Krvežíznivé opice

Charles Salmon

Scénografie:

Jon Bunker
  • Oktavianus

Když přijdete pozdě večer domů z práce, protože uzávěrka časopisu, ve kterým pracujete, se opět protáhla, nestojíte o nic jinýho, než si pustit nějakej výplach mozku, u čeho zaručeně nemusíte myslet. A v televizi dávají něco, co se jmenuje Krvežíznivé opice a má to na čsfd celých 11 %! Není co řešit. A čeho se dočkáte? Definitivně zešíleného Salieriho, kterýmu patrně došly peníze na složenky, a kočičky Laury Aikmanové (ta blondýnka, co zařve jako první), co je více než nápadně podobná slečně, s kterou jste se před pár lety významně přátelili. No paráda, začátek je slibnej. Následuje naprosto bezchybných 40 minut, kdy jsem se řezal smíchy snad při každé scéně, každém dialogu a každém logickém kotrmelci, až jsem dokonce zvažoval, že do té doby neviditelným primátům sledujícím okolí ve stylu Predátora napálím z fleku pět hvězd. Chyba lávky. I neúmyslná sranda se přejí (v tomto filmu doslova) a pak si jen přejete, aby všechny ty stupidní uječené kravky a přemoudřelí mladí Indiana Jonesové skončili na jídelníčku digitálních primátů. Fakt, že jsem alespoň v tomto ohledu nebyl zklamán, silně podepřel mou hvězdu v záplavě zdejších odpadů. Zapamatuju si ale především tu nejdůležitější scénu: opové se smyslem pro humor čůrají na stany hrdinů, zatímco oni to považujou za déšť. Ano, až takhle bizarní to bylo.(13.4.2013)

• Prochy38

Uff, tak to byla celkem síla. Prvních 10 minut to nevypadalo tak zle, ale postupně to tak prudce klesalo, že už ani... no nemám slov. * snad asi za hezkou P. Karnchandu. Ale jinak to stálo za nic. Co se ve filmu děje pozná malé dítě. Konec je předvídatelný od půlky. Dnes je moderní, aby nikdo nepřežil, takže i to nikoho nepřekvapí. Tolik fajn motivů doslova zašlapáno v zemi. Fakt slabota. A ten konec? To tam raději neměli dávat, tím to utopili totálně!! Opravdu inteligence některých "tvůrců" je místy na pováženou.(2.3.2011)

• t_gon

Co říci o filmu, jež utočí z video pozice (a že útoky rostou závratným tempem), má takhle krásně výstižný název a častují ho odpadem? Inu je to jednoduché – je to humus nejhrubšího zrna, který ani jeho původ nezachrání od absolutního dna. Čekat na jakékoli jatka či vydařené gore scénky, které s lehkostí lze v podobných „trashech“ vystopovat, by bylo jako čekat na Santu za oknem. Místo toho se partička mladých výletníků a jednoho párů „lovců“ motají v lese velikosti malého fotbalového hřiště a pod nájezdy „žlutého filtru“ natahují bačkory kompletně mimo scénu. Kdo by ale aspoň ke konci čekal že uvidí ony zabijácké a pořádně na*rané lidoopy (závěrečných 10 sekund směšných CGI to opravdu není), nechť si pustí postarší Kongo, nebo zajde do ZOO – úspěch garantuje 6 z 5 zvěrolékařů!(11.12.2007)

• Korbitch

Čebrenej filtr na kameru a jedém. Neskutečná prapříšernost, ve které mě dohnal k tomuto komentu filmový moment, kdy utíkají na konci filmu před opicemi a běhají si tam v klídku po vyšlapaných cestičkách, přitom se mají nacházet v nedotčené divočině. Asi tam opičky běžně pořádaly pěší tůry. Digitální efekty byly taky moc fajn nó. Thajci by se měli zaměřit na výrobu harddisků a vysrat se na točení "filmů".(7.4.2012)

• tron

„Kedy to zviera vyhynulo?“ – „Nevyhynulo.“ Asi hodinu som uvažoval, že dám až 20%, lebo som sa dobre vyspal a vonku bolo príjemné sychravé počasie. Potom ma to ale prestalo baviť: niektoré filmy sa nedajú ani dopozerať. Že sú postavy nulové, detto vzťahy medzi nimi, dialógy a monológy, to je jedna vec. Že výprava, až na drobné detaily, nemá úroveň, je druhá vec (v Amazonke som nikdy nebol, ale naozaj nie som presvedčený o tom, že to v nej vyzerá takto). Že logika neexistuje, je tretia vec (k návnade prihodíte zapálenú svetlicu, pričom viete, že korisť, ktorú chcete prilákať, sa bojí ohňa? KDE to má logiku?). Tým však peklo len začína: umelohmotné herecké výkony nesympatických mladých ľudí (kebyže aspoň stepujú v negližé...), mínusová práca s napätím, zlé nápady (močenie na stany) a vôbec, nebudem sem ani ďalej vypisovať všetky mínusy. VRAŽEDNÝ PRIMÁT (ktorému sa nepochopiteľne upísal oscarový F. Murray Abraham) mi vzal hodinu a pol zo života. Mám rád horory a prvá ANAKONDA sa mi veľmi páči, toto je ale malér amatérskeho zrna, kde samotného „vražedného primáta“ 99% filmového času nevidíte (!). Chabé KONGO bolo oproti tomuto tu hotové veľdielo.(28.5.2011)