Tajemství rodu Locků

Beneath

Smrtiace podzemie

Horor / Thriller

USA, 2007, 82 min

Začiatok začal spomienkami na sestru a nehodu ktorá jednej mladej dievčine zmenila život.Potom vidime tu samu,ale už mladu ženu,ktorá strávila pár rokov v psychiatrickej liečebni a tažko sa dostávala do bežneho života.Po rokoch sa vracia na miesta kde to všetko začalo.Začala mat preludy a vizie a mala pochybnosti či je vyliečená,alebo sa v tom dome niečo temne skryva.Aj po rokoch má zly povict,že jej sestra nebola mrtva,ale bola len v komea tak začne potom pátrat. Vobec som nevedel čo je naozaj a čo prelud,lebo veli chytro a mudro sa zlučovali pritomnost s fikciou a preto som bol vždy v napati,že to čo sa práve deje je naozaj alebo nie je. Aj flash backy ktore mala hlavna hrdinka boli na vysokej urovni a dávali aj zmysel.Je tu paradne vyvážený pomer strachu a tajomna,ktorým slušne sekunduje dusna atmosfera s mrazivými zvukmi ktore dotváraju tomuto filmu strašidelnost.A ked k tomu prirátam sympaticku hlavne hrdinku tak z toho všetkeho musi vzist docela dobrý film,ktorý aj vzišiel.Pribeh bol predvidatelný a dost opozeraný ale bol dobre spracovaný a nenudil. A to v záplave vela takýchto podobných filmov poteši. A lakačky ma niekedy vážne dostali.(20.7.2014)

• n0ty

Většina poznatků k filmu tu již byla řečena... Průměrné herecké výkony, občas nesmyslný scénář a nízký rozpočet je cítit již od začátku, ale na druhou stranu člověk sedí a čeká, co se stane a horor má celkem stoupavou tendenci a občas mi i mráz po zádech projel, i když jentak z lehka... :-) Jen bych chtěl dodat k obsahu, že Christy se vrací do rod. města, ale neodešla po smrti matky, ale sestry... (jen pro úplnost)(9.8.2009)

Některé věci jsou hodně dobré - hudba, prostředí, hory, barevné tónování, chodby v domech. Jiné zmatečné - proč ty děsivé střihy, proč má ta holka každou chvíli na sobě jiné oblečení a jinak udělané vlasy? A pak ty, co mne vyloženě štvaly - rádoby lekačky sestávající z náhlých a nečekaných střihů nějakých ječících osob nebo házení prostěradla na někoho. To už je časem tak otravné, až to bolí. Dobrá je linie jejích kreseb a reality. V průběhu příběhu se vnucují hnedle dvě vysvětlení (sestru někdo násilně zabil, nebo sama tahle holka trpí halucinacemi a sama je tím temnem). Když však přijmu závěrečné vysvětlení, vynoří se najednou tolik otázek, až mi zpětně ten film vlastně nedává smysl. (Třeba proč čekala šest let? A proč oni celou tu dobu nic nedělali? Proč ji pořádně nezabezpečili? Kde vzala takovou sílu, aby vyrvala poklop? Atd.)(24.7.2013)

No teda nejdřív to vypadalo, že si na tomhle filmu pěkně smlsnu a naložim mu pořádnej balík posměšnejch urážek na cestu zpátky do řiti odkud vylez, ale ono se to po první hodně slaboučký a antihororvý půlce celkem vydatně zlepší, ba co víc ke konci to je dokonce i napínavý a já musim říct, že to nakonec nebylo vůbec tak úděsný, jak to zprvu vypadalo a závěr mě vcelku potěšil. Horší 3*(17.8.2009)

• habertek

Už ke konci filmu jsem si říkal, že i když postavy jednají nelogicky a celé je to jakési čudné dám 3*. Ale ten konec?!?!? Hlavní postava zjistí, že její sestra byla vězněná jak dlouho v podzemí a že žije, ale? Ani to s ní nehne...Pak před jejíma očima zemře rukou vlastní dcery a? Zase to s ní ani nehne....nelogická blbost! 40%(28.8.2011)