poster

Tajemství rodu Locků

 • USA

  Beneath

 • Slovensko

  Smrtiace podzemie

Horor / Thriller

USA, 2007, 82 min

 • peter12
  ****

  Začiatok začal spomienkami na sestru a nehodu ktorá jednej mladej dievčine zmenila život.Potom vidime tu samu,ale už mladu ženu,ktorá strávila pár rokov v psychiatrickej liečebni a tažko sa dostávala do bežneho života.Po rokoch sa vracia na miesta kde to všetko začalo.Začala mat preludy a vizie a mala pochybnosti či je vyliečená,alebo sa v tom dome niečo temne skryva.Aj po rokoch má zly povict,že jej sestra nebola mrtva,ale bola len v komea tak začne potom pátrat. Vobec som nevedel čo je naozaj a čo prelud,lebo veli chytro a mudro sa zlučovali pritomnost s fikciou a preto som bol vždy v napati,že to čo sa práve deje je naozaj alebo nie je. Aj flash backy ktore mala hlavna hrdinka boli na vysokej urovni a dávali aj zmysel.Je tu paradne vyvážený pomer strachu a tajomna,ktorým slušne sekunduje dusna atmosfera s mrazivými zvukmi ktore dotváraju tomuto filmu strašidelnost.A ked k tomu prirátam sympaticku hlavne hrdinku tak z toho všetkeho musi vzist docela dobrý film,ktorý aj vzišiel.Pribeh bol predvidatelný a dost opozeraný ale bol dobre spracovaný a nenudil. A to v záplave vela takýchto podobných filmov poteši. A lakačky ma niekedy vážne dostali.(20.7.2014)

 • n0ty
  **

  Většina poznatků k filmu tu již byla řečena... Průměrné herecké výkony, občas nesmyslný scénář a nízký rozpočet je cítit již od začátku, ale na druhou stranu člověk sedí a čeká, co se stane a horor má celkem stoupavou tendenci a občas mi i mráz po zádech projel, i když jentak z lehka... :-) Jen bych chtěl dodat k obsahu, že Christy se vrací do rod. města, ale neodešla po smrti matky, ale sestry... (jen pro úplnost)(9.8.2009)

 • honajz
  ***

  Některé věci jsou hodně dobré - hudba, prostředí, hory, barevné tónování, chodby v domech. Jiné zmatečné - proč ty děsivé střihy, proč má ta holka každou chvíli na sobě jiné oblečení a jinak udělané vlasy? A pak ty, co mne vyloženě štvaly - rádoby lekačky sestávající z náhlých a nečekaných střihů nějakých ječících osob nebo házení prostěradla na někoho. To už je časem tak otravné, až to bolí. Dobrá je linie jejích kreseb a reality. V průběhu příběhu se vnucují hnedle dvě vysvětlení (sestru někdo násilně zabil, nebo sama tahle holka trpí halucinacemi a sama je tím temnem). Když však přijmu závěrečné vysvětlení, vynoří se najednou tolik otázek, až mi zpětně ten film vlastně nedává smysl. (Třeba proč čekala šest let? A proč oni celou tu dobu nic nedělali? Proč ji pořádně nezabezpečili? Kde vzala takovou sílu, aby vyrvala poklop? Atd.)(24.7.2013)

 • Shit
  ***

  No teda nejdřív to vypadalo, že si na tomhle filmu pěkně smlsnu a naložim mu pořádnej balík posměšnejch urážek na cestu zpátky do řiti odkud vylez, ale ono se to po první hodně slaboučký a antihororvý půlce celkem vydatně zlepší, ba co víc ke konci to je dokonce i napínavý a já musim říct, že to nakonec nebylo vůbec tak úděsný, jak to zprvu vypadalo a závěr mě vcelku potěšil. Horší 3*(17.8.2009)

 • habertek
  **

  Už ke konci filmu jsem si říkal, že i když postavy jednají nelogicky a celé je to jakési čudné dám 3*. Ale ten konec?!?!? Hlavní postava zjistí, že její sestra byla vězněná jak dlouho v podzemí a že žije, ale? Ani to s ní nehne...Pak před jejíma očima zemře rukou vlastní dcery a? Zase to s ní ani nehne....nelogická blbost! 40%(28.8.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace