Black Swarm (TV film)

Gaudeline Sauriol

Kostýmy:

Janet Campbell
  • eraserhead666

Nezačalo to vůbec špatně, vosí zombíci byly parádní a slíbili pěknou podívanou, pokud se nějak rozjedou, jenže se nerozjeli a všechno to nakonec skončí přesně tak blbě a tupě, jak se původně dalo očekávat (tedy záplava levných směšných digitálních triků a ultradojemný závěr). Englund je takový svý, i když jeho hodný strýček je trošku nezvyklý. Zato Jayne Heitmeyer je (na to, že je to blondýna) až uhrančivá.(25.5.2014)

• Torgal

Už som videl všemožné filmy o vraždiacich zvieratách (mravcoch, kobylkách, hadoch, pavúkoch, žralokoch, potkanoch...) a myslel som si, že už ma na tomto poli nemôže nič prekvapiť, ale mýlil som sa. Keď som zbadal zombíkov vytvorených osami (!) tak som jednoducho musel oceniť fantáziu scenáristov, nepochybne podporenú nejakými zakázanými látkami. Moju teóriu o použití halucinogénov podporil aj zvyšok deja, ktorý vo svojej dementnosti ku koncu veľmi dobre graduje. O trikoch sa nemá cenu baviť, ale videl som aj horšie. Jediné kladné body má film odo mňa za chutnú hlavnú hrdinku a odkaz na Nočnú moru z Elm Street, ktorá preslávila Roberta Englunda. 2+/10(27.1.2010)

Začátek filmu se nese v dosti nudném duchu, kdy si vyslechneme rádoby srdceryvný příběh o dvou jednovaječných bratrech a jejich lásce k pohledné dívce. Teprve zhruba po dvaceti minutách se zde začnou objevovat první příznaky toho, že se zdejším obyvatelstvem není zas až tak všechno v pořádku. Někteří z nich mají stopy po hmyzím bodnutí, strnule se pohybují a vydávají podivné zvuky. Pochvíli přicházejí na scénu i digitální vosy, které sice vypadají tak trochu směšně, ale viděl jsem už horší. Ony i samotné vizuální efekty vypadají hodně zvláštně, ale dá se zde najít několik scén, které mě doslova zahřály u srdce. Asi největším lákadlem však kromě dvou atraktivních hereček byla účast známého herce Roberta Englunda. Ten už sice nezáří tak jako když hrál Freddyho, ale pořád má divákům co nabídnout.(30.11.2010)

• blackrain

Vosy jsou velmi nebezpečný hmyz. To už jsme se mohli přesvědčit na vlastní kůži. Stačí jedna jedina, aby napáchala velké škody, natož pak vosí roj, který je zdivočelý. Pak se nemůžeme divit, že o taková zvířátka má zájem armáda. Byla by to velmi účinná biologická zbraň, jen by se neměla vymknout kontrole. Jako se to přihodilo v jednom malém městečku.(28.1.2010)

• Aluska88

V pozdních nočních hodinách si takhle brouzdám po televizních kanálech, když tu narazím na Markíze na film s velmi nápaditým slovenským názvem "Vraždiace osy", který jsem již dříve při listování programem zaregistrovala. Zaujaly mě jisté scény a dle paměti jsem i věděla, že by se zde měl vyskytnout Robert Englund. Když se objevil na scéně, tak ač jsem kolikrát měla úmysly již televizi vypnout, tak jeho osobnost mě přiměla vytrvat až do konce. Jeho postava mi přišla z celého díla asi nejserióznější a byla jsem k ní schopna zaujmout docela vážný postoj. A samotný námět, ať je jakkoliv totálně béčkovitým, mi díky zpracování přišel i docela zajímavý. Samozřejmě opět nechybí osvědčený špatný scénář, klasické schéma záchrany obyvatel mladým, chytrým biologem, zoologem či podobným a mladou, krásnou ženou, bez které by to nikdy nedokázal a ona bez něj taky ne. Vše prokládané vztahovými problémy z minulosti, doplňkovými postavami, které dávají slušný prostor pro výsměch a zápornou postavou, která ví mnohem více. A do toho zase pár těch logických nesmyslů a "já vás tady nenechám, musíme odtud pryč, řekl jsem běžte!" scén. Jejich vyvrcholením zcela beze sporu bylo přiznání léta ukrývaného tajemství (které vás musí napadnout ihned, než jej hrdinka se slzami v očích přizná a díky němuž bude opět navázána rodinná harmonie) v obklopení jakýchsi zmutovaných vosích zombií, které mi přišly jako fascinující článek filmu. Otevřený konec pak dává možnost navázat na ještě kvalitnější pokračování:)(10.1.2011)

• - V jednom zábere je možné si všimnúť názov ulice Elm Street, čo je odkazom na film Nočná mora v Elm Street, v ktorom hral Robert Englund masového vraha detí Freddyho Krugera. (MFZB)