Zabiják bez tváře

Sci-Fi

USA, 2006, 89 min

Desi Singh
  • A.L.E.S.

Jednoznačný "odpad!", a to jsem ještě přimhouřil obě oči, neřku-li oslepl. Já se zaměřuji na námět, ale tentokráte musím souhlasit s ostatními, že provedení bylo neskutečně příšerné. Málokdy hledím na detaily, ale všiml jsem si, že při použití střelných zbraní se od hlavně až moc blejskalo na to, aby to bylo skutečné, každá rána byla stejně ozvučená. Že jednání aktérů bylo tak neuvěřitelné tupé a přehnané, že si s kamerou pravděpodobně hrál nějaký neumětel, že rozuzlení filmu je každému jasné už při prvních 10 minutách. A ačkoliv jsou mi vesmírné kreatury sympatické, tahle posilnila můj dojem, že je to škvár. Tohle bych spíš viděl na nějaký bezvýznamný díl například v seriálu "Zóna soumraku", kde i oněch 20 minut by bylo možná až moc. Dát tomu jiný žánr, snad bych se i pobavil. O dost lépe by se to dalo natočit s loutkovým divadlem. Ale má to i světlé stránky, docela mě zaujala hudba na začátku filmu. Normálně ujíždím na filmech podobného typu, ale tohle je bezkonkurečně to nejhorší sci-fi, které jsem kdy viděl. A výsledek? Za celý film jsem stihl upéct několik pekáčů cukroví.(12.12.2010)

• sniper18

Je to veľmi zlý film. Má slabý príbeh, ktorého základ síce nie je najhorší, ale to ostatné je. Celý film sa odohráva v nezaujímavých interiéroch a pritom sa má odohrávať v Alcatraze, ktorý ma zatiaľ vždy zaujal. Je tu neskutočne zlá kamera, vlastne najhoršia, akú som kedy videl. Mimozemšťan je asi tiež najtrápnejší záporák všetkých čias a to hlavne vzhľadom. Herci hrajú samozrejme hrozne, ale hlavne konajú úplne nelogicky. Efekty sú presne také ako zvyšok filmu, čo vidno hlavne na animovanej streľbe. Jediným kladom tohto filmu je Gary Daniels, ktorého som si po niekoľkých vydarených filmoch obľúbil, ale nechápem, čo robí v tejto katastrofe. Tento film je neskutočný brak, ale za Garyho Danielsa a úvodný prelet vesmírom dávam aspoň tú jednu *. Mnohí kritizujú Uweho Bolla, ale myslím si, že v porovnaní s týmto by si jeho filmy zaslúžili oscara. Objektívna kvalita filmu- 3%, film sa páči mne na 12%.(23.1.2008)

• Asia_Power

Gary Daniels má fakt pěknou postavu (za to ta jedna hvězda) a umí nakopat kdejakou tu prdel. Na světě mu už moc protivníků nezbejvá tak si to rozdá s tvorem kterej je totálně Mimo a Zemšťan k tomu. To vše v nádherném interiéru věznice Alcatraz, která má asi čtyři pokoje a jednu chodbu...až jsem žasla kam se jim kdysi všichni vězni vešli. Film je tak originální, že je propleten. Gary vyslýchá Dannie a ta mu odhaluje co se stalo než tam Ef Bí Áj dorazila. Což znamená, že jsem chvilku čuměla na kecání a chvilku na blízkou minulost o které se kecá (to je to vyprávění) a mezitím dumala co z toho je víc debilní. Po úžasném a maximálně šukujícím odhalení, na které jsem přišla během úvodních titulků, se strhne divoká blitka mezi Garym a EmZáKem. A pak přijde vyvrcholení celého filmu, ještě trapnější než to první a nakonec osvobozující titulky. V tu chvíli jsem štěstím vytekla, že mám tohle brutální filmové znásilnění za sebou.(23.11.2015)

• corpsy

Neskutočne vážne sa tváriaca srajda, kde sa herecký výkon pána Danielsa vyníma ako diamant v zberateľskom trezore nejakého pofidérneho obchodníka. Talenty všetkých ostatných zúčastnených sú...ako to napísať...uchádzajúce sa v Zetkovom oddelení tohoto žánru. Proste jedna bieda a hrôza zároveň. Ak toto stálo viac ako pár tisíc šupiek, prosím niekoho kto osobne pozná tvorcov, či by sa nedali preposlať bločky za rozpočet, aby som uveril.(5.2.2021)

Nemohl jsem se zbavit pocitu, že je to hodně nepovedený remake Vetřelec3...přesto si nepamatuju, kdy jsem se takhle nasmál u něčeho co se snaží být filmem. K tomu perfektně zvolený soundtrack celou tuhle komedii jen podtrhne. Nejlepší scéna s umisťováním ocelové tyče uprostřed bouřky a mnoho dalších kvalitních zářezů:D !SPOILER! Celou dobu jsem přemýšlel jestli ho nakonec nějak zničí, když měli jen výbušniny z brzdové kapaliny, kulky opatřené diamanty a skvělého boxera posazeného diamanty (roztrhané tričko a nějaké lepidlo) a zrovna moc to nefungovalo. To, že to udělají svářečkou by mě ani ve snu nenapadlo:D ihned poté geniální střih na zábradlí venku a strhující a opravdu nečekaný závěr! !SPOILER!(16.1.2011)