Futurama: Milion a jedno chapadlo

Futurama: The Beast with a Billion Backs

Animovaný / Komedie / Sci-Fi

USA, 2008, 90 min

Od doby, kdy člověk poprvé opustil svou jeskyni a potkal cizince jiné řeči a s jiným pohledem na svět, má člověk jeden sen. Zabít ho, abychom se nemuseli učit jeho jazyk a jeho zvyklosti!..... Nasmial som sa teda dosť a aj keď je seriál oveľa lepší, pre fanúšikov je to povinnosť. Rozhodne jeden z tých vydarenejších filmov.(17.9.2011)

Po dlouhé době konečně další dávka Futuramy. Musím dát 5*, protože je to prostě Futurama. Srovnal bych to v kvalitě s předchozím filmem Futurama: Bender's Big Score (video film) . Je to zábava, ale je to prostě film a ne díl serálu a ke konci už trošku dochází šťáva a zábavnost, ale i tak paráda :) //aktualizace: mé nadšení ochladlo a srovnávám na 4 stars.(8.6.2008)

Po předchozím filmu celkem zklamaní. Není to špatné a pořád je to FUTURAMA , ale v druhe pulce tomu dojde dech , pribeh a kouzlo.Jinak je tu porad plno paradních scének. Bender zjistuje , že jako Robot je nepotrebný tak se dostane do LIGY ROBOTU a vedle toho máme onu chapadlovitou vec. Po dalších zkouknutí zedituji hodnocení , ale po prvním a bez titulku to vidim jen na 70 procent a to jeste davam dost z nostalgie. Skoda , že si to neudrzí to tempo a silu z první pulky. "ALTERNATIVE UNIVERSE BITE MY SHINY METAL ASS! "(9.6.2008)

Pro mě další potvrzení o tom, že seriál je lepší. V podstatě je to to samé, ale tady hraje velkou roli stopáž. Futurama je tak akorát na těch 20 minut, protože během jednoho je tu akorát vtipu a ne tolik nudy. Místy je to otřepané a je vidět, že bylo potřeba to co nejvíce natáhnout. Příběh je dobrý, to se musí nechat, ale bohatě by stačil na klasický jeden díl. Postavy použijí hlášky jednou za 10 minut, což je hodně velká slabota. Ale i přes to všechno je to furt Futurama a pořád je to lepší než lecjaká hloupost. 3*** a není o čem debatovat.(16.4.2012)

Oproti prvej filmovej Futurame je to posun dolu. Celý film sa akosi vlečie a aj keď je tu veľa gagov, nie sú už také úderné ako kedysi (samozrejme sa však nájdu aj svetlé miesta). Príbeh sa mi zasa zo začiatku zdal byť príliš šialený aj na Futuramu, no postupne som pochopil, čo ním chceli tvorcovia povedať a za to, že dali filmu filozofický nádych prižmurujem oči a dávam ešte 4*. Inak 70%(13.7.2009)

• - Scéna, ve které se Bender ocitne tváří v tvář Jívovy, je odkazem na snímek Piráti z Karibiku - Truhla mrtvého muže (2006) , kde se v podobné situaci ocitl Jack Sparrow (Johny Depp) a kraken. (StrYke)

• - Při útoku chapadel monstra na město můžeme sledovat postavičky běžící do budovy pojišťovny. Jméno této pojišťovny zní „Space Farm“, což je narážka na „State Farm“ (velkou americkou síť pojišťoven). Slogan State Farm říká „Life, Auto and Fire“. Slogan Space Farm zní „Life, Auto and Monster“. (HellFire)

• - Název odkazuje na frázi „the beast with two backs“, termín vztahující se k sexuálnímu spojení dvou lidí a běžně používané Williamem Shakespearem. (HellFire)