Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Unikátní filmový projekt přichází s koncepcí štafety, kde si film po cca půl hodině stopáže předávají tři režiséři (a jejich tvůrčí týmy). Těmi jsou velikáni moderního hongkongského žánrového filmu Tsui Hark (Do poslední kapky krve), Ringo Lam (Vězení v plamenech) a Johnnie To. Film není rozdělen do částí, které by přímo ohraničovaly práci každého tvůrčího týmu. Přechody jsou patrné pouze z odlišného filmového stylu specifického pro každého z režisérů. Přitom film představuje celistvý akční thriller pojednávající o třech přátelích a jejich loupeži bedny s tajuplným obsahem. Podle vzoru klasických lupičských filmů snímek obsahuje vzájemně se zrazující postavy a množství nečekaných zvratů. (JFL)

(více)

Recenze (15)

JFL 

všechny recenze uživatele

Jedna z mála filmových antologií cílených na festivalový trh, která nabízí víc než jen seznam lákavých autorských jmen. Originální koncept filmu coby štafety až nečekaně přesně ukazuje osobitý stly, práci s žánrovými schématy i roli v rámci hongkongského průmyslu každého ze zúčastněných režisérů. ___ Více v recenzi na Rejže.cz. ()

EdaS 

všechny recenze uživatele

Tsui rozjel úvodní půlhodinovku v tak vysokém tempu (****), že je vlastně možná dobře, že má film poněkud nezáživnější, pomalejší a sebe sama příliš vážně beroucí Lamovu třetinu (***), protože divák si aspoň ujasní, kdo je kdo. Jasným vítězem se bez překvapení stává Johnny To (*****), který disponuje největší hravostí, schopností zkratky a vůbec umí pobavit jako málokterý současný filmař. Triangle je tak ve výsledku experiment zajímavý (nabízející krásné srovnání tří režisérských stylů) a dost povedený. ()

Reklama

Adrian 

všechny recenze uživatele

Filmovy experiment, ktoreho slabinou je faktor najocakavanejsi - nadvazna nekoherentnost v spracovani jednej latky postupne troma rezisermi. Najzrejmesie je to vo vyvoji postav, ktore prechadzaju dost vyraznymi prerodmi charakteru bez logickeho podkreslenia (hlavne Lin - manzelka Booa). Spatne si divak uvedomi, ze nie pribeh bol clankom, ktory mal spojit rozdielne vizie jednotlivych reziserov, ale naopak, bol iba vychodiskovym bodom, od ktoreho sa kazdy reziser odrazil k vlastnej predstave diela. Ako jednotlive segmenty zaujimave, ako celok miestami "nelogicke". Tsui Hark rozvrhne v prvej tretine postavy i nacrtne pribeh. Ringo Lam v druhej tretine zrazu zmeni zaner a nastava problem. Nastastie v zavere prichadza Johnny To, ktory nielen prevysuje kolegov o par vykonostnych tried, ale zaroven tak "saves the day". Navyse svojim vlastnym, nezamenitelnym stylom plnym skvelo vypointovanych ironickych absurdit v svojej udernej skratkovitosti po vizualnej stranke je casto az "Parkovsky" zabavny. V zaverecnej tretine tak Triangle kralovsky bavi (zamena igelitovych tasiek je do mrte vygradovana) a do velkej miery vylepsuje rozpacity pocit zo svojej strednej casti. 7-8/10 ()

Sysel_CZ 

všechny recenze uživatele

Film trojice režisérů, jež jsem předem považoval za povídkový a jsem rád, že jsem se mýlil. Nevím, jak si pánové své dílo rozdělili, výsledek je ale fenomenální. Na mě osobně působil především jako To-ovina (jeden z rejžů je Johnny To), a tedy jako naprosto originální, promakaná zábava. U jeho filmů nikdy nevíte, jak dopadnou, víte jen, že to bude způsobem, který bude mít dopad na vás. A taky má. Zároveň Trojka obsahuje i akci, komedii a vůbec jde o hodně nečekaný žánrový mix. Možná tam zapracovali všichni tři režiséři, že dokázali to, aby všechno dohromady fungovalo a nepůsobilo záporně. ()

Vavča 

všechny recenze uživatele

Na rozdíl od ostatních jsem neměl pocit, že by si dva první režiséři vedli výrazně hůře, než Johnnie To, vždyť bez nich by tolik nevynikl! Tsui Hark načíná Železný Trojúhelník svižným úvodem, zajímavými postavami, hlavně však příběhem, audiovizuálnímu pojetí není co vytknout. Poté přichází změna. Ringo Lam, pojímá akci tradičně jako vyostření dramatických vztahů mezi postavami, navíc vám více představí jednotlivé charaktery. Zejména ta divoká jízda kombíkem mě dostala. Johnnie To přichází s nejlepším na konec, byla tu akce a silné dramatické momenty, Johnnie přináší kromě toho také absurdní situace humor, nečekaný závěr a hodně povedených momentů, také postavu sjetého technika a ta závěrečná přestřelka ve vysoké trávě, nebo zmatky okolo obsahu igelitek, to nemá chybu. Více takových a hlavně takto kvalitních projektů prosím! ()

Galerie (56)

Související novinky

Filmasia 2007

Filmasia 2007

01.12.2007

Festival asijských filmů FILMASIA (www.filmasia.cz) má letos čtyři sekce: Zaostřeno na Hongkong, Pocta režisérovi: Johnnie To, Novinky asijského filmu a Asijská hororová noc. V programu je například…

Reklama

Reklama