Xiong di

Hing dai

Brothers

Akční / Drama

Hong Kong, 2007, 100 min

50%. Priemerna detektivka s osuchanym pribehom z prostredia triad riesiaca klasicke hodnoty ako - bratsvo, vernost, loajalita, pomsta, zodpovednost a cest. Vsetko podane v recyklovatelne plne zamenitelnom audiovizuale. Viac ako pribeh samotny sa najvacsim potesenim zo sledovania filmu stavaju dva faktory: 1) Product placement nevyhnutne spojeny s Andy Lauom (kto bol niekedy v Hong Kongu tak dobre vie, ze nie je ulica/blok, na ktorej by nebol billboard s tymto hercom - naznaky su uz na letisku) - po jeho filme "All about love" je Brothers dalsim miestom pre Andyho a hodinky CYMA ;-) 2) film samotny je prostriedkom pre dlho odkladane, predkamerove znovustretnutie tzv. "Five Tigers" - popularneho zoskupenia z 80´s v zostave - Andy Lau, Miu Kiu-Wai, Felix Wong, Ken Tong. I ked vlastne neslo o kompletnu reuniu, pretoze do spominanej patky chyba velky Tony Leung Chiu-wai (paradoxne subezne s uvedenim Brothers v Hong Kongskych kinach, sa Tony na platne premava vo filme Ang Leeho - Lust, caution).(18.11.2007)

Je to taka tuctova triadovka. Po dejovej stranke neprichadza s nicim novym a ani po rezijnej stranke to nie je natocene nejak extra strhujuco. Jedinym cim zaujme, je herecke obsadenie hviezd z 80tych rokov. A z neho ma najviac bavil Miu Kiu-Wai, ktory si zahral charizmatickeho sefa triady. Andy Lau tu hlavne propaguje hodinky :). Zvysok hercov napriek tomu, ze to su zname xichty, tu vela nepredvedie. Takze je to film tak na jedno pozretie a aj to len v pripade, ze mate nizku hladinu gangsteriek v krvi. 5/10.(25.7.2015)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $5,318,141(27.7.2009)