Muppets: Vánoční koleda

Miles Goodman

Michael Jablow

Kostýmy:

Ann Hollowood

Nádherné!!! Inak sa ani nedá nazvať tento vianočný muppet príbeh, ktorý vás svojou láskavosťou, ľahkým a nenásilným humorom doslova vtiahne do vianočnej nálady. Je len škoda, že slovenské televízie takéto filmy neponúkajú, lebo ku klasickým perinbabám, popoluškám či mrázikom by toto bol skvelý doplnok. Možno sa toho raz dočkáme. Je vidieť, že syn ide v šľapajách svojho talentovaného otca, čo Brian Henson týmto filmom dokázal na vysokej úrovni. Ešte raz - nádherný príbeh. 90 %(21.1.2013)

Nesnáším uječené americké filmy pro celou rodinu. Vánoční koleda taková naštěstí není. Dickensův příběh je zde polohraný a pololoutkový, ale je podán velmi zábavně a příjemně, takže na jeho konci budete mít skvělou vánoční náladu, což je asi tak vše, co se dá od vánočního filmu čekat. Dospělého Muppets neurazí a děti pobaví.(5.4.2011)

Že se z Muppets: Vánoční koleda vyklube zatím nejlepší adaptace onoho kouzelného příběhu, to jsem vážně nečekal. Stejně jako to, že ve filmu bude téměř-osobně vystupovat Charles Dickens (hraje ho Gonzo) nebo že mě žabák Kermit může v roli Boba Cratchita tak moc dojmout. Jediné, co jsem čekal, byl skvělý, zpívající Michael Caine, což ovšem ode mě nebylo žádné vizionářství, neboť Michael Caine je skvělý vždy a všude.(17.5.2012)

Vzhledem k tomu, že Sezame, otevři se a muppety jsem nikdy moc nemusel, Vánoční koleda mě velmi příjemně překvapila! Vtipy byly vtipné, muppeti nebyli trapní a okoukaní a Michael Caine byl jako Scrooge vynikající (navíc vidět a slyšet ho zpívat se vám jen tak nepoštěstí:-)). Muppets: Vánoční koleda je filmem s fantastickou vánoční atmosférou, vytvořeným jak pro děti, tak i pro dospělé a musím říci, že já si ho budu pouštět každé Vánoce!(6.12.2008)

Som milovnikom vianocnych filmov, no tento kusok som dlho odkladal. Dovod je prozaicky, aj ked kraluje poprednym prieckam americkych vianocnych klasik, Muppetov nemozem zvacsa ani vystat. The Muppet Christmas Carol je svetlou vynimkou z tohto pravidla. Infantilnejsie, ale pekne spracovana adaptacia Dickensovej klasiky je svojou naivnou formou urcena najma detom. Muzikalove cisla a nenasilny humor vytvaraju prijemnu atmosferu, ktora trochu otupuje ostre hrany povodneho diela.(8.10.2014)