Krvežíznivé opice

Horor / Thriller / Sci-Fi
Thajsko, 2007, 90 min

Věhlasný, ale šílený profesor Hamilton vede skupinku amerických studentů do africké džungle. Cílem výpravy je odchyt nového druhu primátů, který by mohl být chybějícím článkem v evolučním řetězci, pojítkem mezi lidmi a opicemi. Odchyt obrovitého samce se však nezdaří a všichni kromě Hamiltona a jeho asistenta zemřou. Do džungle přijíždí další vědecká skupina. Podaří se jim gorilu odchytit, nebo to bude zase naopak? (oficiální text distributora)

Asia_Power

A já byla jednou mile překvapená, že se na to dá koukat aniž by si člověk chtěl rozpárat břicho nebo alespoň rozříznout žíly na rukou. Je ale fuckt, že z drtivé většiny za to může můj orientální půvab...teda původ. Ale půvabná jsem taky. Zpět k vysvětlení - Kdo je náma rákoskama z Vietnamu fascinován, ten možná ví, že u nás máme legendární legendu o ďábelském stvoření Šan Tu. Šan Tu je (kdyby jste nevěděli, víte?) gigantopiték, kterej je brán jako vyhynulej živočich. Jednalo se o cécéá 3,5 vysokýho lidoopa , kterej byl sadistická svině. Svoje oběti rád mučí, láme jim ručičky, nožičky a nakonec jim sebere šišku. Proto se mu říká Ďábelský lovec hlav a anoooo inspiroval amíky k natočení snímku Predátor. No a tenhle film mi připomněl když jsem jako malinkatá rákoska žila ve vesničce nestřediskový (prdel hned u džungle) a dědeček mi o něm před spaním vyprávěl, až jsem se bála jít i na hajzl. Takže čistě díky mému dětskému strachu mi tenhle snímek sednul, žoviálně jsem mávla ručkou nad všema píčovinama co tam jsou a prostě si to s opičákem užila (filmově) . Pro vás ostatní co nejste půvabná vietnamka, které dědeček vyprávěl bu bu historky mám radu - Vyhněte se tomu obloukem. ()

J*A*S*M odpad!

Au, tohleto bolelo. Několik tupých studentů, jeden vědec a drsná Asiatka běhají hodinu a půl pralesem, přičemž je jejich počet nezajímavě snižován pomocí srandovních digitálních lidoopů. Kdo neviděl zdejší hejno much, o hodně přišel. Kdyby to tvůrci mysleli jako komedii, dal bych jednu hvězdičku za scénu, kdy ty opice našim stanujícím hrdinům močí na stany a oni si myslí, že prší (to sem fakt už nevěřil :D). Jinak jasnej odpad! ()

tron odpad!

„Kedy to zviera vyhynulo?“ – „Nevyhynulo.“ Asi hodinu som uvažoval, že dám až 20%, lebo som sa dobre vyspal a vonku bolo príjemné sychravé počasie. Potom ma to ale prestalo baviť: niektoré filmy sa nedajú ani dopozerať. Že sú postavy nulové, detto vzťahy medzi nimi, dialógy a monológy, to je jedna vec. Že výprava, až na drobné detaily, nemá úroveň, je druhá vec (v Amazonke som nikdy nebol, ale naozaj nie som presvedčený o tom, že to v nej vyzerá takto). Že logika neexistuje, je tretia vec (k návnade prihodíte zapálenú svetlicu, pričom viete, že korisť, ktorú chcete prilákať, sa bojí ohňa? KDE to má logiku?). Tým však peklo len začína: umelohmotné herecké výkony nesympatických mladých ľudí (kebyže aspoň stepujú v negližé...), mínusová práca s napätím, zlé nápady (močenie na stany) a vôbec, nebudem sem ani ďalej vypisovať všetky mínusy. VRAŽEDNÝ PRIMÁT (ktorému sa nepochopiteľne upísal oscarový F. Murray Abraham) mi vzal hodinu a pol zo života. Mám rád horory a prvá ANAKONDA sa mi veľmi páči, toto je ale malér amatérskeho zrna, kde samotného „vražedného primáta“ 99% filmového času nevidíte (!). Chabé KONGO bolo oproti tomuto tu hotové veľdielo. ()

MM_Ramone

Keď som zbadal v televíznom programe titul s názvom "Krvežíznivé opice", tak som si pomyslel, že sa bude jednať o objektívne natočený dokumentárny film o mladých subsaharských islamských okupantoch, ktorí sa v tisícových tlupách hrnú do Európy. Ale moje očakávania sa ukázali ako značne naivné. Titul "Bloody Monkey" nie je o neprispôsobivých agresívnych migrantoch. Je to len nízkorozpočtový horrorový snímok o zabijáckej gorile, ktorý v roku 2007 natočil starý babrák Robert Young. * ()

castor

Tak ty opice byly natolik žíznivé, že jsme si toho ani nestačili všimnout. Z téhle látky nedýchá absolutně nic, snad jen udýchaný F. Murray „mám tohle zapotřebí?“ Abraham, který sleduje mimo jiné jeden divácky neomluvitelný prohřešek, a to, že vraždícího primáta prakticky vůbec nevidíme. Vyprázdněná story o postupném zužování okruhu nezajímavých studentů a opicích s plnými močovými měchýři. ()

• Filmovou lokací, kde se natáčelo, se stala thajská provincie Krabi. (SOLOM.)