Mozartova Praha

Dokumentární / Krátkometrážní / Hudební

Československo, 1956, 23 min

Svatopluk Malý

Karel Höger

Na dokument se vcelku pěkně koukalo, Högerův hlas se příjemně poslouchal, stejně tak několik krátkých Mistrových ukázek, ale přestože nejsem zcela obeznámen se skutečností, při sledování mi přišlo, že se to s tou Mozartovou láskou k Praze a pražanům poněkud přehánělo. A ke konci se také začala hlásit o slovo paní Nuda. Proto pouze lepší průměr.(7.10.2013)

• ripo

Tento významný kulturně historický dokument režiséra A. F. Šulce působivě dokumentuje, jak velký vliv měl pražský hudební život na tvorbu Wolfganga Amadea Mozarta, který ve svém neklidném životě tu nacházel tvůrčí pohodu a přátelství svých ctitelů a obdivovatelů své hudby. Film byl po prvé promítnut na IX. mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech r. 1956 mimo soutěž i na četných mezinárodních festivalech (na př. v souboru kulturních filmů v Oberhausenu a v Padově v r. 1956). Filmový přehled 48/1957(19.11.2007)