Futurama: Milion a jedno chapadlo (video kompilace)

Futurama: The Beast with a Billion Backs

Animovaný / Komedie / Sci-Fi

USA, 2008, 90 min

Mám také podobný názor, stejně jako spousta místních kolegů, že Futurama se pro film nehodí. 20 minutové díly se dají na minimální ději našlapat až po okraj šílených fórků z prostředí kde je vše možné. Nevím proč, ale 90. minut na mě takhle nefunguje. Nová Futurama není špatná, pro mě dokonce lepší mež minulý film, ale na více jak tři hvězdy to stále není. Párkrát jsem se pěkně zasmál, ale nebylo toho zdaleka tolik jako kdysi. Tak snad napotřetí...?(28.6.2008)

Stejný problém jako u minulého filmovéhé pokusu. Futurama = 20 minut, víc ne. Celovečerní snímek ztrácí dech a místy nudí, ovšem stále si to drží vysoký standard. Ale spíš to bude tím, že nemám to srdce dát Futuramě průměrné hodnocení:-) Jestli to ale takhle půjde dál, příští film ty 3 dostane...Bohužel.(29.9.2008)

Velka skoda, ze sa s celovecernou futuramou roztrhlo vrece...a zacina byt este frekventovanejsia, ako kazdorocne novy diel Need for Speed od EA. Takto nie je total cas na kvalitny, prepracovany scenar...hlasky su len tak na rychlo, aby boli...a cele to je uz dopredu s peciatkou "NUDA". Skoda, ze sa takto nici povest takmer dokonaleho SERIALU. A co este s tretim a stvrtym pripravovanym celovecerakom?! Ach,nazdar(26.6.2008)

Talentovani tvurci Futuramy stale jeste v ramci filmoveho formatu hledaji tu spravnou formu, ktera zdobila serial a o ktere zatim u doposud vydanych kousku nemuze byt ani zdaleka rec. Nastesti jdou ale spravnym smerem a Beast With a Billion Backs je o kousicek lepsi, nez predchozi Bender's Big Score. Jsem rad, ze tvurci peclive ctou me csfd komentare, ze kterych se nalezite poucili. Zatimco prvni pocin se zameril temer exclusivne na filmovy format, detailnost pribehu a celkovy koncept, kompletne tak pozapomel na faktor vtipnosti, ktery je pro Futuramu az prilis zasadni. V Beast je tento pomer o neco lepe vybalancovan, kdy zejmena prvni tretina je mnohdy velmi vtipna a tempo spravne dynamicke. Bohuzel ale v druhe pulce zacnou dochazet sily a nastava opet az prilisny duraz na vytvoreni co nejvetsi velkoleposti pribehu, ktery sice neni uplne spatny, ale o poznani slabsi, nez minule. Zajimava je take pokracujici tendence filmove Futuramy o velmi intenzivni koncentraci na "vztahy", clovek si pak obcas pripada, ze sleduje seriozne romanticky stuff. Jak ses mohla Amy vyspat se Zappem Branniganem a podvest tak Kifika, kdyz sem vam tak fandil? 7/10(1.7.2008)

BENDER'S BIG SCORE mělo podle mě zajímavější a poutavější příběh, který neskutečně prohloubil souvislosti s dějovými liniemi perfektního seriálu .... THE BEAST WITH A BILLION BACKS měl méně poutavý děj, ale zase oproti tomu chrlil vtipnější sekvence a kdyby neztratil tempo, které nasadil hned na začátek, byla by to paráda. Ovšem takto musím dát oboum filmům po 4*. FUTURAMA je skvělá, ale jako celovečerní film to prostě tvůrci neutáhnou. (I SIMPSONOVI VE FILMU měli na mále, ale tam se to podle mě na okraj 5* povedlo). No jinak jsem zvědavý na zbylé dva futu-filmy, které určitě co nevidět dorazí na světlo světa a které tedy snad budou alespoň takové jako dosavadní dva. :o))(28.8.2008)

• - Když žil Fry s Colleen, volal Dial-A-Joke 8.128 krát. (HellFire)

• - Scéna, ve které se Bender ocitne tváří v tvář Jívovy, je odkazem na snímek Piráti z Karibiku - Truhla mrtvého muže (2006) , kde se v podobné situaci ocitl Jack Sparrow (Johny Depp) a kraken. (StrYke)

• - Název odkazuje na frázi „the beast with two backs“, termín vztahující se k sexuálnímu spojení dvou lidí a běžně používané Williamem Shakespearem. (HellFire)