poster

Tie san jiao

 • Hong Kong

  鐵三角

 • Hong Kong

  Tie saam gok

 • anglický

  Triangle

Akční

Hong Kong / Čína, 2007, 93 min

Kamera:

Siu-keung Cheng

Producenti:

Johnnie To, Hark Tsui
(další profese)
 • Sysel_CZ
  *****

  Film trojice režisérů, jež jsem předem považoval za povídkový a jsem rád, že jsem se mýlil. Nevím, jak si pánové své dílo rozdělili, výsledek je ale fenomenální. Na mě osobně působil především jako To-ovina (jeden z rejžů je Johnny To), a tedy jako naprosto originální, promakaná zábava. U jeho filmů nikdy nevíte, jak dopadnou, víte jen, že to bude způsobem, který bude mít dopad na vás. A taky má. Zároveň Trojka obsahuje i akci, komedii a vůbec jde o hodně nečekaný žánrový mix. Možná tam zapracovali všichni tři režiséři, že dokázali to, aby všechno dohromady fungovalo a nepůsobilo záporně.(20.7.2008)

 • Lacike
  ***

  Stret troch velkych reziserov je dost rozpacity. V prvej tretine nas Tsui klasicky chaoticky uvedie do deja, predstavi nam kopu postav, ale vdaka sialenemu tempu sa v tom divak straca. V druhej a najlepsej tretine Lam spomali a klasicky zvaznie. Divak ma konecne sancu uvedomit si o co tu vlastne ide a v poslednej tretine nastupi To. Cely predosly vyvoj splachne do zachoda a robi si s postavami, co chce. Rozohra tie svoje klasicke pseudoartove nudne vyzualitky (prestrelka v trave) a zvlastny az trapny humor (vymena tasiek, znova prehravajuci blaznivy Suet Lam) a cele to proste nejde dokopy. Korejcania vedia dokonale mixovat rozne zanre. Cinania evidentne nie.(31.10.2009)

 • Cedr
  *****

  Tsui Hark svou porcí nasadil laťku velmi vysoko. Ve třiceti minutách načrtl zápletku, charaktery, komplikované vztahy mezi nimi, atmosféru a akci na takové úrovni, za kterou by se naprosto bez nadsázky nemusel stydět žádný 2+ hodinový film. Ringo Lam s občasným zaváháním (vyváženým několika prvotřídními scénami) na tento koncentrovaný nářez zkušeně navázal a z první hodiny filmu se stal prvotřídní thriller. Johnny To si ale šel po svém a na závěr divákům připravil jeho typickou absurdní nadsázku. Změna nálady filmu sice na jednu stranu bije do očí, ale svým způsobem do za vlasy velmi přitažené náplně filmu skvěle sedí.(6.1.2014)

 • EdaS
  ****

  Tsui rozjel úvodní půlhodinovku v tak vysokém tempu (****), že je vlastně možná dobře, že má film poněkud nezáživnější, pomalejší a sebe sama příliš vážně beroucí Lamovu třetinu (***), protože divák si aspoň ujasní, kdo je kdo. Jasným vítězem se bez překvapení stává Johnny To (*****), který disponuje největší hravostí, schopností zkratky a vůbec umí pobavit jako málokterý současný filmař. Triangle je tak ve výsledku experiment zajímavý (nabízející krásné srovnání tří režisérských stylů) a dost povedený.(13.12.2007)

 • JFL
  ****

  Jedna z mála filmových antologií cílených na festivalový trh, která nabízí víc než jen seznam lákavých autorských jmen. Originální koncept filmu coby štafety až nečekaně přesně ukazuje osobitý stly, práci s žánrovými schématy i roli v rámci hongkongského průmyslu každého ze zúčastněných režisérů. ___ Více v recenzi na Rejže.cz.(17.3.2013)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace