Komentáře uživatelů k TV seriálu (55)

Je rok 1930 a povedená dvojice zlodějíčků Miria a Isaac se právě chystá na další akci... Je rok 1932, gangsteři, a nejen oni, pátrají, kam zmizel jakýsi Dallas Genoard... Také je rok 1711 a na jisté lodi plující přes Atlantický oceán se schyluje k něčemu neskutečnému... Hlavně a především však je rok 1931 a transkontinentální express Flying Pussyfoot právě vyráží z Kalifornie do New Yorku. Cesta to bude dosud nevídaná, protože tolik vyšinutých i jinak zajímavých jedinců se hned tak pohromadě nevyskytne... Tempo a způsob vyprávění - Baccano v sobě nemá hluboké filozofování a do duší svých hrdinů nahlíží jen letmo. Na takové věci nemá totiž čas. Pouhých 13 dílů a mraky postav, z nichž téměř každá je zvyklá jednat a každá jedná po svém, lstivě i přímo, čestně i podle, promyšleně i impulzivně, důstojně i směšně... Tempo je vražedně rychlé a přece seriál pramálo klopýtá. Spíše poskakuje jako pobavený ďábel, tu je v roce 1930, hned zase o dva roky dále, aby se vrátil do vlaku v roce 1931 - a ani události v těchto rocích nejsou řazeny chronologicky. Způsob vyprávění je skutečně rafinovaný. Baccano rozhodí pár střípků z příběhu, pak ke každému střípku přilepí střípek další, tu se zase vrátí ke starému a nabídne jej z pohledu jiné postavy, to vše způsobem vzrušujícím a napínavým. Opravdový příběhový striptýz, který kalhotky odhodí až v úplném závěru, přesně jak to má být. Z formálního hlediska však vrchol seriálu IMHO přichází už v první polovině prvního dílu, ve které se pátrá po začátku příběhu a hlavním hrdinovi. a během níž dvě osoby stylizované do role vypravěče rozhodí střípky první, představí postavy a nadhodí mnoho záhad, po jejichž rozluštění bude divák po zbytek seriálu bažit. Seriál tak v sobě svým způsobem obsahuje vlastní trailer. Padnoucí hudba - Spád a napětí není jen dílem útržkovité formy vyprávění, ale i výborně zvoleného hudebního doprovodu, dobově laděného do 30. let. Baccano také má jeden z nejlepších openingů mezi anime seriály. A určitě opening nejužitečnější, jelikož nám představí většinu pro seriál důležitých postav a věřte, že v baccanovitém množství se to hodí. Žánr - Jak už zmínili Mandelbrot a Mantis, Baccano je žánrový mix a mezi žánry skáče stejně lehce jako časem. Jako by tenhle užásný bastard vznikl obcováním dvou těžko slučitelných postav, paní Makropulos a Al Caponeho. Výsledek je, pro nekoho možná překvapivě, velmi atraktivní. Verdikt - Po dlouhé době jsem nucen rozšířit svou TOP mezi anime seriály. Baccano sice není prosto chyb, např. v podobě ne vždy úspěšných pokusů o vtip, v určitých nejasnostech v příběhu (ale snad mi jen něco uniklo, něco co při druhém zhlédnutí chytnu), ale takhle dobře jsem se nebavil zatraceně dlouho, a to musím ocenit. ***** jak vyšitých. Bonusové díly - Tři bonusové díly 14-16 přinášejí vlastní nový příběh a také odhalí pár drobností o některých postavách. Není to už taková zábava jako díly předchozí, zápletka je velmi jednoduchá, ale na druhou stranu se člověk více nasměje, hlavně díky jednomu automechaniakálnímu gangsterovi.(22.6.2008)

Není to čistých 5*, neboť jsem se prvních pár dílů moc nechytala. Ale potom... páni, to byla jízda! :-) A stejně nejlepší byl Isaac a Miria - jak kradli muzeum... Člověk si zde musí trochu více všímat, musí opravdu koukat a vnímat. A páni, já byla napjatá až do konce, nerozčilovala jsem se nad sáhodlouhými proslovy, protože žádný nebyly, byla akce - legrace. A přitom to mělo příběh, přitom se to někam posouvalo, přitom to krásně běželo až do konce. Mám tak skvělou náladu because of it! :-) Asi díky všem těm střeleným, postřeleným, zastřeleným a vůbec sympatickým postavám, z nichž většina byli gentlemani nebo psychopati nebo obojí. Prostě úžasné. Prostě mišmaš. Prostě bordel. Prostě super! A nezapomeňte na OVU :-) EDIT. 12.4.2010: Jednou to zhlédnete a může to být "nečistých" 5*, ale zhlédnete to po druhé a je to plnokrevných 5*... :-D(21.7.2009)

Baccano je ze začátku celkem dost složité na pochopení, a to jen kvůli neustálému přeskakování děje z jednoho roku do druhého. Ono na začátku se toho ani moc zajímavého neděje... tedy až na pár nesmrtelných gangsterů. Druhá polovina je už ovšem něco úplně jiného. Jestli budete v první polovině uvažovat, zdali se podívat na další, tak posléze už budete hltat každou vteřinu.... proto ovšem nemůžu dát plné hodnocení. Co se postav týče, tak ty jsou, jak už je v anime většinou zvykem, velice výborně napsané a dabéři také odvedli svou práci na jedničku. Animace a kresba je na celkem dost vysoké úrovni, takže oko by rozhodně znechuceno být nemělo. Celkově vzato je tento kousek rozhodně věc nadprůměrná, ovšem první polovina se celkem táhne a může leckoho odradit.... mimochodem, má nejoblíbenější postava je rozhodně "Rail Tracer"!(29.7.2010)

Tohle se tak úplně nepovedlo. Problémem není příběh vyprávěný napřeskáčku v různých časových rovinách, ale příliš velké množství postav. A že některé z nich jsou velmi otravné (Izák, Mirie, Jakuzzi, Czes), tomu taky zrovna neprospívá. Naopak jsem litovala malého prostoru pro postavy, které mě zaujaly (Chane, Ennis, Firo).(31.8.2012)

Celý tenhle seriál byl jedním přesným tahem na mou branku. Vzhledem k tomu, že si opravdu libuji v nechronologicky vyprávěných příbězích, které do sebe postupně zapadají, a navíc ještě seriál slibuje zakomponování mysterie, fantasy, gangsterky a taky napětí, nic jiného než pětihvězdičkový zážitek jsem neočekával. Má očekávání byla do puntíku splněna. První díl byl sice pěkně zamotaný a řádně mě navnadil na sledování dalších dílů, ale od druhého dílu se začala příběhová vlákna pozvolna rozmotávat a já tak mohl přijít celému tomu příběhu nesmrtelných a jedné (větší) události na Flying Pussyfootu pomalu na kloub. A že to byla opravdu jízda! Perfektní ending i opening, který vám zpočátku pomůže zorientovat se v postavách a při každém dalším dílu vás bude nabádat k hádání jmen postav (heh, tak to fungovalo alespoň u mě), pěkná retro stylizace a nešetření krví a napětím. Největším zásahem jsou ale jednoznačně postavy a příběh. Ano, postav je sice mnoho, ale každá z nich je osobitá a věřím, že si alespoň takové tři postavy dokáže každý divák oblíbit. U mě jsou to rozhodně dvojka Isaac a Miria (od teď jedna z mých nejoblíbenějších filmových dvojic – o nich bych fakt dokázal básnit hodně dlouho) a sympaťák Firo. Sakra, ještě nikdy jsem si nepřál, aby mě někdo vykradl, ale pokud by to měli být Isaac a Miria, pak by mi to snad ani nevadilo (pokud by mi teda ukradli jenom dveře, že jo). Heh, ten samotný závěr seriálu v roce 2001 s nimi byl opravdu úsměvný. :) Co dodat na závěr? Snad jen: „Ajzakkůůůů!” – „Miriááááá!”(13.5.2012)

Za dvě velmi povedené postavy, Isaaca a Mirii, volím vyšší hodnocení, avšak ten samotný zmatek, který byl vytvořen neustálým přeskakováním mezi jednotlivými časovými liniemi a také množstvím nedostatečně rozlišených postav (člověk se s nimi trochu dokáže sblížit až v posledních dílech, což je hodně velké negativum), by si zasloužil hodnocení nižší. Nicméně jde o velmi zajímavý nápad, který by si zasloužil více prostoru...(26.1.2010)

Kdybych se v ději a v postavách zhruba do dvou třetin absolutně neztrácel, tak bych byl nepochybně mnohem spokojenější... tzn bych se asi dostal na hranici naprosté dokonalosti mezi "obyčejnými, nefilosofujícími" anime seriály vůbec. A také je škoda že ten úvodní způsob retrospektivního vyprávění zkrze dva novináře nevydržel déle, jejich počáteční mapování příběhu a zkoumání jak ho vlastně vyprávět (a tedy jaký příběh to vlastně má být) je velice chytré a zábavné. 8/10(6.12.2010)

Geniálně zkombinované dílo, které obsahuje zábavu, akci, napětí, tajemno i romantiku. Navíc když se k tomu přidají úžasné charaktery, skvělá atmosféra a opravdu zajímavé zpracování, které vyžaduje hodně pozornosti, aby divákovi neunikali jednotlivé souvislosti tak dostaneme zážitek veskrze dokonalý. Skoro vše už tady zaznělo od jiných uživatelů, tak jen potvrdím, že Isaac a Miria jsou opravdu geniální duo a že kromě nich jsem si velice oblíbil např. Fira, Ennis, Ladda a taky Vina alias Rail Tracera, ale i ostatní charaktery byly skvělé a i takový Jaccuzi, který mi lezl první cca tři díly lehce krkem časem ukázal co v něm je. Také musím říct, že to bylo dílo, kde jsem ani jednou nepřeskočil opening, nejen proto, že zde jsou pro lepší orientaci představeny skoro všechny postavy, ale hlavně proto, že se mi hudebně prostě líbil.(29.1.2015)

Moje prvé myšlienky po dvoch-troch dieloch pozerania Baccana! - veď toto je úplné psycho a všetci sú tu fakt dobre oblečení! Nesleduje sa to úplne jednoducho, ak nebudete dávať pozor, asi sa stratíte v časových líniách, ktoré sa neustále menia a vo väčšom množstve postáv, z ktorých má každá vlastný príbeh, ktorý sa postupne odtajňuje a prelína s inými postavami. Hneď v úvode ma potešil skvelý opening, je spravený výborne po hudobnej aj obrazovej stránke. Opakovanie mien a predstavovanie postáv sa pri sledovaní zíde. Ďalej postavy, pre mňa naj Jacuzzi Splot, Maiza Avaro, Firo Prochainezo a Rail Tracer Claire Stanfield. Naopak mi celkom vadil Ladd Russo s tým svojím kvázi cool zabijáckym štýlom. Dvojica Isaac a Miria majú určite primárne slúžiť na odľahčenie, ale niekedy som z nich mala naozaj veľmi zvlášty pocit. Ale áno, klobúky, obleky, zbrane, mafia, honba za nesmrteľnosťou, istá nepredvídateľnosť, veľmi fajn hudba - Baccano! sa mi dobre pozeralo. Posledné tri diely mi prišli trochu zvláštne a akoby umelo nadstavované, takže ďakujem Subjektivovi za info, že sú to diely bonusové. To veľa vysvetľuje. Dejovo už nie sú nejaké premakané, ale je tam viac odľahčenia a podarený humor. Na záver snáď už len pokrútim hlavou nad asi najhlúpejším názvom vlaku - Flying Pussyfoot. Akože naozaj?(27.8.2011)

Mňam, to je přesně ončo! Stylovka, která nenechává mozek a jeho pozornost usnout, aby se mu v závěru patřičně odměnila. Vskutku, je to vše takový kontrolovaný bordel nebo puzzle, který stavíte od oblohy. Shodneme se asi všichni, že těch postav je tu jak důchodců v Kaufu, když je sleva a možná už mi taky mysl tak neslouží, ale nemůžu se zbavit přesvědčení, že jsme ne všechny potřebovaly. Než ty přeskakující časové linie mi dělalo problém si zapamatovat jména a role, kdo patří do jaké rodiny a kdo všechno patří k těm "nadaným". Jakmile se ale dostaneme do vlaku, obrátky jedou na maximu, tady litry krve, támhle litry krve, sem tam nějaký řezník, ubulenec, děcko a spousta způsobů, jak někoho zabít. Yesssss! A ani trochu mi nevadí, když uprostřed mysteriozně-masakroidní statě se zjeví komický aspekt v podobě roztomile vyšílujícím a štěstěnou políbeným duem Isaaca a Mirii, protože bez nich by pro mě Baccano! asi nefungovalo. Fígl s ukradenými dveřmi od muzea je něco, co má bránice absolutně nečekala. Scénář jednoduše tuší, kdy je vhodné podusit, kdy zase odlehčit, kdy zafilozofovat a nezadrhne se i přes drsný nápor dění stejně, jako Flying Pussyfoot. Kresba témeticky sedla, hudba je ale teprve bonbonek. Solidka, lepších 4*(5.5.2017)

To teda nevím jak, ale dostali mě ^^(14.5.2011)

Asi budu muset přehodnotit část filmů, co jsem viděl. Nevěřil bych, že se dá tak hezky pospojovat tolik postav a tolik náhodně rozházeného děje, aniž by to ovlivnilo přehlednost. Scénárista je prostě machr, když dokáže udělat něco co dává smysl i někomu jinému. Sice ujde pár souvislostí, ale ty určitě potěší při druhém shlédnutí. Gangsterky sice nemám zrovna v lásce, ale očividně se dosud jen nikomu nepodařilo trefit můj oblíbený styl... ony zase ty fantasy prvky docela pomohly :-)(14.2.2009)

V kontrastu s tím, že Baccano! má jen třináct dílů, obsahuje opravdu značné množství postav a dějových linií. Kvůli neustálým skokům mezi jednotlivými částmi příběhu působí seriál zpočátku trochu roztříštěně, ale odrýváním dalších informací začne do sebe všechno postupně zapadat. Zajímavá je také žánrová nevyhraněnost, chvílemi sledujeme komedii, chvílemi gangsterku, jindy fantasy, nebo takřka až horor. Autorům se to ale kupodivu všechno nerozpadlo pod rukama, a přes komplikovaný způsob vyprávění mi nepřišlo, že bych se v ději ztrácel. Jen je škoda, že kvůli nízkému počtu epizod zůstávají další osudy mnohých postav nejasné, ale třeba to spraví nějaké pokračování.(24.11.2007)

Baccano! má neuvěřitelné množství postav, které jsem si zapamatovala jen díky výborně řešenému openingu. Prvních pět šest dílů jsem tápala, ale pak naskočila do šíleného vlaku a nechala se unášet na hektolitrech krve. Skvělá (jak už jsem si v Baccanu! zvykla) byla poslední scéna s mojí nejoblíbenjěší dvojcí Izakem a Miriel.(14.11.2011)

Úžasné! Já jsem se teda nestrácel, děj mi připadal chápatelný a úžasný. Dokonce, co se stopáže týče, mi poslední dva díly přišli skoro navíc. Nejraději jsem měl, krom těch dvou lupičů, asi toho starýho dědka, ten byl drsnej. Moje nejmíň oblýbená postava asi Jacuzzi (jestli to píši správně), protože, a to se dá čekat, skoro pořád brečel. Já takovýhle postavy moc nemusím a vtipný mi nepříjdou. Ale ostatní byli super. Všechny ty dramatické změny a příběhové kotrmelce, prostě super. Jo a když se nad tím teď zamýšlím, ještě mi vadila Chane a ten její bratr, byl to bratr nebo otec? Ty jejich věčné mystické domlouvačky, to mě nebavilo. A ještě animace a provedení, to bylo taky super. Jo takhle, teď mi to došlo (při psaní komentáře hmmm, rychlej). Ty díly, co mi přišlky na víc, byly ova, tak to jo. Seriál snad stihl úplně všechno, co se dalo a na dobrou radu, kterou tímto posílám dál, jsem si to shlédl najednou, prakticky bez přestávek. A moje nejoblýbenější část z těch čtyř? Určitě vlak, ten byl nejpropletenější a nejdynamičtější. Musím dodat, že už dlouho hledám opravdu dynamické ( pozor "nekýčové") anime a tohle je to, co jsem hledal. Konečně MICHELLANGELO a ne Leonardo.(22.7.2013)

Ze začátku jsem v tom měla naprostý maglajs a jediní, koho jsem si pamatovala, byli (samozřejmě) Isaak a Miria, kteří u mě po celou dobu vedli a bez nich by seriál musel dostat o hvězdičku méně. Postupem času jsem se začala v postavách trošku orientovat, ale i tak to na plný počet nestačí, i když rozhodně jde o zajímavý námět, který je hlavně neobvykle zpracován...nestane se tak často, že na vás v prvním díle čeká více jak deset hlavních postav a několik časových linií :). 8/10(26.1.2010)

Nelineární forma vyprávění je často dobrou volbou. Pokud tedy není použita jen kvůli násilnému zamotání děje s cílem vypadat za každou cenu hlouběji. Ruku v ruce s tím jde obrovské množství charakterů, které je v Baccanu také strašně přestřelené. Ještě horší je však to s poměrem likeable a naprosto zbytečných postav a jejich času "na plátně". To co fungovalo v knize nemusí nutně fungovat v anime. Tvůrci se však o pár let u Durarary pochlapili a tento převod se jim tam povedl takřka bez výhrad. Baccano je sice kvalitní, nicméně ani zdaleka ne tak jak jsem z jeho pověsti očekával.(3.3.2011)

Zaujímavé rozprávanie a odkrývanie dôležitých súčastí príbehu. Z dôvodu takéhoto rozprávania príbehu, pre mňa Baccano začína byť zábavné, až ku koncu a nie od samého začiatku. Spôsob rozprávania je unikátny a podobný anime Durarara!!. Teda lepšie povedané v Durarare je to podobné ako tu, pretože toto vzniklo skôr. Durarara je pre mňa v porovnaní s týmto lepšie dielo (viac ma bavilo, lepšie postavy). No Baccano si teda hrá s príbehom tak, že na diváka stále vybaľuje niečo nové a ten si postupne dokladá kúsky príbehu ako pomyselné puzzle. Veľká časť príbehu sa odohráva vo vlaku, čo je veľmi dobré a dynamické prostredie kedže vo vlaku Flying Pussyfoot sa nedá kam ujsť. Je pravda aj to, že Baccano je jednoznačne jazda od začiatku až do konca a ani jeden diel nie je slabším na to totiž nie je čas. Postavy ma veľmi nenadchli až na dve v podstate najvtipnejšie a to "dvojka" Isaac a Miria. Ono je to zrejme tým, že je tu výrazné sústredenie na tempo a kvalitu príbehu. Preto jednotlivé postavy nedostávajú až tak veľa priestoru. Veľmi dobrý a melodický opening. Hudba je veľmi kvalitná po celý čas anime, výrazne a veľmi dobre dopĺňa jednotlivé situácie. Baccano! je dynamické a kvalitné dielo, ktoré sa dá pozrieť na jeden dych avšak, nie je možné pri ňom vypnúť svoju hlavu, kedže to vôbec nie je oddychovka.(12.5.2015)

Pôvodne som chcela dať len 3 hviezdičky... strašný chaos... Ale postupne sa to upratalo a na konci som sa už aj výborne bavila... Ale kvôli tomu strašnému caosu na začiatku si to zase 5* nezaslúži :)(1.4.2009)

Ukázka toho, jak ukočírovat nelineární vlak mnoha paralelních dějových linek a hromadu zajímavých bizarních figurek. Už famózní opening evokuje to nejlepší od Tarantina a Ritchieho. To vše je postupem času umocněno na druhou díky čiré šílenosti několika postav a jejich velkohubému teatrálnímu vystupování. Spojení nesmrtelných mágů s mafiány prohibiční éry může fungovat. A jaká je to jízda!(2.10.2009)

Na to kolik je v Baccano! postav a jak moc jsou pribehove linky casove zamotane, to az prekvapive dobre drzi pohromade. Animace paradni, hudba pasuje, hrdinove a padousi jsou jedna rodina (dost silena rodina). Po pravde receno, nektere postavicky obyvajici tenhle vesmir jsou az trochu moc prestrelene a jejich motivy nedavaji smysl, ale v celku je to zabava a radost sledovat. PS: misty je to dost brutalni, rating 15+ ! PPS: Isaac a Miria jsou nejuzasnejsi dadaisti a siritele radosti a dobre nalady co kdy chodili po zemi. We no lie! We tell truth! Cao!(21.10.2009)

Stejně jako v případě DRRR musím obdivovat mistrnou práci s postavami, ve které Baccano svého mladšího bratříčka ještě o něco málo překonává. Děj má pak neuvěřitelný spád, ale tempo je místy až příliš rychle a nepozorný divák by se v krátkých třinácti dílech, kde se plete jedno před druhé, snadno ztratit. Naštěstí jsem se do labyrintu přestřelek, jak slovních, tak kulometných, nezapletl a mohl jsem si užít originální a své charaktery: Isaaca a Mirii, dva vyšinuté zloděje se specializací na čokoládu, jenž si občas odskočí k nějakým mnohamiliónovým krádežím, věčně uplakaného Jacuzziho a jeho družku Nice, která vlhne, když kolem vybuchují bomby, pohodářského mafiána Fira a jeho fetišistickou lásku Ennis, stejně jako trojici bratrů Gandorových a jejich dávného přítele, démonického zabijáka, jenž pluje vlakem, kde vraždí, co mu přijde pod ruku, což podporuje atmosféru celého seriálu. Do vlaku Flying Pussyfoot skutečně nastoupit nechcete, pokud nedáte všanc svůj život...(20.10.2014)

Doopravdy je s podivem že tento žánrový mix funguje. Za odvahu si to určitě slabších 5* zaslouží.(12.4.2008)

Moc jsem se nechytal.(14.3.2010)

Ano, děj fičí kupředu závratnou rychlostí a seriál ani na chvíli nenudí, ale nemůžu se zbavit dojmu, že jde jen o převelice komplikovaně odvyprávěný námět na tak dvouhodinový film. Roztáhnout pár hodin ve vlaku plus několik dalších scén na 16-dílný seriál (ano, bonusové díly jsou tentokrát pro příběh celkem podstatné), to měl někdo opravdu důvěru ve svoji vizi. Ale nedá se říct, že by tvůrcům risk nevyšel, jen zkrátka seriálu rozhodně nedokážu říkat kultovní. Durarara! je zajímavější, i díky skvělé postavě Celty.(18.2.2011)

Chytré, zábavné, vtipné, napínavé. Každá postava je navíc nečím unikátní a i když není anime extra dlouhé a postav je tam hodně, nepůsobí to, že by dostávaly málo prostoru. Doporučuji všem. U tohoto seriálu jsem se ani chvilku nenudil, protože od začátku do konce je to nepřetržitá akčně-mafiánská jízda. Rád bych ještě zmínil, že animace, kresba i hudba se velmi povedly a skvěle se k Baccanu hodí. Je jen škoda že se anime nesetkalo s příliš velkým úspěchem u diváků, takže se pokračování v nejbližší době asi nedočkáme. Nezbývá než začít číst mangu. 9.5/10(17.10.2009)

Čakala som od toho viac.(18.12.2009)

Konečně po dlouhé době slušný anime seriál, kterému se snad nedá co vytknout. Akorát snad přehršle jmen a rodin, mezi kterými jsem se díky pulp-fiction-vyprávění ještě více ztrácel. Isaac a Miria samozřejmě bombastičtí. A zbytečně moc explicitního násilí taky potěší :] - 80 %(3.2.2011)

Konečne! V seriály mal byť chaos. Bol. A riadny :D Strácala som sa v deji, postavách a niekedy aj v rokoch. Vôbec mi to ale nevadilo, pretože to bola neskutočná zábava. Potom to však prišlo. Jednotlivé príbehy do seba postupne zapadali a všetko to začínalo dávať zmysel. Spôsob prerozprávania deja je nevšedný a dynamický. A tie charaktery - neskutočné :D Určite nezabudnite na ovu, ktorá príbeh pekne rozvíja. Nakoniec už len poviem, že mi tento seriál evidentne dokázal čítať myšlienky, pretože presne vedel čo mám rada a tiež preto, lebo ova sa zaoberala presne tými postavami a riešila presne tie veci, ktoré som chcela, aby sa ešte ukázali a aby riešili... :D(18.7.2013)

Neskutočne podarený naračný a žánrový experiment. Rýchle tempo, humor, akcia, napätie, kopec rôznorodých postáv a výborná atmosféra. Najlepšie na dielach s takým obrovským množstvom charakterov je, že si každý nájde svojich favoritov. .(3 bonusové časti majú výrazný pokles kvality, oplatia sa pozrieť len kvôli dodatočným informáciám o niektorý postavách)(16.3.2014)

• Five By Five

Síce verím, že tým, čo to dopozerali až do konca sa to naozaj páčilo, no hovorte mi, že som staromódny (z tej grafiky som mal ten pocit aj pri tomto seriáli), mám proste radšej keď sa príbeh rozpráva pekne od začiatku a nemusíte si ho spájať sami niekde pred koncom... Určite to veľa ľudí odradí (preto ani z toho skvelého celkového hodnotenia radšej nečakajte priveľa)... Ja som dokonca vydržal iba do polovice prvej epizódy a pár ďalších už len preskákal... Kovbojky ma akosi nikdy veľmi nebrali, zrejme robím chybu, ale zahadzujem...(16.7.2012)

Ani nevím co tady mám vychválit dřív. Jestli jsou to postavy, nebo příběh, nebo animace a nebo úplně všechno. :-) Takovou dvojku jako je Isaac a Miria jsem už dlouho neviděl – co tihle dva za těch 13 dílů stihnou udělat za vylomeniny je dost i na anime (a že je to jen tak nepustí i za těch x let) :-), jinak samozřejmě i zbytek postav jsou vesměs sympatická individua od dobráka Fira až po naprostýho hajzla Szilarda a jeho „pomocnice“ Ennis (asi jediná postava která projde lehkým vývojem a navíc je hezká) Každopádně mě tenhle seriál dostal tak moc že si ho asi pustím znova (jev u mě neobvyklý). Ale pokračování už radši ne, takhle to bohatě stačí. Další z řady perfektních anime a nemůžu jinak než doporučit.(14.2.2009)

Skvělý anime...fakt dobrý. Jak už tu bylo mnohokrát řečeno, asi až do poloviny seriálu váháte zda vás to vůbec baví nebo ne. U mě osobně přišel zlom někdě u osmé epizody, po jejímž shlédnutí jsem dojel seriál až do konce. Charaktery byly skvěle propracované a ikdyž těch postav bylo dost, brzy jsem si zvykl. Neoblíbit si takového Izaaka (s hlasem slavného Vashe the Stampeda!) a Mírii bylo opravdu nemožné, ale já měl nejradši tajemnou Ennis. Co mě na Baccanu dostalo asi nejvíc byla jeho žánrová různorodost. V jednu chvíli jsem se mohl usmát, když takový Izaak s Mírií zase něco vykradli a v další chvíli, když takovému Czeslavovi vypichovali oči, se mi naopak svíral žalůdek. Ono v Baccanu je hodně smíchu, ale brutalitou tvůrci též nešetřili.....Jinak pokud by vám nestačilo základních 13 epizod, jsou ještě 3 bonusové. Nemůžu si pomoct, ale nová postava v těchto epizodách - šílenej automechanik, mě šíleně nudil. To jeho věčné kecání o ničem bylo občas k nevydržení a jistou kvalitu bonusových dílů, tak zachraňují staří známí. Dávám sice slabších pět, ale opravdu jsem si to užil!(20.3.2011)

Velice drsná, zábavná a příjemná cesta vlakem a časem :-) Rozhodně stojí za doporučení už jen kvůli propracovaným charakterům všech postav (nejen těch hlavních), kvalitnímu příběhu a vybroušenému scénáři.(5.10.2010)

Důkaz, že je možné vyprávět tři na sebe navazující příběhy zároveň. Podobnou zkušenost jako u Nolanova Počátku.(26.3.2011)

Seriál pro pokročilé otaku fandy! Na minimálním rozsahu rozhrává divadlo, které se nebude opakovat. První díl se na vás vrhne naprosto bez jakéhokoli času na přípravu a vydechnutí. Nenechte se odradit prvním dílem - Baccano! má svůj styl vyprávění a po dvou dílech se zorietujete a už ho nebudete moci vypnout. Určitě stojí za zmínění skvělá hudba, která nádherně podkresluje celý příběh. Scénář je ultra svižný a originální (jak jen to je v roce 2007 po milionu dalších anime možné). Baccano! patří mezi ukázkový příklad krátké série, ke které se budete rádi vracet a stále budete objevovat nové prvky, propojení a zajímavosti. Za mě 5*.(14.10.2011)

Chaotickost na zaciatku problemom neni, prave naopak, uz po par dieloch sa clovek chyta a to vacsiu ma z toho radost. Aj ked ma serial iba 13 casti, clovek sa toho dozvie viac a zbytocne nenatahaju jednodlive situacie, co je pre mna velke plus, ale ... cela ta story sa mi zdala neviem preco trochu lacna, bolo by podla mna ovela zaujimavejsie nechat aspon nieco na divaka a nesnazit sa vsetko vysvelit. To co sa deje okolo nasho vlaku FPF je naozaj zaujimave a hltal som zaber za zaberom a bol som zvedavy ako to dopadne, co mi osobne trocha vadilo boli ostatne vedlajsie doplnovacie historky, ktore ma vacsinou nudili. Serial ma urcite svoje kvality, ale na TOP u mna sa vobec netaha :)(24.1.2011)

Jeden z najkreativnejsich a najpestrejsich anime vytvorov. Citam plno staznosti na netradicny naratorsky styl, v ramci ktoreho sa skace z jednej postavy na druhu a z jedneho roku do druheho bleskovo rychlo. Staci vam vsak fungujuca pamat a pozornost a rozhodne sa nestratite. Mozaika sa dotvori az v zavere, kedy divak konecne ziska vsetky kusky skladacky. Neexistuje jedna centralna postava, co povazujem za znacne pozitivum, kedze postavy su rozmanite a tym padom si kazdy moze najst svojho oblubenca. Do Baccana som sa zamiloval uz od prvej casti, dej prakticky nema hluche casti a postupne davkuje humor, mysteriozitu, rozlicne suboje, brutalitu aj sympaticku intimitu. Aj napriek znacnej porcii nasilia je pribeh hrejivy a rychlo odsypa a vobec by mi nevadilo, keby mal serial viac casti.(3.5.2015)

Takto vyzerá zábava. Baccano je špecifické hneď v niekoľkých veciach. Po prvé sú to postavy, ktorých je také množstvo, že nie je šanca ich nejak bližšie vykresliť (OK, Isac a Miria sa nerátajú, tam moc nie je čo vykresľovať). A po druhé, sleduje súbežne v malých časových úsekoch obrovské množstvo fragmentov deja v zdanlivo náhodnom poradí. No nič z toho nevadí. Lebo keď sa na konci všetky linky pretnú, zažijete jediný dokonalý moment, moment osvietenia a pochopenia...proste pocit, ktorý si budete užívať ešte slušnú dobu potom.(5.1.2010)

Vážení hostia, dovoľujem si Vás privítať na dnešnom predstavení, ktoré si pre vás pripravili chovanci nášho ústavu. Dovoľte mi predstaviť Vám našu čiernu komédiu z prostredia mafie. Vážení hostia Humbug. A veru bol to riadny. Neviem na koľko usúdiť, že to bolo tak dobré alebo na koľko som zvrátený ale nedalo sa mi nesmiať sa celú túto bláznivú cestu (kto nájde postavu, ktorá nebola šialená ruku hore!). Rozdelenie príbehu do časových osí a tie rozsekať sa javí z úvodu trochu chaotické, o to viac vás to núti sledovať ďalej ako sa to spolu pekne spája. To bol fakt geniálny ťah. Takúto dobrú skladačku som naposledy videl pri Memente. Po hudobnej stránke nieto čo dodať hlavne na fantastický opening. Snáď len, že chlapík s hasákom bol až v bonusových dieloch (jeho "Shakespearovské" prejavy a úvahy ma fakt dostali). Možno je to tým prostredím, možno som prahol po dobrej komédií ale isto si to zaslúži jasných 5 hviezd.(23.5.2013)

Velice zajímavý anime počin s filozofickým podkladem. Jednotlivý postavy si prostě zamilujete a navíc, když se konečně dostane k tomu, kdo je hlavní postava, tak tomu propadnete úplně. Na začátku mi to přišlo dost komplikovaný až dějově náhodný, u konce se to však všechno sleje do parádní zápletky. Rozhodně doporučuju sledovat bez velkých přestávek ať si udržíte děj v hlavě.(9.3.2014)

• milanko8

Já si servítky brát nebudu - čekal jsem daleko víc, trošku nepochopil, ... no prostě bída s nouzí...(22.8.2010)

Úžasná jazda. Snáď len trochu málo času pre takú bandu postáv. Logicky si niekoho obľúbite viac a niekoho menej, takže sa môže stať, že nebudete nakoniec spokojný s časom venovanom Vašemu avatarovi. Mne naskutočne liezol na nervy Jakuzzi, veľmi otravná, urevaná a zbytočná postava, ktorá paradoxne dostáva asi najviac priestoru (v bonusových dieloch 14-16 sa dokonca stáva postavou hlavnou). Zamrzí to hlavne kôli tomu, že ostatné línie seriálu sú veľmi výživné, ale nedostáva sa im toľko priestoru, či už sú to drsní mafiáni, alebo záhadní alchymisti. Každopádne celý seriál je plný akcie zasadenej do zaujímavých kulís, s množstvom dobre napísaných postáv a krásnou animáciou. Keď si k tomu doplníme geniálnu prácu s prelínaním časových linií a bezprecedentným miešaním žánrov, kedy sa v jednej scéne naháňajú a skotačia postavičky v komických klobúkoch, a v ďaľšej niekto naperie dve šupy z upilovanej brokovnice do hlavy malého chlapca z polmetrovej vzdialenosti, nejde inak ako odporučiť všetkým fanúšikom akčnejšieho animé, Cowboya Bebopa a Britských gangsteriek made by G. Ritchie.(6.10.2012)

zasadenie deja do ameriky 1930's je zaujimave, hudobny doprovod skvely, ale ten Hlupy Zmatok... privela postav, nezodpovedane otazky, open endings, deje mimo vlaku sa miestami zlievali a bolo tazko rozoznat kto je s kym a co bolo pred cim. mozno by to zaposobilo trochu lepsie ak by som pozeral verziu s openingom :p koment: Cedr(29.9.2014)

• Palisander

Ukričaná veľká vlaková vyvražďovačka so zombie mafiánmi a nejakými historkami zo zákulisia, ktoré tomu mali dať... čo vlastne? Netuším aký bol autorský zámer, ale na mňa to pôsobilo ako nevydarená paródia. Ústredná komická dvojica mi pila krv, uplakaný Jacuzzi drásal uši a všetci tí veľkohubí frajeri nepridávali príbehu nič len zvyšovali spotrebu červenej farby v obrázkoch. Zatiaľ čo zaujímavé postavy ticho postávali po kútoch, strechách, prípadne sa štverali po podvozku vagóna. Videné vrátane troch dielov OVA, ktoré pokračujú v deji, ale nič neriešia. Len pribudne ďalší papuľnatý egocentrik.(7.2.2015)

Tvůrcům Baccana! se nedá upřít odvaha, protože nejenom že si pod sebou podřezávají větev už prvním dílem, kterému prostě nemáte šanci porozumět (poslední díl je totiž v podstatě závěrečným dílem, i když to není poznat), ale i celým způsobem vyprávění, který je často až zbytečně mozaikový, rozkouskovaný a zmatený. Ne, tvůrci divákovi skutečně nic neulehčí. Na druhou stranu dostanou příběh, v němž se příjemně mísí akce, gore, pro anime typicky švihlý humor a zajímavý příběh, krajně překombinovaný příběh, od kterého jsem přece jenom čekal víc. Postav je na 13 dílů skutečně přehršel a skoro každá by si zasloužila dvojnásobek prostoru, z čehož vyplývá, že nejsou skutečnými charaktery, spíše jakýmisi črtami, ale stejně si mezi nimi najdete své oblíbence. Ty postavy jsou totiž dokonale šílené! Rozhodně stojí za zhlédnutí, kvůli atmosféře, kvůli postavám a kvůli neortodoxnímu způsobu vyprávění.(10.10.2012)

Veľmi kvalitne anime. Podľa ohlasov som myslel, že sa budem strácať a tápať, ale mne prišlo to prerozprávania príbehu dokonalé. Postavy neboli odsúdené čiernobielo a podľa toho s nimi zaobchádzane, ale každá mala svoje pohnútky resp. vlastne chápania sveta. Gangstri, pár vynikajúcich kontaktných súbojov, uletené postavy a situácie to je balzam pre moju dušu. Tých pár nedostatkov sa dá ľahko odpustiť.(8.7.2014)

• R.Hammond

Co to sakra bylo? Rádoby slátanina mezi holčičími 'křehkými' vztahy a mafiánským světem. Dokoukala jsem to a už se na to nikdy nepodívám - tedy ta úvodní píseň byla super, ale jinak? Podívejte se na to, buďte okouzleni, ale mě do toho netahejte.(20.3.2018)

Baccano, výborné anime, líbí se mi jak jinak pojali nesmrtelnost, na kterou se obvykle dívá jako něco negativního tady ukázali,jak to může být celkem sranda pokud je nsemrtelných více lidí čímž taky vyřešili spoustu plotholů ohledně zabijení. Je to inspirované FMA a ukazuje to jak ta samá tématika se dá odvyprávět jiným stylem. Bitva o vlak výborná a za mne nejoblíbenější postavy Luck Gandor a Ředitel, protože Aizen a Dio jsou Aizen a Dio i když nejsou Aizen a Dio(18.7.2019)

Chci pokračování! Takové množství skvělých postav si zaslouží více prostoru než pouhých třináct dílů! Nedivil bych se, kdyby s nějakým pokračováním mé hodnocení tohoto díla stouplo, protože kromě krátké délky jde ve všech aspektech o skvělou záležitost (jen občas začne člověku lézt Isaac s Mirií trochu na nervy :).(2.8.2008)

Tady není moc o čem sáhodlouze psát. Vynikající seriál vyprávěný ve stylu Pulp Fiction. Co je ovšem třeba vynést do výšin je hudební doprovod. Hravá sonda do jazzových stylů - Dixieland, Swing - srdce zaplesá. Prostě a jednoduše: 10/10.(8.7.2013)

LOL !!!(3.5.2014)

Pred dvoma týždňami do dopozeral DRRR! čo je mladšia sestra tohto seriálu a mal som obrovskú chuť užiť si obdobnú jazdu, ktorú mal ponúkať jej starší brat. Vyhradil som si jeden večer a zhliadol tento "Hlúpy zmätok". A čo na to hovorím? Takú šialene schyzofrenickú jazdu po hektolitroch krvi som ešte nevidel. Seriál začal zhurta, ono pri 13-nástich častiach toho času nie je veľa a i keď by sa prvé diely mohli zdať nudné (a predovšetkým bez akéhokoľvek zmyslu) nie je to tak úplne pravda. A pritom to najlepšie si ešte necháva v talóne. Len vám dáva čas aby ste to predýchali, zvykli si na štýl rozprávania a skoky medzi rokmi a postavami. Jednotlivé cestičky sa začínajú spájať a vy len čakáte čo z toho celého vznikne. A keď už má všetko pripravené a vy ste ako na ihlách, prídu posledné tri časti. Osobne si myslím, že najlepšia seriálová hodina akú som kedy videl. Tak prečo len 4*? Pretože pri poslednom zúčtovaný (bolo ich hneď niekoľko) som sa o nikoho nebál. Žiadna postava mi neprirástla k srdcu, na žiadnu si o týždeň nespomeniem. Problém je, že na to proste nebol čas. Ak máte seriál z toľký množstvom akcie (asi 90% minutáže), na postavy sa predsa len zabúda. A ak už nejaké dostanú priestor, tak sú nezaujímavé, alebo až príliš šialené. Trocha ma mrzí, že Firo, Ennis a Vino (Rail Tracer) nemali viac možností byť v obraze pretože posledné časti ma bavili práve kvôli nim. Tak či onak, skvelé anime, to určite, ale pre mňa neosobné a neviem, či budem mať niekedy chuť sa k nemu vrátiť.(25.9.2014)

na tento seriál som potreboval dva pokusy, aby som ho začal pozerať. na prvý pokus ma po troch dieloch totižto vôbec neupútal či nechytil. prečo teda dávam plné hodnotenie? (le rečnícka otázka) jednoducho preto, že mi to dáko nedalo a troška som sa prinútil pozrieť si to odznova, poriadne a ďalej. neoľutoval som to. hneď ako som prekonal mierny úvodný zmätok tak som si postupne začal obľubovať postavy, hlavne podarený párik zlodejíčkov Isaaca a Miriu, ktorí ukradli okrem iného aj dvere do múzea, aby sa doňho niekto nedostal, alebo neskutočne štýlového mladého mafiána Fira, alebo vlastne kohokoľvek, keďže je tam kvantum jedinečných postáv, medzi ktorými si každý nájde dáke jemu sympatické. ďalej tam je úplne geniálny opening. konečne sa teda dostávam k deju. zo začiatku mi prišiel neskutočne a prehnane prepletený (preto som to aj prestal pozerať) ale postupne som si začal spätne uvedomovať časové postupnosti a všetko pomaly začalo do seba zapadať. teda odporrúčam od začiatku dávať pozor na rok, v ktorom sa daná scéna odohráva, a sledovať prepojenia postáv s jednotlivými rodinami. animácia aj dabing sú príjemné aj keď občas to znie silene (nerátajúc Isaaca a Miriu, ku ktorým sa to dokonale hodí)(20.8.2013)

Neskutočne dobrý seriál. Málo časti spôsobuje, že dej sa nezadrháva, ale stále napreduje. Nemám tomu čo vytknúť, bolo to vtipné, napínavé, akčné a bolo tam aj mnoho krvi. Skákanie medzi rokmi mi vôbec neprekážalo, práve naopak. Páčilo sa mi to obzvláštne-nie deja a všetko do seba krásne zapadlo. Izák a Miria boli skvelí a mali tam mnoho priestoru, čo sa však nedá povedať o všetkých postavách. Škoda, mnoho z nich si ho zaslúžilo minimálne tak ako spomínaní Izák s Miriou. Napokon som prišiel na jednu chybičku v tomto seriály. Nepáčil sa mi ten naivný happyend. S atmosférou akú to malo som si predstavoval veľké jatka medzi hrdinami alebo niečo také. Toto ma tak trochu sklamalo, no i tak plno bodové hodnotenie seriálu!(28.4.2014)