Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Potom ako mračno geneticky modifikovaných ôs vzlietne do ovzdušia, malé mestečko ostane zahalené rúškom smrti. Devin Hall dostane strach o svoj život, keď uvidí ako výnimočne agresívne osy napadnú bezdomovca. Zhrozený vidinou, že prichádza niečo strašné, prijme pomoc od novej zástupkyne šerifa Jane Kozik a profesorky entomológie Katherine Randall, aby sa spoločne pokúsili zastaviť osy, kým nenaberú na sile. Zdá sa, že zmutované osy menia svoje obete na trúdov. Je nádej zastaviť túto vládou vytvorenú zbraň skôr ako sa všetci v Black Stone stanú ľudskými inkubátormi pre ďalšiu vlnu? (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (17)

Aluska88 

všechny recenze uživatele

V pozdních nočních hodinách si takhle brouzdám po televizních kanálech, když tu narazím na Markíze na film s velmi nápaditým slovenským názvem "Vraždiace osy", který jsem již dříve při listování programem zaregistrovala. Zaujaly mě jisté scény a dle paměti jsem i věděla, že by se zde měl vyskytnout Robert Englund. Když se objevil na scéně, tak ač jsem kolikrát měla úmysly již televizi vypnout, tak jeho osobnost mě přiměla vytrvat až do konce. Jeho postava mi přišla z celého díla asi nejserióznější a byla jsem k ní schopna zaujmout docela vážný postoj. A samotný námět, ať je jakkoliv totálně béčkovitým, mi díky zpracování přišel i docela zajímavý. Samozřejmě opět nechybí osvědčený špatný scénář, klasické schéma záchrany obyvatel mladým, chytrým biologem, zoologem či podobným a mladou, krásnou ženou, bez které by to nikdy nedokázal a ona bez něj taky ne. Vše prokládané vztahovými problémy z minulosti, doplňkovými postavami, které dávají slušný prostor pro výsměch a zápornou postavou, která ví mnohem více. A do toho zase pár těch logických nesmyslů a "já vás tady nenechám, musíme odtud pryč, řekl jsem běžte!" scén. Jejich vyvrcholením zcela beze sporu bylo přiznání léta ukrývaného tajemství (které vás musí napadnout ihned, než jej hrdinka se slzami v očích přizná a díky němuž bude opět navázána rodinná harmonie) v obklopení jakýchsi zmutovaných vosích zombií, které mi přišly jako fascinující článek filmu. Otevřený konec pak dává možnost navázat na ještě kvalitnější pokračování:) ()

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Nezačalo to vůbec špatně, vosí zombíci byly parádní a slíbili pěknou podívanou, pokud se nějak rozjedou, jenže se nerozjeli a všechno to nakonec skončí přesně tak blbě a tupě, jak se původně dalo očekávat (tedy záplava levných směšných digitálních triků a ultradojemný závěr). Englund je takový svý, i když jeho hodný strýček je trošku nezvyklý. Zato Jayne Heitmeyer je (na to, že je to blondýna) až uhrančivá. ()

Reklama

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

I tento kousek je součástí Maneater Series. Začátek filmu se nese v dosti nudném duchu, kdy si vyslechneme rádoby srdceryvný příběh o dvou jednovaječných bratrech a jejich lásce k pohledné dívce. Teprve zhruba po dvaceti minutách se zde začnou objevovat první příznaky toho, že se zdejším obyvatelstvem není zas až tak všechno v pořádku. Někteří z nich mají stopy po hmyzím bodnutí, strnule se pohybují a vydávají podivné zvuky. Pochvíli přicházejí na scénu i digitální vosy, které sice vypadají tak trochu směšně, ale viděl jsem už horší. Ony i samotné vizuální efekty vypadají hodně zvláštně, ale dá se zde najít několik scén, které mě doslova zahřály u srdce. Asi největším lákadlem však kromě dvou atraktivních hereček byla účast známého herce Roberta Englunda. Ten už sice nezáří tak jako když hrál Freddyho, ale pořád má divákům co nabídnout. ()

blackrain 

všechny recenze uživatele

Vosy jsou velmi nebezpečný hmyz. To už jsme se mohli přesvědčit na vlastní kůži. Stačí jedna jedina, aby napáchala velké škody, natož pak vosí roj, který je zdivočelý. Pak se nemůžeme divit, že o taková zvířátka má zájem armáda. Byla by to velmi účinná biologická zbraň, jen by se neměla vymknout kontrole. Jako se to přihodilo v jednom malém městečku. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Městečko Black Stone se stalo ideálním místem pro vojenský experiment. Vosa, co dokáže nejen rozbít žárovku, ale i přední sklo auta, je výtvorem vědce Eliho Gilese (R. Englund). A umí toho mnohem více. Lidé se po napadení vosami mění na poslušné zombie, které, jako správné nemrtvé, nelze zabít. Jane Koziková, co se sem vrátila po manželově smrti s dcerou, má jako zástupkyně šerifa plné ruce práce. A do toho se připlete svůdná entomoložka Katherine Randellová, co má své tajemství, a setkání s dvojčetem zesnulého manžela rovněž na klidu nepřidá. Ač se Gilles snaží napravit chybu, kterou svým výzkumem udělal, smrtící hrozba sevře město a zdá se, že konec je nevyhnutelný. Vosy tradičně digitálně mizerné. Navíc neznám takovou, co by kladla vajíčka na své oběti, aby je pak larvy mohly sežrat, a při tom žila ve společenství. To dělají pouze samotářské vosy, jako jsou třeba kutilky a hrabalky. Kromě narůstající lovestory dojde i na vcelku napínavý příběh. A kde se objeví Englund, tam lze tušit čertoviny! A pokud se v městečku nachází Jilmová ulice, pak je jasné, že legrace půjde stranou. Nenáročná oddechovka na ukrácení dlouhé chvíle jako stvořená. ()

Galerie (7)

Zajímavosti (1)

  • V jednom zábere je možné si všimnúť názov ulice Elm Street, čo je odkazom na film Nočná mora v Elm Street, v ktorom hral Robert Englund masového vraha detí Freddyho Krugera. (MFZB)

Reklama

Reklama