Futurama: Milion a jedno chapadlo

(video kompilace)
  • USA Futurama: The Beast with a Billion Backs

V druhém celovečerním dobrodružství se budou naši animovaní hrdinové Fry, Bender, Leela, Profesor Farnsworth, Dr. Zoidberg a byrokrat 34. stupně Hermes Conrad snažit spravit trhlinu v časoprostoru, skrze kterou do našeho vesmíru pronikl obří chapadlovitý vetřelec s podlými úmysly a nadpřirozenými schopnostmi. Lidem na Zemi vnutí nové náboženství, do jehož čela se jako slepý k houslím dostane Fry, který obyvatele Země přesvědčí, aby "modrou planetu" opustili a vydali se na cestu do nebe... Zemi tak ovládnou roboti, v čele s nikým jiným, než Benderem.
Tento film je druhým v řadě z připravované čtveřice. Zbývající dva mají být na DVD trh uvedeny v letech 2008 a 2009. (havLord)

B!shop

Dalsi paradni prirustek do Futuramy. Dej filmu uz neni takova silena zmatenost jako prvni film a pribeh je fakt paradni, navic parkrat dokaze i prekvapit, jednotlivy postavy jednaj presne tak, jak clovek ceka a tech 90 minut tu neni ani jedno hluchy misto, resi se vic veci najednou, film svizne odsejpa a celou dobu sem se paradne bavil. ()

Radek99

Problémem Futuramy se začíná pomalu ale jistě stávat formát celovečerního filmu... Není to vysloveně propadák, ale tenhle původně vynikající seriál na celovečerní formát prostě nemá... Osobně se mi ale zdálo The Beast with a Billion Backs o chloupek lepší než předešlý Bender's Big Score, co to však znamená ve výsledku? Více nezáživných pasáží, než by bylo na animovaný seriál založený na principu situačního humoru zdrávo... Podobné filmy: Futurama: Bender's Big Score, Simpsonovi ve filmu, South Park: Peklo na Zemi, South Park: Imaginationland, Family Guy Presents: Stewie Griffin - The Untold Story ()

DaViD´82

Druhá filmová Futurama je v mých očích přesně taková jak se o jisté "věci" vyjádří v průběhu děje Leila - "Je to nudné. Nemá to šťávu." Osobně mi více sedl minulý pokus, který možná nebyl zase až tak humorný, ale aspoň držel pohromadě jako jeden celek a postavy někam posunul. Tohle jsou prostě jen tři běžné epizody s tím, že pouze "první" je výborná (takřka by se i dala svou kvalitou zařadit do prvních sezón seriálu) a zbylé stěží průměrné. A i ty vtípky a gagy, kterých tu je zhruba tolik co chapadel lásky ve filmu, tady sice hrají jednoznačný prim, ale jsou to spíše recyklované variace na ty použité již v seriálu samotném. O zklamání však nemůže být řeč. Pouze je to takové, jak to jen vyjádřit, zhola zbytečné. ()

Djkoma

Opět Futurama film, opět roztažení dílu na 90 minut s minimem přidaných vtipů a parodií. Až nepochopitelně autoři oproti seriálu šetří nápady a jen se stále dokola opakují. Vtipné to chvílemi stále je, ale kadence dobrých a velmi dobrých vtipů je hodně slabá a celovečerní délka Futuramě vůbec nesvědčí a pravděpodobně nikdy svědčit nebude. Kouknout a zapomenout, nic nového totiž tenhle díl nepřináší. ()

• Název odkazuje na frázi „the beast with two backs“, termín vztahující se k sexuálnímu spojení dvou lidí a běžně používané Williamem Shakespearem. (HellFire)
  • Při útoku chapadel monstra na město můžeme sledovat postavičky běžící do budovy pojišťovny. Jméno této pojišťovny zní „Space Farm“, což je narážka na „State Farm“ (velkou americkou síť pojišťoven). Slogan State Farm říká „Life, Auto and Fire“. Slogan Space Farm zní „Life, Auto and Monster“. (HellFire)
  • Když žil Fry s Colleen, volal Dial-A-Joke 8.128 krát. (HellFire)