Futurama: Milion a jedno chapadlo (video kompilace)

Futurama: The Beast with a Billion Backs

Animovaný / Komedie / Sci-Fi

USA, 2008, 90 min

Zřejmě nejslabší dosud viděný celovečerák ze světa Futuramy, který nenabídl prakticky nic. Stále zde narazíme na hromadu dobrých vtipů, které však nezachrání dějovou linku, jež je skutečně třeba i v malovaném vesmíru, kde je možné vše. Postrádal jsem ty brilantní a třeskuté vtípky, které vám vženou slzy do očí. To si pak připadá divák blbě, když při sledování animované komedie nehne ani brvou. Na druhou stranu je to povinnost pro fanoušky, neboť díly na sebe lehce navazují. Mám však dojem, že stačí jeden pokus a vícekrát se k tomuto dílku nevrátíte. 60%(2.8.2015)

Druhý celovečerní film Futurama začíná přesně tam, kde první skončil. Vesmír má anomálii a je zde díra do jiného prostoru. Co se skrývá za tajemnou dírou? Planet Express nám stačí mezitím ukázat sport budoucnosti Deathball, Bender se dostane do tajné Ligy robotů a Fry bude opět hledat smysl života. Bender a jeho Liga robotů nemá chybu tak jako nemá chybu vytříbený humor Futuramy. Když se Fry ztratí v kosmické díře a najednou z ní začnou vylézat obrovská chapadla, pak teprve začíná ta pravá zábava. Přesto všechno je druhý film ze všech čtyřech nejslabší. I tak je to povedená zábava. PS: Parodie na Supermana nemá chybu! (92 %)(2.12.2012)

Druhá filmová Futurama je v mých očích přesně taková jak se o jisté "věci" vyjádří v průběhu děje Leila - "Je to nudné. Nemá to šťávu." Osobně mi více sedl minulý pokus, který možná nebyl zase až tak humorný, ale aspoň držel pohromadě jako jeden celek a postavy někam posunul. Tohle jsou prostě jen tři běžné epizody s tím, že pouze "první" je výborná (takřka by se i dala svou kvalitou zařadit do prvních sezón seriálu) a zbylé stěží průměrné. A i ty vtípky a gagy, kterých tu je zhruba tolik co chapadel lásky ve filmu, tady sice hrají jednoznačný prim, ale jsou to spíše recyklované variace na ty použité již v seriálu samotném. O zklamání však nemůže být řeč. Pouze je to takové, jak to jen vyjádřit, zhola zbytečné.(15.6.2008)

Od doby, kdy člověk poprvé opustil svou jeskyni a potkal cizince jiné řeči a s jiným pohledem na svět, má člověk jeden sen. Zabít ho, abychom se nemuseli učit jeho jazyk a jeho zvyklosti!..... Nasmial som sa teda dosť a aj keď je seriál oveľa lepší, pre fanúšikov je to povinnosť. Rozhodne jeden z tých vydarenejších filmov.(17.9.2011)

Talentovani tvurci Futuramy stale jeste v ramci filmoveho formatu hledaji tu spravnou formu, ktera zdobila serial a o ktere zatim u doposud vydanych kousku nemuze byt ani zdaleka rec. Nastesti jdou ale spravnym smerem a Beast With a Billion Backs je o kousicek lepsi, nez predchozi Bender's Big Score. Jsem rad, ze tvurci peclive ctou me csfd komentare, ze kterych se nalezite poucili. Zatimco prvni pocin se zameril temer exclusivne na filmovy format, detailnost pribehu a celkovy koncept, kompletne tak pozapomel na faktor vtipnosti, ktery je pro Futuramu az prilis zasadni. V Beast je tento pomer o neco lepe vybalancovan, kdy zejmena prvni tretina je mnohdy velmi vtipna a tempo spravne dynamicke. Bohuzel ale v druhe pulce zacnou dochazet sily a nastava opet az prilisny duraz na vytvoreni co nejvetsi velkoleposti pribehu, ktery sice neni uplne spatny, ale o poznani slabsi, nez minule. Zajimava je take pokracujici tendence filmove Futuramy o velmi intenzivni koncentraci na "vztahy", clovek si pak obcas pripada, ze sleduje seriozne romanticky stuff. Jak ses mohla Amy vyspat se Zappem Branniganem a podvest tak Kifika, kdyz sem vam tak fandil? 7/10(1.7.2008)

• - Při útoku chapadel monstra na město můžeme sledovat postavičky běžící do budovy pojišťovny. Jméno této pojišťovny zní „Space Farm“, což je narážka na „State Farm“ (velkou americkou síť pojišťoven). Slogan State Farm říká „Life, Auto and Fire“. Slogan Space Farm zní „Life, Auto and Monster“. (HellFire)

• - Scéna, ve které se Bender ocitne tváří v tvář Jívovy, je odkazem na snímek Piráti z Karibiku - Truhla mrtvého muže (2006) , kde se v podobné situaci ocitl Jack Sparrow (Johny Depp) a kraken. (StrYke)

• - Když žil Fry s Colleen, volal Dial-A-Joke 8.128 krát. (HellFire)