Futurama: Milion a jedno chapadlo (video kompilace)

Futurama: The Beast with a Billion Backs

Animovaný / Komedie / Sci-Fi

USA, 2008, 90 min

Opět Futurama film, opět roztažení dílu na 90 minut s minimem přidaných vtipů a parodií. Až nepochopitelně autoři oproti seriálu šetří nápady a jen se stále dokola opakují. Vtipné to chvílemi stále je, ale kadence dobrých a velmi dobrých vtipů je hodně slabá a celovečerní délka Futuramě vůbec nesvědčí a pravděpodobně nikdy svědčit nebude. Kouknout a zapomenout, nic nového totiž tenhle díl nepřináší.(30.8.2009)

CITÁT - Dvojité zvracení, znamená radost.......... Průzkum anomálie "roztržení vesmíru" může začít. Posádka, která vyhraje, může vyrazit na průzkum. Hádejte, kdo vyhrál. Planet Expres. (to není spoiler - to je Benderův osud) CITÁT - A jak je to nebezpečné?...... Tak opět spousta hustých hlášek, trapných situací, vtipu, humoru, zvracení a beznaděje. To je Futurama. CITÁT - Kdo si hraje, nezlobí......... Bender a jeho "Džbánkový test" je opět geniální situace. Milion a jedno chapadlo je o existenci robotů a o vesmírné lásce. CITÁT - Kritizovat umí každej...............(20.10.2013)

Nadprůměr, ale na kvality krátké stopáže je to málo. Je mi záhadou, proč autoři zasáhli seriál do potencionálně nejslabšího místa - do stopáže - a nechali se svést představou, že vydat jednou za čas film bude divákům stačit. Nápad s příšerou, která představuje spirituální nebe se ale přesto počítá. 70% = 4-/5(8.10.2010)

Musím se přiznat, že tohle bylo moje první setkání s Futuramou, takže jsem hodně na vážkách. Vysoká koncentrace humorných hlášek mi sice vykouzlila na rtech úsměv, ale u toho to taky skončilo. Příběh sice nebyl nudný, ale představoval jsem si ho trošku jinak, postrádal jsem větší důraz na zápletku a plnější atmosféru. A na konci mi bylo úplně jedno, jak to dopadne, protože na me ze všech stran doléhala nuda. No, ale dám Futuramě ještě šanci a podívám se na seriál.(15.6.2008)

Není to tak duchaplné jako první film, ale pořád je to docela vtipné. Obrovské chapadlovité stvoření není nic moc originálního, ale to nic nemění na tom, že se to může pořád brát jako parodie sci-fi žánru, teď možná i trochu s odkazem na Lovecrafta. Celkově je v tomhle ale strašně moc témat, která dohromady nejsou až tak dobře řešena.(22.5.2014)

• - Když žil Fry s Colleen, volal Dial-A-Joke 8.128 krát. (HellFire)

• - Při útoku chapadel monstra na město můžeme sledovat postavičky běžící do budovy pojišťovny. Jméno této pojišťovny zní „Space Farm“, což je narážka na „State Farm“ (velkou americkou síť pojišťoven). Slogan State Farm říká „Life, Auto and Fire“. Slogan Space Farm zní „Life, Auto and Monster“. (HellFire)

• - Scéna, ve které se Bender ocitne tváří v tvář Jívovy, je odkazem na snímek Piráti z Karibiku - Truhla mrtvého muže (2006) , kde se v podobné situaci ocitl Jack Sparrow (Johny Depp) a kraken. (StrYke)