Futurama: Milion a jedno chapadlo (video kompilace)

Futurama: The Beast with a Billion Backs

Animovaný / Komedie / Sci-Fi

USA, 2008, 90 min

Talentovani tvurci Futuramy stale jeste v ramci filmoveho formatu hledaji tu spravnou formu, ktera zdobila serial a o ktere zatim u doposud vydanych kousku nemuze byt ani zdaleka rec. Nastesti jdou ale spravnym smerem a Beast With a Billion Backs je o kousicek lepsi, nez predchozi Bender's Big Score. Jsem rad, ze tvurci peclive ctou me csfd komentare, ze kterych se nalezite poucili. Zatimco prvni pocin se zameril temer exclusivne na filmovy format, detailnost pribehu a celkovy koncept, kompletne tak pozapomel na faktor vtipnosti, ktery je pro Futuramu az prilis zasadni. V Beast je tento pomer o neco lepe vybalancovan, kdy zejmena prvni tretina je mnohdy velmi vtipna a tempo spravne dynamicke. Bohuzel ale v druhe pulce zacnou dochazet sily a nastava opet az prilisny duraz na vytvoreni co nejvetsi velkoleposti pribehu, ktery sice neni uplne spatny, ale o poznani slabsi, nez minule. Zajimava je take pokracujici tendence filmove Futuramy o velmi intenzivni koncentraci na "vztahy", clovek si pak obcas pripada, ze sleduje seriozne romanticky stuff. Jak ses mohla Amy vyspat se Zappem Branniganem a podvest tak Kifika, kdyz sem vam tak fandil? 7/10(1.7.2008)

Musím říct, že druhá filmová Futurama mě velmi překvapila. Je rozhodně lepší než Bender's Big Score a nebojím se říct, že hlavně v první půlce, je to stará dobrá Futurama. Jakkoliv to zní překvapivě, je to tak. Staré dobré vtípky, narážky a situace. Nasmál jsem se u toho docela dost, což při prvním filmu tolik nebylo. Bohužel druhá polovina je už bez většího humoru a hraje se více na emoce. Což ovšem není na škodu, ale trochu to nudí. Kdyby to bylo alespoň prostřídáno nějakými gagy, ale těch se moc nedočkáme. Každopádně jestli budou mít filmy takovouhle stoupavou tendenci, čeká nás příště velmi příjemné pokoukání. -"Leela, I can't help with notice you're unescorted. Might I... escort you behind that bush for the next five minutes?" -"Nothing would revolve me more." -"Then how about that shrube?" a All My Circuits -"Oh Calculon, I'm afraid you have a fourth personality the other three don't know about. And it and I... are lovers!(12.6.2008)

Kto zbožňuje Futuramu, tomu nemusím hovoriť, že dostane to čo sa od projektu ako Futurama film očakáva. Je to dlhšie, plné rôznych vtipov, s postavami, ktoré jednoducho milujete a ktoré vás vždy uchvátia. Všetko to plynie z neskutočnou ľahkosťou a všetky rozvíjajúce zápletky sú geniálne spracované aj keď musím priznať o trocha viacej sa mi páčil prvý film, ktorý nebol až tak predvídateľný v niektorých scénach. Ale klobúk dole aj tak. Jednoducho zobrať vec a spraviť z nej niečo úplne iné, bez väčšieho rozmyslu a pritom to dáva najväčší zmysel? jedine v New New Yorku roku 3007:)(26.10.2009)

První půlka byla skvělá. Sice ne tak vtipná jako seriál nebo předchozí film, ale pořád to šlo. V momentě, kdy se lidstvo odstěhovalo do nebe, se všechno zadrhlo a nebejt hrdinného pirátského kapitána Bendera Bending Rodrigueze, byla by to pořádná nuda. No a taky téma tohodle filmu nebylo nic moc. Jako varování proti sektářstvi a náboženskýmu fanatismu to bylo dobrý, ale ke konci to na mě působilo trochu přehnaně.(9.2.2009)

Bender's Big Score mi bol príbehovo sympatickejší, v tomto smere mi The Beast with a Billion Backs pripadal trochu divný, ale inak sa rozhodne nejedná o nevydarené pokračovanie, opäť je to typická Futurama. Musím však trochu skritizovať vtipy - asi na troch z nich som sa smial ako zmyslov zbavený, ale celkovo je tu viacero miest, kde žiadny výnimočne vydarený vtip neprichádza a hoci sa divák nenudí (vo filme sa po celý čas niečo deje), od Futuramy človek predsa len očakáva konštantné dávkovanie kvalitného humoru. Váham medzi štyrmi a piatimi hviezdičkami - u The Beast with a Billion Backs je totiž badateľný mierny pokles kvality oproti pôvodnému seriálu - nakoniec sa však predsa len prikloním k piatim. Dúfam ale, že nabudúce to bude o čosi lepšie, inak sa plné hodnotenie z mojej strany už konať nebude. EDIT: Po treťom Futurama filme som si uvedomil, že plné hodnotenie sa nemalo konať ani v tomto prípade. Takže hviezdička dolu.(14.6.2008)

• - Scéna, ve které se Bender ocitne tváří v tvář Jívovy, je odkazem na snímek Piráti z Karibiku - Truhla mrtvého muže (2006) , kde se v podobné situaci ocitl Jack Sparrow (Johny Depp) a kraken. (StrYke)

• - Když žil Fry s Colleen, volal Dial-A-Joke 8.128 krát. (HellFire)

• - Název odkazuje na frázi „the beast with two backs“, termín vztahující se k sexuálnímu spojení dvou lidí a běžně používané Williamem Shakespearem. (HellFire)