Melanie touží po nezávislosti, ale obhlídku vysokých škol, kterou chce podniknout s kamarádkami, jí překazí úzkostlivý otec. Cesta v doprovodu policisty rozhodně není to, co si dívky vysnily. V hlavních rolích americké komedie Martin Lawrence a Raven-Symoné.  Studentka Melanie končí střední školu a doufá, že konečně udělá první krok k nezávislosti. Naplánuje totiž „dívčí jízdu“ s nejlepšími kamarádkami a chtějí spolu navštívit potenciální vysoké školy, kam by se mohly přihlásit. Jenže to by nesměla mít přespříliš úzkostlivého otce, který je policejní inspektor a rozhodně nehodlá nechat jet dceru s kamarádkami samotné. Vyrazí s nimi jako doprovod a vysněný výlet se tudíž změní v dobrodružství plné smůly, nehod a zmatků. Americkou komedii natočil Roger Kumble s Martinem Lawrencem a Raven-Symoné v rolích otce a dcery. (oficiální text distributora)

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $45,610,425Tržby Celosvetovo $51,520,078Tržby za predaj DVD v USA $18,601,323 //počet predaných kusov 1,011,887 ()

Dever

Soundtrack Ed Shearmur: 1. Shut Up and Drive 2. Lovely 3. Alphabet SongTurning On 4. Dawn Hymn 5. ABC 6. Double Dutch Bus 7. Double Dutch Bu 8. National Emblem 9. Why Can't We Be Friends 10. Friends Don't Let Friends Dial Drunk ()

freddy

Tohle je velice příjemná a hlavně vtipná komedie na témata otcovské ochranitelské lásky a výběru vysoké školy. A je to naprosto úžasně zkombinováno dohromady, takže divák jako já, který má v oblibě rodinné komedie a road movie, se stoprocentně bude královsky bavit. A považuji za důležité zdůraznit, že jsem se nebavil jen v určitých chvílích, ale já se bavil téměř po celou dobu filmu, a to je pro mě znamení, že tahle komedie rozhodně není špatná. Zkrátka téma starostlivého otce, jemuž jeho holčička vyrostla v pubertální slečnu a on se za každou cenu snaží, aby studovala na univerzitě nejblíže domovu, je prostě téma velmi záživné, a pokud se k tomu přidá pár dobrých fórků a navíc se z filmu stane road movie, tak to prostě a jednoduše nemá chybu. Já zkrátka dobrou komedii a vtipný humor umím ocenit a zde Martin Lawrence skutečně prokazuje své nesporné komediální kvality. Prasátko jako domácí mazlíček je pak už spíše jen jakousi pomyslnou třešničkou na dortu (obzvláště když takové prasátko povečeří kávu z koše, kterou tam předtím vyhodil starostlivý tatínek, jelikož "jeho holčička je na kávu ještě příliš mladá"). Vtipných scén je zde opravdu mnoho a já se královsky bavil, proto neváhám sáhnout k vyššímu hodnocení a udělit zasloužené čtyři hvězdy. ()

Pepinec

Film, kde se hodinu a půl ječí, může bejt dobrý porno, pokud v něm teda je sex. Tady ale nepadla ani pusa, takže jde v podstatě jenom o to, že slovu pitomost vzniklo nový synonymum. ()

ed_wood odpad!

Kdesi som počul hlášku, že keď Martin Lawrence nehrá s Willom Smithom, tak je to sračka. Žiaľbohu je to pravda. ()

Smok

Martin Lawrence ako otec manipulátor odmietajúci sa zmieriť s dcérinym osamostatnením. Povinnosť pre otcov dospievajúcich dcér. ()

ARI50

Další starostlivý otec a jeho až moc přehnané ale zábavné starostlivosti a tak musí začít jízda mezi dcerou a otcem povedené. ()

Bauer

College Road Trip! Vidím tam dvě slova ROAD TRIP, tak si myslím, že by mohlo jít o nějaké pokračování vydařené komedie z roku 2000. Ale vůbec o nic takového nejde. Místo toho se jedná o trapárnu s mým oblíbencem Martinem Lawrencem, jehož herecká kariéra jde poslední dobou pěkně do háje. Samozřejmně měl pár dost dobrých filmů (například Mizerové 1 a 2 a pár dalších) a pak hraje v takových hovadinách jako je toto a nebo třeba Černý rytíř. Mám ho rád. Je to sympaťák, docela umí i hrát, ale vybírá si špatné filmy. Tato (ne)komedie je vážně ubohá. Nenašel jsem snad ani jednu scénu, nebo hlášku, které bych se mohl zasmát a nebo alespoň, když už nic jiného, jen lehce se pousmát. Nic!!! Filmy s označením Road Movie jsme viděli už několikrát. Některé se vydaří, některé jsou průměrné a některé jsou příšerné. Tento je snad i příšerný a navíc rádoby vtipný, což je nejhorší kombinace, co může být. Scénář filmu je debilní a na konci filmu jsem se sám sebe ptal: " Proč pro Boha živýho neletěli " ! Pak by tento film třeba nemusel vůbec vzniknout a já bych nebyl zhnusen. Menší upozornění!!! Jestli máte někdo hodně citlivé uši, tak se u tohoto filmu zblázníte, protože něco takto uřvaného jsem opravdu ještě neviděl a neslyšel. Hlavně věta " I know " mi lezla strašně na nervy. 1* a to pouze za mého oblíbence Lawrence!!! ()

Kryton

Lawrence neskutečně nevtipně přehrávající v komedii , která není vtipná ,ale hloupá beze špetky překvapění. Co také čekat od disneyovské produkce. Nedokázal jsem to dokoukat. To i agent v sukni je lepší a to je opravdu děs. Hvězda za to prasátko , které jako jediné bylo vtipné a skutečně hrálo. ()

Paxxx.cz

Tenhle film si hází klacky pod nohy už svým názvem. Hodně lidí čeká, že jde o pokračování komedie ROAD TRIP z roku 2000. Bohužel omyl... Vyklubala se z toho nakonec slabší komedie, která na jedno shlédnutí nezabije, ale nic víc... ()

blackrain

Trošku šílené a uječené, ale já jsem ječela taky, smíchy, zvlášť při scéně s parašutisty. Písničku od Elo Don´t Bring Me Down jsem tady slyšela úplně prvně ve filmu. Až příště udivím někoho vyskakovat z letadla, tak si na ni vzpomenu. Hodně jsem se bavila. ()

Kopik

Zkrátím to. Nebýt tam Martin Lawrence, který je jeden z mých mnoha oblíbenců, tak tahle ,,komedie" dostala méně. Jo a Raven je pro mě hrozně nesympatická herečka. ()

GILLWANDER

Blbosť, blbosť, blbosť. Černošská uletená hovadina z vlažným humorom s trápnym dejom a s tak úbohými hereckými prejavmi až to bolí. Aspoň, že to trvalo len chvíľku. Dve hodiny by ma určite zabili. 20% ()

Martin741

Akasi prechytrala tlchuba raz vyhlasila, ze ked nehra Martin Lawrence /Agent v Sukni 1 a 2/ s Vilom Kovacom, tak je to sracka. Nesuhlasim. Lawrence je v roli otca, a ide o typicky cernossku komediu. Najlepsimi Lawrencovymi filmami asi bude Agent v Sukni a Bad Boys, tuto sliapol dost vedla : 30 % ()

Streeper

Hvězdička za námět, kde se probírá vztah mezi otcem a dcerou, takové typy filmů mám ráda, ale jinak je to děs. Po celou dobu se tam jen křičí, otec se chová jako despotický magor, který chce mít svojí dceru pod kontrolou, ta mu právě kvůli takovému chování nevěří. Naštěstí to má jen 80 minut, ale i tak to pro mě bylo peklo. ()

necisty

Já vím, už to s těma pohádkami pro malé děti přeháním:), popravdě jsem nejdřív podle názvu čekal něco se Stiflerem, ale hned na začátku mě logo Walta Disneye ujistilo, že tomu tak nebude. Jenže já se od začátku zhruba do ¾ filmu náramně bavil, smál jsem se až jsem pomalu padal ze židle, OMFG ti dva magoři jak zpívali GOOD BYE, to byl konec:D. Poslední ¼ filmu je až nemožně typická pro tenhle žánr, ke konci to opravdu nebaví. Jako pohádka na dobrou noc nebo na společné chvilky s rodinou je to dobrá volba. Například pro extrémní milovníky scifi, nabušené zápletky, profesionální herce nebo i Lawrence doporučuji obejít velkým krokem! ()

otík

Martin Lawrence ve velmi solidní roli milujícího a starostlivého taťky, který doprovází svou dospívající dceru na cestě do Washingtonu na Georgetown. Místy vtipná, místy roztomilá komedie. Musí se nechat, že tento film se Lawrencovi povedl a i když je to kýč až za hrob, přinese jen radost a dobrý pocit. Hudba: Edward Shearmur ()

nemorino

Výborná zábava, ktorú ako vždy väčšina podhodnocuje. Ja viem, že je to typická americká "Disney" komédia ale svoj žánrový účel spĺňa dokonale. ()