Tajemství

Tajomstvo

A Secret

Drama / Válečný

Francie, 2007, 105 min

Příběh je hodně zajímavý a silný, jen ten způsob vyprávění - tj. skoky v čase podobné jako v EDITH PIAF - je malinko nešťastný a zhoršolval orientaci v ději. Nicméně i tak jsem si film docela užil a potěšil rovněž osobní účastí režisér Claude Miller, který si svůj film na festivalu uvedl a odměnou mu bylo vyprodané kino. // FFF 2007(25.11.2007)

• dennuska

Rozpaky z velmi slabého scénáře nespraví ani sebelepší kamera. Zvlášť když je tím jediným, co se dá ohodnotit jednoznačně kladně. Herecké výkony jsou nanejvýš průměrné, hudba není špatná, ale opět nikterak výjimečná. Divák je od začátku připravován na závěrečné šokující odhalení, veškeré dění v první polovině je naprosto prázdné a natahované, a když už konečně přijde slibovaná pointa, tak se jen ptám: To už je vážně ono?!(16.9.2013)

Cecilka je nádherná, nádherná. Ono to ani tak není o válce, o židovské otázce, o holokaustu - jako spíš o otci, který se nedokáže vyrovnat s tím, že synátor nemá atributy, kterých si tatík cení nejvíce. V každé rodině je nějaký kostlivec ve skříni a v každé rodině je téma, o kterém se "nemluví", ale o to víc je palčivější.(8.5.2013)

Velmi povedená záležitost. Sága židovské rodiny z Paříže od r. 1936 do 1985. Chvílemi složité, střídání časových rovin. Hudba-Zbigniew Preisner se nezapřel ve svém původu, přizval i legendárního Josefa Skrzeka z SBB. Kameraman se vyřádil. "Ztrátu své rodiny přežil, ztrátu psa nikoliv". O ději těžko něco napsat, musí se vidět.(2.7.2011)

Tady se povedlo úplně všechno. Překrásný film, který zdobí v první řadě naprosto hvězdné obsazení. Všem ženským i mužským hercům role výborně sedly. I ten Mathieu Amalric, jenž je nejspíš v celém ansámblu hvězdou nejzářivější, je ve své malinké roli nezapomenutelný. Silný příběh, který je vyprávěn velmi složitě a vyžaduje divákovu pozornost od začátku do konce, postupné odkrývání onoho tajemství divákovi přináší úžasný filmový zážitek. Melancholická hudba, která probouzí všechny citlivé struny, působivá kamera a krásné kostýmy dotvářejí výjimečný celek. Francouzi opět zabodovali a naservírovali nám exkluzivní film.(21.9.2013)