Zabiják bez tváře

Sci-Fi

USA, 2006, 89 min

Desi Singh
  • honajz

Šmankote, Bontonfilm se dal na vydávání amatérských studentských filmů? Podobný titul bych čekal od Intersonicu, ale i ten vydává zábavnější věci s nějakým scénářem a kupodivu i jakýmis takýmis hereckými výkony. Tohle je šméčko nějaké bandy nadšenců, kteří netuší nejen, co je scénář a že několikeré flashbacky vše utopí, ale ani netuší, co je makeup, nasvícení a práce s kamerou. Fuj! jak by řekl Nero Wolfe.(7.4.2008)

• vegetol.mp

Tenhle film a ostatně všechny filmy, které produkoval David Huey, by se měly pouštět chytrákům, kteří furt plácají, jak je Uwe Boll nejhorším režisérem. Zabiják bez tváře je naprosto neuvěřitelná hovadina, která je mizerná především řemeslně, o scénáři raději nemluvě. Fakt zůstává rozum stát nad tím, co jsou lidi schopní vyrobit. Nejhorší je, že ve scénáři je hromada blbostí, které nemají nic společného s rozpočtem filmu, ale se schopností dotyčného scenáristy. Opravit je, by nedalo žádnou práci a nic by to nestálo. Musel by jen někdo trochu přemýšlet. Gary Daniels vzal prý roli ve filmu, protože producent je jeho kamarád a produkoval některé předchozí Danielsovi filmy. No, zatáhnout mě kámoš do něčeho podobnýho, rozmlátím mu hubu...(24.6.2009)

• Chupacabre

Otřesný propadák. Vesmírné monstrum je taková kombinace různých filmů - kdybych měl říci z čeho všeho se ten tvor skládá, popsal bych ho asi takto: podoba jak NETVOR Z HLUBIN, chování jak opičák z PLANETY OPIC, hodně nevydařený PREDÁTOR a snaha umět to, co již umí NARUŠITEL. Víc už se do něj snad nevejde !!!(21.2.2009)

• sniper18

Je to veľmi zlý film. Má slabý príbeh, ktorého základ síce nie je najhorší, ale to ostatné je. Celý film sa odohráva v nezaujímavých interiéroch a pritom sa má odohrávať v Alcatraze, ktorý ma zatiaľ vždy zaujal. Je tu neskutočne zlá kamera, vlastne najhoršia, akú som kedy videl. Mimozemšťan je asi tiež najtrápnejší záporák všetkých čias a to hlavne vzhľadom. Herci hrajú samozrejme hrozne, ale hlavne konajú úplne nelogicky. Efekty sú presne také ako zvyšok filmu, čo vidno hlavne na animovanej streľbe. Jediným kladom tohto filmu je Gary Daniels, ktorého som si po niekoľkých vydarených filmoch obľúbil, ale nechápem, čo robí v tejto katastrofe. Tento film je neskutočný brak, ale za Garyho Danielsa a úvodný prelet vesmírom dávam aspoň tú jednu *. Mnohí kritizujú Uweho Bolla, ale myslím si, že v porovnaní s týmto by si jeho filmy zaslúžili oscara. Objektívna kvalita filmu- 3%, film sa páči mne na 12%.(23.1.2008)

• A.L.E.S.

Jednoznačný "odpad!", a to jsem ještě přimhouřil obě oči, neřku-li oslepl. Já se zaměřuji na námět, ale tentokráte musím souhlasit s ostatními, že provedení bylo neskutečně příšerné. Málokdy hledím na detaily, ale všiml jsem si, že při použití střelných zbraní se od hlavně až moc blejskalo na to, aby to bylo skutečné, každá rána byla stejně ozvučená. Že jednání aktérů bylo tak neuvěřitelné tupé a přehnané, že si s kamerou pravděpodobně hrál nějaký neumětel, že rozuzlení filmu je každému jasné už při prvních 10 minutách. A ačkoliv jsou mi vesmírné kreatury sympatické, tahle posilnila můj dojem, že je to škvár. Tohle bych spíš viděl na nějaký bezvýznamný díl například v seriálu "Zóna soumraku", kde i oněch 20 minut by bylo možná až moc. Dát tomu jiný žánr, snad bych se i pobavil. O dost lépe by se to dalo natočit s loutkovým divadlem. Ale má to i světlé stránky, docela mě zaujala hudba na začátku filmu. Normálně ujíždím na filmech podobného typu, ale tohle je bezkonkurečně to nejhorší sci-fi, které jsem kdy viděl. A výsledek? Za celý film jsem stihl upéct několik pekáčů cukroví.(12.12.2010)