Když se Gu-chang seznámí s A-ni, vůbec nemá ponětí, že s touto dívkou není něco v pořádku. A-ni je milá, občas bláznivá, hodná a trošku zakřiknutá dívka, která se stále nemůže vzpamatovat z rozchodu se svým přítelem. Někdy ale dostává podivné záchvaty, ve kterých se její osobnost mění na Ha-ni - ta je zase drzá, hrubá, ráda se pere a chová se skoro jako muž. Gu-chang se však nenechá jejím zlým já zastrašit a jen se sám raduje, že ho konečně nějaká holka chce. (Ssimca)

gogo76

Tradične kvalitná "kórejčina", v prvej polovici i neuveriteľne vtipná. Od čias kórejského hitu My sassy girl sa to divokými ženami, ktoré katujú kórejcov ako zajace len tak hemží...Často používaná hláška "Chceš umrieť?" úplne zkultovnela. Vtipných scén je tu požehnane a výborne som sa bavil. V druhej tretine filmu trochu dochádza dych, ale stále je to dobré. Kto už zopár kórejských filmov videl, musí uznať, že majú niečo do seba. Často sa v nich opakujú témy ako drsné dievča, dobrosrdečný chlapec, spoločné napchávanie (vedia do seba pchať...), humor a v závere trochu(niekde viac než treba) uplakaných scén. Mnohé sú si podobné, ale stále ma to baví. S filmom Two faces of my girlfriend nešľapnete vedľa a už s kultovým My sassy girl majú mnoho spoločného. 80%. ()

Pethushka

Film moc nenaplnil moje očekávání. Gu-chang je zkrátka mamlas na entou a je zamilovaný do pomotané holky se mnoha jmény. V tomhle snímku mě tentokrát neuchvátila ani Ryeo-won Jeong. Jeden z mála jihokorejských romantik, které se mě až tak moc nedotkly..Čekala jsem horší My sassy girl, dostala jsem průměr. ()

sniper18

Je to vydarená romantická komédia. Má dosť dobrý príbeh o mladíkovi, ktorý vôbec nie je spokojný so svojim životom, pretože mu nechýba len práca, ale hlavne nejaká známosť, keďže doteraz nezažil ani len bozk, ale všetko sa zmení, keď spozná atraktívne a jemné dievča, ktorá ho má tiež rada, len sa ešte úplne nevyrovnala s rozchodom so svojim bývalým priateľom. No mladík si čoskoro uvedomuje, že to nie je jej jediný problém, ale trpí aj rozdvojenou osobnosťou, pričom jej druhá časť je zase jej pravý opak a nemá problém ani s fyzickým násilím, ale on sa len tak nevzdá. Spracovanie sa mi páči, získalo si ma to už od začiatku, väčšinu času to má takú príjemnú atmosféru, obe hlavné postavy sú dobre podané a skvelo medzi nimi funguje chémia, takže som nemal problém im fandiť. Paradoxne práve scény s jej agresívnejšou polovičkou ma zaujali najmenej, ale to ma vôbec netrápi, keďže aj tie sú dobré, no hlavne za to môže v prvom rade to, že všetko ostatné sa vydarilo až nadmieru dobre a tak tento doplnok som už vôbec nepotreboval a skôr som si vychutnával ich spoločné scény v pôvodnom stave. A v poslednej tretine sa už dej začne uberať pomerne nečakaným smerom, príde jeden zaujímavý zvrat a z humoru to prejde do drámy, nájde sa tu niekoľko skvelých scén a vysoko nastavenú úroveň z predchádzajúcej časti to ešte navýši. Takže nadmieru spokojný som aj s jednotlivými žánrami, síce v rámci komédie tých skutočne vtipných scén je len pár, vyniká hlavne perfektná scéna v metre, ale mne aj tak vyhovuje hlavne tá príjemná atmosféra, romantika je výborná, mnohé ich spoločné scény sa mi veľmi páčili a dráma z poslednej tretiny je tiež bezchybná. Herecké obsadenie je celkom slušné, síce by som skôr bral iného hlavného hrdinu, ale ani Bong Tae-Gyu nie je zlý a jeho postava ma bavila, omnoho lepšia je skvelá Jung Ryeo-Won a nesklame ani tých pár zvyšných postáv. Réžia a technická stránka sú úplne ideálne, príjemný žánrový nadpriemer. Síce plné hodnotenie nedávam, na žánrovú špičku Two faces of my girlfriend nemá, ale aj tak je to vydarený film bez jediného výraznejšieho záporu, ktorý si rád pozriem aj viackrát. 79%. ()

Sysel_CZ

Jen několika korejským filmům ročně se podaří být dobré, ale film jako Two Faces už se jim nepodařil roky. Opravdu staromódní (myšleno povedená) romantická komedie, která dojme, slzy poškádlí, bránici protřepe a kritika neurazí, to je směs která umřela kdesi v dobách hitů jako byl Windstruck. Nevím, kdy zase uvidím podobný film, a proto si Two Faces určitě ještě několikrát pustím. ()

terunka003

Pohodové, vtipné, svižné × i v komedii tragické prvky. Tady jsem se vážně nasmála. Hlavní hrdina byl teda neskutečně ošklivý, ale jeho kolegyně byla víc než sladká, jak se usmívala, vzápětí jak někoho seřezala. Konec a vyvrcholení zápletky pro mě bylo zpočátku dost matoucí. Proč Korejci musejí i do komedie dávat dost tragické prvky, to netuším. Až na tento pokles to byla parádní švanda. ()