Tato politická satira se odehrává ve fiktivní britské ostrovní kolonii Cascara (točilo se na Santa Lucii). Guvernér Baxter Thwaites (Michael Caine) žije v klidu a pohodě, neobtěžován zájmem britské vlády, médií i veřejnosti. To se ale k jeho nelibosti změní, když vrt texaského milionáře hledajícího ropu najde zdroj vysoce kvalitní minerální vody, která má pozitivní účinky na zažívání a trávení (tedy projímavé, abych byl přesný, přičemž Cascara je botanické označení rostliny, která skutečně funguje jako projímadlo.). Zájem o tento zdroj má jednak britská vláda, jednak USA, Hnutí za svobodu Cascary, velké mezinárodní firmy a zapojí se i kubánská vláda. (Peabody)

josieaddms

Magořina. Nějak to nemělo ani hlavu, ani patu. Mělo to být hodně srandovní, ale bylo to jen lehce úsměvné. Nevadilo mi to sice nijak ani myšlenkami, ani názory. Ale jako film to mělo nulový přínos. Michael Caine tu byl Michael Caine - prostě milý, solidní, a dobrý jako vždy. Pár věcí vtipných, Billy Connoly a jeho písnička Freedom, třeba. Ale jelikož jsem se rozhodla se kapku inspirovat oblíbenou zábavou na ostrově ke svému sledování, film určitě ubíhal příjemněji díky tomu. Bylo to takové milé, ale lehce zapomenutelné. Zábavné, ale ne jinak zásadně. Některé scény stály za to, ale taky to nebylo nic zásadního. Prostě malý filmík který si najde asi jen úzký okruh fanoušků. ()