Krvežíznivé opice

Charles Salmon

Scénografie:

Jon Bunker
  • t_gon

Co říci o filmu, jež utočí z video pozice (a že útoky rostou závratným tempem), má takhle krásně výstižný název a častují ho odpadem? Inu je to jednoduché – je to humus nejhrubšího zrna, který ani jeho původ nezachrání od absolutního dna. Čekat na jakékoli jatka či vydařené gore scénky, které s lehkostí lze v podobných „trashech“ vystopovat, by bylo jako čekat na Santu za oknem. Místo toho se partička mladých výletníků a jednoho párů „lovců“ motají v lese velikosti malého fotbalového hřiště a pod nájezdy „žlutého filtru“ natahují bačkory kompletně mimo scénu. Kdo by ale aspoň ke konci čekal že uvidí ony zabijácké a pořádně na*rané lidoopy (závěrečných 10 sekund směšných CGI to opravdu není), nechť si pustí postarší Kongo, nebo zajde do ZOO – úspěch garantuje 6 z 5 zvěrolékařů!(11.12.2007)

• Oktavianus

Když přijdete pozdě večer domů z práce, protože uzávěrka časopisu, ve kterým pracujete, se opět protáhla, nestojíte o nic jinýho, než si pustit nějakej výplach mozku, u čeho zaručeně nemusíte myslet. A v televizi dávají něco, co se jmenuje Krvežíznivé opice a má to na čsfd celých 11 %! Není co řešit. A čeho se dočkáte? Definitivně zešíleného Salieriho, kterýmu patrně došly peníze na složenky, a kočičky Laury Aikmanové (ta blondýnka, co zařve jako první), co je více než nápadně podobná slečně, s kterou jste se před pár lety významně přátelili. No paráda, začátek je slibnej. Následuje naprosto bezchybných 40 minut, kdy jsem se řezal smíchy snad při každé scéně, každém dialogu a každém logickém kotrmelci, až jsem dokonce zvažoval, že do té doby neviditelným primátům sledujícím okolí ve stylu Predátora napálím z fleku pět hvězd. Chyba lávky. I neúmyslná sranda se přejí (v tomto filmu doslova) a pak si jen přejete, aby všechny ty stupidní uječené kravky a přemoudřelí mladí Indiana Jonesové skončili na jídelníčku digitálních primátů. Fakt, že jsem alespoň v tomto ohledu nebyl zklamán, silně podepřel mou hvězdu v záplavě zdejších odpadů. Zapamatuju si ale především tu nejdůležitější scénu: opové se smyslem pro humor čůrají na stany hrdinů, zatímco oni to považujou za déšť. Ano, až takhle bizarní to bylo.(13.4.2013)

• tron

„Kedy to zviera vyhynulo?“ – „Nevyhynulo.“ Asi hodinu som uvažoval, že dám až 20%, lebo som sa dobre vyspal a vonku bolo príjemné sychravé počasie. Potom ma to ale prestalo baviť: niektoré filmy sa nedajú ani dopozerať. Že sú postavy nulové, detto vzťahy medzi nimi, dialógy a monológy, to je jedna vec. Že výprava, až na drobné detaily, nemá úroveň, je druhá vec (v Amazonke som nikdy nebol, ale naozaj nie som presvedčený o tom, že to v nej vyzerá takto). Že logika neexistuje, je tretia vec (k návnade prihodíte zapálenú svetlicu, pričom viete, že korisť, ktorú chcete prilákať, sa bojí ohňa? KDE to má logiku?). Tým však peklo len začína: umelohmotné herecké výkony nesympatických mladých ľudí (kebyže aspoň stepujú v negližé...), mínusová práca s napätím, zlé nápady (močenie na stany) a vôbec, nebudem sem ani ďalej vypisovať všetky mínusy. VRAŽEDNÝ PRIMÁT (ktorému sa nepochopiteľne upísal oscarový F. Murray Abraham) mi vzal hodinu a pol zo života. Mám rád horory a prvá ANAKONDA sa mi veľmi páči, toto je ale malér amatérskeho zrna, kde samotného „vražedného primáta“ 99% filmového času nevidíte (!). Chabé KONGO bolo oproti tomuto tu hotové veľdielo.(28.5.2011)

• corpsy

Keď sa tak zadívam na záverečné minúty filmu, v ktorých nám tých opičiakov konečne ukážu, už viem prečo nám ich dovtedy filmári tajili. No jednoducho lebo CGI je sprasené veľkolepo. V takom prípade by mala dostať príležitosť klasická ručná práca a make-up efekty. Nejde o nudný snímok, len je zúfalo spracovaný a charaktery sú tu navrhnuté podľa všeobecne dostupného zoznamu a nejde o nič nové. Snáď sa dala vyšperkovať viac aspoň tá gore zložka, ktorá je tu na minimálnej ploche.(3.5.2016)

,,TAK JA PÔJDEM PRVÝ A POVIEM TO: O ČOM TO DO PEKLA BOLO?" __ Mňa náhodou tento film prekvapil. Od 9% som nič nečakal a vo výsledku som bol nakoniec dosť spokojný. Škoda, že film nebol nakrútený trocha inak, pretože disponoval rôznymi náznakmi nato, aby sa dal ako vystavať psychotriler, kde by bol strach práve z neznáma, ako sa tu primáty väčšinu času prezentovali. Opice by som odtiaľ úplne zrušil a celé by to fungovalo ako prvé diely ,,Lost". S nepríliš vídaným záverom som bol taktiež spokojný a keď sa to vezme, nijako inak všetko reálne skončiť nemohlo. A Salieri so zelenou šiltovkou je, ako sa zdá, do prípadného filmu o Fidelovi Castrovi jasná voľba. (5. komentár k filmu)(8.1.2010)