Zee a spol.

Alan Ladd Jr.

Jim Clark

Kostýmy:

Beatrice Dawson

Film o ľubostnom trojuholníku, ktorý nedopadáva celkom tak, ako si všetci protagonisti pred jeho začiatkom predstavovali. Je to samozrejme pochopiteľné. Síce divný pohľad manželky na manželovu milenku, ale budiš. Nič extra, viacmenej to všetko stojí iba na hercoch a kedže je film zaujímavo obsadený, dá sa zvládnuť. Vyniká predovšetkým ešte stále dobre vyzerajúca štyridsiatnička Taylorová, ktorá si myslím, ani nemusí hrať - pretože to je presne ona - rozmaznaná a hysterická.(5.6.2019)

Pani Elizabeth Krajcirka /Cleopatra, Cat on a Hot Tin Roof/ opat exceluje, tentokrat v roli nenavistnej manzelky, ktora chce rozbit milostny romanik svojho manzela /Michael Caine - The Italian Job 1969/ s akousi sliepkou. 86 %(18.10.2014)

• danecek24

30. Zlatý Glóbus za rok 1972 - nominace (1) - Nejlepší zahraniční (anglicky mluvící) film - Velká Británie(3.1.2009)

• josieaddms

Úplně příšerný film. S neskutečně nesnesitelně milou Susannah York, která na nás dělala tu hodnou milenku, skromnou, hodňoučkou švadlenku, která si ale tak trochu začala s ženatým chlapem, a kterou jsem měla po půl hodině filmu chuť zamordovat. Vedle ní naprosto excelovala Elizabeth Taylor, a každý chlap který by nebyl blbec, by bral ji, a ne tu nudnou tuctovku. Takže už na tom padala celá zápletka tohoto ubohého snímku. Michael Caine tu byl ve své nejhezčí době, nicméně jeho postava vám byla dost nesympatická na to, aby jste si to nedokázali užít. No, a to jsme teprve na začátku! On se totiž tenhle okoukaný milostný trojúhelník ke konci z průměrného nudného filmu, změní na naprostou frašku, když se (a teď budu spoilerovat) žena hlavního "hrdiny" pokusí svést jeho milenku, a dokonce se ji to i povede. Zkrátka někomu nevyšel záměr filmu takovým způsobem, že se divák chytal za hlavu. Škoda toho, to obsazení slibovalo kvalitu, a namísto toho přišla tahle hrůza.(22.1.2013)

Takže: Zee rozhodně nebyla nenávistná, jen nevěděla, co se sebou. Robertova milenka ovdověla přirozeně, ale chápu, že oficiálnímu distributorovi, který film zjevně neviděl, může rakovina připadat podezřelá. Čistý štít ovšem nemá nikdo ze zúčastněných. "Zee a spol" je vlastně docela nedoceněná, skvěle zahraná variace na "s tebou i bez tebe" ...s nejlepší filmovou hysterkou a nejmilejším filmovým zlatíčkem.(10.4.2011)

• - Natáčení probíhalo na několika místech Anglie a ve filmovém studiu Shepperton. (Terva)