poster

Někdo to rád horror (divadelní záznam)

Komedie

Československo, 1984, 66 min

Scénář:

Boris Hybner

Kamera:

Petr Polák
(další profese)
 • LiVentura
  *****

  Na dobu vzniku naprosto originální a odvážné.!! A ten humor... :-)))(3.8.2011)

 • gudaulin
  ***

  Kdybych viděl toto představení v 80. letech, dal bych plný počet hvězdiček a valil oči, protože v první polovině 80. let ještě převládalo takové to opatrnické úzkoprsé maloměšťáctví a pokryteckost veřejné morálky, takže koukat se na tři slečny v podvazcích a spodním prádle mohlo budit pohoršení u schvalovacích orgánů na jedné straně a na druhé působit na diváky jako odvážné a zábavné šou. Dnes už v oblasti pantomimy ocením spíš Traja chrobáky, kteří jsou poetičtější a ve scénáři tak nějak kompaktnější, zkrátka celkově sympatičtější. V tomhle případě jde o absurdní grotesku, která si střílí ze světoznámých ostrovních bobíků s jejich typickými helmami, píšťalkou a uniformou. V každém případě ukázka velkého hereckého mistrovství Borise Hybnera. Místy skutečně skvělé slovní a pantomimické gagy, místy trošku přepísklé nebo s hluchými místy. A jako divákovi by mi asi vadilo, že představení trvá jen hodinu. Celkový dojem: 65 %.(9.8.2011)

 • Karlos80
  ***

  Dobrá šaškárna, nevím ale proč zrovna Bítls jako hudební doprovod tohoto dílka, každopádně ty se neoposlouchaj nikdy co:-)?(28.10.2011)

 • D.Moore
  *****

  Inu, vrahy sice konstábl Jekyll dobře zná, ale je na ně bohužel krátký. Mistrovství Borise Hybnera staví toto absurdní (?) představení takřka na úroveň Polívkova Šaška a královny. Je stejně nadčasové a stejně hořkosladké a má pořád co říct, ačkoliv dnes už nepůsobí tak odvážně a šokujícně. Stále se jedná o proklatě inteligentní mix klasické grotesky, klauniády a satirické tragikomedie s neodolatelným hrdinou. A přesně takové mixy já mám rád. "Well... Přeložím: Tož tak."(1.9.2011)

 • forsberg
  ****

  Ve své době působilo tohle představení jako učiněné zjevení - velká zábava, navíc s výborně zvolenou hudbou. A teď, po letech si říkám, zda bych ještě vydržela poslouchat, jako tenkrát, celou Ummagummu...(7.8.2011)

 • - Divadelní záznam se odehrával v Londýně, a to ve stylu němé grotesky. (Stoka)