Zee a spol.

Elizabeth Taylorová se v příběhu o Londýňanech, kteří střídají partnery jako ponožky, představí coby Zee, žena věčného sukničkáře. Když ale záletníkův románek s mladou dívkou začne ohrožovat jejich manželství, vezme Zee věci do svých rukou. Pro úspěšného architekta Roberta Blakeleyho (Michael Caine) znamená manželství se Zee (Elizabeth Taylorová) neustálý boj. Přestože nadále sdílejí společný dům, mají oddělené ložnice. Takže když jim výstřední hostitelka Gladys (Margaret Leightonová) představí na jednom ze svých večírků Stellu (Susannah Yorková), mladou návrhářku a majitelku módního butiku, Robert s ní naváže milostný vztah. Rozzlobená manželka se v záchvatu žárlivosti neštítí ničeho, jen aby mužovu avantýru překazila. Zajde za Stellou a snaží se ji přesvědčit o tom, že je jejich manželství vášnivě šťastné. Když ale vycítí, že jsou její snahy marné, chce si vzít život. Když ani zde neuspěje, udělá ještě jeden pokus. Naposledy se vypraví za Stellou, která Zee tentokrát zaručí, že už ji manžel nikdy nebude chtít znovu opustit. (Cinemax)

pm

Takže: Zee rozhodně nebyla nenávistná, jen nevěděla, co se sebou. Robertova milenka ovdověla přirozeně, ale chápu, že oficiálnímu distributorovi, který film zjevně neviděl, může rakovina připadat podezřelá. Čistý štít ovšem nemá nikdo ze zúčastněných. "Zee a spol" je vlastně docela nedoceněná, skvěle zahraná variace na "s tebou i bez tebe" ...s nejlepší filmovou hysterkou a nejmilejším filmovým zlatíčkem. ()

majo25

Film o ľubostnom trojuholníku, ktorý nedopadáva celkom tak, ako si všetci protagonisti pred jeho začiatkom predstavovali. Je to samozrejme pochopiteľné. Síce divný pohľad manželky na manželovu milenku, ale budiš. Nič extra, viacmenej to všetko stojí iba na hercoch a kedže je film zaujímavo obsadený, dá sa zvládnuť. Vyniká predovšetkým ešte stále dobre vyzerajúca štyridsiatnička Taylorová, ktorá si myslím, ani nemusí hrať - pretože to je presne ona - rozmaznaná a hysterická. ()

josieaddms odpad!

Úplně příšerný film. S neskutečně nesnesitelně milou Susannah York, která na nás dělala tu hodnou milenku, skromnou, hodňoučkou švadlenku, která si ale tak trochu začala s ženatým chlapem, a kterou jsem měla po půl hodině filmu chuť zamordovat. Vedle ní naprosto excelovala Elizabeth Taylor, a každý chlap který by nebyl blbec, by bral ji, a ne tu nudnou tuctovku. Takže už na tom padala celá zápletka tohoto ubohého snímku. Michael Caine tu byl ve své nejhezčí době, nicméně jeho postava vám byla dost nesympatická na to, aby jste si to nedokázali užít. No, a to jsme teprve na začátku! On se totiž tenhle okoukaný milostný trojúhelník ke konci z průměrného nudného filmu, změní na naprostou frašku, když se (a teď budu spoilerovat) žena hlavního "hrdiny" pokusí svést jeho milenku, a dokonce se ji to i povede. Zkrátka někomu nevyšel záměr filmu takovým způsobem, že se divák chytal za hlavu. Škoda toho, to obsazení slibovalo kvalitu, a namísto toho přišla tahle hrůza. ()

Martin741

Pani Elizabeth Krajcirka /Cleopatra, Cat on a Hot Tin Roof/ opat exceluje, tentokrat v roli nenavistnej manzelky, ktora chce rozbit milostny romanik svojho manzela /Michael Caine - The Italian Job 1969/ s akousi sliepkou. 86 % ()

• Natáčení probíhalo na několika místech Anglie a ve filmovém studiu Shepperton. (Terva)