každý mapeťák tu má svou roli, která se objevuje v původním Dickensově díle. Mimochodem sám Charles Dickens tu hraje taky. Gonzo (nebo zde Dickens) nás provází celým příběhem. A nebyli by to Mupeti, kdyby při hraní neuďáli nějaké chyby. Například když orel Sam začne o americkém vlastenectví, ale pak si uvědomí, že hraje britskou postavu nebo když Zvíře ... no prostě je sám sebou. A konečně zjistíme jak vypadají děti prasata a žáby :). Úžasná hromada zábavy.(22.9.2013)

 • Javert
  *****

  Vzhledem k tomu, že Sezame, otevři se a muppety jsem nikdy moc nemusel, Vánoční koleda mě velmi příjemně překvapila! Vtipy byly vtipné, muppeti nebyli trapní a okoukaní a Michael Caine byl jako Scrooge vynikající (navíc vidět a slyšet ho zpívat se vám jen tak nepoštěstí:-)). Muppets: Vánoční koleda je filmem s fantastickou vánoční atmosférou, vytvořeným jak pro děti, tak i pro dospělé a musím říci, že já si ho budu pouštět každé Vánoce!(6.12.2008)

 • LencaN
  *****

  Velké překvapení a pro mě asi nejlepší filmové zpracování Dickensovy Vánoční koledy. Líbilo se mi všechno. Lidští herci, loutkoví herci, někteří byli k sežrání, i když muppety moc normálně nemusím. Tady tomu dodali na zajímavosti, nevšednosti a úsměvnosti. Všemu ukázkově sekundovaly triky, krásně zpracovaní tři duchové a i hudba byla pěkná. Já musím jen smeknout a rukou si vrátit čelist do míst, kde byla před sledováním této pohádky, protože mi v jejím průběhu dost padala.(10.1.2017)

 • blondboss
  *****

  Nádherné!!! Inak sa ani nedá nazvať tento vianočný muppet príbeh, ktorý vás svojou láskavosťou, ľahkým a nenásilným humorom doslova vtiahne do vianočnej nálady. Je len škoda, že slovenské televízie takéto filmy neponúkajú, lebo ku klasickým perinbabám, popoluškám či mrázikom by toto bol skvelý doplnok. Možno sa toho raz dočkáme. Je vidieť, že syn ide v šľapajách svojho talentovaného otca, čo Brian Henson týmto filmom dokázal na vysokej úrovni. Ešte raz - nádherný príbeh. 90 %(21.1.2013)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace