Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mladá dívka, která díky poruše auta odbočila do malého městečka, zjišťuje, že její příjezd byl předpovězen o století dříve uznávaným farářem. Součástí předpovědi je i to, že tato dívka má být součástí jeho strašného znovuzrození. (darek kartac)

Recenze (56)

kingik 

všechny recenze uživatele

Jaimie Alexander to měla vážně blbý, když zavítala do zapadákova jménem Hope. Než se stačila rozkoukat, byla na kříži, hned na to ji chtěl chlípný kněz otěhotnět a chudák holka s náboženskými fanatiky bojovala seč ji síly stačily. Když byla označena podle místních obyvatel za vyvolenou, tak pro znovuzrození kdysi ukřižovaného a upáleného fanatického kněze, si musela vytrpět své. Není mně jasné, jestli jsem viděl hororovou komedii nebo vážně míněný horor. Nekecám, ale nešlo to rozpoznat. Jedna komická scéna stíhala druhou, a už od okamžiku legračního obživnutí před sto lety zabitého kněze v podobě jakéhosi strašáka z pole se slaměnou hlavou, šlo smích jen stěží zadržet. To však nebylo všechno a režisér pokračoval v nastaveném trendu až do konce, kdy vrcholem byl útok digitálních vran symbolizující duše prokletých na vesničany. Pod titulky však nebyl podepsaný Hitchcock ani Seltzer s Friedbergem. Velké plus bych viděl v nepolevujícím tempu a urputné snaze navodit nějaké to napětí, které však bylo nejednou shozeno nějakou nechtěně legrační scénkou. O Jaimie Alexander v hlavní roli se dá směle prohlásit, že byla téměř nesympatická, kráska Hudson Leick se v roli reportérky moc ve filmu neohřála a Chloe Moretz hrála celkem soustředěně. Mužské party byly o něco zajímavější. Brian McNamara v roli šerifa byl solidně vyšinutý, největší hvězda filmu Nick Chinlund v roli fanatického kněze sice měl tendenci přehrávat, ale vzhledem k tomu, že ve filmu byl jen na začátku, tak toho víc nestihl a chlípný kněz Ethan Phillips byl taky solidní materiál. Kdyby tenhle horor rozeznal hranici mezi hororem a parodií na něj, určitě by vyzněl lépe. Takhle je to rozpačitých 60%. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Říkal jsem si, kukuřičné lány, oživlí strašáci, fanatičtí burani a pěkná holka – to by nemusela být špatná kombinace. Jenže kdybych v tu chvíli tušil, jak se mýlím, tak jsem si to asi ani nepouštěl. Asi nejvíc jsem byl potěšen účastí Hudson Leick (zahrála si svou životní roli Callisto ve Xeně), bohužel její životnost byla až příliš krátká. Hallowed Ground není vyloženě špatný, jenže divákovi nenabídne vůbec nic nového, místy dost nudí a navíc tím hnusným závěrem tvůrci posrali i to málo dobrého, co je tu během těch osmdesáti minut k vidění. Atmosféru tu budovali doslova násilím, jelikož napětí aby jeden pohledal. V některých situacích je sice cítit lehký závan, ale ten zmizí dřív, než strašákův prd. Snad kdyby se pokračovalo přesně v takovém duchu, jako při prvním setkání s oživlým strašákem (naháněčka v poli, následně kolem policejní stanice), ještě by to i ušlo, bohužel Benullo si usmyslel, že svůj scénář ještě víc okoření (však viděl dost filmů s podobným tématem, tak proč je všechny neokopírovat, nenamixovat a pak natočit nezapomenutelnou bombu), jenže to by musel být alespoň trochu dobrým režisérem… ()

Reklama

hladass 

všechny recenze uživatele

Nebudeme si nic nalhávat, Hallowed Ground je béčko jako stehno... Slibný nápad o fanatickém městečku, které čeká na předpovězený návrat stejně fanatického kněze je trestuhodně nevyužit, stejně jako postava strašáka... Takže nám zůstává jen pěkná hlavní hrdinka, silně nevýrazné herectví všech ostatních postav, včetně Chloë Grace Moretz, nulová atmosféra, jedno klišé za druhým a pár docela vtipných digitálních efektů (havrani)... Jednu projekci jsem přežil, ale druhá se již nikdy konat nebude... ()

LIVINGDEAD 

všechny recenze uživatele

Vesnice s pojebanou komunitou, to já prostě miluji. Film byl opravdu napínavý, má sestra párkrát během sledování filmu vykřikla. Strašák vypadal dost hrozivě.....@@ Obsah z DVD : Mladá dívka, která díky poruše na autě odbočila do malého městečka, odkrývá že její příjezd byl předpověden o století dříve. Předpověděl to uznávaný farář i to, že tato dívka je součástí jeho strašného znovuzrození....... ()

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Těšil jsem se na horor s vraždícím strašákem, dostal jsem tuctovou nudu o zfanatizovaném obyvatelstvu jednoho zapadlého vidlákova. Scarecrow tu dostal jen miminum prostoru a to hlavně v první polovině, kdy jsem pomalu začal čmuchat nějakou habaďuru. Ta se samozřejmě prokázala v plné debilitě a okoukanosti ve své druhé polovině, kde se začalo vršit jedno klišé za druhým, takže jsem se neubránil zívání a hlídání času, kdy to konečně skončí. Nakopávačka zadků Chloe Moretz byla překvapivě nevýrazná, ještě že alespoň maska nevyužitého strašáka měla glanc. ()

Galerie (10)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama