Rise of the Footsoldier

Akční / Krimi / Drama / Životopisný

Velká Británie, 2007, 119 min

Naprostá bomba - čekal jsem sice něco ve stylu Football Factory a vlastně to podobnym stylem začínalo, ale pak se to zvrhlo do nemilosrdný a syrový gangsterky z anglickýho podsvětí. Jediný, co mě mrzelo, bylo, že nedostal větší prostor můj oblíbenec Frank Harper, ale to je jen malá a bezvýznamná chyba na kráse.(1.4.2008)

Slušné maso! Sice chvílemi působí jako instruktážní film, co byste v životě neměli dělat, ale než si to uvědomíte, frčíte dál. Bitky, děvky, drogy, krev... Naštěstí jsou všechny postavy buď nesympatické, nebo magoři či rovnou obojí, takže vám jich alespoň nebude líto, až budou trpět, krvácet a případně prdět do hlíny. Šťavnaté drama o temné straně života.(24.7.2015)

Ani nevím, kdy jsem naposledy viděl takto brutální a násilný film. Příběh s Carlotonem začínal jako hooligans (prostě ty týpci, co se rvou na fotbale) a pak přerostl ve válku mezi mafiány(Turky bych fakt naštvat nechtěl, jejich praktiky ve filmu byly opravdu nechutný). K dokonalosti chybělo málo. Třeba když Patt a Tony dostali v další půlce větší slovo než sám Carlton, štvalo mě to, protože Pat a Tony byli hold debilové, co brali drogy a mlátili každýho, kdo se na ně špatně podíval, zejména Patt. Ale na druhou stranu se mi líbil konec. A jak bylo ve filmu řečeno : ,,JSEM ZE STARÝ ŠKOLY A ZAŽIL JSEM UŽ VŠELICOS. ZMRDI JAKO PAT TATE TADY BYLI A BUDOU. A VÍŠ CO? ANI JEDEN TADY NEBYL VĚČNĚ. NA KAŽDÝHO DOJDE“ // 80%.(4.7.2014)

Fotbalá část je vážně dobrá, ale už si během ní všimnete, že všechno je v tomto filmu přehnané. Bohužel na jejím konci nastupuje budování kariéry, které se stává nudnějším a nudnějším, zvláště když si pak většinu prostoru zaberou kumpáni, kteří jsou absolutní idioti a byli byste nejradši, kdyby už konečně umřeli. Bohužel film ve kterém vám někdo ukáže jedno prostřelení hlavy brokovnicí, ne jednou, ne dvakrát, ale hned třikrát(!!!) si mě vážně nezískal. Jediné příjemné překvapení byl Barnaby(=(13.2.2010)

Ten film je brutální, místy na mě až zbytečně příliš brutální. Za to jednu * dolů. Nicméně příběh má sílu, postavy jsou vskutku šílené, herecky zvládnuto výborně. Něco takového nejde snad ani vymyslet a ono se to skutečně stalo. No sousedka v Pendolinu šla radši spát jak to po očku viděla, ty rozstřelené hlavy, rozmlácené kschty a podobně. Tyhle týpky bych nechtěl potkat ani přes ulici :)(15.3.2012)

• - Během rvačky s Manchesterem United (1982) přijedou policejní auta s poznávacími značkami s písmenem D, které se vyráběly až v letech 1986-87. (MiCM)

• - Tento film se do českých kin vůbec nedostal, také není jasné, zda se u nás bude vůbec prodávat na DVD.
    V Německu vychází na DVD až koncem dubna a je jisté, že bude přístupný až od 18 let. (MiCM)

• - Snímek byl natočen na motivy autobiografické knihy "Rise of the Footsoldier" od Charltona Leache. Film tak popisuje skutečné události. (Saur.us)